Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1066181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1170 dnia: Maj 14, 2014, 12:31:45 pm »
reklamacja mailowa do profitu24 wysłana w weekend (parę zdjęć jako załączniki), w poniedziałek odpowiedź z propozycją wymiany egzemplarzy na nieuszkodzone. Dzisiaj rano przyleciał kurier z nówkami, w karton który przywiózł zapakowałem reklamowane egzemplarze i kolejny kurier zabrał je 2 godziny później. Czas reklamacji - 3 dni, efekt - zadowolony klient :smile:
Super!!! Na podstawie powyższego, Profit24 znalazł się u mnie na 1. miejscu listy najlepszych sklepów internetowych z komiksami.

Offline Peter_of_Lock

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1171 dnia: Maj 14, 2014, 01:39:08 pm »
Nawet kupując w gildzie za 105zł +8(inpost) lub +11(UPS) chyba taniej nie dostaniesz -jedynka tylko używana chodziła taniej na allegro
Ja specjalnie wstrzymałem się z paroma komiksami aby załapać RORKA 2 z darmową wysyłką (Gucek i Roch, Elryk, Saga Vary....)
Wolę wcześniej zamówić z pewnym 25% rabatem niż później szukać, bawić się i kombinować z różnymi sklepami żeby zaoszczędzić na rabatach a i tak tracąc na wysyłkach


Ja kupuję od jakiegoś czasu w czytam.pl i tam komiksy są średnio ok. 34% tańsze od ceny okładkowej, do tego najtańsza przesyłka (do wskazanego Urzędu Pocztowego) 6,49 zł.
Pierwszy Rork kosztuje 105,55: http://czytam.pl/k,ks_306584,Rork-t.1-Andreas.html


Zakładam, ze drugi będzie miał podobną cenę. Do tego mają czasowe promocje. Ostatniego Sandmana udało mi się kupić za 51,5 zł (czyli o około 43% taniej niż cena okładkowa)

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1172 dnia: Maj 14, 2014, 01:43:05 pm »
reklamacja mailowa do profitu24 wysłana w weekend (parę zdjęć jako załączniki), w poniedziałek odpowiedź z propozycją wymiany egzemplarzy na nieuszkodzone. Dzisiaj rano przyleciał kurier z nówkami, w karton który przywiózł zapakowałem reklamowane egzemplarze i kolejny kurier zabrał je 2 godziny później. Czas reklamacji - 3 dni, efekt - zadowolony klient :smile:
Ja jak u nich kupowałem i dostałem zniszczone komiksy, to nie miałem takiej możliwości - upierali się, że nie ma możliwości wysyłki kuriera po zniszczone komiksy i muszę je wysłać pocztą do nich, a następnie czekać na wymianę. Porażka.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2014, 01:47:10 pm wysłana przez Szekak »

Offline kosmoski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1173 dnia: Maj 14, 2014, 02:16:35 pm »
Ja jak u nich kupowałem i dostałem zniszczone komiksy, to nie miałem takiej możliwości - upierali się, że nie ma możliwości wysyłki kuriera po zniszczone komiksy i muszę je wysłać pocztą do nich, a następnie czekać na wymianę. Porażka.

widziałem, jak kiedyś o tym pisałeś, dlatego obawiałem się trochę formy reklamacji... może rozwinęli się trochę od tamtego czasu :)

śmieszną sytuację miałem kiedyś w internetowym empiku, jak wysłali mi paczkę na stary adres jeszcze ze studiów... i zdziwieni byli, że nikt nie odebrał...

Offline Szekak

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1174 dnia: Maj 14, 2014, 02:22:39 pm »
Wątpię, bo przed moim zwrotem też słyszałem kogoś opinię, że do niego kuriera wysłali i powołałem się na nią przy mojej reklamacji, ale w odpowiedzi usłyszałem, że musiało być to zrobione w drodze wyjątku i że nie wysyłają kuriera po zwroty. Wysyłają zniszczone komiksy i nierówno traktują klientów. Szkoda bardzo, bo ceny fajne, mimo, że skaczą każdego dnia.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1175 dnia: Maj 14, 2014, 03:10:25 pm »
Wątpię, bo przed moim zwrotem też słyszałem kogoś opinię, że do niego kuriera wysłali i powołałem się na nią przy mojej reklamacji, ale w odpowiedzi usłyszałem, że musiało być to zrobione w drodze wyjątku i że nie wysyłają kuriera po zwroty. Wysyłają zniszczone komiksy i nierówno traktują klientów. Szkoda bardzo, bo ceny fajne, mimo, że skaczą każdego dnia.
Może kolega kosmoski użył jakiejś "magicznej formuły" w swym mailu reklamacyjnym. Zatem być może warto byłoby aby Mr. kosmoski podzielił się z nami swą wiedzą w tym zakresie. 

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1176 dnia: Maj 14, 2014, 03:57:07 pm »
reklamacja mailowa do profitu24 wysłana w weekend (parę zdjęć jako załączniki), w poniedziałek odpowiedź z propozycją wymiany egzemplarzy na nieuszkodzone. Dzisiaj rano przyleciał kurier z nówkami, w karton który przywiózł zapakowałem reklamowane egzemplarze i kolejny kurier zabrał je 2 godziny później. Czas reklamacji - 3 dni, efekt - zadowolony klient :smile:

Cieszę się, że tak to się zakończyło. Od teraz będę brał Profit pod uwagę, przy okazji komiksowych zakupów.

Offline gogiel

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1177 dnia: Maj 14, 2014, 04:43:45 pm »
A ja wczoraj odesłałem tego uszkodzonego Sandmana do Egmontu. Zapłaciłem 9,50 zł, bo waga ponad 1 kg. Ciekawe czy dostanę kasę z powrotem... Jeśli nie, to komiks kosztował mnie w sumie więcej, niż okładkowa.
Ja reklamowałem ostatnio inny komiks w Egmoncie - Batman Trybunał Sów. Zaproponowali wyrwanie wadliwych kartek i wysłanie tylko ich, w celu obniżenia kosztów przesyłki. Dodatkowo zaoferowali mi darmowy komiks do 30zł.
Komiks nie był kupiony w sklepie Egmontu. Nie miałem paragonu, tylko sama książka.

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1178 dnia: Maj 14, 2014, 05:41:06 pm »
Hihihihi leze niezle jaja  :lol: :lol: :lol:
Brawo egmont dla mnie jeden z zonkow roku  :biggrin: :razz:

pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Fau

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1179 dnia: Maj 14, 2014, 05:48:33 pm »
O ku**a! To brzmi jak żart!

Chyba, że prześlą też kawałek taśmy klejącej, żeby to sobie ładnie skleić  :lol:

ramirez82

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1180 dnia: Maj 14, 2014, 05:55:09 pm »
Chyba, że prześlą też kawałek taśmy klejącej, żeby to sobie ładnie skleić  :lol:

To zmienia postać rzeczy. :) Ale odsyłać kartki bez taśmy, to przegięcie.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1181 dnia: Maj 14, 2014, 11:58:01 pm »
W sumie to ma sens. Chcieli mieć dowód, że komiks był spieprzony, żeby wysłać nowy. A nie potrzebowali wadliwego, bo i tak by poszedł do spalenia.
Dziwne, ale nie takie głupie.

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1182 dnia: Maj 15, 2014, 12:45:06 am »
W sumie to ma sens. Chcieli mieć dowód, że komiks był spieprzony, żeby wysłać nowy. A nie potrzebowali wadliwego, bo i tak by poszedł do spalenia.
Dziwne, ale nie takie głupie.
Zgadzam się. Gogiel trochę nieprecyzyjnie napisał, ale rozumiem, że miał on wysłać kartki jako dowód na błąd w komiksie, a w zamian otrzyma nowy, dobry komiks + komiks do 30 zł... Biorą pod uwagę, że nie miał paragonu to naprawdę świetne podejście do klienta, wręcz niespotykane w Polsce.

Offline piotrassss

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1183 dnia: Maj 15, 2014, 05:52:01 am »
Biorą pod uwagę, że nie miał paragonu to naprawdę świetne podejście do klienta, wręcz niespotykane w Polsce.
Właściwie paragon nie ma tu nic do rzeczy, no bo tu chodzi o komiks źle wydrukowany,
więc nie jest ważne kto go sprzedał, ponieważ wada wyszła z samego źródła, oczywiście formalnie ktoś
mógłby się o ten paragon wykłócać, ale sytuacja jest oczywista.

Offline mack3

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1184 dnia: Maj 15, 2014, 08:56:54 am »
Właściwie paragon nie ma tu nic do rzeczy, no bo tu chodzi o komiks źle wydrukowany,
więc nie jest ważne kto go sprzedał, ponieważ wada wyszła z samego źródła, oczywiście formalnie ktoś
mógłby się o ten paragon wykłócać, ale sytuacja jest oczywista.
Nie miałem do czynienia jeszcze z firmą, która nie patrzyłaby na paragon jako na rzecz nieomal świętą (niestety). Nie masz paragonu, nie masz reklamacji - to zasada w Polsce. ...ale może to tylko ja mam taki obraz sprzedawców wszelakiej maści