Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1080265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1185 dnia: Maj 15, 2014, 09:26:38 am »
Ale komiks byl reklamowany u wydawcy a nie sprzedawcy, wiec to jest inna sprawa. Paragon nie potrzebny.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2014, 09:49:45 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1186 dnia: Maj 15, 2014, 10:02:19 am »
Nie miałem do czynienia jeszcze z firmą, która nie patrzyłaby na paragon jako na rzecz nieomal świętą (niestety). Nie masz paragonu, nie masz reklamacji - to zasada w Polsce. ...ale może to tylko ja mam taki obraz sprzedawców wszelakiej maści
Obecnie nie mogę znaleźć artykułu bardzie aktualnego, ale ten mówi praktycznie to samo: http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126512,12914372,Rozmowa_z_wiceprezes_UOKik__Paragon_wcale_nie_jest.html
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kosmoski

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1187 dnia: Maj 15, 2014, 10:11:37 am »
Może kolega kosmoski użył jakiejś "magicznej formuły" w swym mailu reklamacyjnym. Zatem być może warto byłoby aby Mr. kosmoski podzielił się z nami swą wiedzą w tym zakresie.

żadnego abrakadabra czy shazam nie wpisywałem, kupowałem tam kilka razy wcześniej, moze to coś daje (ot spekuluję...)

Nie miałem do czynienia jeszcze z firmą, która nie patrzyłaby na paragon jako na rzecz nieomal świętą (niestety). Nie masz paragonu, nie masz reklamacji - to zasada w Polsce. ...ale może to tylko ja mam taki obraz sprzedawców wszelakiej maści

miałem książkę Stiega Larssona z powtórzonymi stronami (kosztem innych oczywiścia), wymieniłem sobie na targach książki u wydawcy bez żadnych paragonów...

Offline mr.castor

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1188 dnia: Maj 15, 2014, 01:15:32 pm »
Kilka dni temu smęciłem w wątku o Supermanie odnośnie kłopotów z zareklamowaniem wadliwego Thorgala u źródła ( Egmont) nie mając dowodu zakupu i nie pamiętając gdzie komiks kupiłem ( brakowało mu stron od 1-17). Wysłałem kilka maili na różne ich adresy i przez tydzień cisza. Rano napisałem znów maila ale tym razem na adres sklepu Egmont i odpisali  :eek:


Szanowny Panie,

Oczywiście ma Pan prawo do reklamacji, jednak najpierw powinien Pan udać się do sklepu, w którym zakupiono wadliwy komiks. Jeżeli zrobił to Pan i odmówiono Panu reklamacji bądź nie posiada Pan już dowodu zakupu, to oczywiście my się tym zajmiemy. Procedura reklamacyjna wygląda następująco:
Powinien Pan wysłać nam wadliwy egzemplarz (niestety wiąże się to z kosztami) na adres:

Reklamacje – Thorgal
Egmont Polska sp. Z o.o.
Ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa

Kiedy tylko otrzymamy przesyłkę (jest to nasze zabezpieczenie) wyślemy Panu nowy egzemplarz komiksu. W ramach rekompensaty otrzyma Pan wybrany przez siebie komiks z naszej oferty o cenie okładkowej do 30 zł.
(o ile będzie dostępny w magazynie, sugerujemy wybór jednej z pozycji wydanych w latach 2011-2013)

Mamy nadzieję, że to wynagrodzi Panu zamieszanie wywołane tym błędem.

Serdecznie pozdrawiamy,

Redakcja KŚK

Jestem mile zaskoczony tą wiadomością i przyznam że trochę kamień mi spadł z serca bo zapewne nadal bym kupował Egmontowe pozycje ale z lekkim niesmakiem niestety
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2014, 01:19:10 pm wysłana przez mr.castor »

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1189 dnia: Maj 16, 2014, 08:09:37 pm »
profit 24 komiksy w  stanie IDEALNYM plus babelki  :razz:
Gildia  komiksy w stanie IDEALNYM brak babelkow  :razz:
ogolnie pelna satysfakcja klienta.  :biggrin:
pzdr


tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1190 dnia: Maj 20, 2014, 05:32:04 pm »
Piszę tego posta moooocno wcięty (w końcu są Piasta), profit24 szacun na 100%. Bez żadnej mojej interwencji dostałęm komiks Powrót Mrocznego Rycerza w cenie zajebiście atrakcyjnej, po dwóch tygodniach dostałem mailae  - zamówienie skompletowane, wczoraj zapłaciłem, dzisiaj  o 10.00 mogłem już odebrac paczke. W koncu profit24 zmienił sposób pakowania! Komiksy zostały zapakowane naprzemienne, w papier, coś podobnego do pegaminu, póżniej w karton, ściśle ułozone. Pełna profeska i wielkie dzięki.

Offline Memling

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1191 dnia: Maj 21, 2014, 07:22:59 pm »
Gdzie kupować komiksy? W Desie.
http://polskikomiks.info/ - informacje o polskim komiksie

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1192 dnia: Maj 21, 2014, 07:28:33 pm »
Przyjechał dziś kurier i przywiózł mi nowy komiks "Preludia i nokturny" ze sklepu Egmontu.
Jakoś nie napisali, że dostanę swoje 9,50 zł za wysłanie uszkodzonego egzemplarza.
Nie wiem czy chce mi się o to kłócić.

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1193 dnia: Maj 21, 2014, 10:23:56 pm »
Przyjechał dziś kurier i przywiózł mi nowy komiks "Preludia i nokturny" ze sklepu Egmontu.
Jakoś nie napisali, że dostanę swoje 9,50 zł za wysłanie uszkodzonego egzemplarza.
Słabo...
No chyba, że masz ten komiks od nich do 30 pln ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline adro

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1194 dnia: Maj 21, 2014, 11:00:52 pm »
no dokladnie, pal licho kaske, ale o komiksik bym zawalczyl. :razz: 
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline piotrassss

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1195 dnia: Maj 22, 2014, 08:11:43 am »
Przyjechał dziś kurier i przywiózł mi nowy komiks "Preludia i nokturny" ze sklepu Egmontu.
Jakoś nie napisali, że dostanę swoje 9,50 zł za wysłanie uszkodzonego egzemplarza.
Nie wiem czy chce mi się o to kłócić.

Patrz Regulamin na stronie Sklepu Egmontu:
http://sklep.egmont.pl/centrum-pomocy/regulaminy/a,regulamin-zakupow,12.html

Dział X Reklamacje,
Punkt 3 I 5:




Muszą Ci zwrócić kasę w przypadku pozytywnej reklamacji,
napisz do nich I podaj numer konta, na który mają przelać pieniądze.

Best Regards.

Offline Death

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1196 dnia: Maj 22, 2014, 09:26:02 pm »
Takie rzeczy? Dobra, to napiszę im maila. Dzięki.  :smile:

Offline vision2001

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1197 dnia: Maj 22, 2014, 09:51:07 pm »
Ja tylko zwracam uwagę, że powyższy fragment Regulaminu dotyczy zakupów w sklepie internetowym Egmontu, a nie ogólnych zakupów na rynku księgarskim.

DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1198 dnia: Maj 22, 2014, 10:36:41 pm »
Ja tylko zwracam uwagę, że powyższy fragment Regulaminu dotyczy zakupów w sklepie internetowym Egmontu, a nie ogólnych zakupów na rynku księgarskim.
A ja zwracam uwagę, że powyższy fragment Regulaminu dotyczy zakupów NIE TYLKO w Egmnocie, ale w ogóle u WSZYSTKICH przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą. Fragment ten jest bowiem niczym innym jak swego rodzaju parafrazą przepisu art. 8 ust. 2 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Szerzej wypowiadałem się na ten temat w poście z dnia  Listopad 08, 2013, wątek Wyprzedaże/Promocje. 

Offline gogiel

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1199 dnia: Maj 23, 2014, 07:56:19 am »
Ja reklamowałem ostatnio inny komiks w Egmoncie - Batman Trybunał Sów. Zaproponowali wyrwanie wadliwych kartek i wysłanie tylko ich, w celu obniżenia kosztów przesyłki. Dodatkowo zaoferowali mi darmowy komiks do 30zł.
Komiks nie był kupiony w sklepie Egmontu. Nie miałem paragonu, tylko sama książka.
Ciąg dalszy.

Komiks wydawnictwo wysłało mi kurierem następnego dnia, gdy moja uszkodzona kopia do nich doszła.
Pani mnie baardzo uprzejmie przeprosiła, że z powodu przeprowadzki nie ma dostępu do szafy z komiksami i w związku z tym na mój gratisowy komiks muszę poczekać i wyślą go kolejną paczką, gdy będzie dostępny.
W godzinach pracy odpowiedź na maila byłyskawiczna.
Szach mat anty-egmontowcy :wink:

 

anything