trawa

Autor Wątek: Wiedźmin Polcha  (Przeczytany 60366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mr Kostek

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 09, 2007, 08:12:41 am »
Cytat: "Gierek666"

zdaje się, ze się pochapali o którąś okładkę

"Pani jeziora" o ile mnie pamięć nie myli.
Cytat: "Gierek666"

PS. Mógłby ktoś wydać Larkisa w końcu

... i "Domana" w HC  :)
Do, or do not, there is no try" Mistrz Yoda
-----------------------------------------------------
TECZKA 2D oraz  Digarty

Offline Gierek666

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 09, 2007, 08:52:14 am »
O tak, Domany bym sobie kupił w komplecie, bo mi się te zeszyciki już rozpadają.

Fajnie, jakby wyszła  antologia Jerzego Ozgi z nowelami fantasy, miał kilka zajefajnych historyjek.

Offline Maciej

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 09, 2007, 08:53:09 am »
Cytat: "Mr Kostek"
Cytat: "Gierek666"

zdaje się, ze się pochapali o którąś okładkę

"Pani jeziora" o ile mnie pamięć nie myli.

Okładki do Pani Jeziora nie zrobił Polch.
Cokolwiek co namazałby Polch byłoby lepsze od tej okładki która była w finalnej wersji.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

J.K. Gordon III

  • Gość
Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 09, 2007, 08:57:36 am »
z wiedźminowych okładek Polcha dobre są właściwie tylko te do "Krwi elfów" i "Wieży jaskólki", reszta jest zupełnie bez wyrazu. o wiele lepsze stworzył Piorunowski do nowego wydania. mimo, że wiedżmin wygląda jak Rubik

pozdrawiam

Offline Gierek666

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 09, 2007, 09:47:57 am »
A pamiętacie okładkę do pierwszego zbioru opowiadań ASa? Tam wiedźmin wygląda jak Zbyszko z Bogdańca, hehehe

Offline Mr Kostek

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 09, 2007, 10:51:09 am »
Cytat: "Gierek666"
A pamiętacie okładkę do pierwszego zbioru opowiadań ASa? Tam wiedźmin wygląda jak Zbyszko z Bogdańca, hehehe

Ogólnie to wszystkie były tragiczne.
Do, or do not, there is no try" Mistrz Yoda
-----------------------------------------------------
TECZKA 2D oraz  Digarty

Offline [rollerboy] thorgal ;]

przepasc
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 23, 2007, 04:42:56 pm »
wiedzmin hhhmm wskoczylem w niego po TMAach wiec przejrzalem na oczy, co to prawda komiks super bez dwóch zdan, jeden z lepszych polskich rysownikow, czarne kowale w fantastyce tez byly super  8)
Porady w doborze Łyżworolek kom 607-436-892
Darmowe warsztaty i doskonalenie jazdy na rolkach pierwsza sobota miesiąca zapraszam
Sklep z rolkami Poznań Lodowisko Bogdanka Pn-Nd 14-20 tel. (61) 8 53 22 15
Ul. Księcia Józefa / Północna 9

Offline starcek

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 17, 2015, 07:38:18 pm »
Chyba warto dyskusję o Wiedźminie - z racji wznowienia - nieco odkurzyć, przerzucić tutaj z "Ekspedycji i co dalej.."..


Ja sam wciąż nie mogę się zdecydować, czy kupię. Nęci okładka specjalna dla Gildii, ale gdym na FB zobaczył skany przy relacji z tego jak się prace nad nową edycją posuwają, to wspomnienia wróciły. Niestety. Serce może nie wytrzymać.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 17, 2015, 08:15:26 pm »
Choć nie jestem fanem tego komiksu, to już kupiłem Trusta, ale - szczerze powiedziawszy - wkurzają mnie te żółte kolumienki po bokach na górze, bo imo są ni przypiął, ni przyłatał, albo po prostu czegoś nie łapię w tym projekcie. Z polchową też pewnie jeszcze kupię, żeby mieć kompatybilne okładki Biblioteki Dzieł Bogusława Polcha, a Trust to będzie wśród nich taki tribute dla Mistrza. 
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 08:21:40 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline Tomko1974

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 22, 2015, 11:24:15 pm »
Mnie też się Wiedźmin Polcha podoba ,byłby lepszy gdyby rysownik nie zmieniał sposobu rysowania i zrobił go w stylu Funkiego z tymi wszystkimi detalami ,to z czego słynie Bogusław,oczywiście odezwą się malkontenci że taki styl to bardziej pasuje do fantasy a inny do czego innego ...i takie tam banały

Offline Leyek

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 26, 2016, 09:00:06 pm »

Kultowe polskie komiksy- zapowiedź
KULTOWE POLSKIE KOMIKSY. Kolekcja będzie składała się z 18 tomów. I tom „Wiedźmin". Wydawany w latach 1993 do 1995 cykl komiksów o Wiedźminie wyprzedził czasy i zapowiedział narodziny megagwiazdy polskiej popkultury. Scenariusz Andrzeja Sapkowskiego i Macieja Parowskiego brawurowo zilustrowany przez Bogusława Polcha to lektura obowiązkowa dla miłośników wiedźmińskiego uniwersum oraz fanów dobrego komiksu. Kolekcjonerskie wydanie komiksu łączy w jednym tomie sześć powstałych w latach 90. rysunkowych opowieści. Wraz z wcześniejszymi, jednotomowymi edycjami "Funky Kovala" i "Ekspedycji" tworzy niezwykłą trylogię jednego z największych mistrzów polskiego komiksu, Bogusława Polcha.

Cena; 13,99 zł. Data wydania: brak danych.


Za taką cenę, jeśli byłby to integral mógłbym wziąć, bo przez rysunki nigdy mnie ten Wiedźmin nie przekonywał.

fragsel

  • Gość
Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 26, 2016, 09:55:39 pm »
to nie będzie integral
18 tomów: 6 wiedźminów, 4 funky + 8 ekspedycji...

Offline starcek

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 26, 2016, 10:15:51 pm »
Odważny ruch tuż po wydaniu integrali. Wydawca liczy na kioskową klientelę bez dostepu do netu i księgarni stacjonarnych? Czy w tym szaleństwie jest metoda?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline mack3

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 26, 2016, 11:05:39 pm »
Chyba wzięli kogoś, kto jest trochę na bakier z umiejętnoscią przekazania o co chodzi w materiale rekamowym:

Kolekcjonerskie wydanie komiksu łączy w jednym tomie sześć powstałych w latach 90. rysunkowych opowieści.
jednoznacznie sugeruje, że chodzi o 1 integral. Z kolei wczesniej jasno jest mowa, że chodzi 18-częściową kolekcję. oczywiście nie mam wątpliwości, że integrala za taką cenę nie wydadz, ale powinno być to napisane jaśniej.

Offline absolutnie

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 27, 2016, 06:26:39 am »
Chyba wzięli kogoś, kto jest trochę na bakier z umiejętnoscią przekazania o co chodzi w materiale rekamowym.


Wzięli kogoś, kto skopiował opis wydania w integralach, nie dając sobie chwili na namysł.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything