Autor Wątek: Ostrowski w B R A V O  (Przeczytany 10719 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiktor wektor

Ostrowski w B R A V O
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2002, 08:05:21 pm »
Cytat: "nat"
bez komentarza...

chcialam tylko uscislic, ze ow wspanialy happening w empiku na szczescie sie nie odbyl...


wlasnie bylem ciekaw
a wiadomo moze dlaczego?

Offline wilk

Ostrowski w B R A V O
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2002, 09:51:03 pm »
Cytat: "wiktor wektor"
Niech ktos zobaczy "komiks"
Truscinkiego w nowym KKKomiks (czy jakos tak)
ten facet nienawidzi i nie umie rysowac kobiet
czy to nie symptomatyczne?

No i jest dowodem na znana powszechnie teorie
ze Truscinski jest swietnym ilustratorem w znanych sobie rejonach graficznych,
natomiast kompletnie nie jest rysownikiem komiksow,
bo sobie najzwyczajniej w swiecie nie radzi


Chciales chyba powiedziec ze w Twoim mniemaniu nie radzi sobie z rysowaniem komiksow.
Na tym forum jestes druga osoba po Konradzie (o ile dobrze zauwazylem) ktora wysnula taka teorie. Nie wiem skad Ci przyszlo do glowy ze jest to teoria powszechna. Sa czytelnicy, w tym i ja, ktorzy uwazaja ze jest on bardzo dobrym komiksiarzem, co obala Twoja, jakoby powszechna teorie.
Moj post jest przede wszystkim reakcja na, niestety, balamutną i pokretna argumentacje w tej kwesti z Twojej strony. A na taka argumentacje jestem po prostu przewrazliwiony.
Jesli masz ochote ciagnac temat o Truscinskim to zapraszam na topic o polskich rysownikach, bo ten, jak "powszechnie" wiadomo jest o Ostrowskim.

Offline nat

Ostrowski w B R A V O
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 28, 2002, 10:19:52 pm »
Cytuj
wlasnie bylem ciekaw
a wiadomo moze dlaczego?


mailowalam w tej sprawie do ckod i napisali, ze z wielu przyczyn projekt zostal odwolany. i dobrze. :)

moze po prostu ckod uznalo, ze to niezbyt dobry pomysl, a moze...

hmm, czy juz schodzimy z tematu? jezeli tak to przepraszam, postaram sie wiecej nie offtopikowac.

Offline wiktor wektor

Ostrowski w B R A V O
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 29, 2002, 12:29:35 am »
Cytat: "wilk"
Chciales chyba powiedziec ze w Twoim mniemaniu nie radzi sobie z rysowaniem komiksow.
Na tym forum jestes druga osoba po Konradzie (o ile dobrze zauwazylem) ktora wysnula taka teorie. Nie wiem skad Ci przyszlo do glowy ze jest to teoria powszechna. Sa czytelnicy, w tym i ja, ktorzy uwazaja ze jest on bardzo dobrym komiksiarzem, co obala Twoja, jakoby powszechna teorie.
Moj post jest przede wszystkim reakcja na, niestety, balamutną i pokretna argumentacje w tej kwesti z Twojej strony. A na taka argumentacje jestem po prostu przewrazliwiony.



Ani ona balamutna ani pokretna
po prostu zlosliwa
i nic nie obaliles
no chyba ze flaszke do lustra

Polecam "komiks" o ktorym pisalem
golym okiem widac ze Truscinski sobie nie radzi (i to nie "moim zdaniem" tylko z anatomicznego punktu widzenia - nie umie rysowac nog, ze szczegolnym uwzglednieniem stop) i skleca kompozycje z postaci przerysowanych z katalogow fotografii reklamowej, do ktorych ma zapewne bogaty dostep


Jest swietnym rysownikiem, ale tylko wtedy kiedy rysuje pod siebie
gdy sie nagina i chce robic cos innego jest to pokraczne i nieporadne
(polecam wszystkim "komiks" o ktorym mowie)

Nie widzialem dobrego komiksu Truascinskiego (z wyjatkiem niesmiertelnej Bajki no i moze komiksu z faszysta na ksiezycu, o ile to byl jego komiks - ale to shorty i do tego z broda)
Jego prace sie oglada, ale nie czyta
i to juz nie jest zlosliwe, ale konstruktywne
Wiktor Wektor

Offline wilk

Ostrowski w B R A V O
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 29, 2002, 05:13:51 pm »
Cytuj
Ani ona balamutna ani pokretna
po prostu zlosliwa
i nic nie obaliles
no chyba ze flaszke do lustra


...
bez komentarza...
mam jedynie nadzieje, ze czytajacy to sami sie ustosunkuja do Twojej wypowiedzi o "powszechnosci" Twojej teori

Cytuj
golym okiem widac ze Truscinski sobie nie radzi (i to nie "moim zdaniem" tylko z anatomicznego punktu widzenia - nie umie rysowac nog, ze szczegolnym uwzglednieniem stop)

A wiesz ilu polskich uznanych rysownikow nie radzi sobie z anatomia? Cala masa. To nie jest zaden wyznacznik, chyba ze jestes zwolennikiem hiperrealizmu w rysunku to wtedy ok. Ale Truscinskiemu w moim odczuciu daleko do realistycznego rysunku. Nie dlatego ze nie potrafi, ale dlatego ze nie chce.

Cytuj
...komiksu z faszysta na ksiezycu, o ile to byl jego komiks

Tak, jego

Offline themon-Felków Twórca

Ostrowski w B R A V O
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 30, 2002, 11:53:40 am »
Panie Immanuel Ci powiem, że się zgadzam z wypowiedzią, ale umieszczanie w jednym zdaniu Crumpa i Ostrowskiego, to dla mnie prawie świętokradztwo (pokłon Crumpowi, ofczywiście). a tak w ogóle, to zgadzam sie ze wszystkimi wypowiedziami na powyższy temat. nie jako oportunistyczny konformista, lecz raczej jako człowiek szukający i uznajacy jak największej ilości aspektów kazdego problemu. wszedzie jest jakaś prawda, kazdy ma swoje racje a Krzyś niech robi kasę póki może, bo czemu nie? kazdy ma swoje wartości.

Offline fjtk

Ostrowski w B R A V O
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 30, 2002, 12:25:32 pm »
Przede wszystkim dobrze że są tacy ludzie którzy cokolwiek robią co ma choć śladowo wspólnego z komiksem (Ostrowski nie śladowo...) i zdobywają popularność, robią kariery - może i różnym drogami i zróżne rzeczy robiąc po drodze ale co z tego- ważne żeby był ruch w interesie. Zycze mu wszystkiego dobrego (fajna okładka do Masłowskiej...)

pzdrw
Umysł jest jak spadachron- najlepiej działa otwarty.

Offline Immanuel Cunt

Ostrowski w B R A V O
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 30, 2002, 07:19:01 pm »
Cytuj
Wielu z nas dzisiaj
co innego mowi
co innego mysli
a co innego robi

Nie wielu, a wszyscy, i nie dziś, a zazwyczaj. spróbuj wyobrazić sobie, że jest inaczej, przeciwnie do tego co mówisz. W efekcie mielibyśmy świat "prosty jak w mordę strzelił" i płaskich ludzi - zupełny absurd, a do tego jaka nuda! Cieszmy się, więc, że świat jest taki nieprzewidywalny, a ludzie zmienni, zaskakujący i wielowymiarowi, i z radością oceniajmy te zmiany z możliwie najciekawszych i najpłodniejszych perspektyw. (Tako rzecze Zaratustra  :twisted:)
Dzięki takiemu podejściu dochodzimy np. do takiej zdrowej konstatacji  :wink: , że Ostrowski bywał fajnym twórcą komiksowym, do którego się przyzwyczailiśmy, a teraz zaskakując nas bywa wrednym typem karierowicza, który babrze się, w pędzie ku pieniądzom, w coraz gorsze inicjatywy. Choć cieszę się z każdej zmiany jako zmiany (wg. mnie jest to równoznaczne z kochaniem życia), nie znaczy to, że podoba mi się każdy obecnie zaistniały stan czegoś, co się zmienia. Niektórych np. nie aprobuję i boję się ich konsekwencji, stąd czarne prognozy (oby się nie sprawdziły) na temat przyszłości Krzysia.
Cytuj
Takie czasy a i kondycja czlowieka jako takiego nienajlepsza
chaos, wszedzie chaos

Filozoficznego zacięcia Koledze nie braknie, a ponieważ z racji pseudonimu mnie też filozofia (raczej nieco ironicznie) obchodzi, więc:
że świat w naszych czasach, to już (na szczęście!) nie jedyny, prawdziwy, boską ręką ułożony porządek, lecz (jak mawia Umberto Eco) Chaosmos, i gra przypadków, dlatego też NIECH ŻYJE CHAOS, WRESZCIE CHAOS, WSZĘDZIE CHAOS !!! [/i][/quote]
ak mawiał Tyrel: ""More human than human" is our motto."

Offline Immanuel Cunt

Ostrowski w B R A V O
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 30, 2002, 07:28:24 pm »
Cytuj
kazdy ma swoje racje

Cytuj
kazdy ma swoje wartości.

święte słowa, święte słowa Bracie  :twisted:
ozdrawiam
ak mawiał Tyrel: ""More human than human" is our motto."

 

anything