trawa

Autor Wątek: Wiedźmin Polcha  (Przeczytany 60376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kapitanzbik

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 19, 2002, 12:56:34 pm »
z tego co wiem to Parowski dopisał sam koniec Drogi bez powrotu (z Geraltem przy końcu). Bo po rozpisaniu wstępnej wersji Sapkowskiego wychodziło tylko 35-40 stron.
ozdrawiam
Kapitanzbik

Offline Spajder

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 17, 2003, 02:02:50 pm »
Wiedźmin to komiks średni, choć narysowany poprawnie. Z kolei znowu są te dziwne urwania akcji w dziwnych momentach. Osobiście najbardziej podobała mi się część pierwsza o rodzicach Geralta. Choć rysunki Polcha bardziej mi pasują do sf.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Odyn

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 18, 2003, 06:54:57 am »
Osobiście nie przepadam za komiksowym "Wiedźminem", kolory są spartolone a styl nie wyklarowany do końca. Sam Polch narzekał na pracę inkera. Komiksy te były niemal produkowane, bo Polch nastukał 5 tytułów w jakieś 2 lata i to się odbiło na komiksie, widać, że nie jest to dzieło jednego twórcy. Doprowadziło to też do całkowitego upadku "Komiksu Fantastyka". Znacznie ciekawiej wypadł Polch w czarno-białych ilustracjach w "Nowej Fantastyce" i pierwszym wydaniu "Miecza przeznaczenia". Najwyżej cenię sobie pierwszy album - "Droga bez powrotu", widać w nim jeszcze rękę mistrza i stary styl, lekko tylko zaadaptowany do świata fantasy. Potem było coraz słabiej.

Offline Rzezbiarz.wg

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2003, 08:35:09 am »
Narzekacie na polchowego Wiedzmina....

A porównajcie go z:
 Gailem (szczegolnie z Gailem  :wink: ... Anachronem.... Lanfeustem...., Kranem i innymi koszmarkami fantasy z Amberu.

Na tle tego co ukazalo sie fantasy przez ostatnie lata to Wiedzmin moim zdaniem wypada znakomicie.

Mi sie Wiedzmin mimo wszystko podoba. Dostrzegam sporo niedociagnieć, ale i tak uwazam, że nie jest zle (choc mogloby byc lepiej).

Offline aegirr

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 20, 2003, 09:28:28 pm »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"
Narzekacie na polchowego Wiedzmina....

A porównajcie go z:
 Gailem (szczegolnie z Gailem  :wink: ... Anachronem.... Lanfeustem...., Kranem i innymi koszmarkami fantasy z Amberu.

Na tle tego co ukazalo sie fantasy przez ostatnie lata to Wiedzmin moim zdaniem wypada znakomicie.


Hmm Lanfeust ? . .. O  tu sie nie zgadzam. To jest po prostu inna klasa. Wiedzmina raczej ciezko uznac za taki lekki i humorystyczny komiks.

Co do Gail - ok. Zgadzam sie szmaciane to jest ... ale. Musze przyznac ze Kowalskiemu tez w niektorych miejscach zdarzaja sie bardzo ladne strony/kadry. Ale tak po prawdzie to najczesciej w miejscach gdzie prezentuje nam wdzieki niewiescie :wink:

Anachron  :twisted: szkoda gadac.

Kran - very mialka historyjka, ale wilkolaczek jest zajeebisty  :mrgreen:

Co do Wiedzmina bidenego - no coz, przeczytac mozna, powiedzmy ze jest to komiks sredni - ale i tak z tego calego zamieszania najbardziej podobaja mi sie ksiazki.
angsta srangsta dupangsta

Offline Kurczaczek

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 20, 2003, 09:33:34 pm »
Wogule szczerze mowiac nie mamy za bardzo na naszym rynku zadnego porzadnego komiksu fantasy... przynajmniej mi zaden nie podpasowal... moze D&D, albo Kroniki Czarnego Ksiezyca troche poprawia sytuacje.
...

Offline wilk

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 20, 2003, 11:04:19 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Wogule szczerze mowiac nie mamy za bardzo na naszym rynku zadnego porzadnego komiksu fantasy... przynajmniej mi zaden nie podpasowal... moze D&D, albo Kroniki Czarnego Ksiezyca troche poprawia sytuacje.

A co z Krzysztalowa Szpada? Nie wiem czy to jest klasyczne fantasy ale jest calkiem niezle

Offline jax

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2003, 08:24:10 am »
Mi się Kryształowa Szpada zupełnie nie podobała, ale mamy np. znakomitą Pelissę.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline An-Nah

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2003, 10:45:30 am »
Ja lubię "Kryształową Szpadę"... Może przez sentyment... "Pelissa" jest genialna. A Lanfeust?  :lol:  :lol:  :lol: Niestety, załamałam się nerwowo, kiedy dowiedziałam się, że ten sam scenarzysta popełnił "Ognie Askelu"...

Ale przydałaby się jakaś dobra seria fantasy, nie przecze... może któreś z naszych wydawnictw mangowych pokusi się o "Berserka"? To by było...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Odyn

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 21, 2003, 07:08:33 am »
Dobra seria fantasy? Proszę bardzo - SLAINE! No może średnio dobra, bo to tylko heroic fantasy, a ja wolę jednak sword and sorcery.

Offline Kurczaczek

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2003, 09:58:40 am »
Slain mi nie pasuje ze wzgledu na postac glownego bohatera-miesniaka... Kryształowa Szpada jest za malo serio i za malo mroczna- lubie dark fantasy.

Jesli chodzi o Berserka, to mam gdzies w rodzinnym miescie cala serie Anime (wlasnosc brata mego), obejrzalem kilka odcinkow i srednie to bylo, no ale ja wogule nie lubie mangi, ani anime, wiec tu sie moje zdanie nie liczy.
...

Offline themon-Felków Twórca

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 21, 2003, 11:20:15 am »
no i gdzie mój post wczorajszy?! no gdzie? a tak ładnie napisałem i dużo! bu! w skrócie zatem: wiedźmin podoba mi sie tak samo jak inne stare, syfiaste, kiepskie, KULTOWE MOJE komiksy polskie.

Offline Spajder

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 03, 2003, 09:14:31 pm »
Syfiaste? Kurka, trzeba wspierać Polski komiks... ale i nie oszczędzać krytyki. Tyle, że chodzi mi o krytykę konstruktywną. Nie ma, że mi się nie podoba. To byle człowieczek może powiedzieć. Co mi się nie podobało i dlaczego - to jest sztuka.
A na uboczu, to za parę miesięcy pojawi się nowe polskie fantasy na polskim rynku. Trzeba tylko poczekać. 8)
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Rzezbiarz.wg

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 04, 2003, 08:54:33 am »
A propos fantasy, pare dni temu PRISKA wydal dwa albumy Arii.

Mi to sie nawet za mlodu niezbyt podobalo, ale może komuś z Was akurat przypasi.

Offline Kurczaczek

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 04, 2003, 09:41:37 am »
Aria jest strasznie kiczowata, szczerze watpie, zeby odniosla sukces.
...

 

anything