trawa

Autor Wątek: Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa  (Przeczytany 5411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mr.Carnister

Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa
« dnia: Luty 16, 2015, 09:02:51 am »
Nowo powstała knajpa o profilu komiksowym.
Jeśli ktoś mieszka, bywa lub przejeżdża przez Katowice, zapraszamy na kawę, piwo i poczytanie komiksów (Ameryka, Polska, Japonia) w wygodnych fotelach.
Stara lampka dodaje klimatu. : )

Oficjalny profil.
https://www.facebook.com/allboomkawiarnia

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2015, 10:25:26 am »
Łooooo co za pomysł!!! Trzymam kciuki za powodzenie!

Jak będę w Sosnowcu to nie omieszkam wstąpić.

Offline kelen

Odp: Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2015, 10:32:15 am »
No, to teraz już wiem, co będę robić, jak będę znowu odwiedzać rodzinne strony w trakcie wolnego czasu :)

BTW, coś wam oficjalna strona nie działa, chyba, że dopiero co postawiliście tam Wordpressa? ;)
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Mr.Carnister

Odp: Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2015, 11:12:15 am »
Otworzyliśmy się niecałe dwa tygodnie temu i jeszcze kilka rzeczy jest do ogarnięcia, ale już wszystko jest na dobrej drodze. : )
A dla zainteresowanych komiksami, tak wygląda w obecnym momencie biblioteczka barowa (wszystko do obczytania). Z miesiąca na miesiąc będzie się powiększało. Na salach jeszcze sporo starych TM-Semiców. : )


https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1605794699656354.1073741830.1529073990661759&type=3

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2015, 11:56:52 am »
Ciekaw jestem jak to będzie szło, gdyż temat dość niszowy i musicie zachęcac pewnie jeszcze czymś innym. Trzymam oczywiście kciuki, bo kawiarnie same w sobie są fajną sprawą, a jeszcze bardziej herbaciarnie.


Jest w Łodzi kilka klimatycznych, gdzie można pograć w różne gry planszowe, poczytaćksiążki itp. Jest też ŁCK, w ktorej kiedyś też była możliwość napicia się kawy, ale niestety w dlaszym ciągu to głównie sklep z komiksami. Od czasu do czasu jakaś wystawa.


Zastanówcie się nad wystawami u Was.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2015, 01:01:44 pm »
Katowice miały od kiedy pamiętam sklep Imago.com.pl więc może i miejsce na komiksową klubokawiarnie się znajdzie
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline pokia

Odp: Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2015, 05:02:29 pm »
Katowice miały od kiedy pamiętam sklep Imago.com.pl więc może i miejsce na komiksową klubokawiarnie się znajdzie

Z imago niewiele już pozostało. Istnieje jako antykwariat w którym masz dwa regały z komiksami. A szkoda, bo swego czasu próbowali nawet wydawania komiksów.

Co do knajpy, bo świetny pomysł. Muszę się tam wybrać.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2015, 04:49:59 pm »
Tylko boję się o stan tych komiksów po paru miesiącach... Bez ciągłej zmiany "repertuary" się nie obejdzie raczej.

Lokus

  • Gość
Odp: Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2015, 06:53:31 pm »
Ciekaw jestem jak to będzie szło, gdyż temat dość niszowy i musicie zachęcac pewnie jeszcze czymś innym. Trzymam oczywiście kciuki, bo kawiarnie same w sobie są fajną sprawą, a jeszcze bardziej herbaciarnie.
Też jestem ciekaw jak to będzie szło, bo lokalizacja jest taka sobie. No ale jutro przekonam się na własne oczy :)

Offline Mr.Carnister

Odp: Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2015, 08:48:44 am »
Cytat: Jaroslaw_D
Ciekaw jestem jak to będzie szło, gdyż temat dość niszowy i musicie zachęcac pewnie jeszcze czymś innym. Trzymam oczywiście kciuki, bo kawiarnie same w sobie są fajną sprawą, a jeszcze bardziej herbaciarnie.Jest w Łodzi kilka klimatycznych, gdzie można pograć w różne gry planszowe, poczytaćksiążki itp. Jest też ŁCK, w ktorej kiedyś też była możliwość napicia się kawy, ale niestety w dlaszym ciągu to głównie sklep z komiksami. Od czasu do czasu jakaś wystawa. Zastanówcie się nad wystawami u Was.

Jesteśmy zaraz przy Uniwersytecie Ekonomicznym. Mamy kawe, herbate, jakieś żarło i piwo. Zachęta jest. Chociaż jako komiksiarz mam cały czas ogromną nadzieję, że nie raz będzie okazja pogadać z kimś o tym na czym mi również zależało przy zakładaniu knajpy, czyli o komiksach.

Same wystawy jak najbardziej. Wernisaże, warsztaty, panele dyskusyjne, goście z półświatka, a może kiedyś uda się ogarnąć jakiś konwent. Śląsk kuleje w tej sprawie. ; /

Cytat: Emeryt

Tylko boję się o stan tych komiksów po paru miesiącach... Bez ciągłej zmiany "repertuary" się nie obejdzie raczej.

Na salach mamy porozstawiane stare TM-Semici. Od początku wiedzieliśmy, że po jakimś czasie albo znikną albo po prostu "umrą śmiercią naturalną".
Jest jeszcze biblioteczka na barze. Moja kolekcja o którą się kapke boję, ale ze względu na to, że to klubokawiarnia a nie Energy 2000, jest czas na to, żeby doglądać czy ktoś oddaje komiks w dobrym stanie. Zresztą, na pierwszej sali (gdzie widzimy wszystko) jest idealne miejsce do poczytania. Fotele, lampka, grzejnik. : )
Gastronomia.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2015, 08:51:57 am wysłana przez Mr.Carnister »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2015, 09:01:05 am »


Na salach mamy porozstawiane stare TM-Semici. Od początku wiedzieliśmy, że po jakimś czasie albo znikną albo po prostu "umrą śmiercią naturalną".
Jest jeszcze biblioteczka na barze. Moja kolekcja o którą się kapke boję, ale ze względu na to, że to klubokawiarnia a nie Energy 2000, jest czas na to, żeby doglądać czy ktoś oddaje komiks w dobrym stanie. Zresztą, na pierwszej sali (gdzie widzimy wszystko) jest idealne miejsce do poczytania. Fotele, lampka, grzejnik. : )
Gastronomia.


Trzeba będzie to kiedyś sprawdzić, bo zapowiada się przyzwoicie. Ps zgłoście się do Kuchennych Rewolucji Magdy Gessler heh  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Kajetan Kusina

Odp: Allboom! Klubokawiarnia Komiksowa
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2015, 10:02:03 am »
Życzę powodzenia. W Gdańsku jedna knajpa próbowała iść w nerdozę i komiksiki, ale utrzymała się chyba jakieś 3 miesiące. Oby w tym wypadku było inaczej, lokalizacja koło uniwerku i żarło brzmią jak duże plusy :)
www.kusinakulture.pl - Niezbyt pretensjonalny blok okołokulturowy.