Autor Wątek: Wiedźmin Polcha  (Przeczytany 60346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kapitanzbik

Wiedźmin Polcha
« dnia: Grudzień 18, 2002, 06:37:01 am »
Witam
Co sądzicie o komiksie Wiedźmin Bogusława Polcha? Spotkałem się z wieloma negatywnymi komentarzami, a to ze rysunki slabe, a to ze drugiego planu nie ma. Mi osobiście sie bardzo podeszedł ten komiks. Uważam ze własnie bardzo pasuje ten polchowski styl. Rysunki są przejrzyste.

pozrawiam
Kapitanzbik
ozdrawiam
Kapitanzbik

Offline wilk

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2002, 10:21:04 am »
Kapitanie jestes jedynaosoba ktora spotkalem, ktorej Wiedzmin sie podobal. Mi sie rowniez spodobal. Dlaczego? Klimat opowiadan o wiedzminie jest w miare oddany. Kolory z cala pewnoscia nie sa plaskie co wychodzi tylko na plus. Sama twarz i w ogole caly wyglad Geralta jest bardzo dobry - nosi wams, a nie jakies wdzianko japonskie czy jakies inne, wory pod oczami itd - to wszystko mi pasuje. Poza tym adaptacja zrobiona przez Parowskiego jest rzetelnie zrobiona, nie mam jakis zastrzezen (nie przypominam sobie). Jest faktem ze styl zostal zmieniony w rysunku Polcha, ale jestem sklonny stwierdzic ze do opowiesci fantasy to nawet calkiem pasuje. Zeby mowic ze Polch kiepsko rysuje trzeba mu wytknac braki warsztatowe a ja takich nie widze.

Offline Rzezbiarz.wg

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2002, 10:39:30 am »
To ja jestem trzeci.
Podoba mi sie polchowy Wiedzmin.

Offline krytyk

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2002, 10:43:03 am »
"Wiedźmin" według mnie nie jest złym komiksem, ale gdyby Polch rysował tak jak w swoich najlepszych pozycjach (Funky Koval i seria Deanikinowska-dla mnie b.dobre) byłby poprostu super. Niestety to już nie ten sam rysownik, jak to mówią nic dwa razy sie nie zdarza.

Offline Cujo

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2002, 10:57:52 am »
No to ja jestem czwarta taka osoba Wilku ;)
Dla mnie komiksy o Wiedzminie to zawsze byla dobra zabawa. Moze ten ostatni odcinek nie do konca, ale sumarycznie adaptacja komiksowa Wiedzmina wg. mnie byla ok.
Nie wszystko. Kolorystyka - zenada. Polch moglby sobie darowac i albo wypuscic czarno-biale, albo samemu pokolorowac, a nie swojej zonie dac. Po efekcie widac, ze zony kwalifikacje sa zadne.
Bardzo duzo rzeczy mi sie podobalo u Polchowego Wiedzmina - krasnoludy - idealne! Geralt, Yennefer - tez swietnie. Od tej pory, czytajac po raz ktorys tam wiedzmina, mialem te postacie przed oczami wlasnie w wydaniu Polchowym. Elfy niestety narysowane zalosnie, podobnie jak Jaskier. Ale nie mozna miec wszystkiego.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Cujo

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2002, 11:02:35 am »
Cytat: "krytyk"
"Wiedźmin" według mnie nie jest złym komiksem, ale gdyby Polch rysował tak jak w swoich najlepszych pozycjach (Funky Koval i seria Deanikinowska-dla mnie b.dobre) byłby poprostu super. Niestety to już nie ten sam rysownik, jak to mówią nic dwa razy sie nie zdarza.

To nie jest tak jak z Rosinskim, ktory sie wypalil. Gdzies w wywiadzie czytalem, ze Polch uznal za stosowne zmienic technike rysunku na mniej precyzyjna i sterylna - jak w Kovalu, gdyz taka nie bardzo pasuje do Fantasy. Inna sprawa czy mial racje.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline wilk

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2002, 12:54:48 pm »
No prosze. Jestem milo zaskoczony powyzszymi wypowiedziami :)
Siegnalem przed chwila po wiedzminy. Do kolorow faktycznie mozna sie troche uczepic, ale mnie one nie raza po oczach. Jak dla mnie nawet sie komponuja w caly klimat opowiesci.
A co do "Zdrady" to pamietasz Cujo ze scenariusz Parowski pisal we wspoludziale Sapkowskiego? Nie wiem czy oceniales rysunki czy scenariusz? Zamiast w serialu wymyslac cos z nieba o mlodosci Geralta wystarczylo siegnac po ten komiks. Dwie szkoly, intryga polityczna - wszystko na poziomie.

Offline grze.hu

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2002, 01:10:49 pm »
nie wiem, ktory jestem: mi sie nie podobaly rysunki twarzy- pamietam, ze najbardziej udezyly mnie "wasy" od nosa (zbyt wyraznie narysowane zmarszczki)
ralala

Offline Cujo

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2002, 01:19:19 pm »
Cytat: "wilk"
A co do "Zdrady" to pamietasz Cujo ze scenariusz Parowski pisal we wspoludziale Sapkowskiego? Nie wiem czy oceniales rysunki czy scenariusz? Zamiast w serialu wymyslac cos z nieba o mlodosci Geralta wystarczylo siegnac po ten komiks. Dwie szkoly, intryga polityczna - wszystko na poziomie.

Tia, cos bylo, ze Parowski sie z Sapkiem konsultowal przy "Zdradzie" i jakos gdybys mnie spytal co mi sie tam nie podobalo - nie potrafilbym podac konkretnych zarzutow. Jedynym jest ten, ze to nie adaptacja a osobny twor, poza ksiazkami, o ktore sie mozna bylo jakos oprzec patrzac na komiks. Zreszta te dwie szkoly wiedzminskie jakos nie byly dla mnie przekonujacym pomyslem :D
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline mykupyku

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 18, 2002, 01:46:39 pm »
mnie niestety komiks zawiódł, graficznie mi sie nie podobał (i kolory i mordy tez), ja oczekiwałem rysunków na miarę tolkienowskich ilustracji, czegoś co poruszy moją wyobraźnię - jak góry to zajebiste góry, jak lasy to zajebiste lasy, jak chatka to zajebista chatka, jak monstra to zajebiste monstra, jak broń to zajebista broń itd., Polch narysował poprawnie ale bez smaku i wyobraźni takiej jakiej oczekiwałem od rysunków do Wiedźmina i prozy Sapkowskiego
opyright by mykupyku

Offline Clayman_

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2002, 04:00:20 pm »
nie lubie,jedynie granica mozliwosci potrafila w jakis sposob mnie zainteresowac,poza tym jest chyba najlepsza graficznie,faktycznie krasnoludy sa bardzo fajne,ale pozostale postacie?elfy jak transwestyci,yen w ostatnim zyczeniu z twarzy podobna absolutnie do nikogo,chociaz kiedys w czasie komiksu byla taka mala,czarnobiala reprodukcja dwoch plasnsz z drogi bez powrotu,no i wygladala naprawde dobrze,kto wie czy komiks nie wygladal lepiej wlasnie w czerni i bieli
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Macias

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 18, 2002, 04:32:35 pm »
mnie wkurwiala grzywa z przedzialkiem,co to bylo?!ale sam komix uszedl,chocx do funkiego to mu daleko ....

Offline Kapitanzbik

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 18, 2002, 07:50:17 pm »
No co do grzywki się zgodzę z Maciasem. A ten sterylny sposób rysowania mi się własnie podoba w Wiedzminie. BTW widzialem gdzieś skana (chyba na sapkowski.pl) strony z Zdrady, gdzie Wiedźmin mówi "Spoko Gweld.."
Spoko jest przekreślone i na marginesie pisze: "Sapek nie zgadza się na spoko"  :)  No i fajne jest jeden rysunek Yen w Ostatnim Życzeniu  :twisted:
ozdrawiam
Kapitanzbik

Offline Macias

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 18, 2002, 09:42:57 pm »
sam sobie probowalem takie cudo walnac,ale sie nie dalo,zupelnie jak fryzury postaci z mang:)

Offline jax

Wiedźmin Polcha
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2002, 06:31:55 am »
Przyłączam się do głosów pozytywnych.
Komiksowy Wiedźmin bardzo mi się podobał.
Zmiana stylu rysunku była oczwiście celowa (też na początku mi się nie podobał, ale można się przyzywczaić).
Natomiast wg mnie siłę tego komiksu stanowi świetna narracja, klimat i wiarygodność - tu brawa należą się przede wszystkim scenarzystom.  Naprawdę jest to świetna adaptacja pod tym względem.
No i pomijając już samo opowiadanie Zdrada, to jeszcze w innym (innych?) Parowski musiał sam dopisać trochę akcji - bo opowiadanie Sapkowskiego było po prostu za krótkie  :) Moim zdaniem świetnie mu to wyszło i jego część nei odróżnia się od reszty.
Z kolei do rysunku mam jeden główny zarzut: kontury.  Raz przerywane (jakby w drukarni kończyła się farba) a raz za grube - w zasadzie tylko to mnie raziło jak już przyzywyczaiłem się do stylu rysunku.
I bardzo proszę nie porównywać tego komiksu z Funkym - to zupełnie co innego - inny styl, klimaty - i nie ma sensu oceniać czy ten komiks jest lepszy czy tamten.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

 

anything