Autor Wątek: Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów  (Przeczytany 5204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« dnia: Czerwiec 10, 2004, 01:40:15 pm »
Cytat: "Borys"
Cytat: "Karakon"
ilu uczestnikow tego forum od jutra przestanie kupowac komiksy z egmontu czy mandry na rzecz Soul Sagi  i innych fajnych (ups dobrych) komiksow :lol:

Ja nie  :)  własnie byłem w zielonej sowie i zostawiłem 88 złotych. Troche szarpnęło po kieszeni, ale co tam. nadrobilem troche zaległości.


ja tak. soul sagę kupię sobie za te grosze. a egmont i mandra niech walą się na ryj, bo wielokroć już oryginalne komiksy można kupić taniej. nie mówię o francuskich, bo obecne wydawanie komiksów francuskich można nazwać rzucaniem ochłapów. poza tym niestety, ale nie ma wydawcy, który wydaje coś spoza wązkiego grona popularnej amerykańszczyzny dla chłopców rozładowujących swoje stresy (nie mówię o Poście, który to robi, ale niezwykle rzadko).


Temat wydzielony z tematu "Dobry Komiks" - wilk

Anonymous

  • Gość
Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2004, 02:09:00 pm »
Cytat: "timof"
Cytat: "Borys"
Cytat: "Karakon"
ilu uczestnikow tego forum od jutra przestanie kupowac komiksy z egmontu czy mandry na rzecz Soul Sagi  i innych fajnych (ups dobrych) komiksow :lol:

Ja nie  :)  własnie byłem w zielonej sowie i zostawiłem 88 złotych. Troche szarpnęło po kieszeni, ale co tam. nadrobilem troche zaległości.


ja tak. soul sagę kupię sobie za te grosze. a egmont i mandra niech walą się na ryj, bo wielokroć już oryginalne komiksy można kupić taniej. nie mówię o francuskich, bo obecne wydawanie komiksów francuskich można nazwać rzucaniem ochłapów. poza tym niestety, ale nie ma wydawcy, który wydaje coś spoza wązkiego grona popularnej amerykańszczyzny dla chłopców rozładowujących swoje stresy (nie mówię o Poście, który to robi, ale niezwykle rzadko).


dobrze mowi dac mu wodki!
choc ta duszna saga jakos mnie nie kreci
co do cen tak apropo tururu:
podlicz ile mandra liczy sobie za 100 naboi stracone jutro dzielone na 3 czesci
przypomne: 80 zloty bez 30 groszy
cena tego komiksu w jednym tomie na amazonie:
17.95$
z obnizka 30%
12.57$
rqachunek przy zalozeniu dzisiejszego bankowego kursy czyli 12.57 razy 3.82 daje wynik  49.54zl plus przesylka oczywiscie co jestes w stanie zalatwic kupujac kilka komiksow oszczedzasz na wysylce i nie tracisz offu
jesli kupujesz za okladkowa cene bez  kosztow przesylki (da sie anwet na tym forum:)) liczac dolara po 4 zlote i okaldkowa cene wychodzi
71.8
dzieki bogu 10 zeta roznicy
wiec nie mow o tym ze ejst tak w pyte ze wydawcy wydaja po polsku i nie musimy sie starac o oryginalen wydania
okazuje sie ze ktos tu kogos wali po rogach rowno...
dlatego axel to przejaw zdrowienia sytuacji...
a male wydawnictwa moga tylko skorzystac jak mowil mqpq

Anonymous

  • Gość
Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2004, 02:20:40 pm »
i mandra moze zapomniec o mnie jako o kliencie nie lubie byc robiony w wala dlatego  counterfifth detective kupne sobie na amazonie lub gdziekolwiek indziej

Anonymous

  • Gość
Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2004, 02:50:53 pm »
Cytat: "karol_konw"
i mandra moze zapomniec o mnie jako o kliencie nie lubie byc robiony w wala dlatego  counterfifth detective kupne sobie na amazonie lub gdziekolwiek indziej


ja już kupiłem na milehighcomics.com wtedy był chyba po 9 dolarów. teraz idzie do mnie kolejny: six feet under the gun, czy jak mu tam. a przy zamówieniu powyżej 100 dolarów wysyłka jest za darmo. kilka osób się składa i wszyscy są zadowoleni, no może nie wydawcy :twisted:

a i polecam ceny wolverine: the end tamże, bywa zeszyt za 1,5 dolara. mandra się nie umywa

Offline Macias

Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2004, 02:58:10 pm »
timof, gdzie ty pracujesz,ze ciebie stac na takie zabawy????

Anonymous

  • Gość
Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2004, 03:04:25 pm »
Cytat: "Macias"
timof, gdzie ty pracujesz,ze ciebie stac na takie zabawy????


stać mnie? hm, a po czym wnioskujesz?
bo chyba nie po tym, że kupuję komiks za 36 zł (bez zaokrąglania za 34, 38 zł) zamiast 2 komiksy zawierające tę samą historię tylko podzieloną za 50 zł lub więcej. hę?
jakby mnie było stać na wywalanie kasy w bloto to bym nie narzekał i brał wszystko co daje mandra i egmont z pocałowaniem ręki.

a jak zrobić żeby wychodziło ci jak najtaniej? zbierasz innych pasjonatów i tak jak napisałem wysyłacie wspólnie zamówienie, żeby nie płacić za przesyłkę lub rozlożyć koszta przesyłki na więcej osób

Offline Macias

Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2004, 03:08:00 pm »
wnioskuje po tym,ze cczesto piszesz,ze tu cos sprowadzasz ( ponad 1000 stron Bonea musilo troche kosztowac....) tam cos sprowadzasz,a do tego inwestujesz w czesc rzeczy z naszego rynu.wiec pytam-gdzie pracujesz? chyba,ze jezdzisz jaguarem,ktory ci starszy kupil na 18stke,wtedy o nic wiecej w tej kwestii nie spytam ;)

Anonymous

  • Gość
Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2004, 03:09:14 pm »
Cytat: "timof"
Cytat: "karol_konw"
i mandra moze zapomniec o mnie jako o kliencie nie lubie byc robiony w wala dlatego  counterfifth detective kupne sobie na amazonie lub gdziekolwiek indziej


ja już kupiłem na milehighcomics.com wtedy był chyba po 9 dolarów. teraz idzie do mnie kolejny: six feet under the gun, czy jak mu tam. a przy zamówieniu powyżej 100 dolarów wysyłka jest za darmo. kilka osób się składa i wszyscy są zadowoleni, no może nie wydawcy :twisted:

a i polecam ceny wolverine: the end tamże, bywa zeszyt za 1,5 dolara. mandra się nie umywa


mile jest w porzadku:)szczegolnie ajk maja 40% offu z okladkowej:)
a do maciasa:
porowna men ceny...
jak to gdzie trzeba pracowac?
jak cie stac na ceny  polskich wydawcow to stac cie na kupno oryginalu
tak ejst na pewno ze 100 naboiami

Anonymous

  • Gość
Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2004, 03:28:46 pm »
Cytat: "Macias"
wnioskuje po tym,ze cczesto piszesz,ze tu cos sprowadzasz ( ponad 1000 stron Bonea musilo troche kosztowac....) tam cos sprowadzasz,a do tego inwestujesz w czesc rzeczy z naszego rynu.wiec pytam-gdzie pracujesz? chyba,ze jezdzisz jaguarem,ktory ci starszy kupil na 18stke,wtedy o nic wiecej w tej kwestii nie spytam ;)


zbędę cię :P  jeżdżę jaguarem, ale wolę marcedesy  :bite:

chyba nie sprawdziłeś linku który ci dałem a pro po Bone: amazon.com wpisujesz w wyszukiwanie Bone+Jeff Smith i lecisz do towaru za 27 dolarów, z kosztami wysyłki tylko i wyłącznie tego to będzie 36 dolarów, wicąż poniżej ceny okładkowej (40 dolarów). na zlote przelicz sobie sam, ale powiem ci od razu, że to nawyżej 2 dobre filmy dvd. jak egmont ruszy z wydawaniem, to przy założeniu, że nie będzie dzielić trejdów, to zgarnie z więcej niż cena amerykańska (na oko z 200 zł, chyba że wymyśli powody dlaczego ma być jeszcze drożej).

a o pracy powiem ci tylko tyle, że pracuję w instytucji mającej ok. 60 tys. klientów, z którzych odpływa rocznie 10 tys., a na ich miejsce ostatnimi czasy przybywa zawsze o 5-10% więcej. czasem dobrabiam w mniejszych instytucjach. więcej nie powiem, bo to tajemnica służbowa :giggle:

Gilbaert

  • Gość
Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2004, 05:10:14 pm »
Cytuj
o pracy powiem ci tylko tyle, że pracuję w instytucji mającej ok. 60 tys. klientów, z którzych odpływa rocznie 10 tys., a na ich miejsce ostatnimi czasy przybywa zawsze o 5-10% więcej.

pracujesz w więzieniu? :D :D :D ;)
pzdr

Anonymous

  • Gość
Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2004, 05:27:37 pm »
Cytat: "Gilbaert"
Cytuj
o pracy powiem ci tylko tyle, że pracuję w instytucji mającej ok. 60 tys. klientów, z którzych odpływa rocznie 10 tys., a na ich miejsce ostatnimi czasy przybywa zawsze o 5-10% więcej.

pracujesz w więzieniu? :D :D :D ;)
pzdr


pudło
w polskich więzieniach siedzi około 100 tys. osób, a i tak są przepełnione. jeszcze takiego dużego więznienia w życiu nie widziałem jak w moim opisie ;)

Offline mykupyku

Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2004, 06:26:09 pm »
Cytat: "Macias"
timof, gdzie ty pracujesz,ze ciebie stac na takie zabawy????



macias naprawdę duzo taniej mozna kupić komiksy w USA w sklepach ze znizkami 30-40%, gdzie przy większych zamówieniach nie płaci sie nic za przesyłkę

w Polsce kupuje tylko te tytuły, które są droższe do kupienia na zachodzie

z mandry kupuję praktycznie tylko Usagiego

100Naboi Stracone jutro kosztuje w USA w promocji 10$, koszt przesyłki 0zł jak kupię jeszcze kilka innych komiksów (można się złożyć) - to jest 2x taniej niż w Mandragorze, do tego mam niedzielonego tpb

kolejny tom 100Naboi kosztuje 7,75$ - tyle co pół tomu z mandry... ba jest juz i następny tom za 7,75$, ten mandra skończy wydawac pewnie w przyszłe lato po podwójnej cenie...
opyright by mykupyku

Offline Macias

Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2004, 11:43:00 pm »
Ale nie w tym rzecz,ze w Usa mozna taniej. po prostu Timof pisze,ze stamtad sprowadza troche rzeczy,plus kupuje to co w kraju. i wyszly mi nienajmniejsze sumy-dlatego spytalem.

Anonymous

  • Gość
Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2004, 07:37:21 am »
Cytat: "Macias"
Ale nie w tym rzecz,ze w Usa mozna taniej. po prostu Timof pisze,ze stamtad sprowadza troche rzeczy,plus kupuje to co w kraju. i wyszly mi nienajmniejsze sumy-dlatego spytalem.


dobrze: naucz się kultury i dowiedz się, że o takie rzeczy się nie pyta. no chyba, że jesteś chłopkiem prostakiem ze wsi, który na balu pierwszy się wyrywa: kim jest pan młody i ile zarabia? :P

Offline mykupyku

Kupowanie oryginałów przez net a zarobki forumowiczów
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2004, 08:21:57 am »
Cytat: "timof"
Cytat: "Macias"
Ale nie w tym rzecz,ze w Usa mozna taniej. po prostu Timof pisze,ze stamtad sprowadza troche rzeczy,plus kupuje to co w kraju. i wyszly mi nienajmniejsze sumy-dlatego spytalem.


dobrze: naucz się kultury i dowiedz się, że o takie rzeczy się nie pyta. no chyba, że jesteś chłopkiem prostakiem ze wsi, który na balu pierwszy się wyrywa: kim jest pan młody i ile zarabia? :P



zawsze się zastanawiałem na czym polega brak kultury w pytaniu o zarobki?

i nawet przyszło mi do głowy, że może to niezwykle kulturalna kadra kierownicza o zarobkach nieproporcjonalnych do umiejętności wmawia od lat robolom o wysokich kompetencjach, że pytanie o zarobki to brak kultury... ale to tylko hipoteza :)

mam jeszcze jedną - niektórzy wstydza sie swoich zarobków, bo to dowód ich niezaradności albo upodlenia

tak czy siak, może mnie ktoś oswieci gdzie leży ów brak kultury w pytaniu o zarobki?
opyright by mykupyku