Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy polskie

Wiedźmin Polcha

(1/25) > >>

Kapitanzbik:
Witam
Co sądzicie o komiksie Wiedźmin Bogusława Polcha? Spotkałem się z wieloma negatywnymi komentarzami, a to ze rysunki slabe, a to ze drugiego planu nie ma. Mi osobiście sie bardzo podeszedł ten komiks. Uważam ze własnie bardzo pasuje ten polchowski styl. Rysunki są przejrzyste.

pozrawiam
Kapitanzbik

wilk:
Kapitanie jestes jedynaosoba ktora spotkalem, ktorej Wiedzmin sie podobal. Mi sie rowniez spodobal. Dlaczego? Klimat opowiadan o wiedzminie jest w miare oddany. Kolory z cala pewnoscia nie sa plaskie co wychodzi tylko na plus. Sama twarz i w ogole caly wyglad Geralta jest bardzo dobry - nosi wams, a nie jakies wdzianko japonskie czy jakies inne, wory pod oczami itd - to wszystko mi pasuje. Poza tym adaptacja zrobiona przez Parowskiego jest rzetelnie zrobiona, nie mam jakis zastrzezen (nie przypominam sobie). Jest faktem ze styl zostal zmieniony w rysunku Polcha, ale jestem sklonny stwierdzic ze do opowiesci fantasy to nawet calkiem pasuje. Zeby mowic ze Polch kiepsko rysuje trzeba mu wytknac braki warsztatowe a ja takich nie widze.

Rzezbiarz.wg:
To ja jestem trzeci.
Podoba mi sie polchowy Wiedzmin.

krytyk:
"Wiedźmin" według mnie nie jest złym komiksem, ale gdyby Polch rysował tak jak w swoich najlepszych pozycjach (Funky Koval i seria Deanikinowska-dla mnie b.dobre) byłby poprostu super. Niestety to już nie ten sam rysownik, jak to mówią nic dwa razy sie nie zdarza.

Cujo:
No to ja jestem czwarta taka osoba Wilku ;)
Dla mnie komiksy o Wiedzminie to zawsze byla dobra zabawa. Moze ten ostatni odcinek nie do konca, ale sumarycznie adaptacja komiksowa Wiedzmina wg. mnie byla ok.
Nie wszystko. Kolorystyka - zenada. Polch moglby sobie darowac i albo wypuscic czarno-biale, albo samemu pokolorowac, a nie swojej zonie dac. Po efekcie widac, ze zony kwalifikacje sa zadne.
Bardzo duzo rzeczy mi sie podobalo u Polchowego Wiedzmina - krasnoludy - idealne! Geralt, Yennefer - tez swietnie. Od tej pory, czytajac po raz ktorys tam wiedzmina, mialem te postacie przed oczami wlasnie w wydaniu Polchowym. Elfy niestety narysowane zalosnie, podobnie jak Jaskier. Ale nie mozna miec wszystkiego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej