trawa

Autor Wątek: Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.  (Przeczytany 40459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Idaan

Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 23, 2006, 12:10:08 pm »
Cytuj
Tylko scenarzysta musiałby trochę posdziedzieć (...)A jakie pole do popisu dla speców od efektów i scenografii! A od muzyki

A zaraz po premierze zlinczowałby ich rozszalały tłum fanów LotRa  :roll: Silmarillion jest raczej z tych nieprzekładalnych na język filmu, przynajmniej w oryginalnej formie.
Za to chętnie bym zobaczył "Wiedźmina" - jest jak najbardziej filmowalny, tylko raczej nie za wyłącznie polskie pieniądze.
No i może "Pieśń Ognia i Lodu", najlepiej jako wysokobudżetowy serial w stylu "Rzymu"

Offline bóg jeż

Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 23, 2006, 01:40:16 pm »
Hm, jakoś fani nie zlinczowali nikogo za WP, a tez jest ciężko przekładalny.
 JEŻU

Offline Jimmy

Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 23, 2006, 04:08:39 pm »
Dlaczego? Jest normalnie przekładalny, jak każda książka fantasy nasycona czarami i dziwnymi stworami - co udowodnił PJ.

Offline Jimmy

Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 23, 2006, 04:13:22 pm »
Cytat: "bóg jeż"
nie każda książka to gotowy scenariusz, tak jak WP czy Trylogia ;)

To w końcu gotowy scenariusz czy ciężko przekładalna książka?
Cytat: "bóg jeż"
Jak to nie ma fabuły? Tylko scenarzysta musiałby trochę posdziedzieć, okroić niektóre watki, dopowiedzieć inne.

Oczywiście, że nei ma.
Ekranizować Silmarilion to to samo co ekranizować Biblię albo mitologię greckę :roll:
Można co najwyżej wybrać pojedynczą historię i dopiero w jej obrębie okrajać, dopowiadać i przekładać na język filmu. Dlatego ja najchętniej widziałbym Silmarillion jako wysokobudżetowy serial albo serię filmów. Ale czy ekranizowany przez PJ? Nie wiem, sam nie wiem czy chciałbym widzieć Silmarilion w tej formie, prawda jest taka, że każdy z nas ma jakieś tam inne wyobrażenia po przeczytaniu i każda ekranizacja w jakimś momencie nie będzie odpowiadać...

Offline bóg jeż

Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 23, 2006, 04:34:22 pm »
Hm, zaszło pewne nieporozumienie - coś może być gotowym scenariuszem - mieć "jednokierunkową" fabułę, dobre postaci, zwroty akcji itp, a zarazem być cieżko przekładalne - ponieważ trzeba np. oddać przemianę bohaterów, zmiany zachodzące w Śródziemiu.
Silmarilion jest trudny, bo faktycznie, trzeba w nim wykroić kilka wątków i spleść je w historię. Nie jest więc tak prosty jak WP.
co do tego, ze to przekładanie Biblii - ileż to adaptacji Biblii już powstało :)
Silmarilion nie ma fabuły? Ludzie, kazda historia ją posiada! od tego jest historią - macie poczatek - Muzykę Ainurów, bunt melkora - jest.  Ciąg dalszy - Stworzenie Silmarili, bunt Feanora, wojny Elfów z Melkorem, watek Luthien i wreszcie czadowy koniec z upadkiem Thangorodrimu. Przecież by z tego super film powstał.
Nikt nie każe przenosić na ekran wszelkich wątków pobocznych z kazdym Elfem po trochu.
Swoją drogą - Biblia też ma fabułę. Fabuła nie polega jedynie na ucieczkach i nawalaniu sie mieczem.
 JEŻU

Offline xmean

Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 01, 2006, 11:47:53 am »
masz racje, mugłby byś świetny film.
ale tesz świetna kicha, bardzo lubie tolkiena i aż mi włosy dęba staja jak słysze o jakiejś ekranizacji, bo się poproszt boje o moją ukochaną ksiazkę
mam nadzieje że zrobia hobbita, było by fajnie
holliwood wszystko potrafi spieprzyć

Offline bóg jeż

Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 01, 2006, 02:09:16 pm »
Ja też się boję. niemniej chciałbym zobaczyć. czy naplułbym resyżerowi na buty, czy nosił go na rękach - to już zupełnie inna historia :)
 JEŻU

Offline Phalene

Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 09, 2006, 12:42:20 am »
Chciałabym żeby PJ nakręcił Hobbita.Jest to jedyny człowiek którego w mojej wyobraźni stać na zrobienie obecnie dobrego filmu fantasy.

Ja natomiast na ekranie chciałabym zobaczyć trylogię o Reinmarze z Bielawy.Niestety nie ma w Polsce reżysera który by to dobrze nakręcił, nie ma aktorów którzy by to dobrze zagrali (wszyscy polscy aktorzy są oklepani do znudzenia w telenowelach) a może po prostu boję się ze u nas obsadzono by w roli Reinewana jakiegoś przystojnego amanta polskiego kina w stylu P.Deląga, Mroczka x2, Żebrowskiego x 1000,
czy kogo obleśnego tam jeszcze mamy. na dodatek przypominając sobie efekty specjalne z Wiedźmina - OOO TEN SMOK COŚ MAMROCZE.... -
to nie wiem czy chciałabym zobaczyć Pomurnika w wersji eko-budżet-filmowy.

Aż strach się bać.(zwłaszcza kolejnej kreacji Michała Żebrowskiego, jego drżące usta przyprawiają mnie o torsje)

Dlatego pozostawiłabym realizację polskiej s-f i fantasy zagranicznym reżyserom i aktorom!!!
halene.D'argent Papillon.

Offline Q__

Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 14, 2007, 04:21:30 pm »
Niewątpliwie marzy mi się obejrzenie "Szpitala Kosmicznego" sfilmowanego w sposób idealnie realistyczny, a'la LOTR, lecz obawiam się, że to niewykonalne.

Na drugim miejscu wymienię (wspominanego tu już) "Niezwyciężonego" Lema. Chciałbym by powieść tę sfilmowano w lekko archaicznym stylu przypominającym "Star Trek TMP" połączonym jednak z efektami specjalnymi i techniką w stylu najlepszych (od tej strony) filmów Camerona ("Głębia", "Aliens").

Chętnie obejrzę też "Dworzec Perdido" sfilmowany w stylu zbliżonym do "Blade Runnera".

No i "Neuromancera" w klimacie zbliżonym do "Dziwnych dni".

Moim marzeniem od lat było też zobaczyć sfilmowany "Amber", ale boję się, że tego się nie da sfilmować...

Z lżejszych pozycji - "Rytuał" wg. Mastertona najlepiej sfilmowany przez Yuznę; "Fundację" nakręconą w konwencji zbliżonej do "Star Wars" (raczej OT); drugi tom "Honor Harrington" zrobiony jak krzyżówka "Pana i władcy na krańcu świata" z "Wing Commanderem" i "BattleStar Galacticą".
Ufałem mu jak bratu, czyli wcale" - Corwin of Amber

Offline aniula02

...
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 22, 2007, 03:20:08 pm »
Może "Hobbit czyli tam i z powrotem" mógłby się przyjąć w świecie filmu...?
śmiech!!! :) Jak dobrze być sobą :)

Offline MJOLNIR

A może tak co nowego :):):)
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 24, 2007, 08:56:52 pm »
Cóż twórczość Tolkiena, faktycznie jest skrajnie trudna do realizacji, ale nie niemożliwa :) Zastanawiam się natomiast kto i czy odważy się sfilmować jaką kolwiek książkę Zacharego Sitchina :) z cyklu Kroniki Ziemi. Autor jest nietuzinkową postacią w świecie archeologów starożytnego Wschodu, (Sumer, Babilon, Egipt..etc). Facet napisał serię ksiązek, o tym jak powstałó życie na ziemi, fantastyka naukowa czy rzeczywistość?? Szczerze mówiąc Nie wiem, nie będę prezentował wyników jego badań bo to nie ten dział, ja jednak chciałbym obejrzeć film, lub animacje komputerową, która przentowałaby, którą kolwiek z jego książek, ale proszę o jej sfilmowanie 1 do 1 a to jest możliwe, ponieważ książki te są tłumaczeniem glinianych tabliczek z czasów Sumeru i późniejszych materiałów piśmienniczych z państw w rejonie Morza Śródziemnego :) Polecam zapoznanie się nawet z elektorniczną wersją jego książek, ponieważ mogą one posłużyć do  stworzenia własnego świata SF, lub na przygody w realiach różnych systemów RPG, osobiście bardzo podobają mi się wyniki jego badań i wydają mi się one jak najbardziej logiczne, i we właściwy sposób udokumentowane, jeżeli tak rzeczywiście było z powstaniem istoty ludzkiej na ziemi, jak prezentuje to Sitchin to jestem za :):):):)

Offline Hamtaro666

Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 25, 2007, 03:08:35 pm »
Ja bym jeszcze raz sfilmował "Mechaniczną Pomarańczę", bo wersja Stanleya Kubricka nadaje się wyłącznie na śmietnik i w ogóle nie oddaje klimatu książki

Offline cahir7

Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 26, 2007, 12:55:41 pm »
Chetnie zobaczyłbym ekarnizacje Gaimana, szczególnie " amerykańscy bogowie"  w klimatach realizmu magicznego :roll:
Tylko niech Gaiman sie za to nie bierze czasem ;)
z komiksy wziałbym na ekran " strazników"( chyba juz były przymiarki do ekranizacji czy " top 10"

co do " Wiedźmina" to czemu jeszcze nikt nie wysłał P. Jacksonowi, 5-ksiągu przetłumaczonego na angielski :!:  ;)
GOD`S IN HIS HEAVEN. ALL`S RIGHT WITH THE WORLD"

Offline Jimmy

Utwory, które powinny zostać przeniesione na ekran.
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 26, 2007, 02:37:20 pm »
Ja z obawą czekam na Hyperiona  i  Ilion/Olimp.
Z obawą, bo chyba tak naprawdę to już wyrosłem z czekania z niecierpliwością na jakieś fajne ekranizacje fantastyki. Za dużo rozczarowań.
Może lepiej żeby nie łączyć tych dwóch mediów? Bo z fantastyką to jest dodatkowy kłopot - nie tylko fabułę trzeba dostosować, ale też pokazać pewne obrazy które są tylko w wyobraźni autora a później, u każdego inaczej, czytelników - i z tym jest duży problem.
Teraz to już chyba tylko z dreszczykiem na ekranizacje komiksów czekam, bo tam spieprzyć za dużo nie można, i tak postacie są najważniejsza a nie konkretne fabuła (oczywiście mówię o komiksach "superbohaterskich", chociaż i tam zdarzają się chlubne wyjątki, gdzie chciałoby się na ekranie zobaczyć tą właśnie konkretna historię, jak "Powrót Mrocznego Rycerza" choćby) i jej ewentualne cięcia - a czasem fajne filmy akcji wychodzą ;)

Offline MJOLNIR

Czekam na Transformersy:) i na coś jeszcze :)
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 27, 2007, 09:52:39 am »
O tak w końcu ktoś sięgnął do klasyki :):):) ale poważnie, to chciałbym, żeby ktoś, nakręcił Odyseję Kosmiczną - zgodnie z treścią w książkach, chociaż, nieco dostosowaną, do współczesnych realiów (powiedzmy trójwymiarowy internet byłby dobry) :):):) ale należy pamiętać, kiedy te książki powstawały, w czsach, w którym nawet głośno się nie mówiło o komputerach :):):) Tak więc, Arthur C. Clark odwalił kawał wyśmienitej roboty :):):)
Szkoda że tak spitolili Dresdena :( Chamstwo i drobno mieszczaństwo....

 

anything