Autor Wątek: Wiedźmin Polcha  (Przeczytany 61483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 27, 2016, 08:14:03 am »
Tak, wtopili z ta notką. Mnie ciekawią okładki tych wydań.

Offline DaryW

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 27, 2016, 08:54:42 am »
to nie będzie integral
18 tomów: 6 wiedźminów, 4 funky + 8 ekspedycji...

a na przedłużenie dobrze sprzedającej kolekcji poproszę Tomka Grota, Rycerze fair play i inne Polchy...
Chciałbym.

Jakkolwiek dobrze wydane Wiedźminy kupię, Ekspedycję kupię (i sprzedam - jak ja nie lubię integrali - zbiorcze wydanie) Funkego odpuszczam, to co dwa lata w różnej formie wychodzi...
Jak Tytusy zresztą,
kto to kupuje w kółko?

Offline rzem

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 27, 2016, 09:00:31 am »
Odnośnie Tytusów, to moja siostra kupiła kolekcję w jakimś kartonowym pudełku swojemu dziecku. Nie przybadała, że wujek znalazłby to ileś tam procent taniej. No są ludzie, którzy to biorą. Niech biorą i czytają - na edukację kulturalną nigdy nie jest za późno.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 27, 2016, 10:28:17 am »
Skoro jesteśmy przy Tytusie, to w hurtowniach papierniczych jest podobna promocja jak swego czasu na "Kajka i Kokosza" i za zakup na określoną kwotę (wcale nie tak znowu wysoką) towarów pewnej firmy (o bogatej ofercie, z której naprawdę jest co wybrać) wspomniany w poprzednim poście pakiet "Tytusów" w eleganckim opakowaniu można dostać za darmo.

Offline radef

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 27, 2016, 01:11:26 pm »
Źródło informacji z Dodatków w kiosku
http://ruch.com.pl/wp-content/uploads/2015/07/table_21.pdf
Nic więcej nie wiadomo.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bosssu

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 02, 2016, 09:15:25 am »
I da się zrobić ładną klimatyczną okładkę do Wiedźmina???!!!!


Da się!
To dlaczego do komiksu się nie dało?







Offline Kokosz

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 03, 2016, 07:34:07 am »
I da się zrobić ładną klimatyczną okładkę do Wiedźmina???!!!!
Da się!
To dlaczego do komiksu się nie dało?


Odpowiedź jest oczywista. Bo autor książki nie narysuje okładki. Więc wydawca musi zatrudnić inną osobę. A skoro wydawca zleca komuś tę pracę, to ma wpływ na efekt końcowy.

Wydawca komiksu jest w innej sytuacji. Okładkę zazwyczaj przygotowuje autor komiksu i wydawca nie ma innego wyjścia, tylko bierze to co dostanie. A co dostanie? No właśnie...

Poza tym uważam, że okładka Wiedźmina jest i tak o wiele lepsza niż okładka Ekspedycji. Jest też lepsza niż okładki wydania z 2001 roku.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2016, 07:37:39 am wysłana przez Kokosz »

Offline pshemko79

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 03, 2016, 07:54:20 am »
Kultowe polskie komiksy- zapowiedź
KULTOWE POLSKIE KOMIKSY. Kolekcja będzie składała się z 18 tomów. I tom „Wiedźmin". Wydawany w latach 1993 do 1995 cykl komiksów o Wiedźminie wyprzedził czasy i zapowiedział narodziny megagwiazdy polskiej popkultury. Scenariusz Andrzeja Sapkowskiego i Macieja Parowskiego brawurowo zilustrowany przez Bogusława Polcha to lektura obowiązkowa dla miłośników wiedźmińskiego uniwersum oraz fanów dobrego komiksu. Kolekcjonerskie wydanie komiksu łączy w jednym tomie sześć powstałych w latach 90. rysunkowych opowieści. Wraz z wcześniejszymi, jednotomowymi edycjami "Funky Kovala" i "Ekspedycji" tworzy niezwykłą trylogię jednego z największych mistrzów polskiego komiksu, Bogusława Polcha.

Cena; 13,99 zł. Data wydania: brak danych.


Za taką cenę, jeśli byłby to integral mógłbym wziąć, bo przez rysunki nigdy mnie ten Wiedźmin nie przekonywał.



Zmiana ceny na 6,99 zł. Podejrzanie niska.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

JanT

  • Gość
Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 03, 2016, 12:47:45 pm »
To za 6 tomów Wiedźmina 42 zł, za 8 Ekspedycji 56 zł, za 4 Funky Kovala 28 zł.
Prawie o połowę taniej od Integrali. Jak będzie panorama to biere  :lol:

Offline radef

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 03, 2016, 02:31:15 pm »
Zmiana ceny na 6,99 zł. Podejrzanie niska.
Patrz Pratchett. 1. tom - 6,99 zł, kolejne tomy 16,99 (12,99 w prenumeracie). Tu będzie podobnie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 03, 2016, 03:23:25 pm »
Patrz Pratchett. 1. tom - 6,99 zł, kolejne tomy 16,99 (12,99 w prenumeracie). Tu będzie podobnie.
To za drogo by mi wyszła ta panorama  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 22, 2016, 08:25:23 am »
Jest Polch dołączony do Newsweeka. Za tą cenę to grzech nie wziąć.

Offline Itachi

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 22, 2016, 06:15:28 pm »
Jest Polch dołączony do Newsweeka. Za tą cenę to grzech nie wziąć.

Serio? Widziałem dzisiaj pierwszy tom i szału nie ma. Nawet gdyby wszystkie tomy kosztowały 6,99 (w co szczerze wątpię) to za całość wyjdzie prawie 42 zł. W gildii natomiast za 60 zł masz porządne wydanie w twardej oprawie z autografami autorów. Nie musisz latać co tydzień czy tam dwa tygodnie do kiosku, tylko masz całość w jednym porządnym tomie. To jest kolekcja tylko i wyłącznie dla trzech typów ludzi:

a) niedzielnych czytaczy, nie siedzących w temacie komiksów
b) starszego pokolenia, pamiętającego komiksy Polcha z tzw. pierwszego wydania
c) mających podobne zdanie do Fragsela, wolących takie wydania ze względu na wygodę czytania w autobusie/pociągu czy tam parku

Co nie oznacza, że sprzedaż nie będzie wysoka - może być wręcz bardzo dobra. Ja nie kupuję, bo raz że mam, a po drugie nie wspieram tej dziadowskiej gazety. Chociaż plus jest taki, że można kupić sam komiks bez tego szmatławca.

Offline Inuki

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 22, 2016, 06:50:35 pm »
Jest Polch dołączony do Newsweeka. Za tą cenę to grzech nie wziąć.

W takim razie jestem grzesznikiem :-D

Mikel

  • Gość
Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 22, 2016, 07:41:50 pm »
....Chociaż plus jest taki, że można kupić sam komiks bez tego szmatławca.
Tu bym radził nie robić wycieczek poglądowych, nie jest to forum o tej treści.
Co do tematu fajnie, że wychodzą komiksy Polcha w takiej formie
To jest jak z czytelnikami harlequinów, zaczyna się od prostej formy, później bierze się coś poważniejszego a później się wciąga, nawet jeśli dojdzie paru nowych komiksiarzy to będzie sukces.
Mój szwagier nie czyta komiksów jako takich, ale mam mu przy okazji zamawiać Star Wars Komiks i właśnie teraz sięgnąć chce za Wiedźmina. Nie każdego na początku stać by wybulić miesięcznie po parę stów na komisy, ale drobnymi krokami :wink:


pomyliły wam się fora, chłopaki...
fragsel
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 08:16:35 pm wysłana przez fragsel »