Autor Wątek: Polscy rysownicy w naszej ocenie  (Przeczytany 86218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #390 dnia: Sierpień 21, 2008, 06:53:54 am »
No i Janusz Christa. Nie dość że nędznie, to jeszcze podobnie do "Asterixa".

Offline karolk

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #391 dnia: Sierpień 21, 2008, 08:11:33 am »
a PapaciA ChmielA?

Offline gość

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpień 21, 2008, 08:51:50 am »
Oj Panowie Artyści, kolega veteran wyraził swoje zdanie (jak i jakie to już insza inkszość, ale w temacie), a was tak to mierzi i boli, że błazenadę sobie robicie? Czyżby jakiś pomnik naruszył? A może podkopał się pod polski komiks by go niecnie obalić, a Wy w ten sposób chcecie go bronić? Warto?
Skrytykowani bożyszcze ponoć na brak pracy i chleba nie narzekają, ich nakłady miażdżą konkurencję, więc chyba jeden krytykant im krzywdy nie wyrządzi?
Chyba, że się mylę? Wtedy wybaczcie i zmiażdżcie g...ja!!!
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Blacksad

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpień 21, 2008, 09:36:23 am »
Kolega veteran zwrócił tylko uwage na polskie przekleństwo - deklinację. Kogoczego? GawronkiewiczA, ŚledziA, KoniorA, AdlerA... Nie lubimy, po prostu. Kogoczego nie lubimy? Polskiego KomiksA nie lubimy, niezależnie czy to dopełniacz czy mianownik. A to "A" na końcu to tylko logiczny wniosek! A, żeby nie było - KRL'A!
Chrzań się, Smirnov

Offline Blacksad

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 21, 2008, 09:48:48 am »
Nie wierzę, ze moderator forum gildii nie znał prawidłowego brzmienia nazwiska żywej legendy polskiej
historii obrazkowej.... Po prostu nie wierzę...

No to chyba.. złoże odznakę forumowego strażnika, oddam służbową broń i poproszę o marne 24 godziny żeby dopaść tę veteranową mendę na dzień przed zasłużoną emeryturą z okazji 34 roku życia. I zostanę Morganem Freeman'em polskiego komiksu:)
Chrzań się, Smirnov

Offline Witz Worx

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #395 dnia: Sierpień 21, 2008, 10:28:12 am »
Oj Panowie Artyści, kolega veteran wyraził swoje zdanie (jak i jakie to już insza inkszość, ale w temacie), a was tak to mierzi i boli, że błazenadę sobie robicie? Czyżby jakiś pomnik naruszył? A może podkopał się pod polski komiks by go niecnie obalić, a Wy w ten sposób chcecie go bronić? Warto?
Skrytykowani bożyszcze ponoć na brak pracy i chleba nie narzekają, ich nakłady miażdżą konkurencję, więc chyba jeden krytykant im krzywdy nie wyrządzi?
Chyba, że się mylę? Wtedy wybaczcie i zmiażdżcie g...ja!!!

Nie ma tu żadnych artystów tylko sami grafomani z nazwiskami Kończacymi sie na "A", "I" oraz inne podejrzane samogłoski a czasem nawet i spółgłoski. Sam do nich należe, więc piersia będe  bronił pomnika trzech wieszczy polskiego komiksu!

Jesli zaś chodzi o ten szlachetny postument to miast w niego wątpić, nalezy doglądac i opiekować się nim, sprzątac z ptasich gówienek ( przez która to metaforę rozumiem niesłuszną krytyke pochodząca zapewne z rosyjskiej ambasady!), bo może uhonorowani nim twórcy nic nie warci ale nasi, Polscy Ci oni i obcym verteranom od nich varA!

Offline asu_swing

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #396 dnia: Sierpień 21, 2008, 10:51:27 am »
Jest jeszcze taki jeden co się nazywa Pastuszka. Ten to dopiero bohomazy rysuje.

ale ukrywa się pod pseudonimem,
by nikt nie zauważył,
że brzydko rysuje

taki cwany

Offline JAPONfan

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #397 dnia: Sierpień 21, 2008, 12:00:47 pm »
Dobrze ze rosyjscy agenci nie pojechali po Szawelu. a.

Offline gość

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #398 dnia: Sierpień 21, 2008, 01:36:03 pm »
Drogi Witzu Worx, ależ broń broń, nikt Ci tego nie zakazuje. Dziwi mnie jednak, że krytyczka veterana, w temacie, który mu na to pozwala, wywoła taki oddźwięk. Zaczynam się bać, że szlachetny postument polskiego komiksu prawie leży skoro taka opinia może mu zaszkodzić.
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Witz Worx

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #399 dnia: Sierpień 21, 2008, 01:55:24 pm »
Drogi Witzu Worx, ależ broń broń, nikt Ci tego nie zakazuje. Dziwi mnie jednak, że krytyczka veterana, w temacie, który mu na to pozwala, wywoła taki oddźwięk. Zaczynam się bać, że szlachetny postument polskiego komiksu prawie leży skoro taka opinia może mu zaszkodzić.

To Ty chyba nie wiesz jak ludzie bardzo lubią sie udzielac w wiodących tematach. Wakacje, nuda a tu dobrodziej przyszedł i rzucił nośnym tematem. Przeciez nie można bez końca fotografowac swoich półek z komiksami, albo wybrzydzać na półke kolegi.
Temat o polskich rysownikach jest tak nośny, ze zmieści się w nim i komedia i tragikomedia a nawet dramat - i tu widze walące się w gruzy pomniki znakomitych rysowników, obalone jednym ruchem palca przypadkowego forumowicza i to w dodatku gestem jedynie zamarkowanym.

Z drugiej strony jakże pieknie to świadczy o solidarności, w końcu z wymienionych jedynie PałkA zagląda na forum, przy czym  nikt go nie lubi , bo to gbur i bloger a tu prosze - wszyscy jak jeden mąż a nawet jeden maż przez drugiego  polemizuja lub szydzą, byleby biednego  verterana, który odważył się wskazać powyższemu jego miejsce w szeregu, zagonić w przysłowiowy KOZI róg.

W zeszłym roku był dajmy na to Koko, ale w zeszłym roku wszystko było lepsze. Myślę, ze Vertreranowi w gruncie rzeczy kazdy z chęcią udekorowałby skroń cynfoliową koroną, za tak pyszne tracenie przez niego czasu na forum.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2008, 05:31:40 pm wysłana przez Witz Worx »

Offline Clesto

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #400 dnia: Sierpień 21, 2008, 04:52:56 pm »
Ciekawy temat, chociaż w naszym kraju nie ma chyba co wybierać jeśli chodzi o rysowników.
Dziwi mnie natomiast brak w wymienianych rysownikach Nikodema Cabały.
Abstrahując od jego opini co do komiksowego rynku w polsce, prezentuje on wg mnie poziom jak na polskę dość wysoki.
Dla mnie w rysowaniu budynków i sprzętu plasuje się obok Roberta Adlera.




to wie, gdzie kończy się rzeczywistość,
a zaczyna legenda.

Offline Witz Worx

Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #401 dnia: Sierpień 21, 2008, 05:15:40 pm »
Ciekawy temat, chociaż w naszym kraju nie ma chyba co wybierać jeśli chodzi o rysowników.
Dziwi mnie natomiast brak w wymienianych rysownikach Nikodema Cabały.
Abstrahując od jego opini co do komiksowego rynku w polsce, prezentuje on wg mnie poziom jak na polskę dość wysoki.
Dla mnie w rysowaniu budynków i sprzętu plasuje się obok Roberta Adlera.

Bo to jest aktualnie temat o ZŁYCH rysownikach Panie kolego, prze sobie poczytać wcześniejsze posty.
CabałA by moze pasował, ale pracowity jest chłopak, stara się i nawet czasem mu wychodzi ( moim zdaniem coraz lepiej, trzymam kciuki za plany),  w kazdym bądź razie bliżej mu do normalności niż takim degeneratom Jak KozA czy RebelkA
więc nie ma tematu. prosze podziekowac, ze wogóle nawiązałem i ze nazwisko rysownika padło w sumie (łącznie z szanownego kolegi postem) dwa razy. Fora komiksowe to naprawde znikoma promocja a ilez jadu i wilczych oczu można sie naoglądac to strach wyliczać :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2008, 05:51:20 pm wysłana przez Witz Worx »

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #402 dnia: Sierpień 21, 2008, 05:54:54 pm »
Skoro już gość się odezwał
to warto wspomnieć jeszcze o tandemie rysowniczym
którego nazwiska również kończą się na A

a mianowicie:
Gabriela TomeckA
i
Zbigniew BeclA

 :eek:

Widzę, że niektórym skoczyło ciśnienie i zamiast pisać na temat przerzucają się nazwiskami autorów. Uśmiałem się po pachy.

Ponieważ nie chcę tu nikomu wlepiać ostów za spam, temat czasowo zamykam. Otworzę jak ochłoniecie. w.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2008, 07:45:10 pm wysłana przez wilk »

godai

  • Gość
Odp: Polscy rysownicy w naszej ocenie
« Odpowiedź #403 dnia: Sierpień 21, 2008, 07:43:30 pm »
Żapą, twoja prowokacja się nie udała, ciekawe czemu.

Panowie (i panie, w gronie, jak ktoś chyba by chciał, szanownym). Każdy lubi co innego. Mnie personalnie ani Koza ani Papuga graficznie nie odpowiadają, Pałka bardziej owszem, acz też nie zawsze, bo za artystycznie dla takiego żuczka jak ja wychowanego graficznie najpierw na pewnym pilocie i milicjancie, a potem na spandexach; po prostu verteran wypowiedział się bardziej radykalnie.

Ja czekam, aż gdzieś Rosiński wypłynie zaraz w tej "dyskusji".