Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1110 dnia: Maj 08, 2014, 06:51:34 pm »
Ja kupowałem zaraz po przeprowadzce. Były w bąbelkach i pudełko było takie samo.
Żadnej zmiany.
Dzieki za info. Zatem miejmy nadzieję, że mój przypadek "braku bąbelków" był incydentalny i w rzeczywistości Gildia będzie nadal trzymać się swoich standardów pakowania.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1111 dnia: Maj 08, 2014, 06:52:09 pm »
moze profit wie, ze przy takich cenach ludzie beda kupowac po kilka egzemplarzy na handel. zapasy sie skoncza i sklep nie sprzeda towaru innym klientom. W ten sposob skurczy im sie liczba kupujacych.
Co do Gildii to ja chyba tez nie mialem babelkow, ale komiksy zawsze byly w stanie IDEALNYM.
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1112 dnia: Maj 08, 2014, 06:55:20 pm »
Co do Gildii to ja chyba tez nie mialem babelkow, ale komiksy zawsze byly w stanie IDEALNYM.
pzdr
U mnie pomimo bąbelków bywały niekiedy nawet bardzo dalekie od stanu IDEALNEGO, ale to już inna historia. Po prostu winiłem za to statystkę, ponieważ kupowałem raczej duże ilości komiksów. Pzdr

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1113 dnia: Maj 08, 2014, 06:57:32 pm »
Proszę, prosto z Rejestru klauzul niedozwolonych:

"Jeżeli po otrzymaniu towaru kupujący znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien w obecności kuriera spisać protokół szkody, w którym ujęta będzie data, godzina doręczenia oraz opis uszkodzeń lub zauważonych braków. Wymiana produktu na nowy możliwa jest tylko na podstawie spisanego protokołu"

I? Sklep przecież nie musi zamieszczać takiego zapisu, może po prostu nie uznać reklamacji klienta.

Tak na zdrowy rozum jak chcesz udowodnić, że uszkodzenie mechaniczne już było podczas zakupów, a nie że Ty je zrobiłeś? Pewnie, że zdarzają się sytuacje, że klienci idą do sądu i wygrywają po batalii, ale gwarantuje Ci, że to nie jest proste. Zresztą nie jest to ważne, przecież nie będe prowadził teraz krucjaty, abyście sprawdzali przesyłki przy kurierze  :smile:  Każdy ma swój rozum i wie co robić najlepiej. Ja przesyłki sprawdzam przy dostawcy tak samo jak sprawdzam towar, który kupiłem w sklepie na miejscu czy nie nosi uszkodzeń mechanicznych lub braków. Zajmuje to dosłownie chwilę, a ułatwia życie.
Nie spotkałem się też z sytuacją, że kurier marudził jak chciałem przy nim otworzyć paczkę. Oni zdają sobie doskonale sprawę, że jest to ich obowiązek poczekać.
Spotkałem się natomiast z sytuacją, że ktoś kupił sobie telewizor, nie sprawdził go i musiał kupować następny, bo tamten okazał się pęknięty, a reklamacja nie została uznana.
Tak jak napisałem każdy wie co robić, nikogo przecież nikt nie zmusi do sprawdzenia WŁASNEGO zakupu.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

JanT

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1114 dnia: Maj 08, 2014, 07:15:46 pm »
Ja dostałem paczkę z gildii bez bąbelków ale komiksy w idealnym stanie  :biggrin:
Pewnie przez ta przeprowadzkę tak się dzieje.

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1115 dnia: Maj 08, 2014, 07:24:48 pm »

I? Sklep przecież nie musi zamieszczać takiego zapisu, może po prostu nie uznać reklamacji klienta.

Tak na zdrowy rozum jak chcesz udowodnić, że uszkodzenie mechaniczne już było podczas zakupów, a nie że Ty je zrobiłeś? Pewnie, że zdarzają się sytuacje, że klienci idą do sądu i wygrywają po batalii, ale gwarantuje Ci, że to nie jest proste. Zresztą nie jest to ważne, przecież nie będe prowadził teraz krucjaty, abyście sprawdzali przesyłki przy kurierze  :smile:  Każdy ma swój rozum i wie co robić najlepiej. Ja przesyłki sprawdzam przy dostawcy tak samo jak sprawdzam towar, który kupiłem w sklepie na miejscu czy nie nosi uszkodzeń mechanicznych lub braków. Zajmuje to dosłownie chwilę, a ułatwia życie.
Nie spotkałem się też z sytuacją, że kurier marudził jak chciałem przy nim otworzyć paczkę. Oni zdają sobie doskonale sprawę, że jest to ich obowiązek poczekać.
Spotkałem się natomiast z sytuacją, że ktoś kupił sobie telewizor, nie sprawdził go i musiał kupować następny, bo tamten okazał się pęknięty, a reklamacja nie została uznana.
Tak jak napisałem każdy wie co robić, nikogo przecież nikt nie zmusi do sprawdzenia WŁASNEGO zakupu.

Zgadzam się z tobą, że najlepiej sprawdzać przesyłkę przy kurierze. Ułatwia to życie i nie trzeba potem udowadniać swoich racji.
Jednakże sklep nie może uzależniać przyjęcia, czy też uznania reklamacji od posiadania protokołu sporządzonego przez kuriera.
Jeśli trafimy na upartego sprzedawcę, który nie przyjmuje tego do wiadomości, to trzeba będzie sprawę drążyć. A takie drążenie sprawy jest czasochłonne i męczące, a gdy dotyczy towaru o stosunkowo małej wartości, może zabraknąć motywacji, żeby drążyć.  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2014, 07:30:47 pm wysłana przez Fau »

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1116 dnia: Maj 08, 2014, 07:52:45 pm »
moze profit wie, ze przy takich cenach ludzie beda kupowac po kilka egzemplarzy na handel. zapasy sie skoncza i sklep nie sprzeda towaru innym klientom. W ten sposob skurczy im sie liczba kupujacych.

Z całym szacunkiem, ale co mnie to obchodzi? Zaproponowali taką cenę? Zaproponowali. Do tego nie rozumiem Twojego toku myślenia...co im zależy komu sprzedadzą swój towar, ważne chyba jest, że ktoś go kupi.

Mają opóźnione zapowiedzi, przez co trudno uzbierać 150 zł, więc jakoś trzeba sobie radzić. Czekam na odpowiedź profitu.


Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1117 dnia: Maj 08, 2014, 08:36:05 pm »
Niby tak powinno byc, ale profit pewnie mysli sobie" przeznaczymy iles tam egzemplarzy danego komiksu na super promozje, zeby przyciagnac jak najwiecej klientow" Co im po tym, ze kilku ludzi wykupi zapasy. Oni chca pozyskac wieksza grupe kupujacych. dla mnie jeden czlowiek moze kupic caly zapas, a potem powiedzmy sprzedawac do woli z zyskiem. Jak widac profitowi zalezy na sprzedazy, ale tez i pozyskaniu jak najwiekszej grupy kupujacych. Tak przynajmniej to wyglada. Tak jak Peta zastanawiam sie, jak oni moga dawac takie rabaty i jeszcze na tym zarabiac. skad biora towar, chyba ze chwilowo dokladaja do interesu w celu pozyskania wiekszej bazy  klientow.
pzdr
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2014, 08:40:22 pm wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1118 dnia: Maj 08, 2014, 09:03:27 pm »
Jak to w handlu. Jedno sprzeda się poniżej kosztów, ale odrobi się na innym tytule.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline marceli

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1119 dnia: Maj 08, 2014, 10:08:14 pm »
Tu popieram Itachiego. Skoro zaproponowali taką cenę to niech teraz się nie wykręcają ze sprzedażą.
Tak się interesów nie robi.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1120 dnia: Maj 08, 2014, 10:26:19 pm »
Tu popieram Itachiego. Skoro zaproponowali taką cenę to niech teraz się nie wykręcają ze sprzedażą.
Tak się interesów nie robi.

Dzięki, od siebie dodam że kilka stron temu, chyba nawet w tym wątku, skopiowałem maila jakiego wysłałem do profitu24 z zapytaniem o ich rabaty (nie, chyba raczej odpowiedź :wink: ). Ta była jasna, ale nieczytelna. Jakiś program ustala im ceny i koniec. To może tutaj tkwi problem? Zwalanie winy na kupujących, to cios poniżej pasa, a nie realizacja zamówienia, pomimo tego, że towar jest dostępny to już jej szczyt.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1121 dnia: Maj 08, 2014, 10:32:16 pm »
Ja dostałem paczkę z gildii bez bąbelków ale komiksy w idealnym stanie  :biggrin:
Pewnie przez ta przeprowadzkę tak się dzieje.
Zatem niestety wyglada na to, że mój przypadek "braku bąbelków" w paczce Gildii nie jest odosobniony. W takich okolicznościach będę zobowiązany, jeśli ktoś poda mi choć jeden powód, dla którego warto kupić w Gildii np. najnowszego Rorka t.2, mając przy tym na uwadze następujący, aktualny stan faktyczny:

1. W Gildii jest drożej niż u konkurencji.
2. W Gildii pakują komiksy gorzej niż u konkurencji.
3. Polityka reklamacyjna Gildii polega na zniechęcaniu klientów do składania reklamacji - zwykle długi czas (ok. 2 tygodnie) oczekiwania na zwrot zapłaty oraz zwykle trzeba nieźle się "nagimnastykować" aby otrzymać zwrot za odsyłkę.


W przeciwnym przypadku będę musiał zaśpiewać Gildii mym słodkim, cienkim głosikiem Kima Bendixa Petersena "Oh lady cry and say goodbay", po czym oddalić się miłosiernie "Down to fiery pits of hell" na co najmniej dwie butelki jasia z Jeffem Hannemanem.

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1122 dnia: Maj 08, 2014, 11:38:56 pm »
Zatem niestety wyglada na to, że mój przypadek "braku bąbelków" w paczce Gildii nie jest odosobniony. W takich okolicznościach będę zobowiązany, jeśli ktoś poda mi choć jeden powód, dla którego warto kupić w Gildii np. najnowszego Rorka t.2, mając przy tym na uwadze następujący, aktualny stan faktyczny:
...akurat na tom 2 Rorka mają niezły rabat (34%), a mieszkając w Warszawie można odebrać osobiście (brak możliwości takiego odbioru - mimo, że są 2 księgarnie prifitu w Warszawie - zraził mnie do profitu, a także do sklepu Egmontu - a tak byłbym już ich klientem). Pod tym wzgledem najlepiej mają chyba mieszkańcy Poznania na czytam.pl ceny są prawie tak niskie jak na proficie i jest mozliwosc bezłatnego odbioru (w ogóle chciałbym zauważyć dziwną koincydencję pomiędzy cenami komiksów na proficie i czytam.pl) ...a w Krakowie jest niezła literacka też z możliwością odbioru osobistego.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2014, 11:42:27 pm wysłana przez mack3 »

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1123 dnia: Maj 09, 2014, 04:40:29 pm »
No i po moim zamówieniu w proficie24 :sad:

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1124 dnia: Maj 09, 2014, 04:52:17 pm »
Ja tez uwazam, ze masz racje, ale sklep mysli jak mysli, niestety.
pzdr
BTW czy towar ZAWSZE mozna zwrocic w ciagu 10 dni od zakupu bez podania przyczyny(pytam z ciekawosci)?
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

 

anything