Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1140 dnia: Maj 10, 2014, 10:33:12 am »
Ja właśnie zraziłem się do arosa, bo chyba mają tylko z dwie wielkości kartonów, a zawsze kupowałem u nich dla siebie i rodziny. Zawsze szło to w dużym kartonie i "wypełnione" było robione na pół jego objętości szarym papierem. :smile: Niestety na 3 zamówienia takie pakowanie zawiodło 2 razy...


Fau - całe szczęście nie musiałem nic u nich reklamować. Oby to się nie zmieniło :smile:

W Arosie zamówiłem kilkanaście (albo już kilkadziesiąt) razy i tylko raz miałem zgrzyt w postaci zapakowania zniszczonego komiksu. Aros jednak zachowuje się wzorowo w takich sytuacjach i przysyła kuriera po zniszczony towar.
Profit24 kusi tymi cenami, ale żeby się na nich przerzucić musiałbym mieć pewność, że oni też nie robią problemów przy reklamacji.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1141 dnia: Maj 10, 2014, 10:37:31 am »
W Arosie zamówiłem kilkanaście (albo już kilkadziesiąt) razy i tylko raz miałem zgrzyt w postaci zapakowania zniszczonego komiksu. Aros jednak zachowuję się wzorowo w takich sytuacjach i przysyła kuriera po zniszczony towar.
To prawda, że aros.pl rewelacyjnie załatwia reklamacje. Tylko, że mi już odechciało się korespondować z nimi w sprawach wymiany towaru.
Na chwilę obecną nie narzekam na pakowanie zamówień przez sklep.gildia.pl (chociaż nie kupowałem u nich po zmianie lokalizacji sklepu) oraz właśnie w profit24.pl. Z Bonito zamawiałem z odbiorem osobistym - tutaj też nie ma problemu z zareklamowaniem zakupu i wymianą na inny egzemplarz (miałem przygodę z pofałdowanymi kartkami, gdzie była to wada fabryczna komiksu.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1142 dnia: Maj 10, 2014, 10:42:00 am »
Z Bonito zamawiałem z odbiorem osobistym - tutaj też nie ma problemu z zareklamowaniem zakupu i wymianą na inny egzemplarz (miałem przygodę z pofałdowanymi kartkami, gdzie była to wada fabryczna komiksu.

Bonito i Aros mają tych samych właścicieli - stąd pewnie takie same standardy obsługi klienta.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1143 dnia: Maj 10, 2014, 12:29:02 pm »
Na mój nos im mniej się zamówi w Proficie, tym lepiej. Jak zamówiłem kilkanaście komiksów w formacie A4 i podobnym, to trochę wystawały poza to składane pudełko i co najmniej 1 ucierpiał. Gdyby pakowali porządnie, to wolałbym zrobić duże zamówienie, żeby za kuriera zapłacili tylko raz. A tak to wolę wziąć jak najmniej do darmowej wysyłki, a resztę kupić w innym zamówieniu.

To dla mnie istotna informacja. Dzieki. Zatem w zakupach w Proficie nalezy przyjąć metodę "jednorodnego formatu", którą i tak zwykle staram się stosować, nawet w przypadku bąbelków, czy innych zabezpieczeń.


@Koalar: Czy mógłbyś doprecyzować, co rozumiesz przez "wystawały poza to składane pudełko"? Jak dla mnie, to brzmi to mocno zniechęcająco.


Nadto, czy może ktoś z Was się orientuje, czy w Proficie można samemu odebrać zakup w jednej z ich księgarni stacjonarnych? Jakoś nie udało mi się znaleźć takiej opcji na ich stronie.

Offline kosmoski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1144 dnia: Maj 10, 2014, 12:42:19 pm »
A jak tam w Proficie24 z reklamacjami w przypadku, gdy komiks przychodzi zniszczony komiks?

właśnie testuję, z 6 zamówionych 3 HC (2 Thorgale plus Gilles) przyszły poobijane na grzbietach, mogę je sobie postawić na półce pod katem 60% :) nie ma co prawda tragedii, ale raczej takiego Gillesa w prezencie nikomu już nie dam (a chciałem...)
zobaczymy co mi zaproponują...

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1145 dnia: Maj 10, 2014, 12:52:05 pm »
@Koalar: Czy mógłbyś doprecyzować, co rozumiesz przez "wystawały poza to składane pudełko"? Jak dla mnie, to brzmi to mocno zniechęcająco.

Chodzi o te sprytne pudełka składające się z jednego elementu:
http://www.sklep.gildia.pl/info/jak-pakujemy-paczki

Widzę tam teraz nazwę multi-mail, ale ja takie pudełko nazywam sobie "składanym".
No więc widocznie wzięto za małe pudełko tego typu, bo jakieś komiksy od góry w rogach nie były objęte tym pudełkiem (to było 11 komiksów A4, w tym grubsza Córka Mendla) i jakieś rogi mam do naprawy (co najmniej prostowanie).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1146 dnia: Maj 10, 2014, 12:54:16 pm »
właśnie testuję, z 6 zamówionych 3 HC (2 Thorgale plus Gilles) przyszły poobijane na grzbietach, mogę je sobie postawić na półce pod katem 60% :smile: nie ma co prawda tragedii, ale raczej takiego Gillesa w prezencie nikomu już nie dam (a chciałem...)
zobaczymy co mi zaproponują...
Czyli jednak Profit24 to też loteria. To ponad moje nerwy :sad:  Chyba przerzucę się na kolekcjonowanie kulek o łożysk. Jednak znając moje szczęście i tak będę dostawał pogryzione przez kuriera.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1147 dnia: Maj 10, 2014, 01:01:45 pm »
Chodzi o te sprytne pudełka składające się z jednego elementu:
http://www.sklep.gildia.pl/info/jak-pakujemy-paczki
Widzę tam teraz nazwę multi-mail, ale ja takie pudełko nazywam sobie "składanym".
No więc widocznie wzięto za małe pudełko tego typu, bo jakieś komiksy od góry w rogach nie były objęte tym pudełkiem (to było 11 komiksów A4, w tym grubsza Córka Mendla) i jakieś rogi mam do naprawy (co najmniej prostowanie).
Dzięki, domyśliłem się o jakie pudełko chodzi, jednak zaniepokoiło mnie to, że "wystawały". Rozumiem, że dodatkowo komiksy mogły oddychać sobie świeżym powietrzem i w szczególności miały szansę zakosztować rozkoszy kąpieli w deszczu, gdyby takowy akurat padał w trakcie transportu, czy tak?

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1148 dnia: Maj 10, 2014, 01:12:23 pm »
właśnie testuję, z 6 zamówionych 3 HC (2 Thorgale plus Gilles) przyszły poobijane na grzbietach, mogę je sobie postawić na półce pod katem 60% :smile: nie ma co prawda tragedii, ale raczej takiego Gillesa w prezencie nikomu już nie dam (a chciałem...)
zobaczymy co mi zaproponują...

Mam nadzieję, że zachowają się z klasą. Daj znać, jak zakończyła się ta sprawa.
Mam jeszcze pytanie: kiedy wysłałeś im reklamację? Ciekawi mnie ich czas reakcji.  :smile:

Offline kosmoski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1149 dnia: Maj 10, 2014, 01:19:39 pm »
Paczkę odebrałem dziś, reklamację wysłałem mailowo przed chwilą (z pytaniem o propozycje rozwiązania sprawy). Spodziewam się, że w poniedziałek ktoś zadzwoni lub odpisze.

Offline Koalar

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1150 dnia: Maj 10, 2014, 01:27:26 pm »
Rozumiem, że dodatkowo komiksy mogły oddychać sobie świeżym powietrzem i w szczególności miały szansę zakosztować rozkoszy kąpieli w deszczu, gdyby takowy akurat padał w trakcie transportu, czy tak?

Raczej nie, w Proficie pudełko idzie jeszcze w nieprzezroczystą, nieco luźną folię (przynajmniej przy kurierze). Chroni przed deszczem, ale z drugiej strony kurier nie widział, że coś tam sobie wystaje i wyszło, jak wyszło.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1151 dnia: Maj 10, 2014, 01:35:02 pm »
Raczej nie, w Proficie pudełko idzie jeszcze w nieprzezroczystą, nieco luźną folię (przynajmniej przy kurierze). Chroni przed deszczem, ale z drugiej strony kurier nie widział, że coś tam sobie wystaje i wyszło, jak wyszło.
No to mnie trochę pocieszyłeś, dzieki. W takim razie chyba zaryzykuje zakup w Proficie, bo bez wątpienia ceny są bardzo kuszące.

Offline kosmoski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1152 dnia: Maj 10, 2014, 01:36:24 pm »
u mnie w proficie całość była zawinięta w bombelki (zaznaczyłem w komentarzu by lepiej zapakowali) tylko co z tego jak komiksy w kartonie sobie przez drogę musiały z niezłą prędkością latać...

rozpakowałem też paczkę od Egmontu - każdy komiks szczelnie owinięty w bomble, niektóre zafoliowane, z zamówionej 10 zastrzeżenia mam tylko do Ibikusa, którego na tylniej okładce pocyrklował mi ulubieniec Deatha plus na środku grzbietu jest jakieś małe zwichnięcie, pozostałe 9 miód malina

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1153 dnia: Maj 10, 2014, 01:46:37 pm »
u mnie w proficie całość była zawinięta w bombelki (zaznaczyłem w komentarzu by lepiej zapakowali) tylko co z tego jak komiksy w kartonie sobie przez drogę musiały z niezłą prędkością latać...

rozpakowałem też paczkę od Egmontu - każdy komiks szczelnie owinięty w bomble, niektóre zafoliowane, z zamówionej 10 zastrzeżenia mam tylko do Ibikusa, którego na tylniej okładce pocyrklował mi ulubieniec Deatha plus na środku grzbietu jest jakieś małe zwichnięcie, pozostałe 9 miód malina
Jeśli idzie o Egmont to u mnie też każdy w bonble był zapakowany, że aż mnie to zadziwiło. Co więcej, wygląda na to, że pan Cyrklowiec zaspokoił się już na Waszych komiksach, albo po prostu poszedł naostrzyć swój cyrkiel podczas pakowania mojej paczki, bo u mnie zarówno Ibikus jak i pozostałe rzeczy totalna malina.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2014, 02:00:08 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1154 dnia: Maj 10, 2014, 02:14:17 pm »
Nadto, czy może ktoś z Was się orientuje, czy w Proficie można samemu odebrać zakup w jednej z ich księgarni stacjonarnych? Jakoś nie udało mi się znaleźć takiej opcji na ich stronie.
Kiedyś do nich pisałem, to nie dawali takiej możliwości. trochę to wkurzające.
...ale w sumie sugerowałbym żebyś do nich napisał z tym pytaniem - po pierwsze może od czasu mojego pytania coś się u nich zmieniło, a po drugie jak będą do nich dochodzić takie pytania od klientów to może w końcu przemyślą możliwość osobistego odbioru ;)

 

anything