trawa

Autor Wątek: Wiedźmin Polcha  (Przeczytany 61431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mikel

  • Gość
Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 22, 2016, 08:25:53 pm »
Nie wspieram bezpośrednio, bo posiadam już Wiedźmina, co nie znaczy że nie mogę komuś polecić.
Co prawda nie są to wyżyny graficzne, wręcz mogą odstraszyć, ale zawsze jakaś fajna akcja.

Niech będzie po Twojemu.

Offline koziorozec1979

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 22, 2016, 10:19:58 pm »

Co nie oznacza, że sprzedaż nie będzie wysoka - może być wręcz bardzo dobra. Ja nie kupuję, bo raz że mam, a po drugie nie wspieram tej dziadowskiej gazety. Chociaż plus jest taki, że można kupić sam komiks bez tego szmatławca.
Zdaje sie w ogole ze chyba obawiaja sie o sprzedaz tygodnika skoro w ramach promocji zdecydowali sie dokladac najnowszy nr gazetki darmo do komiksu Polcha.

Offline Voytek

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 22, 2016, 10:41:03 pm »
właśnie chodzi o to  ze nic za darmo nie dodaja! można kupic samego neewsweka za 5,90 lub sam komiks za 6,99  a nigdzie nie widziałem zestawu gazeta + komiks  :sad:
ex, Drugs & CS!

Offline brzon

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 22, 2016, 11:55:02 pm »

Co nie oznacza, że sprzedaż nie będzie wysoka - może być wręcz bardzo dobra. Ja nie kupuję, bo raz że mam, a po drugie nie wspieram tej dziadowskiej gazety. Chociaż plus jest taki, że można kupić sam komiks bez tego szmatławca.
Poczekaj więc na komiksy w "WSieci" albo w "OdRzeczy".

Offline 8azyliszek

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 23, 2016, 06:49:05 am »
właśnie chodzi o to  ze nic za darmo nie dodaja! można kupic samego neewsweka za 5,90 lub sam komiks za 6,99  a nigdzie nie widziałem zestawu gazeta + komiks  :sad:

To samo i też się nie miło zaskoczyłem. Bo przecież mogłem dostać w jednej cenie komiks i zienie nienawiścią w stosunku do PiS. :)
Komiks mi się nie spodobał. Ani graficznie, ani fabularnie. Czasem jakby za duże odstępy między kadrami i akcja nieco mi skakała. No i bohaterowie tacy sobie - nie Geralt tylko jego rodzice.

Wydałem 7 zł i już wiem co o tym myśleć. Niestety cena następnych tomików to już 14 zł. Czyli w ogóle się nie opłaca, skoro zbiorcze wydania są tańsze - właśnie wznowiony cały Wiedźmin Polcha czy Funky Koval za 35 zł.

Offline Kokosz

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 23, 2016, 07:16:51 am »
właśnie chodzi o to  ze nic za darmo nie dodaja! można kupic samego neewsweka za 5,90 lub sam komiks za 6,99  a nigdzie nie widziałem zestawu gazeta + komiks  :sad:

Jest zestaw Newsweek + komiks za 9,99.

Niestety w zestawie woreczek usztywnia kartonik który jest PRZYKLEJONY do ostatniej strony komiksu takimi dwoma klejącymi żelkami. Da się to odkleić, ale zawsze jest ryzyko uszkodzenia strony. Szkoda, bo gdyby dali żelki na odwrotnej stronie kartonika, to byłyby przyklejone do wewnętrznej okładki z reklamą prenumeraty. Zawsze mniejsza szkoda.

Offline pshemko79

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 23, 2016, 09:02:22 am »

Nie musisz latać co tydzień czy tam dwa tygodnie do kiosku
Można skorzystać z prenumeraty.


To jest kolekcja tylko i wyłącznie dla trzech typów ludzi:


a) niedzielnych czytaczy, nie siedzących w temacie komiksów
b) starszego pokolenia, pamiętającego komiksy Polcha z tzw. pierwszego wydania
c) mających podobne zdanie do Fragsela, wolących takie wydania ze względu na wygodę czytania w autobusie/pociągu czy tam parku
Serio?
Nie zaliczam się do żadnej z tych grup, a jednak kupiłem to wydanie. Mam zamiar nabyć kolejne tomy, choć posiadam już wydanie zbiorcze. Poza tym
Nie każdego na początku stać by wybulić miesięcznie po parę stów na komisy, ale drobnymi krokami
Wystarczyło dodać "moim zdaniem".


nigdzie nie widziałem zestawu gazeta + komiks



Niestety w zestawie woreczek usztywnia kartonik który jest PRZYKLEJONY do ostatniej strony komiksu takimi dwoma klejącymi żelkami. Da się to odkleić, ale zawsze jest ryzyko uszkodzenia strony. Szkoda, bo gdyby dali żelki na odwrotnej stronie kartonika, to byłyby przyklejone do wewnętrznej okładki z reklamą prenumeraty. Zawsze mniejsza szkoda.
W moim przypadku ten kartonik był przyklejony do strony z informacjami o prenumeracie. Odczepiony bez strat. :wink:









Po lewej wydanie kioskowe, po prawej zbiorcze.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline misiokles

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 23, 2016, 09:07:39 am »
Dodawanie przez zdaniami 'moim zdaniem" jest... gay.  A niby w imieniu czyim ktoś pisze posty? Nie róbmy masła maślanego z wypowiedzi.
Choć stwierdzenie że nie każdego stać na wydawanie trzech stów miesięcznie na komiksy ma w sobie znamiona obiektywnej prawdy.

JanT

  • Gość
Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 23, 2016, 09:28:51 am »
Po lewej wydanie kioskowe, po prawej zbiorcze.

Troszkę gorzej wygląda kioskowe.

Mikel

  • Gość
Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 23, 2016, 09:59:27 am »
Poza tymWystarczyło dodać "moim zdaniem".

Fajnie, że wycięta z kontekstu wypowiedź jest poprawiana, szczególnie że traci teraz sens.
Rozumiem, że sam na początku zabawy z medium komiksowy lekką ręką kupowałeś wszystkie tytuły jak wychodziły w danym miesiącu.
Rozpisujemy się tutaj nad wyższością wydania kolekcjonerskiego nad gazetowym, jednak cały myk tej kolekcji IMO ma na celu wychowywanie nowych czytelników.
Mamy deficyt zeszytówek, powiedzmy to uczciwie. Niestety nie ma jak wychowywać nowych komiksiarzy. Pamiętam jak z kieszonkowego kupowało się "semiki", jakim wow była Elektra czy Łowca. Brak tego. Cóż może któryś z rodziców kupując gazetę/pismo widząc dołączony komiks pomyśli a w sumie kupię i dam dziecku lub sam przeczyta
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 10:10:59 am wysłana przez Mikel »

Offline turucorp

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 23, 2016, 12:46:52 pm »
Mamy deficyt zeszytówek, powiedzmy to uczciwie. Niestety nie ma jak wychowywać nowych komiksiarzy. Pamiętam jak z kieszonkowego kupowało się "semiki", jakim wow była Elektra czy Łowca. Brak tego.

Łał, to teraz "Wiedzmin" startuje w kategorii "zeszytowka" a nie "album"?
A mozna wiedziec czym sie kierujesz w tej klasyfikacji?
Cena?
"Twardoscia" okladki?
Bo z calym szacunkiem, ale to jedyne czynniki, ktore odrozniaja to wydanie od "Thorgala", "XIII", "Jeremiaha", "Hawkera", "Konkwistadora" i calej reszty komkksow w tym standardzie,  od ktorych uginaja sie polki w empikach czy innych matrasach.
"Deficyt" to mamy, ale komiksow dodawanych do gazet, ale chyba nie tedy prowadzi droga do "wychowywania komiksiarzy" :/

Mikel

  • Gość
Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 23, 2016, 01:53:29 pm »
Sorki, ale ja chyba głupi jestem, bo nie kojarzę bym nazwał Wiedźmina zeszytówką, możesz mi wskazać gdzie tego sformowania użyłem, w kontekście w/w publikacji.
Różnica jest spora, bo wydania "kioskowe" są przy okazji kupowane, głównym targetem nie są komiksiarze, którzy mają obcykane wszystkie branżowe sklepy, tylko ktoś kto kupuje prasówkę lub totalnie od "czapy" bo coś chce przeczytać.
Co do wychowywania zobacz mój post na poprzedniej stronie ;)

Offline bosssu

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 23, 2016, 01:54:15 pm »
Ekspedycję i 3 pierwsze tomy Funky mógłbym nazwać KULTOWE...reszta to dużo zawyżona ocena. A w KULTOWYCH POLSKICH widział bym raczej Kajko i Kokosza, komiksy Baranowskiego czy Szarloty Pawel....
Pamiętam jednak dobrze, że pierwsze komiksy kupowałem właśnie w kioskach RUCH i .....co najciekawsze były to właśnie albumy Polcha....z serii Ekspedycja wydane przez KAW

Offline Koalar

Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 23, 2016, 02:09:13 pm »
"Deficyt" to mamy, ale komiksow dodawanych do gazet, ale chyba nie tedy prowadzi droga do "wychowywania komiksiarzy" :/

Jeśli sprzedadzą 10 tys. tych komiksów i spośród ich czytelników wykiełkuje 100 nowych czytelników regularnie kupujących komiksy, to tak, oczywiście, że tak, właśnie m.in. przez dołączanie komiksów do gazet prowadzi droga do wychowania komiksiarzy.

Widziałem nawet reklamę w TV. Bardzo doceniam inicjatywę. Też bym chętnie zobaczył inne polskie klasyki dołączane do gazet jako osobne albumy albo choćby paski czy jednoplanszówki wewnątrz gazet. Co do zbioru tych komiksów, to (nie czytałem jeszcze Wiedźmina) jak dla mnie zestarzały się te komiksy i może się spodobają dzieciom (bez sentymentu może być ciężko w przypadku starszych czytelników).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

fragsel

  • Gość
Odp: Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 23, 2016, 02:52:59 pm »
a ja cały czas z uporem maniaka przypominam tutaj jak po latach nieposiadania zadnego komiksu zobaczyłem reklamę Klossa dodawanego do Super Expressu.

To co się działo ze mną potem i dokąd mnie to zaprowadziło powoduje, że wszelkie takie inicjatywy uważam za genialną promocję komiksu i nawet jak tego tutaj nie kupię to chapeau bas dla Axel Springer (i jak podejrzewam Pruszyński i Spółka też maczał tu palce) za inicjatywę.

Każda dodatkowa osoba czytająca dzięki temu komiksy to wartość dodana i ogromy zysk...

 

anything