Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1005 dnia: Maj 06, 2014, 12:30:58 pm »

Owszem ma. Ale koszty przesyłki za odesłanie towaru raczej w tej sytuacji będzie musiał ponieść sam.
Prawda. Ale w sytuacji, gdy jeszcze nie zrealizowali wysyłki można zawsze odstąpić lub nawet modyfikować zamówienia.
Jakoś o tym zapomniałem, a szkoda.
Teraz już paczkę dostałem i rozpakowałem [...]
Cóż. Czasem warto poczekać. Ja ostatnio przerzuciłem się właśnie na profit24.pl i powiem, że czasami nawet nie mogę zebrać zamówienia na 150 pln, by mieć darmową wysyłkę ;) więc czekam aż pojawi się coś innego co mnie interesuje.
Obecnie na 5 wrzuconych tytułach zaoszczędziłem jakieś 30 pln w stosunku do takiego samego zamówienia z rabatem -25% (zatem można powiedzieć: jeden komiks gratis!). Jedna z pozycji została wydana prawie rok temu i jest tańsza o 33%...


Dlatego ostatnio patrzę i mówię sobie, że nie ma co śpieszyć się z zamówieniami (chyba, że są to tytuły znikające na pniu).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline FloreK9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1006 dnia: Maj 06, 2014, 12:37:04 pm »
Chyba faktycznie jakiś skrypt czy coś tym zarządza bo te dwa komiksy kupowałem rano za - odpowiednio - 50zł i 59zł. Teraz oba za 69zł.

http://www.profit24.pl/Sandman-Pora-mgiel-tom-4,product532998.html

http://www.profit24.pl/Sandman-Zabawa-w-ciebie-t.5,product564841.html

Z Gildii byłem zawsze zadowolony, niestety ten rok jest tak potężnie obładowany komiksami które mnie interesują - a dodatkowo nadrabiam zaległości z ostatnich niemal 10 lat - że budżet tego nie wytrzymuje. Trzeba szukać oszczędności. W Gildii czasem irytowało mnie ograniczenie na promocję na miesiąc przed i po premierze, z jednej strony fajnie, że jest... z drugiej czasem dobierałem coś "na siłę" żeby skorzystać z darmowej wysyłki.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1007 dnia: Maj 06, 2014, 12:57:11 pm »
Chyba faktycznie jakiś skrypt czy coś tym zarządza bo te dwa komiksy kupowałem rano za - odpowiednio - 50zł i 59zł. Teraz oba za 69zł.
Hmmm... Tylko, że komuś z tego forum profit24.pl udzielił info, że ceny utrzymują się przez cały dany dzień. Więc dziwne, że zmienili to podczas trwania dnia...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kosmoski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1008 dnia: Maj 06, 2014, 01:19:50 pm »
Tak się ten Hellboy źle sprzedaje, że nowy tom w jeden dzień się cały wyprzedał :)
http://www.profit24.pl/szukaj?q=hellboy&top_cat=&submit=&result=1

rano jeszcze był...

Offline FloreK9

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1009 dnia: Maj 06, 2014, 01:24:23 pm »
Hmmm... Tylko, że komuś z tego forum profit24.pl udzielił info, że ceny utrzymują się przez cały dany dzień. Więc dziwne, że zmienili to podczas trwania dnia...

Mówię jak jest. :smile: Zamówienie składałem chwilę po 9. Może aktualizują ceny o 12, nie mam pojęcia. Proponuje poobserwować akurat te Sandmany bo ich ceny często się zmieniają, wiem bo sporo czasu przymierzałem się do zakupu.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1010 dnia: Maj 06, 2014, 02:01:34 pm »
Fatalna wiadomość od bonito.pl. Nie ma już możliwości odbioru osobistego w punktach mail boxes... sklep, w którym dokonywałem zakupów właśnie ze względu na brak opłat za dostawę. Lipa straszna.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1011 dnia: Maj 06, 2014, 04:42:26 pm »
Fatalna wiadomość od bonito.pl. Nie ma już możliwości odbioru osobistego w punktach mail boxes... sklep, w którym dokonywałem zakupów właśnie ze względu na brak opłat za dostawę. Lipa straszna.

Znam ten ból! Okropna wiadomość, a było tak wygodnie... Można było spokojnie kupować pojedyncze komiksy, zwłaszcza z wyprzedaży gdzie tytuły często pojawiały się na chwilę i znikały...wielka szkoda. Nie mogli chociaż z 7-dniowym wyprzedzeniem uprzedzić nas, że kończy się współpraca pomiędzy firmami?

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1012 dnia: Maj 06, 2014, 04:47:34 pm »
Napisałem dzisiaj maila do Profitu24 z zapytaniem o rabaty na komiksy, tz. ich falowaniem cenowym. Otrzymałem w ekspresowym tempie odpowiedź, oto ona:

Rabaty udzielane na naszej stronie od cen katalogowych są ruchome, i to system automatycznie ustala ceny. Zwykle cena minimalnie powinna obowiązywać przez cały dzień, czyli przez 24h, lecz może się zdarzyć, iż będzie obowiązywała przez dłuższy okres czasu, np. tydzień, miesiąc.

Liczba zamówień na dany tytuł nie wpływa na wysokość rabatu.

W sumie to szkoda, bo rzadko kiedy komiksy wychodzą tego samego dnia, więc zwykli czytelnicy mogą mieć problem z zapełnieniem koszyka za ponad 149zł, aby wybrać darmowy paczkomat.


Odnośnie dyskusji o proficie24, napisałem tego posta dość niedawno. Przypominam więc :wink:

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1013 dnia: Maj 06, 2014, 04:47:46 pm »
Ale dali rabat 8% na zakupy wazny do konca czerwca, zawsze cos :smile:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1014 dnia: Maj 06, 2014, 04:52:16 pm »
Ale dali rabat 8% na zakupy wazny do konca czerwca, zawsze cos :smile:

No niby tak, ale 11 kończy się rabat 30%, więc ceny tak czy siak nie będą już tak atrakcyjne. Ja mam jeszcze dodatkowe 3% rabatu, za poprzednie zamówienia, więc zapewne jeszcze jakieś zamówienie do tego czasu wezmę.

Offline mr.castor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1015 dnia: Maj 06, 2014, 05:10:03 pm »
Mówię jak jest. :smile: Zamówienie składałem chwilę po 9. Może aktualizują ceny o 12, nie mam pojęcia. Proponuje poobserwować akurat te Sandmany bo ich ceny często się zmieniają, wiem bo sporo czasu przymierzałem się do zakupu.

Zgadza się. Kupiłem trzy Supki rano ( za namową forumowicza  :wink: ) i jeden z nich ( Ludzie ze stali ) rano kosztował 56,16 a teraz 77,23 ( w sumie 21zł różnicy w ciągu paru godzin ). Dziwny ten "skrypt" mają w Proficie. Jak do tej pory zamawiałem u nich dwa razy i komiksy zawsze były ok.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1016 dnia: Maj 06, 2014, 05:36:19 pm »
profit wrocil do formy. :biggrin:
szkoda, ze na razie nie maja najnowszego hella :sad: , trzeba czekac.
Faktycznie te skoki cenowe sa N-I-E-S-A-M-O-W-I-T-E :lol: , istna ruletka
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1017 dnia: Maj 06, 2014, 05:39:39 pm »
istna ruletka

Irytująca ruletka, takie stwierdzenie jest chyba bardziej adekwatne :roll:
Co mi po rewelacyjnej cenie Powrotu Mrocznego Rycerza, skoro dodruki Żywych Trupów (4 i 5) są w kiepskiej (34,40)!
No nic...

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1018 dnia: Maj 06, 2014, 05:45:48 pm »
Ale jak zaczekasz to potem i tak mozesz polaczyc zamowienia. Nie ma problemu, cierpliwi zostana nagrodzeni  :razz:
Ciekawe czy profit szykuje jakies niespodzianki dla stalych klientow.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1019 dnia: Maj 06, 2014, 05:48:08 pm »
Nie rozumiem, za jakiś czas znowu Batman zdrożeje o kilka złotych, więc optymalnego zamówienia nigdy nie będzie. To jest właśnie irytujące, niemiłosiernie irytujące, bo nic nie można zaplanować.

 

anything