Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1074364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1125 dnia: Maj 09, 2014, 04:56:34 pm »
Ja tez uwazam, ze masz racje, ale sklep mysli jak mysli, niestety.

Dostałem odpowiedź, która mnie nie satysfakcjonuje, ale nie będę się kłócił na chama. Moim zdaniem sytuacja jest prosta, ale mówi się trudno. Lepiej odpuścić, do tej pory moje relacje z profitem24, były dobre...mam nadzieję, że tak pozostanie!

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1126 dnia: Maj 09, 2014, 05:03:54 pm »
przy takich rabatach szybko sie z nimi przeprosisz :razz: :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1127 dnia: Maj 09, 2014, 05:10:19 pm »
Ja tez uwazam, ze masz racje, ale sklep mysli jak mysli, niestety.
pzdr
BTW czy towar ZAWSZE mozna zwrocic w ciagu 10 dni od zakupu bez podania przyczyny(pytam z ciekawosci)?
dzieki za odp
pzdr
W zakupach na odległość - zawsze. Jest to normowane prawem.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Motyl

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1128 dnia: Maj 09, 2014, 05:28:02 pm »
Niby tak powinno byc, ale profit pewnie mysli sobie" przeznaczymy iles tam egzemplarzy danego komiksu na super promozje, zeby przyciagnac jak najwiecej klientow" Co im po tym, ze kilku ludzi wykupi zapasy. Oni chca pozyskac wieksza grupe kupujacych. dla mnie jeden czlowiek moze kupic caly zapas, a potem powiedzmy sprzedawac do woli z zyskiem. Jak widac profitowi zalezy na sprzedazy, ale tez i pozyskaniu jak najwiekszej grupy kupujacych. Tak przynajmniej to wyglada. Tak jak Peta zastanawiam sie, jak oni moga dawac takie rabaty i jeszcze na tym zarabiac. skad biora towar, chyba ze chwilowo dokladaja do interesu w celu pozyskania wiekszej bazy  klientow.
pzdr

Dają rabaty 30-45% ogólnie są to rabaty między 32 a38% - komiksy i książki od wydawców mają zapewne -50% od okładkowej, więc wciąż się im opłaca, liczą też pewnie na to, że jak ktoś weźmie coś tak tanio, to aby załapać się na darmową wysyłkę coś dobierze, coś co będzie miało rabat 25, 20 lub mniej procent. Ja zdecydowałem się u nich na zamówienie, bo mieli książkę niedostępną w innych sklepach, a mimo to dali na nią rabat 27%. Książka z 2011 r. miała nieco już sfatygowaną okładkę (pewnie wynik magazynowania), ale mnie to nie przeszkadza, jestem w stanie przymknąć oko na pewnie niedoskonałości towaru, bo kupuje go dla siebie do konsumpcji - czytania, a nie w celach inwestycyjnych i sprzedawania jak się nakłady skończą. Dwa razy zamawiałem w proficie i z książek i komiksów jestem zadowolony - może nie pakują w bąbelki, ale tak jak zapakowali w tekturę rzeczy przyszły mi nienaruszone. A że ludzie u nich biorę na handel to zrozumiałe, mój znajomy księgarz mówi, że od wydawców ciężko mu wynegocjować rabat większy niż 35%, a tu sklep sprzedaje 45% taniej, to zapewne tak się zaopatrują księgarze w towar i potem sprzedają u siebie z minimalnym rabatem lub za okładkową. Na konwentach fantastyki na stoiskach księgarzy ze świecą szukać rabatów większych niż 10-15%. Nowy Hellboy na proficie skończył się w parę chwil przy cenie 37,07 po 2 dniach pojawił się znów z ceną 33,70. Polityka sklepu po prostu.

Offline kosmoski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1129 dnia: Maj 09, 2014, 06:50:17 pm »
(w ogóle chciałbym zauważyć dziwną koincydencję pomiędzy cenami komiksów na proficie i czytam.pl)

ceny na Egmont faktycznie podobne, przy innych wydawnictwach są już czasem znaczne różnice...

Offline kbk

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1130 dnia: Maj 09, 2014, 08:33:50 pm »
A że ludzie u nich biorę na handel to zrozumiałe, mój znajomy księgarz mówi, że od wydawców ciężko mu wynegocjować rabat większy niż 35%, a tu sklep sprzedaje 45% taniej, to zapewne tak się zaopatrują księgarze w towar i potem sprzedają u siebie z minimalnym rabatem lub za okładkową.
Księgarze nie zaopatrują się u innych księgarzy...co najwyżej jacyś allegrowi ciułacze. Tak jak napisałeś, wydawnictwa nie dają rabatów większych, niż te 25-35%, myślę że nawet takim graczom jak profit czy aros. Sklepy te sprzedają towar z absolutnie minimalną, głodową marżą (a na pewną ilość towaru w ogóle bez marży! - licząc na to, że klient wrzuci do koszyka także coś innego) . Funkcjonowanie takich firm opiera się zatem na jak największym wzroście obrotów i skali działalności. Ale zyskowne to to nie jest pewnie.
kbk

Deg

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1131 dnia: Maj 09, 2014, 08:51:43 pm »
Ja dostałem paczkę z gildii bez bąbelków ale komiksy w idealnym stanie  :biggrin:
Pewnie przez ta przeprowadzkę tak się dzieje.
Moja paczka podobnie, bąbelków brak, komiksy bez zarzutu.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1132 dnia: Maj 09, 2014, 10:29:13 pm »
Moja paczka podobnie, bąbelków brak, komiksy bez zarzutu.
... bez zarzutu, ale do pierwszego rzutu (paczką oczywiście, komiksy zbrukane, dziewczę zapłakane). Jakoś dziwi mnie to, że brak zwyczajowych, gildiowych bąbelków zdaje się Was nie martwić. Wygląda na to, że muszę się poddać jakiejś terapii, bo mnie to martwi bardzo.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1133 dnia: Maj 09, 2014, 11:12:12 pm »
BTW chyba na gildii spadl prog, od ktorego mamy darmowego kuriera. wczesniej trzeba bylo uzbierac 2 stowki, a teraz juz chyba powyzej 150 zyla jest darmowy kurier. Ja zlozylem zamowienie na 186 zlotych i zalapalem sie na taka wlasnie opcje. Niezle
pzdr 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1134 dnia: Maj 10, 2014, 08:22:26 am »
Po raz kolejny paczka z profit24.pl w stanie idealnym :) Bez bąbelków w środku, ale ściśle zapakowane 4 komiksy w formacie albumowym (2 w HC, 2 w SC) + najnowszy Superman. Nic nie latało, nic nie zostało obite. Oby dalej było tak samo! :)



DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1135 dnia: Maj 10, 2014, 09:57:41 am »
Po raz kolejny paczka z profit24.pl w stanie idealnym :smile: Bez bąbelków w środku, ale ściśle zapakowane 4 komiksy w formacie albumowym (2 w HC, 2 w SC) + najnowszy Superman. Nic nie latało, nic nie zostało obite. Oby dalej było tak samo! :smile:
A owijają chociaż czymś komiksy w środku paczki, jakąś folią na przykład?

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1136 dnia: Maj 10, 2014, 10:09:45 am »
A owijają chociaż czymś komiksy w środku paczki, jakąś folią na przykład?
Niestety nie... Włożone tak jak zdjęte z półki magazynowej.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1137 dnia: Maj 10, 2014, 10:18:58 am »
Po raz kolejny paczka z profit24.pl w stanie idealnym :smile: Bez bąbelków w środku, ale ściśle zapakowane 4 komiksy w formacie albumowym (2 w HC, 2 w SC) + najnowszy Superman. Nic nie latało, nic nie zostało obite. Oby dalej było tak samo! :smile:

Na mój nos im mniej się zamówi w Proficie, tym lepiej. Jak zamówiłem kilkanaście komiksów w formacie A4 i podobnym, to trochę wystawały poza to składane pudełko i co najmniej 1 ucierpiał. Gdyby pakowali porządnie, to wolałbym zrobić duże zamówienie, żeby za kuriera zapłacili tylko raz. A tak to wolę wziąć jak najmniej do darmowej wysyłki, a resztę kupić w innym zamówieniu.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1138 dnia: Maj 10, 2014, 10:23:21 am »
A jak tam w Proficie24 z reklamacjami w przypadku, gdy komiks przychodzi zniszczony komiks?

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1139 dnia: Maj 10, 2014, 10:26:31 am »
Na mój nos im mniej się zamówi w Proficie, tym lepiej. Jak zamówiłem kilkanaście komiksów w formacie A4 i podobnym, to trochę wystawały poza to składane pudełko i co najmniej 1 ucierpiał. Gdyby pakowali porządnie, to wolałbym zrobić duże zamówienie, żeby za kuriera zapłacili tylko raz. A tak to wolę wziąć jak najmniej do darmowej wysyłki, a resztę kupić w innym zamówieniu.
Dobrze wiedzieć. Ja u nich rzeczywiście biorę zamówienia w wielkości kilku komiksów + dodatkowo dorzucam jakiś w HC, by
Ja właśnie zraziłem się do arosa, bo chyba mają tylko z dwie wielkości kartonów, a zawsze kupowałem u nich dla siebie i rodziny. Zawsze szło to w dużym kartonie i "wypełnione" było robione na pół jego objętości szarym papierem. :smile: Niestety na 3 zamówienia takie pakowanie zawiodło 2 razy...


Fau - całe szczęście nie musiałem nic u nich reklamować. Oby to się nie zmieniło :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything