Autor Wątek: Elfy  (Przeczytany 10985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Turgon Mądry

Elfy
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 11, 2004, 10:03:29 am »
Cytuj
co do D7 Elronda to dlaczego nie pasuje?


Owszem, pasuje jak najbardziej - w końcu takiemu herosowi (znam wszystkie drzewa genealogiczne Eldarów na pamięć 8) ) należy się najlepsza zbroja! Chodziło mi o to, że skoro robimy wersję "Elrond - Pan Rivendell", a nie "Elrond - herold Gil-Galada" to jednak ten ciężki pancerz nie bardzo....

Cytuj
Elrond jest w teorii pół-elfem, ale po prawdzie wybrał z łaski Valarów żywot elfa i nie poskąpiono mu żadnego przywileju tej rasy.

Dokładnie!!! Traktowanie Elronda jako członka rasy"pół-Elfów" jest moim zdaniem spaczeniem spowodowanym różnego rodzaju grami cRPG itp.

Poza tym, mając takich rodziców... i pradziadków! - Pradziadkiem Elronda był... Turgon Mądry we własnej osobie!!! 8)
rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

Offline drachenfeles

Elfy
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 11, 2004, 11:02:33 am »
Cytuj

Owszem, pasuje jak najbardziej - w końcu takiemu herosowi (znam wszystkie drzewa genealogiczne Eldarów na pamięć  ) należy się najlepsza zbroja! Chodziło mi o to, że skoro robimy wersję "Elrond - Pan Rivendell", a nie "Elrond - herold Gil-Galada" to jednak ten ciężki pancerz nie bardzo....


najlepsza owszem ale zawsze będzie ona słabsza od tych należących krasnoludzkich królów więc +3D sobe darujcie.

Offline Glorfindel

Elfy
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 11, 2004, 11:20:36 am »
Cytat: "drachenfeles"
Cytuj

najlepsza owszem ale zawsze będzie ona słabsza od tych należących krasnoludzkich królów więc +3D sobe darujcie.


nie słyszałeś może o Gondolinie? Jak nie, to zapytaj Turgona-w końcu to on go zbudował ;)
Broń i pancerze wykuwane z gondolińskiej stali były porównywalne z krasnoludzkimi.

Uprzedzając Twoją odpowiedź- Wiem,ze Elrond nie mieszkał w Gondolinie

poza tym krasnoludzi król ma D8 a więc zbroja dodaje mu +4D
(nie jestem pewien na 100% bo podrecznika nie mam teraz przed oczami wiec jak by co sorry)
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline drachenfeles

Elfy
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 11, 2004, 11:30:42 am »
Krasnoludzki król ma zwykły ciężki pancerz D+2, tylko Dain Ironfoot ma zbroję z mithrilu ktora daje D+3 i jest napisane, że to unikat i innych istniejących obecnie pancerzy nie ma co porównywać.

Różnica pomiędzy krasnoludami i elfami polega na tym, że D krasnoludów wynosi 5 bazowo a elfów 3.

Offline Glorfindel

Elfy
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 11, 2004, 01:45:49 pm »
Cytuj
Różnica pomiędzy krasnoludami i elfami polega na tym, że D krasnoludów wynosi 5 bazowo a elfów 3


litości... jakie 5??? dwarf warrior ma D6 bez tarczy a ma dwarf armour (dla pewności sprawdz)

moim zdaniem gdyby dodawała ona tylko 1 do D to bylo by tylko armour
bez słowa dwarf

BTW
może ktoś zacytować opis krasnoludzkiegoi ekwipunku?
bo chciałbym wiedziec to na 100%
a do podrecznika zajrze dopiero w srode :cry:
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Turgon Mądry

Elfy
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 11, 2004, 01:51:25 pm »
Hmmm... w moim rooleboku napisane jest, że Dain ma D9, tzn. Mithril armour daje mu +4, skoro jak napisałeś, ma bazowo D5.

IMO bazowy D krasnoludzkiego wojownika to 4 - dwarf armour daje +2, a dwarf heavy armour +3
Cytuj
moim zdaniem gdyby dodawała ona tylko 1 do D to bylo by tylko armour
bez słowa dwarf

i wtedy by się zgadzało.

Za to bazowy D bohaterów to być może 5.
rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

Offline drachenfeles

Elfy
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 11, 2004, 02:12:24 pm »
tak, mamy dwarf armour i heavy dwarf armour
Dain nosi Mithril armour wszystki te przedmioty nie są specjalnie wyróżnione, więc wynika z tego, że poza nazwą nie różnią się niczym od zwykłych pancerzy, czyli dwarf armour daje D+1 a dwarf heavy armour D+2
Zbroja Daina to rodowy pancerz z mithrilu dlatego (podobnie jak zbroja froda) daje D+3.

z tego by wynikało, że krasnoludy mają w podstawowym profilu D5, a bohaterowie D6, co specjalnie mnie nie dziwi, bo to twarde plemię.

Specjalnie przejżałem podręczniki RotK i S&F i nie znalazłem ani jednej wzmianki na temat tego by zwykłe krasnoludzkie zbroje czymś (poza nazwą) różniły się od zwykłych. Zwródźcie uwagę na innych wojowników w ich profilach też często pojawia się słowo określające wyposarzenie np 'cruel' albo 'fine' i nie ma to najmniejszego wpływu na właściwości przedmiotów.

Offline Glorfindel

Elfy
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 11, 2004, 02:18:50 pm »
no tak ale to że zbroja jest krasnoludzka świadzy o jej jakości
i przy żadnej innej rasie nie ma dopisków w stylu ''elven armour'' , ''rohan armour'' itp. dlatego IMO coś w tym musi być

niestety podrecznik tego jasno nie rozstrzyga i stąd nasze spory.

BTW na Mlotku byl podobno scenariusz gdzie modele dobra nie mają pancerzy
stąd pytanie do Lu-trza- jakie D mieli wtedy Twoi Khazad guardzi???
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline drachenfeles

Elfy
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 11, 2004, 08:15:33 pm »
Powiedz jaka to różnica?
ludzie organizujący młotka mają takie samo prawo do interpretacji jak my. Tak czy owak zgodnie z twoim tokiem rozumowania inne niż krasnoludzkie pancerze nie mogą dodawać do D więcej niż +1 z zwykły i +2 za ciężki pancerz, w ten sposób czyniąc spór o zbroję elronda bezcelowym.

Offline Turgon Mądry

Elfy
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 11, 2004, 08:35:22 pm »
Dobra, może kończymy?
I tak mamy z Glorfindelem przewagę liczebną :twisted:

Tak czy siak Elrond ma na razie swój oficjalny (kiczowaty) profil i nie bardzo mmy na to wpływ... :bored:
rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

Offline Herudaio

Elfy
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 11, 2004, 08:51:15 pm »
A moze po prostu Gil-Galad i Elrond mają taką obroną bo mają bazową obronę 5 a nie 4 bo są to nie bohaterowie a super bohaterowie
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Turgon Mądry

Elfy
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 11, 2004, 09:26:53 pm »
To też by pasowało (w Army Builderze tak mają), ale może lepiej nie poruszać już tego tematu...
rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

Offline Jaskier

Elfy
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 15, 2004, 02:05:49 am »
jak już mowa o elfach to zrobiłem właśnie całkiem (mam nadzieję0 przyjemną rozpiskę elfów z Lorien:

Unnamed The Free Peoples Force

1 Celeborn (Elf Lord) @ 120 Pts
     Dagger; Elven Blade; Heavy Armour; Shield; Aura of Command; Immobilise

1 Galadriel (Elf Queen) @ 145 Pts
     Dagger; Blinding Aura; Command; Effortlessly Immobilise
     Mirror of Galadriel [25]

1 Haldir (Wood Elf) @ 65 Pts
     Elven Blade; Elven Bow; Armour

1 Radagast the Brown (Wizard) @ 150 Pts
     Hand Weapon; Aura of Dismay; Immobilise; Panic Steed; Renew; Terrifying
     Aura
     #Staff of Power


1 Gwaihir (Giant Eagle) @ 75 Pts

1 Treebeard (Ent) @ 170 Pts

1 Wood Elf Warrior @ 7 Pts

9 Wood Elf Warrior @ 99 Pts
     Spear; Elven Bow; Armour

12 Wood Elf Warrior @ 120 Pts
     Elven Blade; Armour; Shield

1 Wood Elf Warrior @ 42 Pts
     Banner
     #Banner [35]

Total Models: 29
Total Force Cost: 993

Czekam na opinie :)

Offline Trigeron

Elfy
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 15, 2004, 07:26:00 am »
29 jednostek na 1000 pkt?
45 moranionów z tarczami,
45 moranionów z mieczami
2 mordor troll chieftain.
Coś takiego rozgromi ci to w ciągu chwili.

Offline Rav-SD

Elfy
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 15, 2004, 07:41:39 am »
Niestety Trigeron ma racje.Ale rada na to jest :)  Najpierw;

Haladir out, a za niego 6 elfów. Enta bym zostawił bo ma chłopak powera. Są według mnie dwa rozwiazanią. Albo rezygnujesz z Radagasta i Gwaihira, albo z Celeborna i Galadrieli. Na rzecz zwykłej piechoty. A polecam zrezygnować z tego drugiego.
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...