Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1065 dnia: Maj 08, 2014, 11:22:21 am »
Aha, czyli teraz wystarczy, że nie napiszą, że jest nowy i mogą go wysłać przeżutego prze krowę? Czy tak?
Nie do końca o to mi chodziło. W domyśle kupowałeś towar nowy, zatem w przypadku uszkodzenia towaru przed dostarczeniem do Twoich rąk cała odpowiedzialność za to co dzieje się z zakupem leży po stronie sprzedawcy (nie mówię tutaj odnośnie wad ukrytych). Źle zabezpieczyli, zniszczył się to niech wymieniają na towar zgodny z tym co chciałeś kupić. I niech wymieniają na koszt własny (zgodny z podaną przeze mnie ustawą).
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline piotrassss

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1066 dnia: Maj 08, 2014, 11:27:09 am »
No właśnie. Za przesyłkę muszą zwrócić, skoro uznali reklamację (tym samym uznali, że są winni tej sytuacji). Trzeba się wykłócać
jakby co, w końcu pieniądze nie rosną na drzewach.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1067 dnia: Maj 08, 2014, 11:35:52 am »
No właśnie. Za przesyłkę muszą zwrócić, skoro uznali reklamację (tym samym uznali, że są winni tej sytuacji). Trzeba się wykłócać
Nie wykłócać tylko napisać, że w jaki sposób masz przekazać im prośbę o zwrot $$$ za przesyłkę.
Komuna się dawno temu skończyła i teraz klient jest panem sytuacji, a nie producent.
I właśnie tak załatwiane są sprawy przez cywilizowane firmy.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1068 dnia: Maj 08, 2014, 11:36:13 am »
Nie do końca o to mi chodziło. W domyśle kupowałeś towar nowy, zatem w przypadku uszkodzenia towaru przed dostarczeniem do Twoich rąk cała odpowiedzialność za to co dzieje się z zakupem leży po stronie sprzedawcy (nie mówię tutaj odnośnie wad ukrytych). Źle zabezpieczyli, zniszczył się to niech wymieniają na towar zgodny z tym co chciałeś kupić. I niech wymieniają na koszt własny (zgodny z podaną przeze mnie ustawą).

Myślisz, że Death sprawdził stan przesyłki w obecności kuriera (dostawę miałes kurierem czy w inpoście?) i spisał z nim protokół zniszczenia?

Myślisz, że Death złożył reklamację z tytułu Ustawy (tzn. wyraźnie to zaznaczył przy zgłoszeniu) i dlatego teraz może się na nią powołać?

To wszystko nie jest takie łatwe jak Wam się wydaje, choć najczęściej sklepy nie chcą iść na wojnę z klientem i po prostu uznają takie roszczenia. Zła opinia zamieszczona w internecie jest więcej warta niż ta jedna przesyłka.

Poza tym nie rozumiem czegoś takiego jak wykłócanie się. Nie łatwiej jest po prostu poprosić bez żadnych kłótni?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1069 dnia: Maj 08, 2014, 11:42:40 am »

Myślisz, że Death sprawdził stan przesyłki w obecności kuriera (dostawę miałes kurierem czy w inpoście?) i spisał z nim protokół zniszczenia? Myślisz, że Death złożył reklamację z tytułu Ustawy (tzn. wyraźnie to zaznaczył przy zgłoszeniu) i dlatego teraz może się na nią powołać?To wszystko nie jest takie łątwe jak Wam się wydaje, choć najczęściej sklepy nie chcą iść na wojnę z klientem i po prostu uznają takie roszczenia. Zła opinia zamieszczona w internecie jest więcej warta niż ta jedna przesyłka.


Dlaczego trzeba udowadniać, że to nie jest moja wina, a dany produkt został dostarczony uszkodzony/niekompletny i otwierać paczkę przy kurierze?

Wkurza mnie tzw. obraz polaczkowości, czyli posądzanie każdego o to, że na pewno chce przycwaniakować i na tym zyskać.
Sami napędzamy takim myśleniem to błędne koło i dopowiadamy sobie różne scenariusze tylko po to, by wytłumaczyć sobie, że na pewno ktoś chce nas oszukać.
Wydaje mi się, że taki sposób myślenia najlepiej określił Bareja, cyt.: "- To złodziej! - I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!!!" co ja tutaj odczytuję jako "On chce dochodzić swoich praw, ale na pewno to on poniszczył produkt!"
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2014, 11:59:41 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1070 dnia: Maj 08, 2014, 11:46:37 am »
Bo pewnie czasami są sytuacje, ze kupujący uszkadza dany produkt i próbuje wmanewrować sprzedającego.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1071 dnia: Maj 08, 2014, 11:48:32 am »
I tu właśnie widać tzw. polaczkowość. Wydaje mi się, że najlepiej określił to Bareja "- To złodziej! - I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!!!" Ciągle myślimy torem: na pewno chce przycwaniakować i na tym zyskać. I sami napędzamy to błędne koło.
Dlaczego czasem trzeba udowadniać, że to nie jest moja wina, a dany produkt został dostarczony uszkodzony/niekompletny (czyli otwieranie paczek przy kurierze)?


Wiesz dla mnei to żadna polaczkowatość. Postaw się w sytuacji małęgo sklepu, dla którego każdy grosz się liczy. Wysyłasz dobrze zapakowany towar kurierem, za któego pokrywasz koszt. Klient odbiera paczkę po odjechaniu dostawcy. Klientowi sprzęt upada na ziemie, niszcząc się. Dlaczego ten sprzedawca ma ponosić tego koszty? Jaki problem jest obejrzeć zakup przy odbiorze?

Nie każdy chce przykombinować, ale nawet nie zdajesz sobie sprawy ile takich osób jest. Po to są pewne reguły ustalone. Poza tym jeśli nie spiszesz protokołu przy kurierze to taki sklep nawet jeśli Tobie odda pieniądze to sam je najprawdopodobniej przeznaczy na straty, bo nie uda mu się ich odzyskać od firmy kurierskiej, która się wypnie bez protokołu na taką reklamację.

Pewnie, ze łatwiej patrzeć na wszytsko z perspketywy płace i wymagam, ale uwierz mi, że medal ma dwie strony.
 
EDIT: widzę, ze zrobiłeś edycję posta, a szkoda ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1072 dnia: Maj 08, 2014, 11:58:37 am »

Pewnie, ze łatwiej patrzeć na wszytsko z perspketywy płace i wymagam, ale uwierz mi, że medal ma dwie strony.


Jednakowoż Jarosławie musisz przyznać, że w tym temacie przewijają się dziesiątki przypadków zniszczeń wynikłych wyłącznie z winy sklepów/dostawców. Dziesiątki. Zarzucasz ludziom że rzucają nowymi komiksami a potem chcą wyłudzać kasę? I jeszcze może sami sobie rysują cyrklami po okładkach? Owszem, opisane przez Ciebie sytuacje pewnie się zdarzają, ale są kompletnie nieadekwatne do tego co opisują tutaj użytkownicy. Kupujący który płaci za nowy, nieuszkodzony towar ma właśnie taki towar otrzymać. Koniec i kropka.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1073 dnia: Maj 08, 2014, 12:02:34 pm »
EDIT: widzę, ze zrobiłeś edycję posta, a szkoda :wink:
Bo mnie poniosło i za szybko klikłem w enter.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1074 dnia: Maj 08, 2014, 12:18:01 pm »
Jednakowoż Jarosławie musisz przyznać, że w tym temacie przewijają się dziesiątki przypadków zniszczeń wynikłych wyłącznie z winy sklepów/dostawców. Dziesiątki. Zarzucasz ludziom że rzucają nowymi komiksami a potem chcą wyłudzać kasę? I jeszcze może sami sobie rysują cyrklami po okładkach? Owszem, opisane przez Ciebie sytuacje pewnie się zdarzają, ale są kompletnie nieadekwatne do tego co opisują tutaj użytkownicy. Kupujący który płaci za nowy, nieuszkodzony towar ma właśnie taki towar otrzymać. Koniec i kropka.

Nie, nic nie zarzucam. Stwierdzam po prostu fakt, że takie sytuacje - w których klienci najcześciej przypadkowo uszkadzają towar - się zdarzają, tak samo jak to, że wina często leży po stronie sklepu lub dostawcy. Z racji tego, że nie ma możliwości weryfikacji, musi obowiązywac zasada ograniczonego zaufania, dlatego ja zawsze namawiam do sprawdzania każdego zakupu czy to na miejscu w sklepie czy przy odbiorze razem z kurierem. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych nerwówek.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1075 dnia: Maj 08, 2014, 12:25:08 pm »

Nie, nic nie zarzucam. Stwierdzam po prostu fakt, że takie sytuacje - w których klienci najcześciej przypadkowo uszkadzają towar - się zdarzają, tak samo jak to, że wina często leży po stronie sklepu lub dostawcy. Z racji tego, że nie ma możliwości weryfikacji, musi obowiązywac zasada ograniczonego zaufania, dlatego ja zawsze namawiam do sprawdzania każdego zakupu czy to na miejscu w sklepie czy przy odbiorze razem z kurierem. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych nerwówek.
Równie dobrze mogę nagrać sobie film podczas otwierania danej przesyłki, który oczywiście nie zawsze będzie podstawą do uwzględnienia reklamacji przez sprzedawcę czy firmę kurierską, np. jak w tym przypadku: - mógł spisać protokół z kurierem? Mógł. Ale książki/komiksy to nie szkło, więc ufam, że sprzedawca wyśle mi produkt, który jest zgodny z oczekiwanym przeze mnie stanem oraz zabezpieczy go tak, by podczas transportu zawartość paczki nie ucierpiała.


O czym i po co my piszemy! Death wskazał jakie jego komiks ma wady i ja wiem jak Egmont powinno załatwić tę sprawę.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1076 dnia: Maj 08, 2014, 12:34:25 pm »
Wiecie jak było? Ja sobie przy kurierze tylko zobaczyłem czy pudełko jest walnięte.
Zobaczyłem, że jest w super stanie, to nawet nie prosiłem o otwarcie, bo po co?
Kto by pomyślał, że Egmont wyśle mi rzecz w takim stanie...
Przecież nawet napisałem w komentarzu, że proszę o bdb stan.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1077 dnia: Maj 08, 2014, 12:43:16 pm »
Wiecie jak było? Ja sobie przy kurierze tylko zobaczyłem czy pudełko jest walnięte.
Zobaczyłem, że jest w super stanie, to nawet nie prosiłem o otwarcie, bo po co?
Kto by pomyślał, że Egmont wyśle mi rzecz w takim stanie...
Przecież nawet napisałem w komentarzu, że proszę o bdb stan.
Robię dokładnie to samo. Tylko raz zdarzyło mi się otworzyć paczkę w obecności kuriera. Aros fajnie zajął się rozpatrywaniem reklamacji (bezpłatna wymiana), ale jakość pakowania książek jest tak słaba, że im podziękowałem. Wolę odbierać zamówienia osobiście w Bonito.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1078 dnia: Maj 08, 2014, 12:50:28 pm »
Wolę odbierać zamówienia osobiście w Bonito.

Jesteś tym szczęściarzem, któremu taka możliwość została? Bonito wycofało się z wielu punktów odbioru i zostały chyba tylko trzy takie miejsca.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1079 dnia: Maj 08, 2014, 12:58:42 pm »

Jest tego więcej.
Bezpłatny odbiór osobisty w punkcie:
Kraków, ul. Batorego 15B
do odbioru jeszcze dzisiaj
Kraków, ul. Kalwaryjska 51
do odbioru jeszcze dzisiaj
Kraków, ul. Pawia 34
do odbioru jeszcze dzisiaj
Warszawa, al. Komisji Edukacji Narodowej 88
do odbioru w następny dzień roboczy
Warszawa, ul. Chmielna 4
do odbioru w następny dzień roboczy
Wrocław, ul. Ruska 2
do odbioru w następny dzień roboczy

Mnie pasuje Wrocław. Punkt odbioru jest 100 metrów od rynku.
A księgarnia PWN, gdzie można odbierać zamówienia z Wetbild jest 300 metrów od rynku.
No, ale Wetbild już u mnie przegrał.