trawa

Autor Wątek: propozycje dla wydawców...  (Przeczytany 46857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mykupyku

propozycje dla wydawców...
« dnia: Październik 18, 2002, 11:07:25 pm »
jakie komiksy chcielibyscie by ukazały sie w Polsce?
?
opyright by mykupyku

Offline Cujo

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2002, 12:43:20 am »
Ja w zasadzie jakichs specjalnych zadan nie mam. A to z tego wzgledu, ze Egmont (glownie) spisuje sie w tym polu na medal. Wydaje wszystko co najlepsze - Incal jest w planach na 2003, Technopriests juz w listopadzie, Bilala wydaja caly czas, Hellboya rowniez...
Mandragora, jako ze ma podpisany cyrograf z Top Cow, moglaby wydac Battle Chasers. To bylby chyba ich pierwszy dobry komiks :roll: . Bo co z tego ze poziom techniczny wydawania maja wrecz wzrocowy jak tytuly nie te (przynajmniej w moim mniemaniu).
Coz jeszcze... JPF jako ze sa od mangi, po Ghost in the shell powinni zabrac sie za Battle Angel Alita (piekny cyberpunk).
Heh... Mam nadzieje ze ktos z wydawcow sie tu napatoczy kiedys i rzuci okiem co ich chlebodawcy maja do powiedzenia.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2002, 02:46:37 am »
Zapraszam do wpisywania w tym wątku pozycji które bylibyście chętni zakupić a nie ma ich jeszcze na rynku polskim. Zbierzemy te wasze propozycje i przekażemy wydawcom w Polsce co może wpłynąć na spełnienie marzeń wielu z was ;-) Jak wiecie (a przynajmniej my wiemy ;-) ) w niewielu z polskich wydawnictw pracują ludzie mający odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz wyczucie i znajomość rynku. Zresztą nikt nie jest doskonały i dlatego w ten sposób możemy pomóc im oraz (w głównej mierze) sobie.

Proponuję wpisywanie tytułu, gatunku, krótkiego opisu fabuły, nazwy wydawcy posiadającego prawa do tytułu.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Anonymous

  • Gość
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2002, 08:54:36 am »
to prawda że wydaje się duzo dzieł wiekopomnych (choc szkoda że ze wzgledów rynkowych dzieli się oryginalne TP), ale ja wciaż czekam na:

z serii:
Hellblazera
Kabuki
Invisibles

z one shotów:
Tell me Dark
House of Secrets (TP)
From Hell
Black Orchid
Batman Arkham Asylum
Ronin
You Are Here
Johnny Double (Mandragora powinna po 100 Nabojach wydac to obowiazkowo, bo klimat i kreska i scenariusz niemal identyczne)
Jimmy Corrigan The Smartest Boy On Earth
i niech ktoś podpisze umowę z Oni Press

no i na 2003 starczy:)

SAD

  • Gość
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2002, 09:25:21 am »
Ja proponuję tak:
saga o Elektrze (kiedyś była w Polsce pierwsza część, chciałbym zobaczyć całość)
Daredevil: Yellow
i może jeszcze coś z Daredevilem, np. Ultimate Daredevil & Elektra (bo wkrótce film będzie, więc jest okazja).
Dobrze by też było zobaczyć coś ze Spider-Manem, ale on jest ostatnio w Polsce niepopularny, więc nie ma co na to liczyć :-(. Ale, z drugiej strony, któreś wydawnictwo mogłoby sobie pozwolić na jeden czy dwa albumy z kilkoma klasycznymi opowieściami z lat 60. I oczywiście jestem przeciwny likwidacji Ultimate Spider-Mana.

Offline Karol Kremens

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2002, 12:13:31 pm »
DC Vertigo (skoro juz jest Sandman, to oto reszta tego swiatka):
Death - The time of your life
Death - The high cost of living
Books of Magic (dluga, ciekawa seria)
Lucifer
The Dreaming

Marvel:
Daredevil Kevina Smitha - b. dobry
seria Ultimate Marvel (nie przyjal sie Spider-Man, to moze The Ultimates?)
Spider-Man Blue (krotka seria 6 zeszytow, pisana przez Loeba)
New X-Men Granta Morrisona (i to koniecznie ten tytul X-Men, a nie np. Uncanny lub X-Treme)

DC
Batman (ale cos poza tragicznym Dark Knight Strikes Again), np:
 Long Halloween
 Dark Victory
 Year One

Ktos tam wyzej wspomnial swietne From Hell Moore'a. To i dalej : "League...", "Watchmen", "The saga of The Swamp Thing, vol.1" (ojciec Vertigo), "Promethea".
A z Wildostorm mozna by jeszcze The Authority.

m

  • Gość
stare dobre polskie komiksy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2002, 12:23:04 pm »
a może stare dobre polskie komiksy, które nigdy nie zostały wydane w formie albumowej

np.
Binio Bill i inne Wróblewskiego
seria z Tajfunem Raczkiewicza

Offline Cujo

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2002, 12:23:20 pm »
Ehehe... Widze ze zaczelo sie promowanie kolorowych superbohaterow w obcislych kostiumach  :D
Bez urazy chlopaki :) Nie chce tu nikogo dyskredytowac, ale wydaje mi sie, wyroslem ze spidermanow, x-manow juz jakies 10 lat temu. Oczywiscie kazdy ma swoj przedzialik, ze tak to ujme, ewolucyjny. Kiedys czytalem spidermana z wywalonym jezorem. Teraz wydaje mi sie on (do spolki z nowymi, tworzonymi co kazdy zeszyt nowymi miesniakami w lajkrowych ubrankach) nieco pretensjonalny.
Wiem ze moge takim wynurzeniem narazic sie na obrzucanie kamieniami przez wielu tu ludzi. Wiec nie zrozumcie mnie zle - nie potepiam. Wyrazam swoja wlasna opinie  :wink:
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

wilk

  • Gość
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2002, 12:35:59 pm »
Bardzo lubie komiksy Andreasa, wiec czekam wlasciwie na wszystko co napisal i narysowal. Poza tym oczywiście brak mi Moebiusa no i Cadelo, Pratta... Z checią zobaczylbym takze inne prace Gimeneza oprócz Metabaronów

Pozdrawiam redakcje  :)

Anonymous

  • Gość
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2002, 12:50:37 pm »
zgadzam sie, po Rorku powinni zaczac wydawac Capricorne, Arq, Cyrrus itd  :P , z Cadelo podobalo mi sie Envie du Chien (jeju, jak ja to dawno widzialem - pamietam tylko ze gostek mial zrosniete nogi i jaszczurke na ramieniu ;))

Oprocz Metabaronow Gimeneza widzialem "Choose your game" w Heavy Metal i szczerze mowiac nie podobalo mi sie :|


Nie jestem zadnym znawca rynku polskiego, ale z tego co sie orientuje, to istnieje calkiem wyrazny podzial na wydawnictwa specjalizujace sie w produkcjach z USA i te, ktore robia Bande Desinee z krajow frankofonskich, wiec chyba "nie ma obawy, kazdy znajdzie swoja sekte" :D:D

Offline kmh

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2002, 01:39:35 pm »
Ja tam bardzo bym chcial zeby ktos wznowil "Hugo" wydawanego onegdaj przez orbite. Mialo to swoj niesamowity klimat. Ale kto bedzie chcial jeszcze raz wydawac strae komiksy? Wiem, wiem banda jeleni z Muzy ktorzy chca zbic kase na J-23. Brrr
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

SAD

  • Gość
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2002, 01:49:57 pm »
A co Cujo, wg ciebie Kasta Metabaronów jest dojrzalszym komiksem od Spider-Mana? W czym?

Offline Cujo

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2002, 02:26:27 pm »
Cytat: "SAD"
A co Cujo, wg ciebie Kasta Metabaronów jest dojrzalszym komiksem od Spider-Mana? W czym?


Ehh... Chcialem uniknac dyskusji na ten temat bo tak jak mowilem - to bylo tylko moje zdanie. A o gustach sie nie dyskutuje.
Jezeli natomiast mialbym w jakis sposob ukazac wyzszosc takich komiksow jak "Kasta Metabaronow" nad spidermanem i innymi tego typu to musialbym wymienic cechy, ktore ja cenie w komiksach a niekoniecznie inni musza podzielac moje zapatrywania. Wiec wracamy do punktu wyjscia - dyskutowanie o gustach. Jak widze jednak zle zrozumiales moj post (czego chcialem uniknac). To nie bylo dyskryminowanie twoich/waszych gustow. Zdaje sobie sprawe, ze na swiecie spiderman ma prawdopodobnie nieporownywalnie wiecej fanow niz tacy metabaroni. I szanuje to. Nie rozumiem, ale szanuje. I moj post wlasnie mial ukazac niezrozumienie, ale tylko pod katem mojego stazu z komiksami. Tak jak wspomnialem - kiedys sie zaczytywalem tego typu pozycjami na smierc i do tej pory mam sterte starych spiderow, punisherow, x-manow i innych. Jezeli poczules sie urazony to niepotrzebnie. Nie to mialem na celu.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

mont

  • Gość
propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2002, 05:22:48 pm »
Oto moja lista:

Elektra Saga
Elektra Assasin
Hard Boiled

Arkham Asylum!!!

Battle Chasers
Invisibles Morrisona
Punishera Ennisa i Dillona
ponoć wyszedł Batman black & white 2 - może ten komiks

Den Corbena

Offline daauyi

propozycje dla wydawców...
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2002, 07:32:08 pm »
ja bede bardzo nieoryginalny___
witchblade (co by nie mowic o tym komiksie, to jest to juz zelazna klasyka)
incal
capricorn
battle chasers
druuna (o tym komiksie juz wiem, ze nie bedzie, przynajmniej na razie wydawany w polsce)

no i tintin, ale to juz niedlugo (:

pozdr
maciek
_et in arcadia ego

 

anything