trawa

Autor Wątek: FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"  (Przeczytany 17126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gilbaert

  • Gość
FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 09, 2004, 11:23:03 am »
Cytat: "wilk"
Cytat: "piter_m"
"nikomu ani słowa" z michaelem douglasem

O wlasnie. A propos Douglasa, jak moglem zapomniec o "Upadku"?! Swietne studium ludzkiej degrengolady.

i jednocześnie niemożność kontaktu międzyludzkiego pokazana dzięki symbolice mostów i drogi przez mękę.
pzdr

Offline wróbl józef

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 11, 2004, 09:51:02 pm »
Nikt tu nie wymienił jeszcze żadnego filmu Davida Lyncha :)  Co prawda on sam mówi o swoich filmach, że nie ma tam żadnych zawiłości i żadnego przesłania, wszystko jest wyłożone na talerzu i logicznie poukładane, jednak dla niektórych mogą się one wydawać troche pokręcone. A więc:
Lost Highway, Mulholland Drive, Vanilla Sky, Blue Velvet
ou may be a lover but you ain't no dancer

Offline Clayman_

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 13, 2004, 10:21:31 am »
vanilla sky nie jest lyncha tylko crowe'a
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline wróbl józef

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 13, 2004, 11:27:26 am »
Tak, pomyliłem się. Gdybyś oglądał same pojechane filmy jak ja też by ci się psychika schrzaniła :)
ou may be a lover but you ain't no dancer

Offline CaveSoundMaster

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 22, 2004, 09:49:42 pm »
Cytat: "wróbl józef"
Co prawda on sam mówi o swoich filmach, że nie ma tam żadnych zawiłości i żadnego przesłania, wszystko jest wyłożone na talerzu i logicznie poukładane


Stary, co ty k... urczę p... alnąłeś za g... łupstwo!?!  :wall: Lynch powiedział, że nie wierzy w filmy z przesłaniem, nie mówił jednakże NIC o poukładaniu, logice, braku zawiłości! Jedno nie jest tożsame z drugim. Poza tym chodziło o przesłania polityczne, socjologiczne itp. mające w pewnym sensie "zmienić świat". Do filmów Lyncha bardziej nadaje się zdanie pod koniec "Doppelherz" MarilynMansona - "The film has no explanation nor needs one". O to chodziło.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline wróbl józef

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 05, 2004, 09:17:01 pm »
Dla mnie jedno wynika z drugiego, skoro film nie byłby poukładany a jednocześnie nie miałby żadnego przesłania byłaby to zwykła kaszana, a fimy Lyncha za takie nie uważam. Przesłanie-obojętnie czy takie czy inne-to przesłanie. A zdanie tego pseudoartysty, którego sława opiera się na skandalach nijak ma się do filmu.
ou may be a lover but you ain't no dancer

Offline eska crew

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 06, 2004, 12:51:45 pm »
był taki film "Piękny Umysł" z geniuszem w psychiatryku
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli"

A.Szopenhauer

Offline CaveSoundMaster

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 10, 2004, 05:34:23 pm »
Cytat: "wróbl józef"
Dla mnie jedno wynika z drugiego, skoro film nie byłby poukładany a jednocześnie nie miałby żadnego przesłania byłaby to zwykła kaszana, a fimy Lyncha za takie nie uważam. Przesłanie-obojętnie czy takie czy inne-to przesłanie. A zdanie tego pseudoartysty, którego sława opiera się na skandalach nijak ma się do filmu.


Lynch nakręcił film i o ile nie zagłębiamy się w metafizykę procesu tworzenia, to wiedział co kręci, dlaczego i po co. A powiedział, że nie wierzy w filmy z przesłaniem.

Można to jednak różnie interpretować i może masz rację, choć twój post mnie dezorientuje, bo nie rozumiem jak cokolwiek tu z drugiego wynika. To, co rozumiem, to:

- Brak przesłania = film poukładany, w którym brak zawiłości (1 post)

- film niepoukładany + brak przesłania = kaszana (2 post)

Nie wiem jak się ma jedno do drugiego. Może to wyjaśnisz.

W każdym razie, abyś pełniej zrozumiał mój pogląd na tę, w sumie mało ważną sprawę (bo nad czym my się zastanawiamy? o czym do cholery gadamy i po co? miał przesłanie czy nie miał, był poukładany czy nie...) zastanów się nad jednym słowem: emocje. Poszukaj tego pierwiastka we wszystkich ogniwach łańcuchu tworzenia i odbioru, poczuj, jak przepływa, jak wypełnia przestrzeń.

Cytuj
A zdanie tego pseudoartysty, którego sława opiera się na skandalach nijak ma się do filmu.


P.S. Ów pseudoartysta nie mówił nic o Lynchu tylko o swoim własnym filmie. Ja po prostu odkryłem analogię. Czystą, luźną analogię. To nie jest jego pogląd tylko mój. Ja po prostu wykorzystałem jego słowa. Bo dobrze ujął co chciałem wyrazić, a po co zmieniać coś, co jest już dobre? Tak więc twoja odpowiedź znaczy dla mnie: zdanie CSMa na temat filmu nijak ma się do filmu. Gdzież jest sens?
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Anonymous

  • Gość
FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 10, 2004, 07:42:13 pm »
Cytat: "wróbl józef"
Nikt tu nie wymienił jeszcze żadnego filmu Davida Lyncha :)  (...) A więc:
Lost Highway,(...)


przeciez login pisal o autostradzie na pierwszej stronie temat, wroblu jozefie

Offline Giovanii

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 13, 2004, 05:59:20 pm »
Full Metal Jacket - postać takiego duzego kolesia który potrafił  w życiu tylko strzelać z karabinu i popełnił samobójstwo w koszarach przed wyruszeniem na wojne:(
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline bujalex

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 23, 2004, 08:09:42 am »
grubas z Full Metal Jacket do raczej safanduła, który oszalał pod wpływem dowódcy-sadysty, a co powiecie o sławetnym Aleksie z Mechanicznej Pomarańczy ? Dla mnie to świr-pozytyw o głębokiej Duszy, moralny immoralizm...
Przehandlowaliśmy naszą dziejową, partnerską rolę w dramacie żywego umysłu planety, torując sobie drogę w historii pobojowiskami i neurozami.  (Terence McKenna)

Offline Giovanii

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 28, 2004, 01:44:07 pm »
grubas z Full Metal Jacket do raczej safanduła, który oszalał pod wpływem dowódcy-sadysty

nie moge sie z Tobą zgodzić, grubas to osoba opóżniona w rozwoju, która dobra była tylko w 1 rzeczy (w strzelaniu), szkoda ze niebyło nam dane zobaczyć do w Wietnamie

a co powiecie o sławetnym Aleksie z Mechanicznej Pomarańczy ? Dla mnie to świr-pozytyw o głębokiej Duszy, moralny immoralizm..

Alex to nie świr ale bardzo typowy dres:), uwielbia męczyć słabszych, a gdy staje w obliczu silniejszych podwija ogon (jego pobyt w więzieniu).Na końcu filmu dostaje on jakąś państwową poasde i cieszy sie ze dopiero tam to sobie poużywa a to kojarzy mi się już z karierą huliganów:) z SA.
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline Comar

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 28, 2004, 03:01:25 pm »
"Nagi Lunch" Davida Cronenberga. Co prawda jest to bardziej o uzależnieniu od narkotyków, ale i tak bohater jest niezłym schizolem.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Pustka_Siostra_Cienia

FILMY O BARDZIEJ LUB MNIEJ "CHORYCH PSYCHICZNIE"
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 28, 2004, 04:09:27 pm »
A co byście powiedzieli na "Brazil" Terry'ego Gilliama? Może chociaż końcuweczkę? ^^
on't try to live so wise
Don't cry 'cause you're so right
Don't dry with fakes or fears
'Cause you will hate yourself in the end

 

anything