Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1095 dnia: Maj 08, 2014, 05:32:43 pm »
Czy ktoś z Was kupował ostatnio komiksy w Gildii po jej przeprowadzce (Prószyński)? Zadaję to pytanie, ponieważ otrzymałem dzisiaj paczkę (kurier) i po raz pierwszy w mojej "bogatej gildowej karierze" komiksy NIE były w środku owinięte w bąbelki. Po prostu były włożone do kartonu i trochę sobie w nim latały. Co prawda nie ucierpiały zbytnio, ale należy przy tym zauważyć, że mieszkam w Wawie i kurierzy nie mieli zbyt dużo okazji zeby się znecac na moją paczką. Niemniej potrafię sobie wyobrazić, że taki sposób zabezpieczenia jest niewystarczający i pozostaje jedynie kwestią szczęścia, czy komiksy dotrą do kupującego zmasakrowane, czy też może jedynie lekko poturbowane. Czyżby Gildia obniżyła standardy pakowania, czy też może jedynie moją paczkę pakował jakiś "niewtajemniczony barbarzyńca", który nie zdaje sobie sprawy z toczącej wielu z Nas, okrutnej i wyniszczającej choroby "stanu komiksów"? Pragnę zaznaczyć, iż kupowałem do tej pory w Gildii nowości, często przy tym przepłacając w stosunku do cen oferowanych przez konkurencję, właśnie ze względu na dobry sposób zabezpieczania komiksów. Jeśli teraz Gildia postanowiła oszczędzać na folii bąbelkowej, to mogę powiedzieć jedynie, jak ongiś Wokulski, "Farewell, Miss Iza" i poszukać innego sklepu.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1096 dnia: Maj 08, 2014, 05:36:02 pm »
Mam pierwszy zgrzyt z profitem24, zamówiłem dzisiaj 3 tomy Powrotu Mrocznego Rycerza, tak aby załapać się na darmową wysyłkę. Przed chwilą otrzymałem takiego oto maila:

Witam,

W nawiązaniu do złożonego zamówienia informujemy, że w naszym magazynie wyczerpał się zapas tytułu "Batman Powrót Mrocznego Rycerza", dostępnego w cenie promocyjnej. Dlatego zamówienie nie może zostać zrealizowane.
W związku z tym będziemy zmuszeni dokonać jego anulowania. Jeżeli zamówienie zostało opłacone prosimy o przesłanie numeru konta w celu zwrotu wpłaconych środków pieniężnych.

Z góry dziękujemy i przepraszamy za zaistniałą sytuację.

A ja się grzecznie pytam, co mnie to obchodzi? Przecież tytuł dalej jest dostępny, czy to moja wina, że sami zmieniają ceny po kilka razy dziennie? Kupiłem go w chwili, kiedy był objęty ponad 44% rabatem i zawarłem umowę kupna-sprzedaży. Więc o co chodzi?!?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1097 dnia: Maj 08, 2014, 05:46:15 pm »
A ja się grzecznie pytam, co mnie to obchodzi? Przecież tytuł dalej jest dostępny, czy to moja wina, że sami zmieniają ceny po kilka razy dziennie? Kupiłem go w chwili, kiedy był objęty ponad 44% rabatem i zawarłem umowę kupna-sprzedaży. Więc o co chodzi?!?

regulamin im na to zezwala:


 
Cytuj
Zmiana lub anulowanie zamówienia, możliwa jest do chwili zrealizowania zamówienia. Wprowadzenie zmian w zamówieniu możliwe jest poprzez kontakt z działem handlowym e-mailem lub telefonicznie. Po zrealizowaniu zamówienia nie ma możliwości dokonania zmian lub anulowania zamówienia.
   przy czym zrealizowanie zamówienia to:   
Cytuj
Przez realizację zamówienia, dla zamówienia złożonego i przyjętego przez księgarnię internetową profit24.pl, rozumie się wystawienie faktury i przekazanie zamówionego towaru, bądź towarów firmie kurierskiej FedEx lub Paczkomaty InPost.   
  • [/l][/l][/l][/l]
Co prawda to dotyczy klienta, który chce zrezygnować, ale podejrzewam, że działa to w obydwie strony.
[/list]
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1098 dnia: Maj 08, 2014, 05:50:35 pm »
Być może, ale takie postępowanie jest delikatnie mówiąc nieładne. Przy tytule nie było informacji do wyczerpania zapasów, czy coś podobnego. Nie byłoby rozmowy, gdyby tytuł został wyprzedany. Mój główny zarzut jest jednak taki, że za kilka dni znowu ten tytuł będzie w takiej cenie, więc co im szkodzi to wysłać za pierwszym razem?

Offline weiter

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1099 dnia: Maj 08, 2014, 05:58:45 pm »
Czy ktoś z Was kupował ostatnio komiksy w Gildii po jej przeprowadzce (Prószyński)? Zadaję to pytanie, ponieważ otrzymałem dzisiaj paczkę (kurier) i po raz pierwszy w mojej "bogatej gildowej karierze" komiksy NIE były w środku owinięte w bąbelki. Po prostu były włożone do kartonu i trochę sobie w nim latały. Co prawda nie ucierpiały zbytnio, ale należy przy tym zauważyć, że mieszkam w Wawie i kurierzy nie mieli zbyt dużo okazji zeby się znecac na moją paczką. Niemniej potrafię sobie wyobrazić, że taki sposób zabezpieczenia jest niewystarczający i pozostaje jedynie kwestią szczęścia, czy komiksy dotrą do kupującego zmasakrowane, czy też może jedynie lekko poturbowane. Czyżby Gildia obniżyła standardy pakowania, czy też może jedynie moją paczkę pakował jakiś "niewtajemniczony barbarzyńca", który nie zdaje sobie sprawy z toczącej wielu z Nas, okrutnej i wyniszczającej choroby "stanu komiksów"? Pragnę zaznaczyć, iż kupowałem do tej pory w Gildii nowości, często przy tym przepłacając w stosunku do cen oferowanych przez konkurencję, właśnie ze względu na dobry sposób zabezpieczania komiksów. Jeśli teraz Gildia postanowiła oszczędzać na folii bąbelkowej, to mogę powiedzieć jedynie, jak ongiś Wokulski, "Farewell, Miss Iza" i poszukać innego sklepu.
Ale mnie pan zmartwił, panie kolego.
Jeśli rzeczywiście w sklepie Gildii chcą w ten sposób zaoszczędzić trochę kasy, oszczędzając na bąbelkach, to mogą stracić dużo, dużo więcej.
Ja, podobnie jak ty, zakupy w sklepie Gildii robiłem ze względu na dobre pakowanie komiksów.
Wolę dołożyć te kilka, kilkanaście złociszy i otrzymać komiksy niezniszczone.
Przypuszczam, że takich osób jak my dwaj, może być znacznie więcej.
Swoje zakupy majowe rozłożyłem na dwie raty.
Pierwsza tura czeka jeszcze tylko na integral Rorka.
Jak komiksy nie będą odpowiednio zabezpieczone, następne zakupy zrobię tam gdzie będzie taniej.
Jeśli mam brać udział w loterii, to chociaż zaoszczędze na kuponach.

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1100 dnia: Maj 08, 2014, 06:02:32 pm »
Zwróciłem właśnie uwagę, że obsługą sklepu Egmontu zajmuje się firma zewnętrzna ("Fat"). Może warto zwrócić uwagę Egmontowi, że ich zleceniobiorca psuje im trochę opinię. To, że chcą żeby Death odsyłał im te komiksy na własną rękę (na własny koszt?) jest śmieszne, tym bardziej, że przyznali się do winy.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1101 dnia: Maj 08, 2014, 06:03:28 pm »
Buhaha, ale dno. Wyczerpał się nie tytuł, ale w cenie promocyjnej.  :biggrin:  Normalnie jest, ale tobie nie wyślemy, bo nie. By sobie ustawili tak jak miała niedawno Gildia, że automatycznie zmieniała się ilość egzemplarzy w promocji w momencie zamawiania/dodawania do koszyka i wracała stała cena, a nie robią sobie potem szkodę złymi opiniami.

A co do Gildii, to myślę, że to był jakiś przypadek. Gildia bez bąbelków i ze słabymi (w porównaniu z arosami) rabatami zginęłaby śmiercią naturalną. Pewnie przy przeprowadzce im zabrakło bąbelków, czy coś.

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1102 dnia: Maj 08, 2014, 06:04:05 pm »
Czy ktoś z Was kupował ostatnio komiksy w Gildii po jej przeprowadzce (Prószyński)? Zadaję to pytanie, ponieważ otrzymałem dzisiaj paczkę (kurier) i po raz pierwszy w mojej "bogatej gildowej karierze" komiksy NIE były w środku owinięte w bąbelki. Po prostu były włożone do kartonu i trochę sobie w nim latały.

Uuu, niedobrze. Kupowałem w Gildii od kilku dobrych lat. Od tej przeprowadzki rzeczywiście coś jest nie tak, kontakt też coś się skiepścił.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1103 dnia: Maj 08, 2014, 06:05:55 pm »
Buhaha, ale dno. Wyczerpał się nie tytuł, ale w cenie promocyjnej.  :biggrin:  Normalnie jest, ale tobie nie wyślemy, bo nie.

Dokładnie, świetnie to ująłeś! Napisałem dyplomatycznego, poprawnie politycznego maila - ciekawe jaka będzie odpowiedź...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1104 dnia: Maj 08, 2014, 06:11:28 pm »
Zwróciłem właśnie uwagę, że obsługą sklepu Egmontu zajmuje się firma zewnętrzna ("Fat"). Może warto zwrócić uwagę Egmontowi, że ich zleceniobiorca psuje im trochę opinię. To, że chcą żeby Death odsyłał im te komiksy na własną rękę (na własny koszt?) jest śmieszne, tym bardziej, że przyznali się do winy.
Jeśli Twoja wypowiedź odnosi do mojego zarzutu, to muszę ją sprostować. Mianowicie nie chodziło mi o sklep Egmontu, który (jak na razie) pakuje komiksy po prostu świetnie, w sposób niespotykany na polskim rynku - każdy, literalnie, każdy komiks pakowany jest indywidualnie w bąbelki. Natomiast mój zarzut odnosił się do sklepu Gildii.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1105 dnia: Maj 08, 2014, 06:14:18 pm »
chodziło mi o sklep Egmontu, który (jak na razie) pakuje komiksy po prostu świetnie
Szkoda tylko, że zanim świetnie zapakują komiks, urządzają sobie zawody w rzucaniu w niego cyrklem.  :smile:

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1106 dnia: Maj 08, 2014, 06:21:44 pm »
Jeśli Twoja wypowiedź odnosi do mojego zarzutu, to muszę ją sprostować. Mianowicie nie chodziło mi o sklep Egmontu, który (jak na razie) pakuje komiksy po prostu świetnie, w sposób niespotykany na polskim rynku - każdy, literalnie, każdy komiks pakowany jest indywidualnie w bąbelki. Natomiast mój zarzut odnosił się do sklepu Gildii.

Nie, chodziło mi o to, co spotkało Death'a. Pakują mu zniszczony komiks, a po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji chcą, żeby wysyłał go na własną rękę (nie wiadomo, czy zwrócą mu koszty).
Oczywiście samo zapakowanie zniszczonego towaru zdarza się (pakowacz może być niewyspany, zły na świat, może boleć go głowa, może zarabiać śmieszne pieniądze i mieć w głębokim poważaniu stan towaru, który pakuje), ale rozwiązanie takiej sytuacji jest jedno: kurier przysłany przez sklep przywozi nowy egzemplarz i odbiera od klienta zniszczony. Miałem taką sytuację w Arosie i dokładnie tak się to odbyło (w tym wątku jeden z forumowiczów wspomina też o podobnej praktyce w Gildii). W Arosie zamawiam bez strachu, bo wiem, że bez problemu wymienię zniszczony towar. Wolę nawet zapłacić u nich więcej, ale mam pewność, że wszystko będzie OK. Chciałem zamówić w egmontowym sklepie komiksy, ale opisany sposób postępowania z reklamacjami u nich mnie zniechęcił.
Jak pisało kilka osób w tym wątku pakują świetnie, szkoda tylko, że czasami zabezpieczają tak już zniszczony towar, a potem obciążają klienta koniecznością zwrotu towaru.


Myślisz, że Death sprawdził stan przesyłki w obecności kuriera (dostawę miałes kurierem czy w inpoście?) i spisał z nim protokół zniszczenia?

Jeżeli sklep domaga się przy rozptrywaniu reklamacji protokołu zniszczenia to działa niezgodnie z prawem.

Zapis o konieczności posiadania takiego protokołu jest jedną z częściej spotykanych klauzul niedozwolonych.

Np.: "Tylko protokół spisany przy odbiorze przesyłki, w obecności kuriera, uprawnia do zgłoszenia reklamacji w postaci braku lub uszkodzenia mechanicznego sprzętu. W przypadku braku takiego protokołu nie będziemy mogli rozpatrzyć reklamacji"
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2014, 06:30:44 pm wysłana przez Fau »

Offline graves

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1107 dnia: Maj 08, 2014, 06:22:13 pm »
Czy ktoś z Was kupował ostatnio komiksy w Gildii po jej przeprowadzce (Prószyński)? Zadaję to pytanie, ponieważ otrzymałem dzisiaj paczkę (kurier) i po raz pierwszy w mojej "bogatej gildowej karierze" komiksy NIE były w środku owinięte w bąbelki.
Ja kupowałem zaraz po przeprowadzce. Były w bąbelkach i pudełko było takie samo.
Żadnej zmiany.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1108 dnia: Maj 08, 2014, 06:34:10 pm »
Jeżeli sklep domaga się przy rozptrywaniu reklamacji protokołu zniszczenia to działa niezgodnie z prawem.

Zapis o konieczności posiadania takiego protokołu jest jedną z częściej spotykanych klauzul niedozwolonych.

Np.: "Tylko protokół spisany przy odbiorze przesyłki, w obecności kuriera, uprawnia do zgłoszenia reklamacji w postaci braku lub uszkodzenia mechanicznego sprzętu. W przypadku braku takiego protokołu nie będziemy mogli rozpatrzyć reklamacji"

Co innego jest przyjęcie i rozpatrzenie reklamacji, a co innego jej uznanie...
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1109 dnia: Maj 08, 2014, 06:36:26 pm »

Co innego jest przyjęcie i rozpatrzenie reklamacji, a co innego jej uznanie...

Proszę, prosto z Rejestru klauzul niedozwolonych:

"Jeżeli po otrzymaniu towaru kupujący znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien w obecności kuriera spisać protokół szkody, w którym ujęta będzie data, godzina doręczenia oraz opis uszkodzeń lub zauważonych braków. Wymiana produktu na nowy możliwa jest tylko na podstawie spisanego protokołu"

 

anything