Autor Wątek: Ultimate X-Men  (Przeczytany 34283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline reston

Ultimate X-Men
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 25, 2006, 11:20:06 pm »
Cytat: "Macias"
Cytat: "reston"
A tak z zupełnie innej beczki - ładny shit był z Ultimate X-Men  :lol:
Glupi jestes :p ,po NXM najrowniejszy komiks z mutantami. mniej pitolenia,ciut drastyczniejszy niz wiekszosc rzeczy z 616, postacie przedstawione w ciekawszy sposob.
Lady Aqua-Ty z takimi pytaniami to lepiej na forum avalonu idz...


 :D  raczysz żartować, chyba, że masz 14 lat to zrozumiem  :)

Potacie ciekawsze???? W UXM ?? Wolverine i Marvel Girl są irytujący, z Beasta zrobili lalusia. Resztra zepołu przedstawiona jest pobieżnie i nie jest to wina tego, że wydano tylko kilka perwszych numerów. W normalnych X-Menach uwielbiałem te interakcje między członkami grupy i to, że bohaterowie byli mniej więcej psychologicznie wiarygodni. A tutaj ??? Beasta zamieniają w niebieskiego potworka. I co ?? Ano nic. Reakcja jego kumpli to jednorazowe zdziwienie. Colossusa oblewają lawą w ramach testów. I co??? Ano nic  :D . Jakby nigdy nic uczestniczy sobie w kolejnej misji. Te traumatyczne wydarzenia nie wywarły wpływu na żadnego z nich. Zamiast tego lepiej wspominać, jak to Iceman moczy się w nocy na wspomnienie starcia z Magneto  :shock:

Rozumiem, że komiks jest dla nastolatków. Bohaterowie są młodsi, dlatego komiks jest skupiony na akcji i do mnie nie trafił. Normalni X-Meni jakąś perełką nie byli ale mieli klasę. W przypadku UXM pan Millar nie pozostawił wątpliwości, że jest to komiks dla nastolatków amerykańskich, którym żaden hamburger nie straszny.

Do tego ta Jean Grey lat 16 uprawiająca seks z Wolverinem  :D

Offline Lady Aqua

Ultimate X-Men
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 30, 2006, 01:08:13 pm »
Ja nie wiem czego sie mnie czepiacie ;)... Resteon aż tak ci sie nie podobało??? czytając komiks mogłeś poczuć się mlodszy :badgrin:
 domu potrzebujesz tylko dwóch narzędzi. płynu WD-40 i taśmy klejącej. To co się nie rusza a powinno spryskaj WD-40,a to co się rusza a niepowinno zaklej taśmą...

Offline reston

Ultimate X-Men
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 31, 2006, 12:10:55 am »
Nie podobało mi się. Kupowałem, bo myślałem że odnajdę klimat semicowskich x-men ale tego nie znalazłem. Ogólnie bardzo byłem zawiedziony gdy dowiedziałem się, że to UXM a nie NXM będzie kontynuowane, ale wiadomo jak się i to skończyło.

Offline Lady Aqua

Ultimate X-Men
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 01, 2006, 04:15:26 pm »
w sumie to masz rację. Moja osobista uwaga:żaden komiks nigdy nie odda nastrojów bohaterów oraz akcji lepiej niż manga...
 domu potrzebujesz tylko dwóch narzędzi. płynu WD-40 i taśmy klejącej. To co się nie rusza a powinno spryskaj WD-40,a to co się rusza a niepowinno zaklej taśmą...

Offline Clayman_

Ultimate X-Men
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 01, 2006, 04:32:23 pm »
Cytuj
Moja osobista uwaga:żaden komiks nigdy nie odda nastrojów bohaterów oraz akcji lepiej niż manga...

niz ktora manga?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Ultimate X-Men
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 01, 2006, 05:43:03 pm »
Jeśliby patrzeć na tą opinię z przyzmatu Batman: Child of Dreams to można sie z tym zgodzić. Nie jestem jednak entuzjastą tezy mówiącym o zaniechaniu techniki klasycznego rysunku i rysowania wyłącznie w stylu magna. Jestem jej wielkim przeciwnikiem! Każdy z tych stylów ma swoje wady i zalety i należy to uszanować. Bardzo źle by sie stało, gdyby komiks dosiągł taki szczyt globalizacji...  :roll:

Wracając do tematu: UXM to jak na razie najgorszy tytuł z Uniwersum Ultimate. Wcześniej to nawet był najbardziej święcącą gwiazdą, wyróżniającą się dzięki Millarowi i Kubertowi. Historia były bardzo świeże i przedstawiały naszych ulubionych bohaterów w zupełnie nowym świetle. Niestety, zostało to zaniechane szybko przez Vaughana, który za bardzo chciał "ultimatyzować" klasycznych bohaterów (wyróżnia się niezwykła kaszanka numer 60, w którym Logan walczy z Lady Deathstrike. Totalna porażka....). Trochę mnie to zdziwiło, bo Vaughan pisze takie wspaniałe tytuły, jak Runaways, Y: The Last Man, a szczególnei Ex Machina). Mozna pochwalić Vaughana za to, ze wprowadził do serii klimat z serialu animowanego X-Men: Evolution, ale jedynie to. Jego historie niczym specjalnym się nie wyróżniały.

Teraz jednak to może się zmienić, gdyż za serię wziął się Kirkman, odnoszący ostatnio sukcesy za walking dead, marvel zombies, invicibles i marvel team-up. Pierwszy numer fajny, przypominał nieco czasy millara, aczkolwiek znów można odkryć denerwującą ultimatyzację (shi'ar i kosmiczna polityka, o której rozpisywać się nie będę...). Do tego rysownik nie pasuje do założeń linii ultimate. Jak bowiem nazwać brak symetrii na niektórym kadrach i niekiedy mimikę twarzy?

Jestem jednak dobrej myśli i wierzę, że UXM będzie się czytać tak, jak za czasów Millara i Kuberta.

Offline Pająk McCay

Ultimate X-Men
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 01, 2006, 06:03:13 pm »
Kirkman? Czy mi się tylko wydaje, czy serie mial kiedyś przejąć Bryan Singer? Prawda to, czy tylko plotki?
Widziałem wersje Mojo i Arcade'a autorstwa pana Vaughana. Faktycznie bez wypasów
 think me, I want life,
I think me, I want a house and a wife,
I want to shimmy- shimmy- shimmy through the break of dawn, yeah!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Ultimate X-Men
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 01, 2006, 06:07:55 pm »
Cytat: "Pająk McCay"
Kirkman? Czy mi się tylko wydaje, czy serie mial kiedyś przejąć Bryan Singer? Prawda to, czy tylko plotki?


Plotka. Teraz to jest nierealna sytuacja, gdyz Signer reżyseruje Supermana, a jak wiemy, DC i Marvel żrą się aż miło....  :roll:

Offline Pająk McCay

Ultimate X-Men
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 05, 2006, 12:39:04 pm »
Może to nie miejsce ku temu, ale nie wiedziałem gdzie indziej zapytac, najwyżej moderator usunie ten post: czy ktoś wie, co się dzieje z Avalonem? Od jakichś 2 tygodni nie mogę wejśc na ich stronę. Mam nadzieję, że to tymczasowe kłopoty
 think me, I want life,
I think me, I want a house and a wife,
I want to shimmy- shimmy- shimmy through the break of dawn, yeah!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Ultimate X-Men
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 05, 2006, 02:02:50 pm »
http://batcave.hosted.pl/ipb/index.php?s=e4f022311b15a3f9b85cd3b4e2543b8b&showtopic=659&st=0&#entry21152

Na BatCave Lex już powiedział, co sie dzieje z Avalonem.

BatCave, Avalon i SMO to zaprzyjaźnione serwisy, więc jak któremuś padnie serwer to na pewno jeden z członków zespołu jakiegoś serwisu powie co nieco, kiedy nastąpi reaktywacja na drugim forum.

Wnioskując- czasami warto wchodzić na inne seriwsy, anizeli Avalon.... na przykład BatCave...  :roll:  ;)

Offline nayroth

Ultimate X-Men
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 10, 2006, 10:52:32 am »
Cytat: "reston"
Do tego ta Jean Grey lat 16 uprawiająca seks z Wolverinem  :D

W wersji PL to ona miała raz 17, a raz 19 lat. Czyli była jakby pełnoletnia. Sex z 16 latką by w amerykańskim komiksie dla nastolatków chyba nie przeszedł. Co nie zmienia faktu że np. w 12 numerze Jean narysowana jest jak dziwka.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Ultimate X-Men
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 10, 2006, 10:57:42 am »
Cytat: "nayroth"
Sex z 16 latką by w amerykańskim komiksie dla nastolatków chyba nie przeszedł.

A niby dlaczego by nie przeszedł?

Offline lone_wolf_in_run

Ultimate X-Men
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 10, 2006, 12:15:06 pm »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "nayroth"
Sex z 16 latką by w amerykańskim komiksie dla nastolatków chyba nie przeszedł.

A niby dlaczego by nie przeszedł?

Bo to czyn karalny, Wolverine mógłby trafić za kratki ;)... A w mejnstrimowym amerykańskim komiksie dbanie o  moralność nastolatków to podstawa!!!!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Ultimate X-Men
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 10, 2006, 12:37:41 pm »
Cytat: "lone_wolf_in_run"
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "nayroth"
Sex z 16 latką by w amerykańskim komiksie dla nastolatków chyba nie przeszedł.

A niby dlaczego by nie przeszedł?

Bo to czyn karalny, Wolverine mógłby trafić za kratki ;)... A w mejnstrimowym amerykańskim komiksie dbanie o  moralność nastolatków to podstawa!!!!

Czyli z 16-latką by nie przeszedł, ale z 17-latką już tak, a z 19-latką, to już bez mrugnięcia okiem :?:  ;)
a Wolvie to niech się do Polski przeniesie, bo tutaj 15 lat to granica między czynem karalnym, a przyjemnością ;)
nie wiem jak w USA, ale pewnie w każdym stanie inaczej...

Offline lone_wolf_in_run

Ultimate X-Men
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 10, 2006, 03:23:11 pm »
Trochę obok tematu, ale w USA to często maja dziwaczne i niezyciowe prawa, do pewnego czasu w niektórych stanach obowiązywały tam (w stosunku i do homo i hetero) tzw. sodomy laws - karany był stosunek oralny czy analny  :shock: ... Szkoda że w komiksach z X-Menami w roli głównej nigdy nie poruszano takich problemów ;) ....

 

anything