Autor Wątek: Gdzie kupować komiksy?  (Przeczytany 1065951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 11, 2008, 02:19:10 pm »
Sprowadzają dopiero. www.krainaksiazek.pl to jest ta sama strona internetowa co www.ksiegarnia.com.pl, która specjalizuje się w sprowadzaniu książek z amazonu i nie tylko. Jeszcze parę miesięcy temu faktyczne opłacało sie od nich sprowadzać komiksy, ponieważ mieli niską prowizję (10% procent ja zamawiałem od nich, jak zwiększyli do 20% to zrezygnowałem z usług, teraz jak widzę mają 25% :-?). Jak ktoś ma możliwość to lepiej samemu kupować na amazonie (lub podpinać się pod czyjeś zamówienie :))

Czy ja wiem, że tak lepiej na Amazonie kupować.

Porównując moje zamówienie z ofertą zza Oceanu, różnice wynoszą po kilka złotych, które wyrównują się jeśli weżmie się pod uwagę przesyłkę. Popatrz na moje zamówienie 100 Kulek:

Ante Up                 24.93 zł   
Six Feet Under the Gun   35.49 zł   
Samurai                 31.73 zł      
The Hard Way              32.73 zł      
Strychnine Lives              32.33 zł   

Do tego dochodzi jeszcze rabat, niechby 10% i już robi się bardzo konkurencyjnie. Oczywiście ta "konkurencyjnośc" nie odnosi się do wszystkich pozycji, trzeab po prostu sprawdzać i porównywać, gdzie taniej :)

Offline KoZZ

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 11, 2008, 04:48:09 pm »
Zgadzam się, np. mangę lepiej zamawiać z krainy książek, bo nie doliczają sztywno 4 dolarów za komiks. Generalnie przy trade'ach do 20$ różnice faktyczne są minimalne, ale im droższy komiks tym bardziej opłaca się zamawiać z amazon np:

Absolute Sandman
kraina książek - 195.36
amazon.com - ($62.37 + $8)*2,3 = 162

Comlete Calvin and Hobbes
kraina książek - 362.59 zł
amazon.com - ($94,5 + $8)*2,3 = 236 zł

dla poprawy humoru empik.com - 600,99 zł :p

Przyjmując, że zamawiasz jeden komiks i mocno zaokrąglając w górę kurs dolara. Dodatkowo amazon ma możliwość preorderu co daje dodatkowy rabat 5% :) Osobiście coraz mniej zamawiam trade'ów, a coraz więcej wydań absolute/complete czy hc, więc dla mnie zdecydowanie bardziej się opłaca amazon. Ale polecam krainę ksiazek bardzo dobra alternatywa dla Witka, Rafała i empiku jak ktoś nie ma karty.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2008, 05:01:04 pm wysłana przez KoZZ »
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline graves

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 11, 2008, 05:35:28 pm »
czy wiecei gdzie mozna kupic blueberrego wydanego u nas przez ale komiks? chyba jest tego deficyt...
Deficyt, może i jest, ale cena rynkowa (nieokładkowa) to jakieś z 3 złote ostatnio była :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Julek_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 11, 2008, 05:43:24 pm »
Zgadzam się, np. mangę lepiej zamawiać z krainy książek, bo nie doliczają sztywno 4 dolarów za komiks. Generalnie przy trade'ach do 20$ różnice faktyczne są minimalne, ale im droższy komiks tym bardziej opłaca się zamawiać z amazon

Pełna zgoda :)

Cytat: KoZZ
Osobiście coraz mniej zamawiam trade'ów, a coraz więcej wydań absolute/complete czy hc

Bo często tak wychodzi po prostu taniej, pełna zgoda. Tylko nie wszystko wychodzi w omnibusach po 600 stron, czy hacekach, po 440.

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 11, 2008, 07:41:20 pm »
graves a masz pomysl gdzie to mozna tak tanio teraz jeszcze dostac? chcialem to przeczytac przed albumem z egmontu
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline graves

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #275 dnia: Maj 11, 2008, 08:04:37 pm »
graves a masz pomysl gdzie to mozna tak tanio teraz jeszcze dostac? chcialem to przeczytac przed albumem z egmontu

Nie wiem. Rok temu jeszcze tyle chodziło ponoć w hurtowniach - jako wyprzedaż :) - oczywiście mowa o 4 pierwszych albumach - 5 jako mocno limitowany zawsze był nieco trudniej dostępny.
Kiedyś wygrałem 4 pierwsze w jakimś konkursie w sieci i miałem dużo problemów z pozbyciem się tego zdublowanego pakietu :) W żadnym sklepie komiksowym nie chciano... Na wyprzedażach leżało (nad możem) po 3 złote.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline freshmaker

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #276 dnia: Maj 11, 2008, 08:39:44 pm »
akurat 5 tom mam :) moze poszukam w wakacje nad morzem na jakis wyprzedazach...
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Robertos

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #277 dnia: Maj 18, 2008, 02:00:44 pm »
 Taniej  już chyba nie można nigdzie kupić http://www.krainaksiazek.pl/ksiegarnia,m_products,c_67,ksiazka,p_607764,The-Punisher-Volume-2.html Jeśli ktoś nie ma to polecam  :D

Offline kingquest

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #278 dnia: Maj 18, 2008, 08:31:23 pm »
Dziwna ta cała Kraina Książek.
Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie są przeliczane ceny.
Z jednej strony HCki Punishera po 60zł, a z drugiej wydane w takim samym standardzie HCki Daredevila za 110zł. Niektóre pozycje o kilka złotych taniej niz np. u Rafała a inne o kilkanaście złotych droższe [np.  All Star Superman vol. 1 HC ]

Offline Julek_

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #279 dnia: Maj 18, 2008, 10:25:43 pm »
Patrz na wydawcę, w sklepie są inne angielskie edycje, niż amerykańska:

Zum beispiel:

100 Bullets, wyd. DC - cena 31.52 zł (kat. komiksy)
1000 Bullets wyd. Titan Books (wtf?) - cena 51.42 zł (kat. inne)

Linki:

http://www.krainaksiazek.pl/ksiegarnia,m_products,ksiazka,p_917496,Samurai,9781401201890.html
http://www.krainaksiazek.pl/ksiegarnia,m_products,ksiazka,p_1830016,100-BULLETS-SAMURAI,9781840238006.html

Offline yurek1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #280 dnia: Maj 19, 2008, 05:55:03 am »
poza tym jest tak, że sprowadzane z UK są znacznie droższe niż te sprowadzane z USA. przy dolarze przelicznik wychodzi mniej więcej 2.20, przy funcie około 5.40, więc o ile dolar utrzymuje się "w kursie", to funt niekoniecznie. wyjaśnienie jest, myślę, proste - zamawiając u dostawców w USA mają pewnie sporą zniżkę, zamawiają w hurtowniach itd., podczas gdy w UK tak nie jest. anyway, miałem sobie chęć kupić Nikolai Dantego z 2000AD, ale wychodzi cholernie drogo. wie ktoś, gdzie to można kupić taniej (poza amazonem)?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

godai

  • Gość
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 19, 2008, 08:35:26 am »
1000 Bullets wyd. Titan Books (wtf?) - cena 51.42 zł (kat. inne)

Titan Books to brytyjskie wydawnictwo m.in. wypuszczające tam komiksy DC. Taki ich Semic ;) To chociazby oni wypuścili przedrukowywaną w Polsce dawno temu wydaną bez kolory Przysięgę zza grobu i kilka innych takich antologii.

Offline kas1

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 19, 2008, 10:17:09 am »
Zastanawiający jest przelicznik w/g którego zarówno Witek jak i Rafał ustalają ceny komiksów. Dwa lata temu była to cena okładkowa x3 i to mniej więcej odpowiadało kursowi dolara. Dzisiejszy kurs dolara w NBP wynosi 2,18 a przelicznik u w/w wynosi między 2,7-3. Nie ukrywam, że jest to główny powód mniejszego zainteresowania z mojej strony tymi sklepami, a szkoda.

Offline bąbielek

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 19, 2008, 10:33:41 am »
Ale gdy kupujesz to licz dolara po kursie sprzedaży, a nie średnim. Bo kurs średni to 2,18, a zamawiając w praktyce wychodzi 5-8 groszy więcej. Przynajmniej tak mi mBank ściąga z karty wirtualnej jak robię zamówienia na Amazonie.
Nie bronię tutaj Witka czy Rafała bo przeliczniki mają niekorzystne dla konsumentów, ale rozumiem ich jako przedsiębiorców, bo przy takim przeliczniku odliczając różne koszty to oni na typowym TPB zarabiają może z 6-10 złotych (acz nie znam cen ich dostawców).
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2008, 10:39:22 am wysłana przez bąbielek »

Klick me up, klick me down.

Offline beacon

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 23, 2008, 10:26:34 am »
Hej,

moje zamówienie z Amazona miało dotrzeć do 26. maja. To już niedługo, a paczki jak nie było, tak nie ma. Co robić, jeśli paczki nie będzie na czas? Pewnie taka informacja jest na stronie amazona, ale nie umiałem jej znaleźć.

 

anything