Autor Wątek: Harry Potter i Wiezien Azkabanu  (Przeczytany 10406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zibi

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« dnia: Czerwiec 09, 2004, 09:12:00 am »
Hej. Bylem 5 czerwca na premierze tegoz filmu. Musze przyznac, ze mi sie podobalo. Na poczatku nie bylem przekonany to nowych autorow, lecz teraz nie widze w ich rolach innych osob (jak zwykle). Mimo, ze film nieco odbiegal od fabuly, czasami ucinal sporo watkow, to i tak przypadl mi do gustu. A wam?

Offline Abignale

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2004, 08:28:07 pm »
Wybrałam sie dziś ze znajomymi, co prawda do kina, ale oglądałam uważnie. Poprzednich części nie oglądałam, podobno ta jest dużo bardziej mroczna. Ano jest. Ogólnie bardzo mi sie podoba, nie przedłuża, nie nudzi. Tylko zdaje się, że za dużo efektów specjalnych zrobionych tylko po to, by dzieci miały zabawę. Choć przyznam, ze momentami jest faktycznie zabawny.
Udało mi się załapać na wersję z napisami. Chyba bym nie ścierpiała dubbingu...
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Kormak

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2004, 10:31:26 pm »
Ja dubbing musiałem ścierpieć, bo zabrałem na film chrześnicę, ale jakoś było...
Sam film świetny, najlepszy z dotychczasowych. Od pierwszych ujęć widać, że robił to inny reżyser i że będzie to zabawa dla nieco starszych dzieci. Nie będę się rozpisywać, bo nie ma po co. Fani jak zwykle się zachwycą, a malkontenci będą kręcić nosami...

Offline Zibi

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2004, 01:02:05 pm »
Ja niestety musialem przezyc dubbing. Mam nadzieje, ze zobacze oryginalna wersje (w koncu kiedys wyjdzie DVD, ktore jak mowi rezyser ma byc boskie:)) Niestety bylo troszke zagran pod publiczke (dla dzieci, ze tak powiem), ale jakos to scierpialem. Juz 4 czesc rezyseruje inny czlowiek. Ciekawe jak sie sprawi. Szkoda, ze film bedzie dopiero na gwiazdke 2005 :wall:

Offline eska crew

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2004, 01:13:28 pm »
wiecie szlag mnie trafia jak czytam sobie takie watki. Wy sobie chodźicie do kina na premiery a ja znowu będę musiał czekać ze dwa miechy zanim ten film trafi do kina w moim mieście. Mam tylko nadzieję że czekanie się opłaci
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli"

A.Szopenhauer

Offline hurragan

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2004, 09:14:05 pm »
to był mój pierwszy harry i mnie pozytywnie zaskoczył. podoba mi się pewna doza ironii w tej historii - i chyba przeczytam w końcu harrego, choć się zaklinałem, że tego nie zrobię;)
i][size=10]"Nie martw się, jeśli czujesz się dobrze. Przejdzie ci." Boling[/size][/i]

Offline Abignale

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2004, 09:31:06 pm »
Premiera czwartej części zapowiadana na 18 listopada 2005 - myślicie, że już na gwiazdkę będzie u nas...? Swoją drogą, ciekawe co zrobią z aktorami, trochę im dzieci za szybko rosną... Jak dla mnie w "Więźniu" nie wyglądali na 13 lat...
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline eska crew

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2004, 11:30:12 am »
Cytat: "Abignale"
Premiera czwartej części zapowiadana na 18 listopada 2005 - myślicie, że już na gwiazdkę będzie u nas...? Swoją drogą, ciekawe co zrobią z aktorami, trochę im dzieci za szybko rosną... Jak dla mnie w "Więźniu" nie wyglądali na 13 lat...


Pisali o tym w jednej z kolorowych gazet mojej babci. Podobno kiedy dzieciaki za bardzo się zestarzeja producenci maja zatrudnic nowych aktorów ale w to zbytnio nie wierzę
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli"

A.Szopenhauer

Offline Zibi

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2004, 11:47:20 am »
Cytat: "Abignale"
Premiera czwartej części zapowiadana na 18 listopada 2005 - myślicie, że już na gwiazdkę będzie u nas...? Swoją drogą, ciekawe co zrobią z aktorami, trochę im dzieci za szybko rosną... Jak dla mnie w "Więźniu" nie wyglądali na 13 lat...

Ja slyszalem tak, w co sam raczej nie wierze, ze aktorzy graja do 4 czesci, potem ich zmienia.
U nas HPiCO prawdopodobnie bedzie w dniu premiery swiatowej (tak jak ostatnio, o ile mnie pamiec nie myli)

Offline Gollum

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2004, 10:42:00 pm »
Cytat: "eska crew"
Podobno kiedy dzieciaki za bardzo się zestarzeja producenci maja zatrudnic nowych aktorów ale w to zbytnio nie wierzę

Nie zatrudnią nowych. Dorośli by to zcierpieli, ale dzieci nie. Co najwyżej Hermionę mocno scicną bandażami, by nie była zbyt okrągła w miejscach, gdzie powinna się zaokrąglić później.
Ja własnie jestem świeżo po lekturze czwartej części Harrego i tam już się romansiki zaczynają. Czyli może nawet nie trzeba będzie Hermiony bandażować ;)

Offline Kormak

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2004, 12:22:09 am »
Gollum, ty zbereźniku! Lepiej nie czytaj V tomu, tam to już ślina i wilgoć się zaczyna!

Jak zmienili Bonda...
Ale wolałbym, żeby nie zmieniali. Poza tym np. w "Beverly Hills 90210" też 30letni aktorzy grali nastolatków i było dobrze...

Offline Abignale

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2004, 10:08:17 pm »
Taa... jak byłam mała i oglądałam Grease, to myślałam, że w liceum też tak będę wyglądać. A Travolta - no sorry... No ale jak 17 letnia dziewczyna grać 14 letnią Hermionę? A 18 letnia 15 letnią itd?
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Solitaire

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2004, 11:05:12 pm »
Cytat: "Abignale"
Taa... jak byłam mała i oglądałam Grease, to myślałam, że w liceum też tak będę wyglądać. A Travolta - no sorry... No ale jak 17 letnia dziewczyna grać 14 letnią Hermionę? A 18 letnia 15 letnią itd?

A w czym problem?
Jak ja odwiedzam me liceum czasem to widzę panny, którym i 20 bym dał bez mrugnięcia okiem.
W tym wieku rozmaitość, że tak powiem, w słodkich łagodnościach kobiecego ciała, jest zaiste porażająca. :giggle:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Watcher

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2004, 11:14:08 pm »
Cytat: "Solitaire"
Cytat: "Abignale"
Taa... jak byłam mała i oglądałam Grease, to myślałam, że w liceum też tak będę wyglądać. A Travolta - no sorry... No ale jak 17 letnia dziewczyna grać 14 letnią Hermionę? A 18 letnia 15 letnią itd?

A w czym problem?
Jak ja odwiedzam me liceum czasem to widzę panny, którym i 20 bym dał bez mrugnięcia okiem.
W tym wieku rozmaitość, że tak powiem, w słodkich łagodnościach kobiecego ciała, jest zaiste porażająca. :giggle:
W gimnazjach jest podobnie :)
Marcet sine adversario virtus

Offline Zibi

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2004, 07:13:22 am »
Wedlug mnie zmiana aktorow wiele by zmienila. Mowi sie, ze robia to dla dzieci, ktore nie beda wierzyc w wiarygodnosc filmu, gdy zobacza dziewczyne w wieku 16 lat, gdy w ksiazce ma ona 14 (panna Emma Watson ma lat bodajze 14, takze strasznej zbieznosci nie ma). Bzdury, dzieci po zmianie obsady by sie bardziej zdenerwowaly...

 

anything