trawa

Autor Wątek: Led Zeppelin i mlode pokolenie...  (Przeczytany 10149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mako

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« dnia: Czerwiec 04, 2004, 08:47:32 pm »
Tak sie zastanawiam, czy wsrod mlodych ludzi slycha ktos jeszcze Led Zeppelin. Niestety ostatnio widze, ze kroluje techno i hip-hop. Szkoda, ze teraz tak malo osob zna sie na prawdziwej muzyce. Pasja do tego zespolu zarazil mnie tato. Od tej pory mam sporo plyt, nawet plakat zlalazlem z lat 70 :) no i ksiazke. Dobrze, ze istnial kiedys tak genialny zespol. Ja juz wiem, ze na moim pogrzebie beda lacialy Schody do nieba. Czy sa jeszcze tacy ludzie jak ja? :)
Istnieje tylko jeden prawdziwy urok życia: urok gry. Ale co począć, kiedy jest nam wszystko jedno: przegrać, czy wygrać?"
                                  CHARLES BAUDELAIRE

Offline Clockwork

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2004, 09:11:09 pm »
No słuchałem Led Zeppelin kilka lat temu ... ale wtedy byłem bardzo młodym człowiekiem ... ja wiem że oni niby są genialni ale z tego się wyrasta ...

Offline Raven

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2004, 09:41:09 pm »
A ja ciągle uważam ,że są genialni. Takich gigantów rocka dziś już nie ma... Ale oni zawsze będą mieli swoje grono fanów, które ich nie zdradzi. Nawet jesli nie będzie ono duże:) Ale na pogrzebie to będzie u mnie leciał Burzum! Może i większość młodzieży słycha dziś hip-hopu i techno, ale zapominasz o jakże szlachetnych młodych fanach metalu!!
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Clockwork

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2004, 09:54:20 pm »
Szlachetnie młodzi fani metalu ... nie rokują żadnych nadzieji ... no nie wiem czemu ale każdy kto słucha muzyki chyba przechodzi jakąś ewolucję ... a metale jeśli chodzi o subkulturę (przepraszam za generalizowanie) jakoś taką mają cechę że tylko coraz bardziej zakorzeniają się w tych swoich klimatach ...

Offline Kormak

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2004, 10:10:13 pm »
Ja tam zawsze miałem gdzieś Led Zeppelin, zacząłem ich doceniać jakiś rok, dwa temu - ale i tak lubię tylko kilka kawałków. Ale Roberta Planta uważam za jednego z najlepszych wokalistów wszechczasów. I trzeba mu to przyznać - niesamowita sceniczna charyzma. A Jimmy'ego Page'a lubię, bo to okultysta :)

Moja ulubiona piosenka LZ: "Battle Of Evermore" - mogę tego słuchać w kółko.

A "Immigrant Song" - kiedy usłyszałem to po raz pierwszy, myślałem że to wczesne Soundgarden :)

Deg

  • Gość
Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2004, 10:57:41 pm »
Cytat: "Clockwork"
ja wiem że oni niby są genialni ale z tego się wyrasta ...

 A czego to słucha taki dojrzały człowiek, który wyrósł z Led Zeppelin? Techno?

Offline Clockwork

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2004, 11:03:58 pm »
Sunn o)))  :twisted:

Offline Nocturno_Culto

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2004, 05:04:33 am »
Liczę sobie dopiero 15 wiosen a już u mnie Zeppelini urośli do statusu kultowego nie ma dnia bez nich. Nawet gdy cały dzień katuje się BloodBathem to zawsze znajdzie się chwilka na takie Communication Breakdown czy Whole Lotta Love zwłaszcza w tej 25 minutowej wersji  :twisted: .

Offline Mako

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2004, 08:05:10 am »
Nawet nie spodziewale sie takiego odzewu :) to fajnie, ze sa jeszcze jacys fani. Widzicie, moj ociec jakos z tego nie wyrosl i zarazil mnie ta pasja do hard rocka. Hmmm, pewnie wiecie, ale i tak nie omieszkam zrobic malego tesciku :) Ktora z piosenek Led Zeppelin traktuje o Wladcy Pierscieni? jest jedna taka...
Co do koncertowek to moim zdaniem wymiata "No Quarter" z Nowego Jorku.

Cytuj
A Jimmy'ego Page'a lubię, bo to okultysta

No wiem, ze Zeppelini mieli jakies magiczne symbole i troche sie w takie rzeczy bawili, ale powiedz cos konkretniejszego, bo to ciekawy temat :)
Istnieje tylko jeden prawdziwy urok życia: urok gry. Ale co począć, kiedy jest nam wszystko jedno: przegrać, czy wygrać?"
                                  CHARLES BAUDELAIRE

Offline Josef Knecht

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2004, 08:23:04 am »
Cytuj
ale zapominasz o jakże szlachetnych młodych fanach metalu!!


Nie z LZ się wyrasta tylko z takich bzdur.

A o Led Zeppelin mogę mówić wyłącznie w superlatywach - co tu dużo mówić - oni razem z Black Sabbath przyczynili się do rozwoju muzyki jak mało które zespoły. Umiejętności muzyków stoją na porażającym poziomie (widział ktoś Page grającego smyczkiem na dwugryfowej gitarze ?) i 4 pierwsze plyty to elementarz. Wspaniała, wspaniała muzyka. Moim ulubionym kawałkiem jest 'the rover' oraz 'when the leeve breaks'
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Veevoirus

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2004, 08:35:42 am »
Cytat: "Clockwork"
Szlachetnie młodzi fani metalu ... nie rokują żadnych nadzieji ... no nie wiem czemu ale każdy kto słucha muzyki chyba przechodzi jakąś ewolucję ... a metale jeśli chodzi o subkulturę (przepraszam za generalizowanie) jakoś taką mają cechę że tylko coraz bardziej zakorzeniają się w tych swoich klimatach ...

Ewolucja jest procesem polegającym na ulepszaniu tego,co niedoskonałe.Fani metalu nie ewoluują,bo nie muszą :lol:

Jeśli chodzi o Zeppelinów,to nie do pobicia są "Communication Brakedown" i "Kashmir"
ie pozwól,by Cię sprzedali!!
Zrób im na złość i sprzedaj się sam!!
Last.fm

Offline Kormak

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2004, 09:25:51 am »
Cytat: "Mako"
No wiem, ze Zeppelini mieli jakies magiczne symbole i troche sie w takie rzeczy bawili, ale powiedz cos konkretniejszego, bo to ciekawy temat

Jimmy Page jest (był?) zafascynowany Aleisterem Crowleyem. Swojego czasu nabył jego posiadłość Boleskine House nad jeziorem Loch Ness (w tej posesji Crowley odprawiał np. rytuał Konwersacji z Najświętszym Aniołem Stróżem). Posiada też sporą kolekcję crowleyowskich memorabiliów (szaty etc.) oraz jeden z najbogatszych zbiorów oryginalnych wydań jego książek.
Ponadto słynne logo "ZoSo", które pojawia się często u LZ także ma okultysytczne korzenie.

No i nie zapominajmy, że kiedy puszczamy ich piosenki od tyłu, słychać złowieszcze podprogogowe przekazy....

Offline Nocturno_Culto

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2004, 11:15:28 am »
Mako wystarczy że klikniesz na adres internetowy w moim Opisie  :giggle:

Offline Raven

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2004, 11:29:51 am »
Cytat: "Clockwork"
a metale jeśli chodzi o subkulturę (przepraszam za generalizowanie) jakoś taką mają cechę że tylko coraz bardziej zakorzeniają się w tych swoich klimatach ...

Ech... trudno nazwać ogólnie metali ,,subkulturą". No ale dobra. Clockwork, w ten sam sposób możesz powiedzieć,że fani takich klimatów jak chociażby Led Zeppelin, też się nie rozwijają, bo cały czas słuchają muzyki która dawno przestała się rozwijać(Osiągnęła wszystko :) ) Nie wiem co masz na myśli,mówiąc ,że metal przestał się rozwijać. Jak to ujął Veevoirus ,metal osiągnął już wszystko co mógł osiągnąć :D Ale czy to oznacza ,żę teraz wyrzucę wszystkie moje płyty, i zacznę słuchać jakiegoś młodego i rozwijającego się ciągle nurtu muzycznego? :D
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Clockwork

Led Zeppelin i mlode pokolenie...
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2004, 11:47:15 am »
Cytat: "Raven"
Ale czy to oznacza ,żę teraz wyrzucę wszystkie moje płyty, i zacznę słuchać jakiegoś młodego i rozwijającego się ciągle nurtu muzycznego? :D
A czemu nie ? Wiesz jakie ciekawe mogło by być obserwowanie całego tego procesu ... a nie tylko otrzymywanie podanych na tacy genialnych zespołów sprzed ponad trzydziestu lat.

 

anything