Autor Wątek: propozycje dla wydawców...  (Przeczytany 46869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kardes

  • Gość
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2002, 10:40:54 pm »
Czy ktoś wyda kiedyś Corbena ?
Dlaczego Druuna nie wyjdzie w Polsce ?
Czekam tez na Driletta i Moebiusa. I oczywiście : Caza. Zgadzam się, że Egmony niżle się ostatnio spisuje. Najlepszym komiksem jaki się w Polsce w tej chwili ukazuje jest Usagi Yimbo :!:

SAD

  • Gość
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2002, 12:00:12 pm »
Cujo, chodziło mi o to, że wprawdzie napisałeś, że nie kryrykujesz, ale umieściłeś też wyraźną sugestię co do "przedziału ewolucyjnego" tego komiksu. Jeśli faktycznie źle cię zrozumiałem (tzn. jeśli to nie było określenie wartościujące) to przepraszam.

wilk

  • Gość
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 20, 2002, 12:17:21 pm »
Cytuj
Oprocz Metabaronow Gimeneza widzialem "Choose your game" w Heavy Metal i szczerze mowiac nie podobalo mi sie  




2dope a widziales "Kwestie czasu" Gimeneza? odkad zobaczylem to w "Komiksie" zachwycilem sie Gimenezem :)

P.S.
Sorry jezeli nie wyjdą mi cytaty. Pierwszy raz jestem na czyms takim jak forum...[/quote]

Offline DrEary

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2002, 12:30:49 pm »
Hugo (chyba całości nie zdążyła wydać Orbita?)
From Hell
Watchmen!!!
League... !!!!!!!!!
jako dwany gracz w DT: coś związanego z Kronikami Mutantów (znam tylko Golgothę - było coś innego)
Może by tak Spawna porządnie wydać? (+Blood and Shadows)
The Smartest Boy On Earth
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline kmh

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 20, 2002, 01:21:28 pm »
Tak, wydaje mi sie ze Orbita wydala cztery z pieciu czesci Hugo, a moze piec z szesciu? W kazdym badz razie zawsze czulem ze czegos w tej serii mi brakuje... zakonczenia oczywiscie!
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Robert Night

  • Gość
nowe produkcje
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 20, 2002, 01:44:05 pm »
niemiecką serie Werner.
poza tym Strangeheaven, The Simpsons, The Road to Perdition, komiksy Charlesa Burnsa,

Offline Karol Kremens

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 20, 2002, 03:25:41 pm »
Robert, "Road to Perdition" bedzie wydane juz b. niedlugo (Merlin juz go oferuje).

Cujo, "staz z komiksami" nie ma kompletnie nic do tego. Raczej, na co sam zwrociles uwage, jest to kwestia upodoban. Poza tym, jesli w np. w "Arkham Asylum" lub "The Sandman" (tom X, "The Wake", przedstawia nawet Supermana i Batmana - ale jakze odmiennych od tego, jakimi ich zazw. widzimy) pokazesz mi narysowanego "miesniaka", to pogratuluje szczerze.
 
Przy takich postaciach jak Batman lub Spider-Man, a takze X-Men, wszsytko zalezy od autora i wolnosci tworczej, jaka gotowy jest przyznac jemu wydawca-wlasciciel postaci. No i liczy sie tez docelowa wiekowo grupa czytelnicza.
 Jest oczywista roznica pomiedzy takim Spider-Manem, jakim sie zaczytywales (podejrzewam, ze lata 80 i 90, b. slabiutkie zreszta), a tym, co potrafi zaoferowac np. Joeph Loeb (Spider-Man Blue), gdzie alter ego Parkera widac zaledwie na kilku panelach. Analogicznie sprawa wyglada z "New X-Men" Granta Morrisona.
Problem raczej polega na tym, ze na Forum najwyrazniej scieraja sie poglady 2 frakcji - frankofilskiej oraz proangielskojezycznej (nie zawezam do USA, gdyz Moore, Gaiman, Morrison to Angole, a Ennis to Szkot). To, rezcz jasna, nie ma sensu. Wazne, aby Forum sluzylo wymianie pogladow, zwracalo uwage na komiksy, ktore mogly komus umknac. I na tym zakoncze.

pozdrawiam

Offline Cujo

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 20, 2002, 03:43:11 pm »
Karol, oczywiscie masz calkowita racje. Mowiac "staz" mialem na mysli droge, ktora przeszedlem z komiksami, nie wartosciujac tego slowa w zaden sposob i nie umniejszajac upodoban innych.
A komiksy, o ktorych mowisz, gdzie bohaterowie tacy jak Batman sa pokazani w sposob mniej "wybujaly" i pompatyczny - bardzo sobie cenie do dzisiaj. Najlepszym przykladem moze byc tutaj Hellboy (ktorego kocham). A najlepszym moze dlatego, ze w jednym z crossoverow wystepowali razem - Batman i Hellboy.
Kwestie "scierania sie frakcji" chce pominac i calkowicie sie od niej odciac. Pomimo, ze czytam wiecej pozycji z rynku francuskojeszycznego.

Z innej beczki (a powracajac do tematu) Robert Night wspomnial tu Charlesie Burnsie. POPIERAM W CALEJ ROZCIAGLOSCI. El Borbah byl dla mnie majstersztykiem.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Karol Kremens

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 20, 2002, 03:54:53 pm »
Ciesze sie, ze  mozna sie porozumiec  pomimo odmiennych gustow. Zgadzam sie w zupelnosci z Twoim ost. postem.

"Hellboy" to rzeczywiscie dobra tworczosc. Jak sie nazywal ow crossover?

Offline Cujo

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 20, 2002, 04:30:53 pm »
"Batman/Hellboy/Starman: Gotham Grey Evil"
"Batman/Hellboy/Starman: Jungle Green Horror" - wiecej info - http://www.tfaw.com/profile.html?DB=C&SKU=BATHSTAR2&AID=5583640&PID=658417

Co prawda nie mialem jeszcze okazji ich przeczytac ale jako ze odkrylem ostatnio wynalazek zwany Direct Connect to te pozycje znajduja sie na obszernej liscie pt. "do sciagniecia" :twisted:
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Karol Kremens

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 20, 2002, 05:02:18 pm »
Dzieki za informacje, zaraz sobie obejrze.

Co do Dir. Conn. - musze sie przyznac, ze jakos nie potrafie sie przemoc do wizji czytania elektronicznej wersji literatury. Ksiazka, komiks, gazeta musza, dla mnie przynajmniej, po prostu fizycznie byc.

Offline Kormak

propozycje
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 20, 2002, 05:51:55 pm »
- House Of Secrets
- Enigma
- Far Side (Gary Larson rulz!)


kurcze, szkoda ze przestal sie ukazywac "Kelvin i Celsjusz". To byl swietny magazyn (łezka sie w oku kreci jak wspomne Erniego i "Klub Pirania")  :D

zatapati

  • Gość
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 20, 2002, 06:34:04 pm »
Teraz, kiedy już zapoznano Polaków z takimi gośćmi jak Frank Miller, Mike Mignola, Garth Ennis i Neil Gaiman, przyszła pora na Granta Morrisona i Alana Moore'a. Czas na dobre amerykańskie komiksy dla dorosłych. Koniec z lekceważącym patrzeniem na komiksy ze St. Zj. i pełnym uwielbienia na francuskojęzyczne!!! (uff.. aż się spociłem...)




Jest taka fajna scena w Transmetropolitan#1 pokazująca jak z Alana Moore'a zrobić Granta Morrisona. (To tak a propos Moore'a i Morrisona)

Offline mykupyku

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 20, 2002, 07:25:29 pm »
co do watchmana to przymierza się do niego Egmont, ale nie wiadomo w jakiej formie edytorskiej
opyright by mykupyku

Offline Kormak

Alan i Grant
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 20, 2002, 07:35:11 pm »
zatapati wrote:


Cytuj
Jest taka fajna scena w Transmetropolitan#1 pokazująca jak z Alana Moore'a zrobić Granta Morrisona. (To tak a propos Moore'a i Morrisona)


A widziałeś fotkę Granta, ucharakteryzowanego na Alana (to najsłynniejsze mroczne zdjęcie)?  :D