Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1035 dnia: Maj 07, 2014, 04:51:40 pm »
To zależy do kogo się modli :wink:
(proponuję do Pana Putina, na pewno się uda, ale nie mów nikomu, bo się wyda...)

Offline Matt@

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1036 dnia: Maj 07, 2014, 04:58:18 pm »
Chciałbym zamówić z Francji komiks za ponad 100 euro, czy jest jakiś sklep który oferuje darmową przesyłkę?



Edit: ten komiks to integral "Wież Bois-Maury"
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2014, 05:31:27 pm wysłana przez Matt@ »

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1037 dnia: Maj 07, 2014, 05:43:47 pm »
Preludia i nokturny - po zdjęciu bąbelków okazało się, że bez folii. Rozerwany róg, dziurka na przedniej okładce, dwa około 3-centymetrowe rozerwania na bocznych krawędziach komiksu. Z tyłu okładki białe zadrapania, jakby ktoś cyrklem drapał.

Szkoda, może to jakiś odpad z empiku... Dlatego poprosiłem o zafoliowane egzemplarze.
No ale wysyłać komuś w 1. zamówieniu podniszczony komiks, jeszcze nie z wyprzedaży, ale z regularnej oferty... Toż to strzelanie sobie w kolano.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1038 dnia: Maj 07, 2014, 05:50:30 pm »
Oczywiście od razu napisałem maila z reklamacją. Zobaczymy jak będzie.
Nie jest z Empiku. Bo jak otworzyłem to kartki zatrzeszczały. Są takie jakby lekko posklejane, tak jak mają nowe komiksy. Te rozerwania po bokach wyglądają jakby ktoś albumy woził na paletach związane takimi plastikowymi sznurkami (?) - nie pamiętam jak to się fachowo nazywa. W każdym razie takimi plastikami wiążą gazety jak się je rozwozi po kioskach. No to takie są te ślady jakby na siłę ktoś te Sandmany na palecie razem związał i się aż porozrywały te brzegi.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1039 dnia: Maj 07, 2014, 05:55:06 pm »
Mówisz o bindowaniu? Jeśli tak to rzeczywiście bardzo łatwo można zniszczyć opakowanie czy okładkę. Wystarczy drobny błąd i maszyna za mocno ściska bindy, które wbijają się i niszczą okładkę.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1040 dnia: Maj 07, 2014, 06:12:22 pm »
Nie nie, takie plastikowe paski do ściągania.
O takie.

Dobra, są kolejne jaja, bo odfoliowałem Dni pośród nocy. Klej im się wylał w drukarni, bo sklejka jest ze sobą sklejona, pozaginana i rozerwana.
Dodam jeszcze, że tydzień temu dostałem paczkę z Refleksjami i przypowieściami i jedna historia (24 strony, bo takiej długości są zeszyty w środku) jest w jednym i tym samym miejscu pognieciona. Musiało wciągać kartki w maszynę jak drukowali...

Także tego...zamówiłem w ciągu tygodnia 4 komiksy Neila Gaimana. Krainy snów w ogóle nie przysłali, bo im zabrakło (a nie raczyli mi nic innego w zamian dać, a zapłaciłem z góry), Refleksje i przypowieści, oraz Dni pośród nocy zostały pokiereszowane w drukarni, a okładkę Preludiów i nokturnów przeżuł jeden ze smoków Daenerys Targaryen.

A przecież ja tylko zapłaciłem za 4 nowe komiksy Gaimana i chciałem mieć trochę radości z czytania i posiadania 4 ładnych albumów. Niestety, chyba żyję w Westeros i nic nie jest idealne.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1041 dnia: Maj 07, 2014, 06:16:59 pm »
Nie nie, takie plastikowe paski do ściągania.
O takie.

Dobra, są kolejne jaja, bo odfoliowałem Dni pośród nocy. Klej im się wylał w drukarni, bo sklejka jest ze sobą sklejona, pozaginana i rozerwana.
Dodam jeszcze, że tydzień temu dostałem paczkę z Refleksjami i przypowieściami i jedna historia (24 strony, bo takiej długości są zeszyty w środku) jest w jednym i tym samym miejscu pognieciona. Musiało wciągać kartki w maszynę jak drukowali...

Także tego...zamówiłem w ciągu tygodnia 4 komiksy Neila Gaimana. Krainy snów w ogóle nie przysłali, bo im zabrakło (a nie raczyli mi nic innego w zamian dać, a zapłaciłem z góry), Refleksje i przypowieści, oraz Dni pośród nocy zostały pokiereszowane w drukarni, a okładkę Preludiów i nokturnów przeżuł jeden ze smoków Daenerys Targaryen.

A przecież ja tylko zapłaciłem za 4 nowe komiksy Gaimana i chciałem mieć trochę radości z czytania i posiadania 4 ładnych albumów. Niestety, chyba żyję w Westeros i nic nie jest idealne.
:) rozbawiłeś mnie.
Ale na poważnie współczuję...
Powodzenia i szybkiego załatwienia reklamacji!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline piotrassss

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1042 dnia: Maj 07, 2014, 07:48:29 pm »
U mnie po staremu...czyli ch%$#wo.Właśnie był kurier. Przywiózł mi dwa komiksy z egmontowego sklepu.
Pudełko trochę większe od komiksów, każdy osobno zapakowany w folię bąbelkową.
Dni pośród nocy - w folii, wygląda na to, że bardzo dobry stan.
Preludia i nokturny - po zdjęciu bąbelków okazało się, że bez folii. Rozerwany róg, dziurka na przedniej okładce, dwa około 3-centymetrowe rozerwania na bocznych krawędziach komiksu. Z tyłu okładki białe zadrapania, jakby ktoś cyrklem drapał.
Sklep Egmontu 2/10.

Miło mi to słyszeć, że dostajecie komiksy w idealnym stanie, ale ja tez bym tak chciał.  :sad:

Może następnym razem napisz w polu uwagi do zamówienia: "Jestem kolekcjonerem. Życzę sobie komiksów w idealnym stanie. Proszę dobrze je zapakować. Komiksy uszkodzone NA PEWNO będę reklamował". Ja zawsze dodaję podobny komentarz do każdego zamówienia w każdym sklepie, w którym jest możliwość napisania uwag do zamówienia. Wszystko przychodzi w dobrym stanie.
 
Wczoraj w sklepie Egmontu, jako że jest promocja 50%, zamówiłem trzy komiksy: "Sky Doll", "Deogratias" i "Henri Désiré Landru". Zobaczymy jak przyjdą.
 
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2014, 07:53:17 pm wysłana przez piotrassss »

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1043 dnia: Maj 07, 2014, 07:55:04 pm »
Ale ja napisałem w komentarzu do zamówienia z Egmontu, że "proszę o albumy w idealnym stanie"...

Offline piotrassss

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1044 dnia: Maj 07, 2014, 08:00:31 pm »
No to teraz mnie przestraszyłeś...
 
Jedyna chyba rada to reklamować, żeby się nauczyli...
 
Możemy też zapytać się w kolejnej turze pytań do Egmontu , dlaczego takie sytuacje mają miejsce,
skoro proszono o komiksy idealne. Jeżeli takich nie było na stanie, to sklep Egmontu powinien powiadomić o tym klienta przed
dalszą realizacją zamówienia. (SĄDZĘ ZE TO DOBRE PYTANIE I JAKO POSZKODOWANY POWINIENEŚ JE ZADAĆ NA FORUM ALEI NAJLEPIEJ OD RAZU, ABY NIE ZAPOMNIEĆ).
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2014, 08:06:33 pm wysłana przez piotrassss »

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1045 dnia: Maj 07, 2014, 08:53:41 pm »
Dni pośród nocy - w folii, wygląda na to, że bardzo dobry stan.
Preludia i nokturny - po zdjęciu bąbelków okazało się, że bez folii. Rozerwany róg, dziurka na przedniej okładce, dwa około 3-centymetrowe rozerwania na bocznych krawędziach komiksu. Z tyłu okładki białe zadrapania, jakby ktoś cyrklem drapał.

Miałem zamiar zamówić te komiksy w Egmontowym sklepie, ale po takim opisie z Twojej strony dam sobie spokój z zakupami u nich.
Najciekawsze w tym sklepie są ceny.  :lol: Dlaczego wydawca w swoim sklepie, nie jest w stanie sprzedawać ze zniżkami znanymi z dyskontów? (Mucha jakimś cudem potrafi).
Czyżby te ich -50% było ze względu na wątpliwą kondycję towaru?


Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1046 dnia: Maj 07, 2014, 09:26:42 pm »
A czy przypadkiem nie jest rzeczą niemożliwą sprawdzić przez pracownika Egmontu zaofiowany komiks? To jak z kotem Szroedingera.

Miałem zamiar zamówić te komiksy w Egmontowym sklepie, ale po takim opisie z Twojej strony dam sobie spokój z zakupami u nich.
Zastanawiające jest, że nie zauważyłeś paru wcześniejszych wpisów od ludzi, którym egzemplarze przyszły w idealnym stanie.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2014, 06:20:30 am wysłana przez misiokles »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1047 dnia: Maj 07, 2014, 09:38:30 pm »
Death Ty to naprawdę masz jakiegoś pecha. Chyba pozostają Ci księgarnie stacjonarne  :wink:

A odnośnie promocji weltbild to miałem drobne problemy z własnej winy, ale wszystko zakończyło się pozytywnie. Nie chce kopiować wpisu z bloga, bo opisywałem tam tę sytuacje to wklejam link:

http://jaroslawd.blogspot.com/2014/04/kilka-sow-na-temat-promocja-w.html


Dodam tylko, że komiksy dotarły w stanie idealnym i bardzo szybko.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1048 dnia: Maj 07, 2014, 10:08:58 pm »
Zastanawiające jest, że nie zauważyłem paru wcześniejszych wpisów od ludzi, którym egzemplarze przyszły w idealnym stanie.

Ale ja chciałem kupić dokładnie te same komiksy, które kupił Death, więc jest duża doza prawdopodobieństwa, że to będą egzemplarze z tej samej "kupki" (np. Preludia potraktowane cudowną plastikową taśmą i "cyrklem").

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1049 dnia: Maj 07, 2014, 10:14:36 pm »
Nie nie, takie plastikowe paski do ściągania.
O takie.

No to faktycznie pokazali klasę, wykorzystując takie wspomagacze :lol: