Autor Wątek: Jak wygląda walka w LARPie?  (Przeczytany 3870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mallorn

Jak wygląda walka w LARPie?
« dnia: Czerwiec 09, 2004, 09:51:11 pm »
Zbliżają się wakacje ichciałbym przeprowadzić pierwszego LARPa w moim życiu. Jestem w tych sprawach kompletnym laikiem i na razie kompletuję tylko wiedzę potrzebną do przeprowadzenia takowego. Otóż nigdzie nie mogę znaleźć kompletnej informacji jak wygląda walka (chciałbym tu zaznaczyć, że planowany LARP będzie w klimatach średniowiecznych). Słyszałem, że jest wiele sposobów na odwzorowanie starcia: rzut kośćmi, metoda "kamień, nożyce, papier" itp. Po pierwsze to nawet nie wiem, czy moje źródła nie robiły sobie ze mnie jaj podając te metody. Po drugie przerywanie gry w kulminacyjnym momencie tylko po to, by rzucić kośćmi psuje pewnie cały klimat. Poza tym słyszłem jeszcze o jakiejś zasadzie: "bez dotyku" - czy ona dotyczy także starć? I jeszcze są jaieś kartki (mające imitować punkty życia), które przyczepia się do ubrania i które przeciwnik stara się nas pozbawić. A więc widzicie, że wiedza, którą w tych sprawach posiadam, jest chaotyczna i wyrywkowa. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Offline wiśnia

Jak wygląda walka w LARPie?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2004, 08:42:39 am »
Polecam zajrzeć na stronkę
http://mage.pl/forum/index.php

Jest to forum wielu LARPów i znajdują się na nim linki do stron, z których możesz zassać zasady. Ściagając kilka z nich będziesz miał pogląd jak to wygląda w kilku wersjach.
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Mallorn

Jak wygląda walka w LARPie?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2004, 04:01:04 pm »
Dziękuję za pomoc Wiśnia. Właśnie tego potrzebowałem.

Offline isengard1

Jak wygląda walka w LARPie?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2006, 08:23:01 pm »
Co to jest LARP?
ontakt:
gg: 8262158  (pisać - często niewidoczny)
mail: isengard1@o2.pl