trawa

Autor Wątek: Polscy rysownicy w naszej ocenie  (Przeczytany 86219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 26, 2003, 02:22:31 pm »
ja tu w wielu kadrach widze wplyw moebiusa
(to chyba dobrze)

Offline Rzezbiarz.wg

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 26, 2003, 02:38:43 pm »
Przyjemnie bazgrze ten Gostek.
Jakis pelny metraż z checia bym zobaczył.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 26, 2003, 03:06:35 pm »
Ze starej gwardii podobaja mi sie wlasciwie wszyscy: Polch (kto potrafi tak jak on babrac sie w szczegolach? Wiedzmin wybaczony...), Rosinski (bez komentarza), Wroblewski (nasz najlepszy realista), Baranowski (polot, rozwalajace kadrowanie), Papcio Chmiel (ma chlop swoj styl) i Christa (nic do zarzucenia). Nie podchodzi mi moze styl Szarloty, ale gdy bylem dzieckiem, bardzo mi sie Kleks podobal.
A dzis? Lubie kreske Tomka Tomaszewskiego. Znakomite postepy robi Lesniak. Gawronkiewicz jest swietny! Z Frąsia beda ludzie. Swietni sa Janicki (choc dla mnie troche to za "drewniany" styl) i Kleczynski (ten od Kica). Madej jest niezly, ale on cos nie rysuje ostatnio. Brakuje mi pelnometrazowych albumow wiekszosci z tych panow. Dopiero wtedy bedzie mozna ich w pelni ocenic.
Adler jak dla mnie jest zbyt malo czytelny. Ale talent ma zdecydownaie.
Nie dzialaja na mnie prace Truscinskiego, Resteckiej i wiekszosci rysownikow wspolpracujacych z "Produktem". Choć nie powiem, Phantasmata ma swoj urok...

Offline wilk

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 26, 2003, 04:49:15 pm »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"
Przyjemnie bazgrze ten Gostek.

Robert Służały publikowal juz swoje prace wczesniej. Widzialem go w dwoch czy trzech numerach AQQ. Jednak tam wypadl najwyzej srednio, zeby nie powiedziec slabo. Ten komiks wydaje mi sie najlepszy z jego prac. (Oczywiscie z tych ktore widzialem)

Offline pookie

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 26, 2003, 05:33:41 pm »
Bardzo ciekawa praca. Wpływ Moebiusa faktycznie widoczny. Podoba mi się.
 for Pookie

Offline An-Nah

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 26, 2003, 06:08:45 pm »
Z Rosińskim jest tak, jak z przeciętną mangą: miło się na to patrzy, ale na dłuższą metę człowiek chciałby czegoś więcej...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Jaszcząb

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 26, 2003, 11:05:16 pm »
Ja bardzo lubię Baranowskiego. Choć poszechnie kojarzony jest ze stylem Nerwosolkowo - Kudłaczkowo - Orient-Manowym to potrafi rysować również w innym ciekawym stylu. Dawno dawno temu w jakimś czasopiśmie dla nastolatków ukazywał się komiks Baranowskiego narysowany do scenariusza jakiegoś zachodniego  scenarzysty (nazwiska nie pomnę) pod tytułem Historia z sopla lodu wyssana. Rzecz traktowała o stworzonkach nazywanych płochaczkami. Tam Baranowski zaprezentował zupełnie inną kreskę aniżeli w jego sztandarowych pracach. Czy ktoś z Was to widział?

Offline pookie

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 27, 2003, 12:01:17 am »
Ja widziałem. Drukowano to w odcinkach bodajże w magazynie "My". Chyba ukazało się wydanie albumowe. Komiks odrobinę dziwny, pokręcona historia ...
 for Pookie

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 27, 2003, 09:49:32 am »
Tak, mam ten album. Baranowski narysowal to bedac na Zachodzie. Start na rynku frankofonskim nie powiodl mu sie jednak i z tego co wiem, jest za to obrazony na Rosinskiego. Ale szczegolow tej sprawy nie znam.

Offline Spajder

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 03, 2003, 02:20:05 pm »
Spotkałem się jakiś czas temu w Olsztyńskiej gazecie z niejakim Gachem, co to robił przygody Piotrusia, a potem Pana sieci. Ciekawe jak wyglądają jego prace w większych kadrach, bo w tamtych nic nie wiedać.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Macias

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 05, 2003, 10:22:24 pm »
Restecka wlasciwie nie tworzy komiksow,tylko jakis taki "kolaz" ( z fhrancuskiego  jezdzacy na rowerze :D  ) ,ktory jest hmmm....powiedzmy SREDNIO udany.a do komix truscinskiego  w wydaniu "komix kontra aids" byl naprawde niezly

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 06, 2003, 12:05:07 pm »
Cytat: "Macias"
Restecka wlasciwie nie tworzy komiksow,tylko jakis taki "kolaz" ( z fhrancuskiego  jezdzacy na rowerze :D  ) ,ktory jest hmmm....powiedzmy SREDNIO udany.


Popieram tego pana. Niektorym moze sie to podobac, ale dla mnie forma jest jedynie nawiazaniem do komiksu, a tresc nie zawsze do konca zrozumiala (no, chyba mysle nie ta czescia ciala)

Cytat: "Macias"
a do komix truscinskiego  w wydaniu "komix kontra aids" byl naprawde niezly


Niezle sa rysunki, ale z komiksem to kojarzy mie sie jedynie ostatnia plansza. No, a scenariuszowo to ho, ho... :?

Offline krytyk

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 29, 2003, 10:25:19 am »
Jestem własnie po lekturze "Doktora Bryana" i "Ostatniego razu" ("Arena komiks" nr9) i nie mogę sie powstrzymać przed komentarzem że Jakub Rebelka rysuje koszmarnie, jak kilku letnie dziecko!
Chciałbym wiedzieć jakim cudem ktoś  w ogóle drukuje jego "dzieła"?
A może ktoś lubi jego rysunek i spróbuje mi wytłumaczyć co sie w nim może podobać?

Offline konradkonrad

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 29, 2003, 12:39:17 pm »
Bo może jedyny rodzaj rysunku jaki lubisz to realistyczny?
Rebelka rysuje świetnie, chociaż rzeczywistość mocno zniekształaca.
Zwróć uwagę, że to nie są przypadkowe błędy w rysunku, tylko bardzo konsekwentne deformacje układające się w bardzo charakterystyczny styl. Ten styl nie ma na celu odzwierciedlania rzeczywistości w sposób fotograficzny, ale jest w nim za to więcej miejsca na przekaz emocji, osobistego stosunku rysownika do tego co rysuje itp.
To tak samo jak styl disneyowski - też deformuje świat, ale nie oznacza to, że jest 'stylem dziecka'. Zresztą wcałe niełatwo jest dobrze zdeformować przedmioty. Spróbuj wziąć coś albo kogoś obok siebie i narysować to w stylu Rebelki, zobaczysz, że to wcale nie takie łatwe.

Offline Macias

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 29, 2003, 12:53:36 pm »
Cytat: "konradkonrad"
Bo może jedyny rodzaj rysunku jaki lubisz to realistyczny?
Rebelka rysuje świetnie, chociaż rzeczywistość mocno zniekształaca.
Zwróć uwagę, że to nie są przypadkowe błędy w rysunku, tylko bardzo konsekwentne deformacje układające się w bardzo charakterystyczny styl. Ten styl nie ma na celu odzwierciedlania rzeczywistości w sposób fotograficzny, ale jest w nim za to więcej miejsca na przekaz emocji, osobistego stosunku rysownika do tego co rysuje itp.
To tak samo jak styl disneyowski - też deformuje świat, ale nie oznacza to, że jest 'stylem dziecka'. Zresztą wcałe niełatwo jest dobrze zdeformować przedmioty. Spróbuj wziąć coś albo kogoś obok siebie i narysować to w stylu Rebelki, zobaczysz, że to wcale nie takie łatwe.
ok,rebelka moze sobie deformowac rysunek.i dalej bedzie widac,ze ten pan umie rysowac.pytanie tylko-czemu zawsze rysuje tak samo?zero zmiany stylu,ciagle wszystko na jedena modle.i oto kolejny przyklad choroby ttrawiacej polska scene komksowa