Autor Wątek: Wyprzedaże / promocje  (Przeczytany 1227359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spidey

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1140 dnia: Marzec 07, 2010, 11:26:46 pm »
Natomiast top 10 wypełniony komiksami, to bezcenny widok:
http://www.bleedingcool.com/wp-content/uploads/2010/03/chart1.jpg
Nowy, lepszy świat - wszyscy czytają komiksy ;)

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1141 dnia: Marzec 07, 2010, 11:34:32 pm »
Cytuj
Mnie bardziej urzekło, że omnibus 'Tomb of Dracula' był dużo wyżej niż Twilight GN.
To też.
Najlepiej zresztą podsumował to Rich Johnston na Bleeding Cool:
Cytuj
But if there is a lesson here, it’s this. Comics are too expensive, You make them cheaper, much cheaper, and people will buy them. Buy lots of them. Buy them more than anything on Amazon.

You don’t and they won’t. Unless it’s Twilight.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2010, 01:18:40 am wysłana przez Verminard »
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline freshmaker

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1142 dnia: Marzec 08, 2010, 06:48:43 am »
myślę że to jeszcze zależy od skali zamówień. może amazon potraktuje to bardziej jako promocję niż stratę. przy skali ich sprzedaży to może być na prawdę ułamek promila.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1143 dnia: Marzec 08, 2010, 06:58:56 am »
Zamawiający zaczynają dostawać maile takiej treści.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1144 dnia: Marzec 08, 2010, 07:36:40 am »
Aczkolwiek nie wszyscy - lektura komentarzy pod tym i poprzednimi wpisami oraz na slickdeals zdradza, że niektórzy zaczynają otrzymywać info o wysłanych zamówieniach, a u innych wielokrotnie zamówione kopie tego samego komiksu są redukowane do pojedynczych, ale zamówienia nadal wiszą.
Cokolwiek robi Amazon, na pewno nie kasuje wszystkiego hurtem.
Emocje jak przy losowaniu w totolotka.  ;-)
Żenujący są tylko kolesie, którzy piszą, że dostaną zamówienia, a zamówili z ciekawości lub na odsprzedaż (pojedyncze kopie), bo nie czytają komiksów.  :doubt:
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Lord Kupa

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1145 dnia: Marzec 08, 2010, 08:20:45 am »
Wszystkie tomy Akiry znów są dostępne w sklepie JPFu. Nakład jest bardzo ograniczony, a cena za tomik waha się od 9,95 do 16 zł.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1146 dnia: Marzec 09, 2010, 02:43:40 pm »
Akcja z Amazonem skończyła się dziwnie. Część ludzi dostała swoje zamówienia po niższych cenach, choć nie zawsze całe. Części zmniejszono ilość sztuk każdego komiksu do 1 i obiecano wysyłkę. Części odwołano zamówienia, tłumacząc się brakiem towaru na stanie (co chyba nie do końca jest prawdą) - w tym także tym, którym wysyłkę obiecano. A części po cichu skasowano zamówienia - w tym mi.

Nie mam do nich żalu, bo był to ewidentny błąd ze stratą dla nich. Niesmak budzi tylko takie skasowanie zamówień po cichu, bez maila w stylu: "Sorry pomyliliśmy się, zmuszeni jesteśmy odwołać zamówienie, gdy będzie jakaś promocja na tytuły dowiesz się pierwszy. Pozdrawiamy". No i Ci, którzy dostali niespełnione obietnice mogą być nieźle wkurzeni.

Chaos jaki w tak dużej i dobrze prowadzonej firmie nie powinien się przytrafić - ma szanse nieźle pogorszyć ich wizerunek.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

ramirez82

  • Gość
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1147 dnia: Marzec 09, 2010, 05:13:49 pm »
Jakiś tajny magazyn z komiksami odnaleźli czy jak?
http://www.allegro.pl/item948311420_tajfun_1_wydanie_kolekcjonerskie_45_rabat.html

Tak odnośnie tej wyprzedaży komiksów mandragory na allegro. Kupił już ktoś coś i otrzymał? Jaki stan tych komiksów? Nówki czy może jakieś rozklekotane zwroty?

I tak mniej na temat... Essential Ghost Rider warto brać? Dobre to? Bliżej temu do pierwszego Ghost Ridera z Mega Marvel, czy do Essentiali Spidermanów i Daredevili?

 

Offline freshmaker

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1148 dnia: Marzec 09, 2010, 05:59:46 pm »
Chaos jaki w tak dużej i dobrze prowadzonej firmie nie powinien się przytrafić - ma szanse nieźle pogorszyć ich wizerunek.

i tak u nich kupisz te omnibusy bo nigdzie taniej nie dostaniesz:)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1149 dnia: Marzec 09, 2010, 07:00:17 pm »
i tak u nich kupisz te omnibusy bo nigdzie taniej nie dostaniesz:)
Jadę niedługo do stanów, więc się przekonamy, czy nie dostanę taniej. ;)
Poza tym póki co są "Temporarily out of stock" i nie wiadomo, czy to się zmieni.

Nie skarżę się, że nie dostałem - od początku wydawało mi się to za piękne, by się udało. Styl rozwiązania problemu mnie razi i to, że część ludzi jednak swoje dostała, a części usunięto zamówienia bez słowa.  Napisałem im o tym maila - właśnie czytam odpowiedź z przeprosinami.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 07:12:16 pm wysłana przez Verminard »
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline freshmaker

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1150 dnia: Marzec 09, 2010, 07:18:32 pm »
ja taniej nie znalazłem nigdzie tych komiksów. nawet w stanach masz szansę jedynie zaoszczędzić na wysyłce. a nie wiem czy wiezienie do polski kilku omnibusów po 2kg każdy ma jakiś sens.

ja szczęśliwie mam większość omnibusów, które mnie interesują. zastanawiałem się nad death of capt america ale chyba został w tej "promocji" wyprzedany.

no i oczywiście brakuje mi daredevil frank miller omnibus. orientuje się ktoś czy jest jakaś szansa na wznowienie?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline spidey

Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1151 dnia: Marzec 09, 2010, 08:20:32 pm »
I tak mniej na temat... Essential Ghost Rider warto brać? Dobre to? Bliżej temu do pierwszego Ghost Ridera z Mega Marvel, czy do Essentiali Spidermanów i Daredevili?

 
Chociaż to lata 70-te to bliżej mu jednak Essentiali Spidermanów i Daredevili.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1152 dnia: Marzec 09, 2010, 08:22:50 pm »
Wiesz, dopłata za każdy nadwyżkowy kilogram bagażu to tylko 10zł, więc nawet jak omnibus wazy 3, to się opłaca. Wychodzi mniej więcej na to samo, co wysyłka do Polski, ale zamawiając tam nie mam strachu, że zaginie gdzieś po drodze.

Nie sadzę, by te Omnibusy były faktycznie wyprzedane - raczej oznaczyli je tak, by spokojnie móc ogarnąć cały bałagan. Zapytałem o to w mailu, ale na razie nie odpowiedzieli.

A "Death of Cap" jest słaby jak na Omnibus, bo chudziutki. Treść ok, ale to raptem 17 zeszytów. Dlatego na trzeci z Capem już nie czekam, zamówię 3 HC w to miejsce. Taniej i szybciej.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1153 dnia: Marzec 10, 2010, 07:27:11 pm »
Cytat: Amazon
We're sorry for any frustration the issue may have caused, and have applied a $25 promotional certificate to your account.

Nice 8)

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: Wyprzedaże / promocje
« Odpowiedź #1154 dnia: Marzec 10, 2010, 07:34:39 pm »
To samo.  :)
Tylko co z tego, skoro chwilowo nie sprzedają komiksów.  :doubt:
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

 

anything