trawa

Autor Wątek: Nowy dział GNP - FAQ  (Przeczytany 4405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Greg K1ler

  • Gość
Nowy dział GNP - FAQ
« dnia: Czerwiec 09, 2004, 05:06:26 pm »
Jest taki plan aby uruchomić na stronach GNP dział FAQ dla wszystkich, którzy są ciekawi, ale niekoniecznie muszą posiadać obszerną wiedzę techniczną. Będę wraz z przyjaciółmi i  pracownikami WFiTJ odpowiadał na pytania z ogólnie pojętej nauki popularnej. Jeżeli ktoś zada pytanie bardziej dokładne (w sensie wzory i zastosowanie) też odpowiemy, ale może się już ono na Gildii nie ukazać. Proszę was o wymyślenie kilku pytań na dobry początek. Ślijcie je na mój adres email.

Offline Przykuta

Nowy dział GNP - FAQ
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2004, 11:47:12 pm »
Hm, nie bedzie to pytani o technikę, więc rzucam tu. W którym utworze Zjdla była mowa o instytucji, której pracownicy odbierali telefony i udzielali tego typu odpowiedzi? Z tego, co wiem, odpowiadali też na pyatania typu - ile wynosi 2 x 3. Ja bym proponował zrobić dobrą linkownię - w szczególności do wikipedii.
eni vidi wiki

Greg K1ler

  • Gość
Nowy dział GNP - FAQ
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2004, 09:06:01 am »
Przeglądnąłem moje zbiory Zajdla, ale nie znalazłem tego utworu. Taki sam motyw przewinął się w opowiadaniu Kiryła Bułyczowa. Być może po prostu ich pomyliłeś, lecz pewny nie jestem.

Co do FAQ. Propozycja stworzenia takowego działu nie wynikła li tylko z mojego widzimisię. Po prostu bardzo często jestem pytany o właśnie tego typu inicjatywę. Bo niby skąd ciekawscy mają wiedzieć np. dlaczego naświetlając wiatraczek w żarówce ten kręci się? Jeżeli chodzi o linki to jest to zdecydowanie zły pomysł i działa na szkodę naszej strony. To nie ilość hiperłączy jest najważniejsza, ale zawartość merytoryczna. Myślę, że stawianie w internecie kolejnej stacji metra jest chybione. Stawiał bym na tekst, tekst i jeszcze raz tekst. Tym bardziej, że póki co ich ilość na GNP jest znikoma i dopiero próbuję skompletować skład textwriterów.

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły tak na pytania jak i wygląd FAQ to przedyskutujmy je tu. Wracam w niedzielę. Pozdrowienia.

Greg K1ler

  • Gość
Nowy dział GNP - FAQ
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2004, 09:08:39 am »
W końcu znalazłem i biję się w piersi. Przykuta mówił o opowiadaniu "Dyżur" Janusza A. Zajdla zawartym w zbiorze "Dokąd jedzie ten tramwaj?", znakomitym zresztą.  :P

Offline Gollum

Nowy dział GNP - FAQ
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2004, 06:17:19 pm »
Ja jestem za.