Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1234788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

godai

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1020 dnia: Lipiec 14, 2009, 09:19:07 pm »
Jazda!

Towarzysze Zmierzchu za 84, pychotka :)

Będziesz miał kolejny przypadkowy dubel w folii niedotykany "straight-to-allegro"?

tu wstaw TĘ ikonkę

Offline donTomaszek

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1021 dnia: Lipiec 15, 2009, 01:24:14 am »
HAHA!
Dokladnie...
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline yurek1

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1022 dnia: Lipiec 15, 2009, 05:47:30 am »
Raptem 30% rabatu? Yurek, weź poszukaj jakichś sensownych rzeczy na wyprzedaży w merlinie.

Tak! podlinkowałem wszystkie cztery komiksy z obecnej wyprzedaży! Szał, czyż nie?.
wiesz, przyzwyczaiłem się, że nowości kupuję w CK z 25% rabatem, więc dodatkowe 5% nie robi na mnie wrażenia. ZWŁASZCZA, że - jak napisałem - są to głównie serie, które nie będą kontynuowane, albo których los jest niepewny. :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Gre

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1023 dnia: Lipiec 15, 2009, 08:05:50 am »
a jak myslicie z jakim rabatem ksiegarnie kupuja od wydawnictwa??
z tego co wiem 30% to raczej wszystko co moga dostac ksiegarnie.

Offline yurek1

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1024 dnia: Lipiec 15, 2009, 08:30:05 am »
nie wiem jak jest w przypadku sklepów komiksowych, ale jeśli chodzi o pewną niemałą sieć księgarń z szerokim asortymentem, to mogę powiedzieć, że cena zakupu tytułu przez księgarnię równa się najczęściej 40-50% ceny okładkowej. reszta to marża sprzedawcy. wszystko jednak zależy od indywidualnej umowy z wydawcą lub - częściej - hurtownikiem (wtedy cena zakupu jest odpowiednio większa, bo hurtownik też musi zarobić).
przypuszczam, że w "światku komiksowym" jest jakoś tam inaczej, ale w sumie, jak tak się zastanowić, to niby dlaczego, skoro wszystkie pozostałe gatunki literatury traktuje się identycznie?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Jarek Obważanek

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1025 dnia: Lipiec 15, 2009, 09:17:06 am »
Tak, pewna niemała sieć Empik (chyba że to nie o niej mowa, w końcu to nie księgarnie tylko salony multimedialne) rzeźbi wszystkich po kolei i co chwilę trafiam na artykuły dotyczące walki z tym molochem. Okazuje się jednak, że, wbrew pozorom, nie ma on wiodącej pozycji na rynku i nie można go ruszyć z tytułu walki z monopolem. Tak więc na razie w walce wydawcy kontra empik jest 0:1, a inne sieci biorą towar od wydawców w korzystniejszych dla wydawców cenach*. Przy czym empik bierze towar za pół ceny, ale sprzedaje go albo po okładkowej (w salonach) albo z niewielkim upustem (w sieci). Natomiast małe księgarnie komiksowe dostają częstokroć towar bezpośrednio od wydawców i dlatego mogą stosować obniżki rzędu 20% i na tym wychodzić (omijają pośredników, mają zdecydowanie niższe koszty własne itp.).

UPDATE:
* W tej kwestii zostałem poprawiony, bo okazuje się, że Merlin dyktuje wydawcom jeszcze gorsze warunki. Widać Empik to lepszy chłopiec do bicia, bardziej widoczny albo co...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2009, 08:26:48 pm wysłana przez Jarek Obważanek »
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline yurek1

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1026 dnia: Lipiec 15, 2009, 11:52:31 am »
mam na myśli niemałą, średniej wielkości sieć. empik jest zupełnie inną bajką.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline l_d

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1027 dnia: Lipiec 15, 2009, 12:32:07 pm »
W każdym razie wyprzedaż w Gildii zdaję się "chwyciła", po niektórych tytułach już nie ma śladu, a sam zdecydowałem się na zakup Biocosmosis... Chciałem Dom Żałoby, ale wieczorem już nie było...

Offline Jarek Obważanek

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1028 dnia: Lipiec 15, 2009, 08:23:28 pm »
nie jest to jakaś powalająca wyprzedaż, a raczej sezonowa obniżka. raptem 30% rabatu, w dodatku większość to serie, o których nie wiadomo, czy w ogóle będą kontynuowane. :|
W zasadzie to cała dyskusja była bez sensu, bo na gildiowej wyprzedaży są (lub były) rabaty do 50%. ;)
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline yurek1

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1029 dnia: Lipiec 16, 2009, 05:49:03 am »
dobre! zerknąłem na parę tytułów i była obniżka 30%. :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline wilk

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1030 dnia: Lipiec 20, 2009, 08:18:13 am »
Lato - czas promocji.

Tym razem w Merlinie - 35% mniej na wybrane komiksy z Egmontu

http://merlin.pl/browse/promotion/1/Egmont_komiksy.html

Offline Marius Magnus

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1031 dnia: Lipiec 20, 2009, 08:02:06 pm »
Kilka komiksów jest jeszcze tu - http://merlin.pl/browse/search/1.html?offer=O&sort=tytul&set=7985

Ponawiam swoją propozycję z maja:

Jeśli ktoś chce, mogę mu zamówić komiksy, czy co tam będzie chciał z Merlina - jako stały klient mam 5% dodatkowej zniżki  wychodzi 38,75%  upustu). Forma zapłaty wedle życzenia kupującego - przy zakupach powyżej  99zł mam darmową przesyłkę, także przy płatności za pobraniem. (http://merlin.pl/info/help/delivery.html - kolumna "Jeśli wartość Twoich zakupów z ostatnich 180 dni jest powyżej 750 zł")

I żeby nie było wątpliwości - ewentualna przesyłka zostałaby nadana wprost z Merlina do adresata, nie przechodząc przez moje ręce.

Pozdrawiam

PS Może istnieje to od jakiegoś czasu, ale zauważyłem dopiero teraz - Merlin nawiązał współpracę z kilkoma punktami (Kraków, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Poznań, Łódź - o Warszawie nie wspominając ) w których można odebrać zamówione za pomocą ich sklepu towary (za opłatą niestety - chyba, że ktoś jak ja wydał u nich w ciągu ostatniego pół roku powyżej 750zł). Lista tu http://merlin.pl/info/help/delivery.html, mniej więcej w 3/4 strony.

Jakby co na PW proszę; z tymże odpowiem dopiero w okolicy piątku
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

Offline Byk_w_natarciu

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1032 dnia: Lipiec 26, 2009, 08:26:05 pm »
Prawdziwa gratka:
http://www.kdc.pl/produkt/10305/10/3217544/Narodziny-Spider-Mana.html?p_action=3207060001

 :badgrin:

EDIT: No, jednak zdecydowali, że 27 zł to trochę przesada i poprawili na 7 zł...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2009, 05:10:31 pm wysłana przez Byk_w_natarciu »

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1033 dnia: Lipiec 28, 2009, 09:29:56 am »
Lato - czas promocji.

Tym razem w Merlinie - 35% mniej na wybrane komiksy z Egmontu

http://merlin.pl/browse/promotion/1/Egmont_komiksy.html
Dzięki, wreszcie sobie tanio Bilala nadrobiłem. :)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline badday

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1034 dnia: Sierpień 17, 2009, 05:41:17 pm »
Melin z okazji zbliżającego się POLCONU zrobił promocję. Z komiksów tylko Egmont.

http://merlin.pl/browse/promotion/1/Polcon09_promocje.html


 

anything