Autor Wątek: Harry Potter i Wiezien Azkabanu  (Przeczytany 10379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zibi

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 16, 2004, 07:23:02 pm »
Cytat: "śmigło"
widzialem film kika dni temu. nigdy pottera nie czytalem , poprzednich czesci nie ogladalem, z potteromania nic wspolnego nie mam, do filmu sceptycznie nastawiony nie bylem... i mi sie ogolnie nie podobalo - historia plaska (no ale to bajka dla dzieci)rdziej mroczny to jest koziolek matolek, efekty co tu nie mowic sa naprawde slabe, akcja jakas wolna, szczerze powiem , ze sie wynudzilem na tym filmie. nawet gary oldman nie pomogl, chociaz wydaje mi sie , ze byl najbardziej wyrazny ze wszystkich postaci.

Nie ma jak dobrze wyrobiona opinia na temat. Jak nie czytales, to czemu twierdzisz, ze to bajka dla dzieci. Znam osobe, ktora moglaby byc moja matka (jakby sie postarala), a czyta. Skoro HP jest bajka, to WP rowniez :) (albo nawet tym bardziej).

Offline śmigło

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 16, 2004, 07:40:22 pm »
no nikt mi nie powie , ze harry potter  nie jest ksiazka adresowana do dzieci... nie mam wyrobionej opinii, czemu tak uwazasz? napisalem przeciez, ze nie podszedlem do filmu sceptycznie. nie jestem anty, poprostu film do mnie nie trafil. nie twierdze, ze ksiazka jest zla bo nie czytalem, wiec na jej temat sie nie wypowiadam. a to , ze ksiazke dla dzieci czytaja takze dorosli , nie oznacza , ze to ksiazka dla doroslego odbiorcy. to jak z puchatkiem, dorosli uwielbiaja ale nikt nie uwaza puchatka za postac stworzona by specjalnie cieszyc "duze dzieci". co do samej fabuly filmu (no i po czesci zapewne ksiazki, chociaz mowie, ze nie znam watkow z niej i nie wiem jak w stosunku do filmu sie ma) to jest jak dla mnie malo wciagajaca, a to wystarcza, zeby mi sie nie podobalo.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Zibi

hmm
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 17, 2004, 02:27:44 pm »
Byc moze pierwsze czesci byly adresowane do dzieci. Nastepne (mysle, ze od 4 wzwyz) nie sa juz bajkami. Rozwijaja sie wraz z czytalnikami. Poza tym na podstawie filmu nie mozna wyrobic sobie opinii o ksiazce. Film jest bardziej "dziecinny"

Offline Gollum

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 18, 2004, 12:08:49 am »
Cytat: "Zibi"
Znam osobe, ktora moglaby byc moja matka (jakby sie postarala), a czyta.

Ja własnie skończyłem piątą część, teraz czekam na szóstą, a też mógłbym byc ojcem większości forumowiczów :)

Offline Zibi

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 18, 2004, 03:10:33 pm »
No wlasnie, o to mi chodzi. Harry'ego czytaja powazni ludzi, nie tylko dzieci. Ja 5 czesc skonczylem 2 dni po kupieniu. Tez czekam z niecierpliwoscia na nastepne.

Offline fisha

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 25, 2004, 09:13:45 am »
Wczoraj obejrzałem ten film na wideo. Kupiłem siostrze pod choinkę  :D
I film był fajny ale nie był aż taki mroczny jak się spodziewałem. Dubbing w niektórych momentach mnie wpieniał [ " i go zabiiiiiijęęęę " :) ], jednakze da się to ścierpieć.
Pozatym zgubiono parę wątków z książki szczególnie waznych jak dla mnie, one nbudowały klimat ksiązki. Acha i wiecie co inaczje wyobrażałem sobie scenę nad jeziorem. Mogliby zwrócić więcej uwagi na samego "jelonka". A wy jak uważacie ?

Offline zaan

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 25, 2004, 09:39:34 am »
Najlepsza z dotychczasowych części. Z tego co wyczytałem, kolejne części mają być coraz bardziej mroczne. To mi się podoba.

W filmie bardzo denerwował mnie wspominany już wcześniej dabing. Po pierwszej scenie przełączyłem na napisy i od razu było lepiej. Gdybym wybrał się do kina i musiał oglądać wersje "polską", to nie wiem czy bym wysiedział.
Gdyby jeszcze w filmie nie było różdżek i latających mioteł... Tak, tak wiem. Harry bez różdżki to nie to samo :)
img]http://img210.imageshack.us/img210/9839/vgbar30jq.gif[/img]

Offline Draugdin

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 26, 2004, 06:21:19 am »
A moim zdaniem zmiana reżysera nie wyszła na dobre bo jeśli chodzi o film to trzecia część jest najsłabsza z całej serii i mnie osobiście mocno rozczarowała.
here is no better Magic than Steel...

Offline Zibi

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 26, 2004, 12:17:29 pm »
Jak patrze ile macie lat, od razu mi lepiej :) Jak widac, nie tylko 13-latkowie czytaja HP.

Ja niestety musialem wysiedziec w kinie z dubbingiem :evil: Jak bede mial wiekszy przyplyw gotowki, to sobie DVD sprawie :>

3 czesc jak do tej pory byla najlepsza ekranizacja HP. Denerwuja takie szczegoly jak lecacy ptaszek, ktory wpada na bijaca wierzbe (takie elementy dla dzieci :>)

Offline Silvantes Yojimbo

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 27, 2004, 06:36:06 pm »
Hmh no cóż Potteromaniakiem nie jestem (wręcz przeciwnie), ale książki czytałem (tylko dlatego by obejżeć filmy  :badgrin: ). No i filmy
1: Piorunująco nudna. Hermiona taka słodkowata, a Harry lizusowaty. Ron najlepiej wypadł 8). A w dodatku dubbing. Byłem nba 2 werscjach: z napisami i bez. Te z napisami wypadły śiwtnie. ale ten podkład. Harry takim głosem 8- latka przemawiał bleee
2: No cóż już trochę lepsza. Ostatnie sceny najbardziej mi się podobały. Dubbing nadal kiepski.
3: Nie byłem w kinie, mam na DVD. No i w końcu coś porządnego. Jakiś taki pełniejszy się zrobił. Bardziej urzekająca rzekłbym :shock: . Masa dodatków na DVD. Niektóre są nawet świetne. Dubbing do D*p*

Tak więc ostatnie słowo. Oby tak dalej to 6 część powinna zdobyć oskara :D . Tylko apel do Polskich tłumaczów: Lepszy podkład PROSZĘ.
ttp://www.lathe-athrua.ekonto.net/forum -Miłośnicy Fantasy. Wejdźcie, a nie pożałujecie

Offline Zibi

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 27, 2004, 07:39:04 pm »
A moze apel to polskich wydawcow: brak dubbingu :>

Offline Kormak

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 27, 2004, 07:58:19 pm »
A kilkuletnie dzieci maja czytać napisy?

Mi tam dubbing nie przeszkadza, o ile w kinach puszczają też oryginalną wersję dźwiękową.

Offline vilandra

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 27, 2004, 09:11:43 pm »
potteromaniaczką jestem, ale wszystkie części filmu były dla mnie porażką... chociaż 3 część wypadła z nich jeszcze najmniej tragicznie... o dubbingu wypowiadać się nie będę, bo szkoda... gra aktorów również pozostawia wiele do życzenia... w dalszym ciągu film jest za mało mroczny (chociaż trzeba przyznać, że widać już pewną poprawę)... jak dla mnie film zbytnio oddala się od książki... wiem że nie można pokazać wszystkiego , ale mogliby nie wycinać dość istotnych scen... a dementorzy faktycznie wyglądali jak Nazgule... mam nadzieję, że 4 będzie zdecydowanie lepsza, bo napewno się wybiorę do kina...
o mnie nie zabije, to mnie wzmocni...

Offline Towarzysz

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 15, 2005, 05:50:07 pm »
Cytat: "vilandra"
mam nadzieję, że 4 będzie zdecydowanie lepsza, bo napewno się wybiorę do kina...


Ja też mam taką nadzieję że 4 pokaże klasę, choć zadanie skrócenia tak sensownie książki może być piekielnie trudne. Juz trójka za mało mówi jeśli ktoś nie czytał książki.
Pozostaje modlitwa by film przynajmniej nie obnizył poziomu bo chyba gorzej być nie może.
ttp://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5563493

Offline Angelus

Harry Potter i Wiezien Azkabanu
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 14, 2005, 11:54:51 am »
Oglądałam Harrego tylko ze względu na Garego Oldmana i Alana Ricmana-jako Snape jest genialny!
Ogólnie rzecz biorąc nie jestem fanką tego czarodzieja ale lubię takie klimaty więc zawsze chętnie poznam nowe przygody szczegolnie jego starszych znajomych... ;)

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

 

anything