trawa

Autor Wątek: Komiksowa Warszawa 2015  (Przeczytany 17377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 18, 2015, 10:26:01 am »
stałem koło strefy autografów, grzecznie zapytałem się kto stoi w kolejce do Serge'a Baekena, okazało się że nikt. Podszedłem wziąłem autograf.

Myślę, że problemem tych kolejek jest fakt, że stoi w nich wiele osób, które wyciągają kartki i proszą, żeby na nich rysować. Uważam, że autorzy powinni autografować tylko komiksy.

Natomiast z tego co tu opowiadacie smuci mnie najbardziej dający się wysnuć wniosek, że tyle osób stoi w kolejkach po autografy do konkretnych twórców, w tych kolejkach przeżywa horrory i herzklekoty ale na spotkaniach z tymi konkretnymi autorami jest po 5 osób. Czy dla Was najważniejsze są autografy?
Bo może należy olać te wszystkie spotkania, prelekcje, panele i po prostu zrobić festiwale autografów?

Offline Siepu

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 18, 2015, 05:06:39 pm »
Potwierdzam - jeśli ktoś bardzo chciał autograf od najbardziej obleganych artystów, którzy nie przeciągali swojego pobytu w nieskończoność to wystarczyło być rano. Sam odbiłem się trzykrotnie od stolika przy którym można było zdobyć rysunek Zbigniewa Kasprzaka, ostatniego dnia festiwalu pojawiłem się pod bramą stadionu w okolicach 4:30 co zaowocowało pięknym graficznym wpisem w Dziewczynie z Panamy.

Offline Qwant

Odp: Komiksowa Warszawa 2015
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 18, 2015, 07:39:45 pm »
3. Pierwsza osoba w kolejce dostałaby 5 numerków, kolejna 15 po 3 numerki, a następne po 2 numerki do rysowników.

Zmniejszającą się ilość wydawanych numerków uważam za bardzo dobry pomysł (którego wcześniej na tym forum nie słyszałem). Z jednej strony pozwala komuś zawalczyć o wiele rysunków (jeśli ktoś jest ekstremistą i wcześnie wstaje), ale jednocześnie numerki nie kończą się tak szybko, jakby wszyscy dostawali po 5 (umiarkowane śpiochy mają więc szansę na rysunek do średnio popularnego rysownika).

Zachęcam, żeby konstruktywne uwagi umieszczać też w tym wątku (nie jest długi)
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36891.15.html
Myślę, że mają tam większą szansę dotarcia do organizatora MFKiG