trawa

Autor Wątek: "Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?  (Przeczytany 7204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adiego

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« dnia: Czerwiec 09, 2004, 05:21:33 pm »
Ja niestety nie widze. Bylem dnia 4 czerwca na pokazie prasowym Best Filmu i zwatpilem troche. Film mi sie ogolnie nie podobal. Fakt - ma kilka smaczkow, ale te niestety zostaly one przykryte zbyt duza iloscia zepsutych pomyslow;(

Zreszta, co ja bede sie rozpisywac. Zapraszam do lektury mojej recenzji. Dostepna jest pod tym adresem: http://www.gildia.pl/film/filmy/gathering/recenzja

Czekam na Wasza ocene filmu i zapraszam do dyskusji!
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Zibi

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2004, 01:09:21 pm »

Offline Rhobaak

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2004, 06:09:37 pm »
Pomysł może i ciekawy, ale gorzej z realizacją. Praktycznie zero napięcia i żadnych zaskoczeń. Pierwsza połowa filmu jeszcze się broni, ale im dalej - tym gorzej. Jeśli nie jest się miłośnikiem Christiny Ricci - spokojnie można go sobie odpuścić.
PS. Dziwne, że w Polsce premiera ma miejsce dopiero teraz. O ile się nie mylę, to film ma już ponad dwa lata.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline adiego

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2004, 04:48:30 am »
Cytat: "Zibi"
Oto poprawny adres: http://www.gildia.pl/film/filmy/gathering/recenzja :)


Upsss;) Kropka mi sie niepotrzebnie dodala. Swoj blad naprawilem, dzieki za czujnosc!;)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline adiego

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2004, 04:49:41 am »
Cytat: "Rhobaak"
PS. Dziwne, że w Polsce premiera ma miejsce dopiero teraz. O ile się nie mylę, to film ma już ponad dwa lata.


Faktycznie... W sumie nie dziwie sie, ze zwlekali;p
Zreszta, to Best Film;)
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline eska crew

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2004, 01:07:58 pm »
ja jeszcze nie widziałem ale po tym co piszecie o tym filmie to chyba nie pójdę do kina.
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli"

A.Szopenhauer

Offline adiego

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2004, 04:39:01 pm »
Cytat: "eska crew"
ja jeszcze nie widziałem ale po tym co piszecie o tym filmie to chyba nie pójdę do kina.


No, radze sie zastanowic, czy nie lepiej wydac kaske na piwo albo po prostu na inny film...
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Kormak

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2004, 08:56:39 am »
Zdecydowanie wydać na coś innego!
Dawno nie widziałem tak beznadziejnego filmu - wygląda jak zlepek nie związanych ze sobą scen. Aż żal oglądać Christinę Ricci w takim gniocie.

Offline Mara

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2004, 09:21:20 am »
A mnie się podobało :)  
Nie podchodziłam do tego filmu, jako do dreszczowca, a tym bardziej horroru. Zainteresowała mnie fabuła i ciekawe spojrzenie na pewien aspekt chrześcijaństwa. Generalnie po "Van Helsingu" to była miła odmiana. Ale po "Van Helsingu" wszystko jest lepsze ;)

Offline śmigło

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2004, 09:24:00 am »
tez to widzialem, akurat wczoraj. strasznie kiepski film, szczerze to nie dopatrzylem siie w nim niczego dobrego (a i tak mi sie podczas ogladania nie wlaczyl typowy zlosliwy wkret na wyszukiwanie bledow). koncowka jest juz nazjwyczajniej smieszna, nawet nie groteskowa. po co sie kreci takie filmy? a co do ricci to ona ostatnio wystapila w jakims dobrym filmie?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Kormak

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2004, 03:18:19 pm »
Cytat: "Mara"
Zainteresowała mnie fabuła i ciekawe spojrzenie na pewien aspekt chrześcijaństwa.

Jakie spojrzenie? Jaki aspekt? Przecież ten bzdet o "Zgromadzeniu" to był tylko pretekst. Z początku miałem nadzieję, że jakoś sensownie to poprowadzą, ale jak zobaczyłem, że "Zgromadzenie" było obecne przy zabójstwie Kennedy'ego, nie mogłem przestać się śmiać.
Szkoda, że nie pokazali ich twarzy na zdjęciach z 11 września 2001 :D

Offline Mara

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2004, 03:46:33 pm »
Cytat: "Kormak"
ale jak zobaczyłem, że "Zgromadzenie" było obecne przy zabójstwie Kennedy'ego, nie mogłem przestać się śmiać.


Tu muszę przyznać rację, że w kwestii doboru miejsc pojawienia się Zgromadzenia autorzy scenariusza trochę przesadzili.

Offline Kormak

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2004, 12:19:26 am »
No ale co z tym "pewnym aspektem chrześcijaństwa"? :D

Offline Mara

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2004, 06:46:37 am »
Spojrzenie na ukrzyżowanie z innego punktu widzenia - nie jako wyznawca, ale jako zwykły przechodzień w czasach, gdy ukrzyżowania  były zwykłą karą i odbywały się codziennie.
Teraz ukrzyżowanie jest symbolem, a przed 2 tysiącami lat było czymś na kształt krzesła elektrycznego dla współczesnych Amerykanów czy gilotyny dla osiemnastowiecznych Francuzów.
To ten "mój" aspekt :)

Offline adiego

"Zgromadzenie" - widzisz jak sie gromadza?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2004, 11:48:58 pm »
Cytat: "śmigło"
a co do ricci to ona ostatnio wystapila w jakims dobrym filmie?


"Monster"???

Nie zapominajmy, ze "Zgrmadzienie" powstalo 2 lata przed tym filmem... .
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"