trawa

Autor Wątek: Pytania laika ^^  (Przeczytany 23115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rav-SD

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 07, 2004, 07:06:32 pm »
Cytuj
no to wychodzi na to że w Łodzi nie ma rozwiniętego żadnego bitewniaka  - myślałem, że jak nie WFB to może chociaż litr, a tutaj na obu frontach kiła  


W Łodzi jest tak zwany "Underground", każdy gra w zamkniętych grupach, a czemu to nie wiem :?

Cytuj
I standardowo pytanko: Jak się w lotrze przedstawia stosunek pomiędzy bohaterami a zwykłymi wojakami? W sensie, czy wycinają oni całe regimenty, czy też bez odpowiedniego taktycznego wsparcia niewiele zdziałją? Bo z tego co widzę to np. Dain kosztuje tyle co 11 szt. "najlepszej piechoty w grze"  


A jak sie w filmie czy książce sprawowali herosi?! :)  Odpowiedz sobie na to a będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie. W LOTR-rze właśnie to lubie, że są "one men army" herosi i to tacy co znasz z książki czy filmu :D

Cytuj
jak się przedstawiają rohirrimowie? Czy mają naprawdę najlepszą jazdę, koszącą tak jak przy szarży na polach Pellenoru, czy są ześrednieni?


Tu zdania są podzielone jedni uważają, że jazda jest conajmniej przeciętna inni, że dobrze się sprawuje. A tak naprawde nikt nie grał jeszcze duża armią Rohimirów opartą tylko na konnicy. Ja taką zbieram na 1000 pkt, podczas symulacji nawet nieźle cieła ale nie mam jeszcze tego co chce mieć więc Ci nie powiem dokońca.

Cytuj
I jak sobie w walce radzą żołnierze Gondoru, bo na filmie to oni nie potrafili miecze porządnie złapać i w walce wręcz nie zabili ANI JEDNEGO orka  


Gondorczycy mają niezłą piechote, pare fajnych jednostek i tylko u nich zagrasz czymś takim jak Trebushet itp. Miszka gra Gondorem i wie więcej odemnie ;)

Cytuj
No i w kwestii formalnej: czy te 1000 pkt. jest liczbą odpowiednią na turniej, czy musiałbym wykroić stąd jeszcze odpowiednią liczbę na ciemną stronę?


Na turniej najlepiej mieć 500 pkt zła i 500 pkt dobra.
Ja osobiśie uważam, ze nie wolno ograniczać się do jednej armii, mój stan to 1000 pkt Elfów, 500 pkt(narazie Uruk-hai dokupie do 1000) i około 600 pkt Rohanu też do 1000pkt będe miał. Potem Mordor na 1000 pkt wedy będe zadowolony i o turniejach pomyśle 8)  Pozatym jak grasz konicą, to muisz miec zamienne jednostki czyli pieszych Rohimirów itp
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline Herudaio

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2004, 07:20:47 pm »
Więc tak są herosi i herosi, po pierwsze nie masz tu jak w WFB savów ani Armor ani Ward więc załatwić nie jest tak trudno (np wystrzelać) to nie jest system gdzie idziesz i zbierasz wszystko na klate bohatera, czyli cenniejsze jednostki musisz trochu chronić, z kolei w Lotrze istnieje instytucja might, will, fate :) co zdecydowanie zmienia obraz rzeczy :), nie ma bohaterów którzy w pojedynką całe armie pokonają, jak jesteś otoczony przez n orków to w końcu ci się powinie noga :)
Ale też są bohaterowie którzy nie są tacy drodzy od 50 pkt do 90-100, a też są "wydajni", co się rzuca w LotRze tu masz bardziej dowódców niż herosów ze względu na stand fast i heroic action
Co do gondoru piechota ludzka co najwyżej trochę pancerna :P.
Rohańczycy szybcy, tani (w PLN i w pkt też) a można nimi nakombninować okrutnie :)

Co do armi ja mam tylko armie dobra i nie mam żadnych problemów (tzn raz że się po prostu umawiam na bitwe ze "złymi" ewentualnie czasem robi się bratobójcze walki (nieraz to wolne ludy śródziemia przelewały swoją krew?)) Co do turnieji zależy to od turnieju, czasem jest że nie ma klimatu czyli podobnie jak w WFB każda armia na każdą, czasem trzeba mieć tą i tą (na różnych zasadach) a czasem (tak jest w Krakowie) masz jedną armię, i walczysz z różnymi złymi (ale z kolei musi być ta sama ilość dobrych i złych :| co się zazwyczaj zdaża) a ostatnia rzecz to scenariusze które są esencją tej gry i tu już jest jeszcze inaczej :)

Co do ilości pktów zazwyczaj najczęstsze spotykane ilości to 750 i 500 (ja zawsze staram się grać na 750 to taka już w pełni ukształtowana armia a na 500 to takie niedoroby wychodzą) ale na 1000,400,300,250 też się gra :)

Krasnale: powolne fakt ale nie jakoś strasznie, paaaaaancerne jak ktoś ci to wystrzela to ma podpiłowane kostki i bynajmniej krasnale nie są drogie w pkt (najdroższe są elfy i uruki)

Co do ilości bohaterów to nie powinna ona przekrać 25% albo 33% (33% może być gdy masz większą ilość tańszych bohaterów), bo na samych bohaterach nie da się wygrać, a z kolei bez bohaterów to zdajesz się często na los albo na mase

Co do armi tej spod B5Armi to tak poza tym że każdy jak łączy krasnalską piechotę, elfickich łuczników i rohańską kawalerię to mówi że to bitwa 5 armii :P, uwagi: mało jednostek dużo bohaterów (pomocni da się grać ale imo troszku za dużo :), z tym czymś nie zasypiesz przeciwnika gradem strzał (12 łuczników na 1k? ja na 750 wystawiam 14, a na 1000 jakiś 20-20 paru a i tak to są pancerne high elfickie łuki :) (gobliny wystawiają jakoś 2 razy więcej :P)

No to chyba tyle mam nadzieję że ci pomogłem :)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Jaskier

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2004, 03:11:37 pm »
Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi - na wszystko odpoweim jak tylko znajdę trochę. Narazie skleciłem coś takiego:

Unnamed2000 Pts  -   The Free Peoples Force

1 Dain Ironfoot, King of Erebor (Dwarf) @ 125 Pts
     Barazantathul

1 Balin (Dwarf) @ 95 Pts
     Hand Weapon; Durin's Axe; Throwing Weapon; Heavy Armour

1 Thorin (Gimli (Dwarf)) @ 80 Pts
     Hand Weapon; Two-handed Weapon; Throwing Weapon; Heavy Armour

6 Khazad Guard (Dwarf) @ 66 Pts
     Hand Weapon; Two-handed Weapon; Heavy Armour

6 Khazad Guard (Dwarf) @ 66 Pts
     Hand Weapon; Two-handed Weapon; Heavy Armour

8 Khazad Guard (Dwarf) @ 88 Pts
     Hand Weapon; Two-handed Weapon; Heavy Armour

24 Wood Elf Warrior @ 240 Pts
     Spear; Elven Bow

24 Ludzie z Dale (Warrior of Rohan (Man)) @ 168 Pts
     Hand Weapon; Armour; Shield

5 Dwarf Warrior @ 70 Pts
     Armour; Banner
     #Banner [30]

Total Models: 76
Total Force Cost: 998

Teraz ostanowiłem nie bawić się już w gandalfa i kompanię a skoncentrować na krasnoludach :)
Trzon armii stanowi krasiowa piechotka dowodzona przez 3 bohaterów z ludzkim i elfim wsparciem. Dałem też banner z 5-osobową obstawą, ale nie wiem dokładnie jak dziła :) - dla klikatu i żeby podkreślić nadrzędność krasnoludów w tej rozpisce :P

Pam te kilka pytanek:
czym różnią aię khazad guardzi z boxa od tych z blisterów bo w boxsie wychodzą drożej  :|  
Ile jest różnych wzorów matalowych figurek (a w szczególności tych które mam w rozpisce :) ) - czy np po 3 każdego , czy też mamy tu różnorodność ?
Czy armia złorzona z samycj krasnali (krasiowa gwardia, lekka krasiowa piechota, ich (sic!) łucznicy dowodzeni przez herosów, kapitanów czy królów (nie bardzo rozumiem co to znowu z króle :? ).

pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za poprzednie wypowiedzi  :)

Offline Rav-SD

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2004, 03:33:06 pm »
Cytuj
czym różnią aię khazad guardzi z boxa od tych z blisterów bo w boxsie wychodzą drożej


Niczym, w boxie masz poprostu Balina, którego nie kupisz osobno.
I temu wychodzi drożej.
Więc kupujesz boxa a potem blistry :)

 
Cytuj
Ile jest różnych wzorów matalowych figurek (a w szczególności tych które mam w rozpisce  ) - czy np po 3 każdego , czy też mamy tu różnorodność ?


Krasnoludów to: Khazad Gaurdów w różnych pozach, łuczników w różnych pozach i zwykłych wojowników w różnych pozach.

Elfy: To łucznicy i wojownicy w róznych pozach.

Rohan: Tu jest więcej możliwosci bo można samemu mocować tarcze które są różne. Ale generalnie 3 rodzaje w różnych pozach.


Cytuj
królów (nie bardzo rozumiem co to znowu z króle  ).


A różni królowie krasnoludów.

Cytuj
ich (sic!) łucznicy


Jesteś skażony WFB i Warcraftem :P  Gdzie krasnoludowie posługiwali się innym rodzajem broni dalekosiężnej. Przykro mi ale musze Ci powiedzieć, że Tolkien był pierwszy i u nie go wyrażnie stoi, że bardziej zaawansowaną techniką posługiwali się orkowie :) Tak więc łuk dla krasnoludów jak najbardziej...

Co do rozpiski to mi się nie podoba. Teraz już bym wolał, żebyś zrobił sama armie krasnoludów. Większy kilimat i wogóle :)

Proporzec pozwala,  w promieniu 8 [cm], przurzucic jedną kosć której wynik nie był dla Ciebie korzystny podczas walki.
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline Jaskier

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2004, 06:13:15 pm »
hmm, tak się teraz zastanawiam nad tą czysto krasnoludzką armią i wydaje mi się ona strasznie monotonna, a przy tym chyba raczej słaba (mały zasięg luczników, powolna, choć mocna piechota i brak kawalerii. nie ma też żadnej magii). Fajnie by było połączyć ich z njakimiś innymi jednostkami - problem jest natomoast w zachowaniu klimatu :(
W grę wchodziły tylko jedna rasa (bo już 3 i więcej głupio się prezentują ) i nie bardzo wiem kogo wcisnąć - co byście proponowali?
Najpoważniej zastanawiam się nad rohanem i elfami (kurcze nie mam koncepcji :wall: - help!!!)

Z krasnali skleciłem coś takiego:


1 Dain Ironfoot, King of Erebor (Dwarf) @ 125 Pts
     Barazantathul

1 Thorin
(Gimli (Dwarf)) @ 90 Pts
     Elven Cloak; Hand Weapon; Two-handed Weapon; Throwing Weapon; Heavy Armour

1 Balin (Dwarf) @ 95 Pts
     Hand Weapon; Durin's Axe; Throwing Weapon; Heavy Armour

9 Khazad Guard (Dwarf) @ 99 Pts
     Hand Weapon; Two-handed Weapon; Heavy Armour

9 Khazad Guard (Dwarf) @ 99 Pts
     Hand Weapon; Two-handed Weapon; Heavy Armour

8 Khazad Guard (Dwarf) @ 88 Pts
     Hand Weapon; Two-handed Weapon; Heavy Armour

18 Dwarf Warrior @ 162 Pts
     Hand Weapon; Armour; Shield

18 Dwarf Warrior @ 162 Pts
     Hand Weapon; Dwarf Bow; Armour

6 Dwarf Warrior @ 78 Pts
     Armour; Banner
     #Banner [30]

Total Models: 71
Total Force Cost: 998


PS. Czy jest szansa, żeby wyszły jeszcze jakieś figurki do krasnali?

Offline Herudaio

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 08, 2004, 06:51:41 pm »
Po pierwsze nie może być więcej sztandarów niż bohaterów (więc mamy o 2 sztandary za dużo), co do łuków to można ilość łuków zwiększyć do tych 33% (w końcu to 1 pkt a siła 3) Według mnie rozpiska poprawna ale czemu od razu na 1000 pkt? :P Teraz trzeba po prostu pograć :)
Ah przepraszam jest jeden sztandar moja pomyłka (w takim razie bym zwiększył ich ilość na np 2 albo nawet 3) bo to jest przydatna rzecz zwłaszcza w przypadku krasnali które nie mają włóczni
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Corum

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 08, 2004, 07:04:07 pm »
Cytat: "Jaskier"
PS. Czy jest szansa, żeby wyszły jeszcze jakieś figurki do krasnali?

bardzo mała :(

Offline Rav-SD

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 08, 2004, 07:35:45 pm »
Cytuj
hmm, tak się teraz zastanawiam nad tą czysto krasnoludzką armią i wydaje mi się ona strasznie monotonna,


A ja myśle, wręcz przeciwnie ja lubie takie armie.



Cytuj
mały zasięg luczników, powolna, choć mocna piechota i brak kawalerii. nie ma też żadnej magii). Fajnie by było połączyć ich z njakimiś innymi jednostkami - problem jest natomoast w zachowaniu klimatu  


To, że powolna to mały minus bo dobrze opancerzona i łucznicy Ci jej nie wystrzelaja. Kawalerią, żadne zło prawie nie gra :D  
Magie osiągniesz tylko wtedy jak będziesz miał Gandalfa, co według mnie nie psuje klimatu :)  Magi za dużo nie uraczysz w lotr-ze BTW. Zasięg łuku taki co u goblinów więc nie jest, żle choć z elfami nie ma co się równać. Za to  łuki krasnoludów mają 3 siły więcej niż ludzkie czy orkowskie. A w LOTR-ze, jest coś takiego jak Volley fire. Co przy sile 3 łuku nieżle namiesza, zwiększa to także zasięg dwa razy.


 
Cytuj
PS. Czy jest szansa, żeby wyszły jeszcze jakieś figurki do krasnali?


Jasne, że wyjdą ale dopiero po premierze "Hobbita".
REEDOM IS THE STATE OF MIND!!!

If knowledge is a power!? So to be unknow is to be unconquerable!

http://www.histeria.pl/sf/szuflada.phtml <--
Stronka dla poczatkujących w sztuce pisania...

Offline CHam-solo

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 08, 2004, 07:51:44 pm »
Wiem że off top ale...
A propo premiery Hobbita, zdaje się że ma być w skali Warmastera a nie LOTR'a. A skąd to wiem patrzcie na te zdjęcia
http://www.bregolas.com/IMAGES/lr156.jpg
http://www.bregolas.com/IMAGES/lr155.jpg
http://www.bregolas.com/IMAGES/lr154.jpg
http://www.bregolas.com/IMAGES/lr153.jpg
http://www.bregolas.com/IMAGES/lr152.jpg
http://www.bregolas.com/IMAGES/lr151.jpg
http://www.bregolas.com/IMAGES/lr150.jpg
http://www.bregolas.com/IMAGES/lr149.jpg

Przy okazji ;)
Rozpiska na samych kraśkach jest bardzo skuteczna i twarda. Jedyne czego możesz się bać to duża ilość Warriors of Minas Tirith i BARDZO duża ilość goblinów. Moim zdaniem sztandarów nie potrzeba dawać, lepiej za każdy sztandar wkleić Khazad Guarda (za 3 sztandary mamy 7 Khazadów).
url=http://s1.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=70877]klik[/url]

Offline MiszkA

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 08, 2004, 09:31:17 pm »
Cytuj
Wiem że off top ale...
A propo premiery Hobbita, zdaje się że ma być w skali Warmastera a nie LOTR'a. A skąd to wiem patrzcie na te zdjęcia


Nikt nie powiedzial, ze w chwili wydania nowego systemu przestana dodawac figurki do lotra... wiec moze, moze...
G: 3248856

Offline Jaskier

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 08, 2004, 09:44:10 pm »
Właśnie wykombinowałem coś na 500 punktów:

Unnamed500 Pts  -   The Free Peoples Force

1 Balin (Dwarf) @ 95 Pts
     Hand Weapon; Durin's Axe; Throwing Weapon; Heavy Armour

1 Dain Ironfoot, King of Erebor (Dwarf) @ 125 Pts
     Barazantathul

9 Dwarf Warrior @ 81 Pts
     Hand Weapon; Armour; Shield

12 Dwarf Warrior @ 108 Pts
     Hand Weapon; Dwarf Bow; Armour

8 Khazad Guard (Dwarf) @ 88 Pts
     Hand Weapon; Two-handed Weapon; Heavy Armour

Total Models: 31
Total Force Cost: 497

W rozpisce dosyć dobrze widoczny motyw ekonomiczny :lol:
Czekam na opinie :)

Offline MiszkA

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 08, 2004, 10:10:08 pm »
Fajnie, ale rozpiska wlasciwie niczym nie rozni sie od poprzedniej... nie liczac ofkoz ilosci pkt....;]
G: 3248856

Offline Trigeron

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 09, 2004, 07:51:34 am »
Wszystkie twoje są bezsensu. Na 1000 pkt:
Dain
80 Khazad Guard

Ta armia pokona każdą.

Offline Lu-trz

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 09, 2004, 08:37:28 am »
Nie pokona tylko posra się grając z rohanem na piechotę. Będzie ich 125. Rohańczycy beda mieli throwing spears. Co oznacza że bedą wybijać 10 khazadów na turę. A przy stole 48 na 48 cali Rohańczycy będą mogli sobie uciekać przed krasnalami ładne kilka tur (co najmniej 4-5). Tak więc połowa Kahazadów padnie przed starciem a potem bedzie musiała walczyć z 3 krotnie silniejszym przeciwnikiem. Takie armie (czy to na khazadah, berserkerach czy samej jeździe) zwykle szybko i smutno kończą.
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline Lugburc

Pytania laika ^^
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 09, 2004, 09:06:00 am »
Lu-trz,
a co powiesz na taki skład:
Aragorn Król Gondoru koń H.A. + Płomień Zachodu
Gandalf Biały na Cienistogrzywym
to prawie wychodzi 500 pt.
czy takim składem można wygrać turniej????
rki i Gobliny wszystkich krajów łączcie się!