Autor Wątek: Co potrzeba że by zacząć ?  (Przeczytany 5394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TOLOS

Co potrzeba że by zacząć ?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2004, 06:47:27 pm »
Cytat: "Skutilla"
Cytuj
Chce mieć własną nie profesjonalną kuźnię do robienia np. rękawic itp.
Tylko właśnie nie   wiem od czego zacząć,ale proszę jeśli ma być strona w necie to tylko po polsku bo inaczej nie wiele kapuje.A tak wogóle to szukałem w necie i nie znalazłem nic sensownego  
Za odpowiedzi dziękuje z góry

Cytuj
Ja nie chce się bawić w kowala. Tylko nim być dla Hobby


Musisz na początku sam sobie odpowiedzieć na pytanie czego tak naprawde chcesz. Jeśli chesz sobie postawic na ogródku kowadło piec i inne takie tam sprzęty by sie chwalic kumplom podczas grilla to gra ta nie będzie warta świeczki. Skompletowanie podstawowych narzędzi jest cholernie czasochłonne i kosztuje też sporo.
Co do mojej strony, cóz myślałem iż jest ona "idiot-proof" :) ale skoro musisz mnieć wszystko czarno na białym, oto minimalnie podstawowy sprzęt do "bycia kowalem" :

1 Kowado
2 Młotek- im więcej tym lepiej
3 Szczypce wszelkiego rodzaju
4 Beczki/kadźie z wodą i innymi substancjami by hartowac stal
5 Wszelkiego rodzaju przystawki kowalskie
6 Masa sprzętu ślusarskiego
7 Palenisko
8 Pojęcie o tym co robisz
9 Zdrowy rozsądek
10 Duzą krzepe





CHCIAŁEM CI POWIEDZIEĆ ŻE SAM ZACZYNAŁEM OD JEDNEGO MŁOTKA  KAWAŁKA SZYNY KOLEJOWEJ I  TO WSZYSTKO ROZGRZEWAŁEM W GŁUPIM OGNISKU  I SZŁO MI DOBRZE :)
estem nagłupszy na tym forum koledzy muwią na mnie prawiczek albo pantofelek szukam drugiego geja do towarzystwa

Offline ghost666

Co potrzeba że by zacząć ?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 14, 2004, 06:58:04 pm »
Cytat: "TOLOS"
Cytat: "Skutilla"
Cytuj
Chce mieć własną nie profesjonalną kuźnię do robienia np. rękawic itp.
Tylko właśnie nie   wiem od czego zacząć,ale proszę jeśli ma być strona w necie to tylko po polsku bo inaczej nie wiele kapuje.A tak wogóle to szukałem w necie i nie znalazłem nic sensownego  
Za odpowiedzi dziękuje z góry

Cytuj
Ja nie chce się bawić w kowala. Tylko nim być dla Hobby


Musisz na początku sam sobie odpowiedzieć na pytanie czego tak naprawde chcesz. Jeśli chesz sobie postawic na ogródku kowadło piec i inne takie tam sprzęty by sie chwalic kumplom podczas grilla to gra ta nie będzie warta świeczki. Skompletowanie podstawowych narzędzi jest cholernie czasochłonne i kosztuje też sporo.
Co do mojej strony, cóz myślałem iż jest ona "idiot-proof" :) ale skoro musisz mnieć wszystko czarno na białym, oto minimalnie podstawowy sprzęt do "bycia kowalem" :

1 Kowado
2 Młotek- im więcej tym lepiej
3 Szczypce wszelkiego rodzaju
4 Beczki/kadźie z wodą i innymi substancjami by hartowac stal
5 Wszelkiego rodzaju przystawki kowalskie
6 Masa sprzętu ślusarskiego
7 Palenisko
8 Pojęcie o tym co robisz
9 Zdrowy rozsądek
10 Duzą krzepe





CHCIAŁEM CI POWIEDZIEĆ ŻE SAM ZACZYNAŁEM OD JEDNEGO MŁOTKA  KAWAŁKA SZYNY KOLEJOWEJ I  TO WSZYSTKO ROZGRZEWAŁEM W GŁUPIM OGNISKU  I SZŁO MI DOBRZE :)


jak powiedział mój znajomy kowal: "Kowal, gdy przybywał na jakies nowe miejsce za pomocą ogniska i kamienia wykuwał pierwszy młotek, za jago pomocą wykuwał kolejny - doskonalszy etc."
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Narghul

Co potrzeba że by zacząć ?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 10, 2004, 08:59:39 am »
Rozbawiliscie mnie do lez(poplakalem sie czytajac to)

Mi osobiscie wystarcza kawalek szyny kolejowej,5-6 mlotkow,dwie rury,cztery kloce drewna z otworami,szlifierka,fleksa,pilniki,wiertarka,nakladki na wiertarke i flekse no i najwazniejsze NOZYCE ELEKTRYCZNE DO CIECIA BLACHY !!!!!
Kilka wlasnorecznie zrobionych ksztaltek i DUZO FANATYZMU.

Co mozna zrobic majac to co ja ???

www.3kompania.prv.pl - hardware(nowe fotki beda na nowej stronie nad ktora pracuje  :twisted: )
.Do Parszywego Końca !!!!!!...

Offline ghost666

Co potrzeba że by zacząć ?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 10, 2004, 02:23:04 pm »
Cytat: "Narghul"
Rozbawiliscie mnie do lez(poplakalem sie czytajac to)

Mi osobiscie wystarcza kawalek szyny kolejowej,5-6 mlotkow,dwie rury,cztery kloce drewna z otworami,szlifierka,fleksa,pilniki,wiertarka,nakladki na wiertarke i flekse no i najwazniejsze NOZYCE ELEKTRYCZNE DO CIECIA BLACHY !!!!!
Kilka wlasnorecznie zrobionych ksztaltek i DUZO FANATYZMU.

Co mozna zrobic majac to co ja ???

www.3kompania.prv.pl - hardware(nowe fotki beda na nowej stronie nad ktora pracuje  :twisted: )

<OT mode on>
Connor? Jak miło Cie widziec na tym forum, to ja Nikodem - mam nadzieje ze mnie pamietasz? ;)
<OT mode off>
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Narghul

Co potrzeba że by zacząć ?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 11, 2004, 12:39:26 pm »
na prv prosze sie przypomniec bom stary i pamiec zawodzi  :twisted:
.Do Parszywego Końca !!!!!!...

 

anything