trawa

Autor Wątek: Harry Potter i Wiezien Azkabanu  (Przeczytany 10378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adiego

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2004, 02:18:46 pm »
Cytat: "Watcher"
Cytat: "Solitaire"
Cytat: "Abignale"
Jak ja odwiedzam me liceum czasem to widzę panny, którym i 20 bym dał bez mrugnięcia okiem.
W tym wieku rozmaitość, że tak powiem, w słodkich łagodnościach kobiecego ciała, jest zaiste porażająca. :giggle:
W gimnazjach jest podobnie :)


Boje sie... Ale to prawda;) (sorki za dygresje, juz sie zamykam;))
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline darksphere

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2004, 12:07:31 am »
Był to mój pierwszy Potter na którego do kina się wybrałem..
Obejrzałem...
Kilka dobrych scen, ale niestety zupełnie nie czuję "Klimatu" i tzw. potteromanii - niby nic nie mam do małego czarodzieja ALE....  :P

no właśnie

Offline Barlog007

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2004, 08:08:35 pm »
ja byłam na premierze i jak dla mnie jest dużo lepsiejszy od poprzednich :)
 popiołów strzelą znów ogniska,
A mrok rozświetlą błyskawice,
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król-tułacz wrócz na stolicę.

Offline eska crew

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 25, 2004, 04:05:37 pm »
byłem wczoraj i niezbyt mi się podobało. Dubbing okropny (najbardziej sztuczny tekst był wtedy kiedy Hermiona uderzyła Malfoya:
- to było fajne
-FAJNE !!! To było bezbłędne !!!
... porażka) ogólnie też słaba jakość efektów (np. podręcznik do magicznych zwierzat). Uważam że jest to film który nalezy obejrzeć choć raz ale czy drugi raz -  to jest kwestia gustu
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli"

A.Szopenhauer

Offline Kormak

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2004, 05:11:41 pm »
Tak, dubbing jak zwykle w polskich wersjach fatalny, nie mówiąc już o błędnym tłumaczeniu. "That felt good" raczej trudno przetłumaczyć jako "To było fajne".
Dlatego właśnie poszedłem na wersję oryginalną, film od razu zyskuje.

Offline eska crew

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 28, 2004, 07:06:07 am »
niestety ja nie male takiej mozliwosci i coz, nie jestem zbytnio zadowolony
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli"

A.Szopenhauer

Offline Kmicic

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 28, 2004, 05:25:20 pm »
Sceptycznie podchodziłem do tej ekranizacji (nieudane dwie pierwsze + fatalny dubbing) ale mile się rozczarowałem :!: Podobała mi się gra aktorów (Szczególnie ci młodzi dużo lepiej) dubbing lepszy (Harry nie jest już kastratem, a Dumbledore pozbył się chrypy). Dużo też tu zrobiła Rowling, bo jak dla mnie z tak świetnej powieści jaką jest "HP i Więzień Azkabanu" nie mógł wyjść gniot. Reasumując - zmiana reżysera wyszła na dobre filmowi.
ORONA 1973 KIELCE

Offline adiego

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 29, 2004, 08:52:17 pm »
Cytat: "Kmicic"
Sceptycznie podchodziłem do tej ekranizacji (nieudane dwie pierwsze + fatalny dubbing)


Czemu wg Ciebie dwie pierwsze nieudane? Mi sie np. bardzo podobala druga czesc;) Chodzi Ci o to, ze nie udane w stosunku do powiesci, czy wogole jako filmy? To taki offtopic, za ktory z gory przepraszam... Mozesz walic na priva jakby co;)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Barlog007

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 29, 2004, 09:02:14 pm »
zgadzam się że zmiana reżysera wyszła filmowi a dobre!!! :)
 popiołów strzelą znów ogniska,
A mrok rozświetlą błyskawice,
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król-tułacz wrócz na stolicę.

Offline SeeMoon

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 30, 2004, 11:08:30 am »
Cytat: "adiego"
Cytat: "Kmicic"
Sceptycznie podchodziłem do tej ekranizacji (nieudane dwie pierwsze + fatalny dubbing)


Czemu wg Ciebie dwie pierwsze nieudane? Mi sie np. bardzo podobala druga czesc;) Chodzi Ci o to, ze nie udane w stosunku do powiesci, czy wogole jako filmy? To taki offtopic, za ktory z gory przepraszam... Mozesz walic na priva jakby co;)


Ja bym niepopadał w przesade z tym offtopem, w końcu rozmawiamy o HP cz.3 i nawiazania do poprzednich części, jak i porównania sa IMO mile widziane.

Żadnego priva please.
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline Kmicic

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 30, 2004, 03:31:47 pm »
Cytat: "adiego"

Czemu wg Ciebie dwie pierwsze nieudane?

Takie słabe wrażenie zrobił na mnie dubbing. Po za tym jest tam trochę więcej kiczu. Ten Hogwart jest taki cukierkowy, Harry taki bohaterski jak uratował GInny i wiedział, że za chwile umrze mówi do niej na luzie: "tam spotkasz Rona idź, ja zostaje" (to po zniszczeniu dziennika) ale Trójka jest już mroczniejsza. Coraz mniej jest tam bajki dla dzieci a po prostu więcej normalnego kina dla wszystkich odbiorców.
ORONA 1973 KIELCE

Offline ladykiller

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 05, 2004, 01:43:10 am »
Mroczniejsza, ale co tu powiedziec kiedy dubbing zabijal. Pierwsza scena zostala zmasakrowana maksymalnie przez polskie glosy, potem juz sie czlek przyzwyczajil wiec razily tylko takie kwiaty jak 'bezblednie' Maniakiem tego cyklu zdecydowanie nie jestem, cenie rezysera ale z taka bajka w ktorej niewiele mozna zmienic wzgledem oryginalu wiele zrobic sie nie da. Da sie lyknac bez bolu, niedlugo i tak zapomne ze to ogladalem.

Offline wiśnia

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 05, 2004, 10:04:55 am »
Nie dodam nic nowego - mroczne :) Po całym dniu biegania w słońcu nawet przyjemnie się oglądało. Zupełnie nie podobał mi się wilkołak, taki chuderlawy. Dementorzy trochę za bardzo Nazgule przypominały, ale poza tym wszystkim film podobał mi się.
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 16, 2004, 07:16:56 am »
Pierwsze dwie części - jak dla mnie porażka. Oglądałem w zasadzie z ciekawości jak będzie wyglądał Hogwart, Hagrid, Snape itp. Nawet nie w kinie, tylko poczekałem na kasetę.
Trzecia, muszę przyznać, że jest naprawdę niezła. Film nie jest wybitny - żadne arcydzieło, ale oceniłbym to jako kawał dobrej roboty. O dubbingu się nie wypowiadam, bo nic dobrego powiedzieć nie mogę  :). Ale mimo to - film mi się naprawdę podobał.
Dementorzy - uważam, że te postacie zostały ukazane naprawdę świetnie. Tak mniej więcej sobie ich wyobrażałem, gdy czytałem książkę.
Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że są jakby nieco podobni do Nazguli?
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline śmigło

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 16, 2004, 11:52:40 am »
widzialem film kika dni temu. nigdy pottera nie czytalem , poprzednich czesci nie ogladalem, z potteromania nic wspolnego nie mam, do filmu sceptycznie nastawiony nie bylem... i mi sie ogolnie nie podobalo - historia plaska (no ale to bajka dla dzieci), bardziej mroczny to jest koziolek matolek, efekty co tu nie mowic sa naprawde slabe, akcja jakas wolna, szczerze powiem , ze sie wynudzilem na tym filmie. nawet gary oldman nie pomogl, chociaz wydaje mi sie , ze byl najbardziej wyrazny ze wszystkich postaci.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

 

anything