Działy archiwalne (fora nieaktywnych gildii na portalu) > Forum klimatów postapokaliptycznych

Martwe Ziemie

(1/3) > >>

Hex:
Czy dla was Post apokalipstyczne itp. kojarzy się tylko z Falloutem, grałem w Fallouta i nie mam nic przeciwko ale mogliście by pisać o czymś innym

Aves:
Mi klimat postapokaliptyczny kojarzy się wyłącznie ze śmiercią - w sumie Fallout, to taka bajka, a nie rzeczywisty obraz świata po III wojnie...

Ale do głowy od razu przychodzą mi do głowy 3 obrazy, uwaga, wymieniam ;)

1. Miasto Liepaja na Łotwie. Jest to spore, w połowie opuszczone miasto. Kto tam był, nie zapomni.
Opuszczone jest, ponieważ mieszkały tam rodziny żołnierzy z ZSRR, którzy tam stacjonowali. Teraz jest tam miasto na ok 50 tys. ludzików PUSTE.

2. Film "Ostatni brzeg". Obejrzeć, zrozumieć co jest niemiłego w wojnie nuklearnej...

3. Wysychające jezioro Bajkał. W tej chwili klimat w portach, które już nie stoją nad wodą, jest niesamowity. Statki stojące na piasku, porty nad pustynią. A woda? 100 km dalej...

Może nie jest to odpowiedź na te pytanie, ale mówiąc o skojarzeniach, te rzeczy przyszły mi do głowy (i dlatego je wypisałem ;) ).

Pozdrawiam

Aves

Kret:
Mi akurat Fallout sie kojarzy na rowni z filmami typu "Mad Max", a Aves slusznie okreslil je mianem bajek. Chocby dlatego, ze tam gdzie bylaby pustynia ludzi bysmy nie znalezli, ze wzgledu na bliskosc punktu zero. A dalej od tych miejsc byloby raczej zimno, zakladajac wolne totalna czyli taka, ktora wywola Apokalipse.

Skojarzenia postapokaliptyczne bardzo mi sie kojarza z Biblia i Objawieniem sw. Jana, ktore zawsze pozostanie dla mnie zbiorem boskich cytatow - doslownie i w przenosni. :-)

Zawsze mam skojarzenia ze spalonymi miastami i ludzmi zyjacymi jak szczury, ale to tez w sumie filmowe porownanie.

Poza tym, klimat postapokaliptyczny kojarzy mi sie z nadzieja, bo skoro ktos o nim opowiada to znaczy, ze przezyl (choc faktycznie, "Najdalszy Brzeg" obala to zludzenie baaardzo skutecznie...). "The Postman" ("Wyslannik z przyszlosci") to kolejny taki filmowy przyklad.

Ba... no faktycznie, trudno mi znalezc inne przyklady bezposrednich skojarzen. Zakladajac, ze o to pytales :-)

Pozdrawiam

Kret

KrieG:
skoro juz mowa o biblii to faktycznie Apokalipsa wg św. Jana i jej,wg mnie, symbol: amianowicie czterech jezdzcow apokalipsy /nie pamietam juz dokladnie, ktory byl kim/

a z tkich mniej rligijnych, to postapokaliptycznie czulem sie na zaglowcu, mialem wchte w kuchni i pizgnelo gdzies tak dobre 5 stanu morza /jesli chodzi o wiatr to trzeba dodac jakies dwa stopnie/. o hesssuuu!!! jak ja sie wtedy posapokaliptycznie czulem!!! teraz to morze brzmiec jak wesola anegdotka, ale wierzcie mi, zupelnie inaczej to wtedy odbieralem... nikomu nie zycze...

Hex:
Chodziło mi o wasze tematy ( jeśli można napisać waszę )

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej