trawa

Autor Wątek: Co teraz czytacie?  (Przeczytany 183378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Abignale

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 15, 2004, 09:29:02 am »
U mnie jeszcze leży na półce, ale obawiam się, że złe recenzje napływające z każdej strony potwierdzają obawy...
"Kocia kołyska" - wreszcie się wzięłam za Kurta Vonneguta. Bardzo lubię te abstrakcyjne klimaty. A i religia bokononizm ma w sobie coś... Zapowiada się ciekawie.
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Mara

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 15, 2004, 02:33:33 pm »
Ja dwa dni temu skończyłam "Grimusa" Salmana Rushdiego. Oj, wymęczyła mnie ta książka, wymęczyła... Ciężko czyta się książkę, której bohatera poprostu się nie lubi.  :x Z nadzieją wzięłam się za "Zielonego kocura diabła" Luciusa Sheparda i muszę przyznać, że zapowiada się niesamowicie. Dzisiaj rano zastanawiałam się czy nie udałoby mi się tej książki przemycić do pracy, ale niestety, gdyby mnie ktoś nakrył wyleciałabym z pracy razem z książką  :twisted:

Offline CaveSoundMaster

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 15, 2004, 04:55:48 pm »
Mały Offtop:

Cytat: "Mara"
Ciężko czyta się książkę, której bohatera poprostu się nie lubi.  :x


To, że bohatera się nie lubi wcale nie znaczy, że książka jest zła. Wielokrotnie zdarzało mi się w różnych przypadkach wydzierać: "no jaki IDIOTA!!! Nie rób tego, przecież to takie proste. Nie zgadzam się z tobą, za cholerę, NIE!" Ale są EMOCJE. I dzięki temu czasem nawet nielubianego bohatera można zamienić na plus.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Mara

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 15, 2004, 05:32:58 pm »
Ja nie napisałam, że książka jest zła, tylko, że się ją ciężko czytało ;)

Offline Abignale

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 17, 2004, 03:41:26 pm »
Pierwsze strony "Rzeźni numer pięć" Vonneguta. Zdarza się. Podoba mi się. Zastanawiam się, dlaczego dopiero teraz się wzięłam za tę ksiażkę. Na wakacje zaplanowałam sobie poczytać masowo Vonneguta i jak na razie zapowiada się, że to był dobry pomysł. I tak dalej.
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline soldier

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 18, 2004, 08:26:11 am »
Ja czytam Mroczną Kinga,Tolkien-Listy :P i Na polu karnym-Zbigniewa Bońka (no co,no co znalazłem w antykwarjacie    :)       )
ięc idź.Są światy inne niż ten...

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 19, 2004, 08:31:28 am »
Kończę "Opowieść podręcznej" Margaret Atwood. Dobra SF.
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline Ayers

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 19, 2004, 03:00:50 pm »
Hm... co ja czytam...
Zaczęłam czytać trzy książki, z której żadna nie jest z gatunku f, czy sf. Mam nadzieję, że to mi wybaczycie... :]

Jestem gdzieś na początku pierwszego tomu Bożego Igrzyska: Historia Polski - Normana Devisa. Książka jak książka, strasznie gruba ;) Czyta się dość dobrze, ale gorzej mi znaleźć czas na czytanie... ale teraz nudne wakacje idą to będzie trzeba je czymś wypełnić... Czas na czytanie historii Polski jak znalazł.

Na zachodzie bez zmian - Remarque'a. Fajna książka, podoba mi się. Czuje jakbym sama widziała co się dzieje, jakbym słyszała ten straszny kwik przerażonych i rozdzieranych bólem trafionych koni...

Pod mrocznym aniołem - Pilch - dziwna ... pierwsze słowo jakie nasunęło mi się na myśl po przeczytaniu pierwszych stron. Nadal gdzieś tam utknęłam na początku książki. Myślę jednak że może mi się spodobać...

- każda z tych książek narazie stoi na półce bo przerwałam czytanie kiedy w ręce wpadła mi książka: "My dzieci z dworca ZOO" (piękna i smutna historia młodej narkomanki), a później "O sztuce miłości" Fromm'a (nie wiem czy zdołałam zrozumieć jej przekaz). Obie jednak już zdołałam przeczytać, a nawet musiałam... bo były z biblioteki szkolnej. <dwa dni przed terminem oddawnia książek wypożyczyłam książkę Fromm'a :) >
Co to jest Chaos? Jest to Ład, który zniszczono przy Stworzeniu Świata." - St. J. Lec
"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany." - T. Pratchett
"Na początku był Chaos..." I Chaos wiedział, że jest dobry.

Offline Abignale

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 19, 2004, 03:17:40 pm »
"O sztuce miłości" mieliśmy jako lekturę w pierwszej liceum. Swoją drogą ciekawa sprawa spojrzeć z naukowego punktu widzenia na coś, co na codzień czuje się intuicyjnie. Ja jednak wolę czytać jedną książkę na raz.
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Ayers

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 19, 2004, 03:30:45 pm »
Ja wolę czytać więcej niż jedną z tego względu że później biorę tą na którą akurat mam ochotę.
Jak będę miała ochotę poczytać o I WŚ wezmę Na zachodzie... jak coś dziwnego to poczytam Pod mrocznym aniołem, a jak coś z czego być może się czegoś nauczę to wezmę się za kontynuowania Bożego Igrzyska...
Ja już tak mam :) rano jedna książka, wieczorem już inna...
Co to jest Chaos? Jest to Ład, który zniszczono przy Stworzeniu Świata." - St. J. Lec
"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany." - T. Pratchett
"Na początku był Chaos..." I Chaos wiedział, że jest dobry.

Offline Josef Knecht

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 19, 2004, 04:05:09 pm »
Cytuj
Jestem gdzieś na początku pierwszego tomu Bożego Igrzyska: Historia Polski - Normana Devisa. Książka jak książka, strasznie gruba  Czyta się dość dobrze, ale gorzej mi znaleźć czas na czytanie... ale teraz nudne wakacje idą to będzie trzeba je czymś wypełnić... Czas na czytanie historii Polski jak znalazł.


Czytac nie czytałem, ale ksiazka jest uznawana za najlepsza i najbardziej obiektywna w tej tematyce.

Cytuj
"O sztuce miłości" mieliśmy jako lekturę w pierwszej liceum. Swoją drogą ciekawa sprawa spojrzeć z naukowego punktu widzenia na coś, co na codzień czuje się intuicyjnie. Ja jednak wolę czytać jedną książkę na raz.


Coz, moge tylko zazdroscic klasy tudziez szkoly w ktorej sie uczysz, takie lektury - wytchnienie od wszelkiej masci Dziadow, Nad Niemnow itp. A co do Fromma - proponuje wam jeszcze 'Ucieczke od Wolnosci' tegoz autora.

Ja czytuje (wlasciwie skonczylem) I tom tołstojowskiej Anny Kareniny. Książka wyśmienita, napisana wspaniałym językiem, opowiadajaca o losach najblizszych tytulowej bohaterki, najwiekszym atutem jej sa swietne kreacje postaci, jako ciekawostke dodam ze natrafilem w niej na opisy zycia ziemianskiego ktore naprawde nie nudzą podczas lektury  ;) Jako minus dodam fakt ze domowy tom numer II diabli wzieło, a nawet w antykwariacie sprzedaja tylko obie czesci naraz.

Next position: 'Zielona Mila' Stephen King

p.s. mam nadzieje iż niefantastyke tez mozna smialo wymieniac ?
Świeżo upieczony fan wilków :)

Deg

  • Gość
Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 19, 2004, 04:29:23 pm »
Peter S. Beagle "Kryształy czasu" - ogólnie to mi się nie podobała (właśnie skończyłem), ale trudno mi też powiedzieć że jest zła. Może troszkę monotonna, niby to fantasy ale tych elementów fantastycznych dopiero w końcówce jest trochę więcej i sprawia to wrażenie jakby facet chciał napisać książkę obyczajową i w ostatniej chwili ją trochę "ufantastycznił". Niepotrzebnie.

Offline Abignale

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 20, 2004, 11:41:46 am »
Ursula le Guin "Czarnoksiężnik z Archipelagu". Postanowiłam sie wziąć za klasykę, którą wszyscy znają, tylko nie ja... Na razie nic o niej nie powiem, bo jestem na 9 stronie i mam zamiar poczytać dzisiaj. Zaczyna się standardowo, zobaczymy, co dalej.
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline ramzi

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 21, 2004, 02:50:49 pm »
Wlasnie skonczylem Achaje tom2 (wedlug mnie leprza od jedynki) , teraz jedyne co czytam w wolnej chwili to Pottera juz za mna 2/5 tomow, nie wiem nawet jak znalazl sie w moich rekach, chyba z nudow bo czekam na Mroczna Wieze ktora ma przyjsc poczta lada dzien. :)  :)

Offline CaveSoundMaster

Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 23, 2004, 10:39:33 am »
Wlasnie mam w rekach "Kosmiczny Spust" R.A.Wilsona. Przeczytalem wstep i jestem zafascynowany. Ogarnelo mnie takze "pragnienie poznania", to samo uczucie co przy Whadle Foucaulta...

Occultus.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

 

anything