Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 713530 razy)

Offline misiokles

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #2955 dnia: Wrzesień 14, 2015, 05:10:49 pm »
Pisząc o streczu miałem na myśli tą zwykłą folię w którą komiksy były opatulone. Myślałem, że to nieprzeczytane.pl foliują a nie Egmont. W każdym razie trzecia moja paczka od nich i jest ok, żadnych uszkodzeń.
Foliuje drukarnia, jeśli dostanie takie zlecenie.

Offline kenji

« Odpowiedź #2956 dnia: Wrzesień 14, 2015, 05:50:12 pm »
Oby po MFKiG było jakieś 35%, najlepiej na Bonito, to w końcu nabije sobie te dodatkowe 5% rabatu.

I wtedy masz rabat 35%+5%  ??

mgnesium

• Gość
« Odpowiedź #2957 dnia: Wrzesień 14, 2015, 05:54:31 pm »
I wtedy masz rabat 35%+5%  ??

dodatkowe 1,25-3,25%. dodatkowy rabat jest obliczany od sumarycznej kwoty w koszyku.

także maksymalny upust w bonito to -38,25% od ceny okładkowej (nie licząc cudów w stylu karty dużej rodziny).

ramirez82

• Gość
« Odpowiedź #2958 dnia: Wrzesień 14, 2015, 08:30:49 pm »
dodatkowe 1,25-3,25%. dodatkowy rabat jest obliczany od sumarycznej kwoty w koszyku.

także maksymalny upust w bonito to -38,25% od ceny okładkowej (nie licząc cudów w stylu karty dużej rodziny).

To nie ma dodatkowego 5%? Kojarzyło mi się, że gdzieś czytałem, że jest... 3% mam, dobre i to.

mgnesium

• Gość
« Odpowiedź #2959 dnia: Wrzesień 14, 2015, 09:09:32 pm »
To nie ma dodatkowego 5%? Kojarzyło mi się, że gdzieś czytałem, że jest... 3% mam, dobre i to.

jest, jest ale od ceny z już uwzględnionym rabatem wynikającym z promocji w danym momencie na bonito (przynajmniej tak było pół roku temu jak jeszcze się łapałem na któryś z progów). czyli minimalna kwota jaką można uzyskać przy 5% rabacie to będzie (chyba): min = 0,65x - 0,05*0,65x = 0,6175x (x - "okładkowa").
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2015, 09:14:21 pm wysłana przez mgnesium »

ramirez82

• Gość
« Odpowiedź #2960 dnia: Wrzesień 14, 2015, 09:19:46 pm »
Ach, taki patent, a już śliniłem się, że uda mi się przy większych promocjach ugrać 40% zniżki.  :doubt:

Offline Agravain

« Odpowiedź #2961 dnia: Wrzesień 15, 2015, 09:21:23 am »
Po Waszych wypowiedziach na temat nieprzeczytane.pl i ich obecnego tempa wysyłania zamówień zacząłem przeglądać inne księgarnie, gdzie mógłbym zaopatrzyć się jeszcze w tym miesiącu. Zamawiał ktoś z Was np. w Proficie24 ? Też na ten moment trzeba tam tak długo czekać na przesyłkę ?

Offline peta18

« Odpowiedź #2962 dnia: Wrzesień 15, 2015, 09:37:14 am »
Po Waszych wypowiedziach na temat nieprzeczytane.pl i ich obecnego tempa wysyłania zamówień zacząłem przeglądać inne księgarnie, gdzie mógłbym zaopatrzyć się jeszcze w tym miesiącu. Zamawiał ktoś z Was np. w Proficie24 ? Też na ten moment trzeba tam tak długo czekać na przesyłkę ?
Profit i nieprzeczytane to ta sama firma : )
Buk, Hodor i Dziczyzna

fragsel

• Gość
« Odpowiedź #2963 dnia: Wrzesień 15, 2015, 09:43:04 am »
a ja jako nauczyciel mam prawo przypuszczać, że sprawa opóźnień z powodu podręczników powinna się już kończyć na dniach :wink:

Offline Agravain

« Odpowiedź #2964 dnia: Wrzesień 15, 2015, 10:00:20 am »
Profit i nieprzeczytane to ta sama firma : )

Aha :P Czyli sytuacja tak sama jak w przypadku Bonito i Arosa. Chyba więc zaufam przypuszczeniom fragsela i zostanę przy nieprzeczytane.pl.

Offline gabor2

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • Total likes: 0
« Odpowiedź #2965 dnia: Wrzesień 15, 2015, 10:20:25 am »
Polecam literacka.pl Ceny minimalnie wyższe, ale przesyłki zawsze lepiej zabezpieczone. Szybkość wysyłki bardzo dobra i do tego sprzedawca zawsze bardzo życzliwy :)

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #2966 dnia: Wrzesień 15, 2015, 12:29:58 pm »
Mam za sobą chyba ostatnie zakupy w nieprzeczytane. Zamówiłem bodajże 11 pozycji, co według nich oznaczało, że można je bez ładu i składu wepchnąć do wielkiego kartonu. Oczywiście książki latały (zamówiłem 3, reszta komiksy), bo były w mniejszym formacie - zaś największy formatowo (Kot rabina, tom 7) z obitymi rogami, no wow, nie dało się tego przewidzieć. Najlepsze jest to, że w wiadomości dołączanej do zamówienia napisałem im, aby zapakowali to porządnie, bo chcę mieć w idealnym stanie.

Poza tym jedna książka była już wydana dosyć dawno i pewnie zalegały im jakieś resztki w magazynie, więc przyszła cała porysowana i z nadgiętymi rogami. Pełna profeska, już nie wspominając o tym, że zamówienie z wtorku przyszło wczoraj.

Wracam do literackiej, może drożej, ale przynajmniej bez przygód.

Offline Gre

« Odpowiedź #2967 dnia: Wrzesień 15, 2015, 01:50:21 pm »
Polecam literacka.pl Ceny minimalnie wyższe, ale przesyłki zawsze lepiej zabezpieczone. Szybkość wysyłki bardzo dobra i do tego sprzedawca zawsze bardzo życzliwy :)

Dokładnie podpisuje sie pod tym...
zamówiłem teraz w nieprzeczytane.pl z powodu duzego zamówienia i znacznej róznicy w porównaniu do literackiej
natomiast w nieprzeczytane,pl złożyłem zamówienie  w zeszły wtorek i szacowany czas dostawy ten czwartek...
w tej chwili to sa najlepsze ksiegarnie.
Jestem ciekaw pakowania w nieprzeczytane zamówiełem 22 pozycje ciekawe czy wszystkie beda w dobrym stanie w literackiej pakowanuie zawsze było swietne

Offline Szekak

« Odpowiedź #2968 dnia: Wrzesień 15, 2015, 05:39:06 pm »
Tak jak wyżej, kolega odpowiedział. Zawsze jest przerwa w promocjach w okresie podręcznikowym. Promocje wracają pod koniec września/w październiku.
A, no i fajnie, wyjaśniło się. Ja nie ufam żadnym nieprzeczytane, bo mi komiksy obijają, także czekam na promo u powyższych sklepów. :D

Offline pokia

« Odpowiedź #2969 dnia: Wrzesień 15, 2015, 05:45:20 pm »
Ja bym nie skreślał nieprzeczytane. Reklamacja jest u nich bezproblemowa, więc nie ma się czym stresować. Jak coś się uszkodzi w przesyłce, to podeślą kuriera z nowym egzemplarzem i odbiorą uszkodzony.