trawa

Autor Wątek: KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM  (Przeczytany 52113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiSiO

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 19, 2004, 12:32:06 pm »
wogole tylko oficjalne powinny byc brane pod uwage (dopuszczone)... to ma byc turniej ... tak jak na WFB tylko oficjalne armie tak tu tylko oficjalne bandy...

PODRECZNIK:

Middenheim
Reikland
Marienburg
Sisters of sigmar
Witch Hunters
Undead
Cult of the Possesed
Skaven Clan Eshin

ANNUAL:

Dwarf Treasure Hunters
Orcs&Goblins
Kislevites
Averlanders
Ostlanders
Shadow Warriors

to chyba wszystkie oficjalne (ale raczej niczego nie pominalem)

i pytanie: POza tym ze zasady z annuala sa oficjalne to czy beda obowiazywac (powinny) na turnieju?

kilka przedmiotów nowych itp.

Offline MiSiO

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 19, 2004, 01:48:35 pm »
Jeśli wolno... pozwolilem sobie dodac informacje o turnieju na stronie klubu Treasure Hunters...

Offline nahar

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 19, 2004, 02:44:28 pm »
Misiu, nie badz taki oficjalny!
Pewnie ze mozna zamkąć sprawę w podręczniku i annualu, albo jeszcze lepiej tylko w podręczniku ;-(((.
Akurat nie uważam zeby bandy z Lustrii były przegięte (moze ciuciut).
Oczywiscie nie dotyczy to Jaszczurek i Amazonek, te jak najbardziej sa przegięte. Ale pamietajmy ze mają zasady ze NIE mogą być używane poza Lustrią.

Natomiast Norsi, Piraci (pierwotnie do Lustrii), Dark i High Elfy plus ew najemnicy z Tilei są calkiem ok. Tilea jest mocna to prawda, wiec mozna całkiem ARBITRALNIE (tzn moga to zrobic organizatorzy) dopuścić kilka band z Lustrii, powiedzmy: Norsi, Piraci, Dark i High Elfy. Dla tych co pamiętają: na Arenie 2003 High i Dark Elfy zebrały takie baty ze szkoda gadać. Osobiście wyciąłem 2 bandy. W związku z tym chyba nie są zbyt przegięte???
Do rozwagi tez daję Hired Swords z Lustrii (choć raczej bym nie pozwolił na nich). Tilea zaś, wracając do niej, jest mocna bo w Lustrii ludzie mają przekichane, a juz na pewno takie bandy strzeleckie jak reikland czy averland. Grałem 2 bitwy w Lustrii (nawet zrobilem mała piramidkę) i co rusz masz paskudna pogodę -2 BS ;-))).

Wiec pozostawmy decyzję organizatorom. Po czym nalezy sie z nią zgodzić - jak sie komus nie podoba to niech nie jedzie i tyle. To nie jest turniej GW (jak WM). Ja z przyjemnością sie pojawię, bez względu na reguły (czy annual, czy nie, czy IiF czy nie - pochodnie itp). Na pewno bede miał łowców, a moze zdąże z Piratami.

Na koniec proszę jeszcze o pozwolenie na granie Bretonią i nowymi Beastmanami (TC 29), bo na pewno bedzie ciekawie jak ktoś je wystawi.

Turniej, turniejem a chodzi o to zeby kazdy sie dobrze bawił i zeby nie wykluczać kogoś bo ma niezbyt oficjalną bandę - szczególnie ze Genialny Wytfurac zmienia ciągle spis oficjalnych band - kiedyś Lustria była całkiem oficjalnym dodatkiem, ale marketing i nowy setting Imperium in Flames spowodowało że przestała nim być :-(((. Osobiście bardzo tego żałuję, ale jak się zbiorę to zrobimy w Krakowie turniej w Lustrii. Będą piramidki, gąszcze i bagienka. I bandy z Lustrii.
paweł

Offline MiSiO

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 19, 2004, 04:20:04 pm »
niestety nie moge sie zgodzic... lustria nigdy nie byla oficjalnym dodatkiem a calkiem nowa lokalizacja. Co do band z annuala to nie widze powodu zeby je czyms od tych z podrecznika oddzielac...

zreszta empire in flames tez nie jest oficjalne... a moze ktos gra Carnival of Chaos? i ma orginalne figurki? to bym chetnie zobaczyl i zagral...

Masz racje mowiaac zeby podrac z ciekawymi bandami ale z gro mowie ze lizardzi, amazonki itp. nie powinny grac... co do 3 band z lustrii (najenikow) to sa to bandy z podrecznika z dodatkowymi bonusami :) co zupelnie pozbawia sensu bandy najemnikow z podrecznika :)

oczywiscie bretonia jest znosna (od kiedy ma miecze po 10 a nie 5 gc). Beastmenow nie widzilem nowych ale starych tak :)

Norsi to kolesie z T4 i psami po 15 co maja M9 itp. gadzety :) nie - dziekuje... :)  duzo tez zal;ezy od ilości terenów a tych czesto jest ciut za malo :( i kładek brakuje... a wtedy to nawet da sie przed wiklami na 1 pietro uciec i jest ok :)

Offline drachenfeles

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 19, 2004, 09:28:14 pm »
Cytuj

Norsi to kolesie z T4 i psami po 15 co maja M9 itp. gadzety  nie - dziekuje...  duzo tez zal;ezy od ilości terenów a tych czesto jest ciut za malo  i kładek brakuje... a wtedy to nawet da sie przed wiklami na 1 pietro uciec i jest ok


a co cię tak norsi gryzą MiSiU?
jadnyna różnica pomiędzy nimi a middenheim to to, że norsi nie mają czym strzelać, a wilczki wcale takie potęzne nie są zwłaszcza, że by je mieć musisz mieć wulfena za drobne 90gc.

Grałem tą bandą dość długo by spokojnie zaliczyć ją do grupy raczej przeciętnych.

Offline MiSiO

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 19, 2004, 09:56:27 pm »
nie, nie nie gryza norsi (ani ich pieski) ale lubie wiedziec na czym stoje :)

teraz jest wlasnie jakies zamieszanie na GW bo chyba zrobia z shadow warriorsow bande nieoficjalna... poslalem maila. jak sie dowiem, napisze.

gryzie mnie za to fakt ze sa bnady oficjalne ktormy nikt nie gra za to tych nieoficjalnych jest od zatrzesienia :)

Offline nahar

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 19, 2004, 11:42:08 pm »
E tam nie ma takich wiele. Posseści moze ale tu barierą jest brak figurek/i ich cena.
Poza tym poczytaj sobie o Norsach, nie mają T4, a jedynie S4 (wódz i czempioni - jak w Middenheim) no i jest Wulfen.
Naprawdę to są stosunkowo słabą bandą.

A wracając do poprzedniego mojego postu to:
Jak i Ty nie chciałbym zobaczyć na stole Amazonek i Lizardów. Bandy z TC są w miarę zbilansowane jedynym wyjątkiem były Beastmany. Ale nowe sa juz ok. Jak nie widziałeś to zajrzyj na Spain GW - tam są.

Tilea jest mocniejsza niz przeciętni najemnicy bo jest przeznaczona do Lustrii. Bez żalu można z niej na turnieju zrezygnować.
Natomiast ja chciabzm bardzo zeby dopuszczono Bretonie, Piratow, Beastmanow z Tc 29, Dark i High Elfy i Norsow. No i zeby mozna bylo brac innych Hierd Swordow z TC.
paweł

Offline Nazroth

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 20, 2004, 09:11:27 am »
Ja wam powiem, że gdyby tych nieoficjalnych nie było, to nareszcie w naszym mordheim widzielibyśmy duzo ludzkich band - przecież one sa bardzo wypasione!! Averland, Ostland...kurde - dwa ogry!! masakrator...tylko, że nikt nimi nie grywa:(...a było by tak pieknie...a brak zainteresowania to własnie wina nieoficjalnych band...
Co do "empire in f..." to tam sa np: beastmeni...ale oni poluja na wyrdka po lasach, a nie w srodku zabudowanego mordheim- - pamietajcie, że ono otoczone jest namiotami i  karawanami kupców, najemników itd...takim buszłakom trudno by się byo przedrzeć;]... do tego dochodzą inne bandy - np: Lizardmeni z "lustrii"...kurde - bess kitu...ci to by już na 100% nie przyszli do mordheim;/...bo siedzą w lustrii...a całego imperium by taka banda nie przeszła nietknieta;]...
Uważam, że podręcznikowe (i annaulowe - bo to jedyny oficjalny dodatek) bandy nie są przegiete...odferują szeroką gamme do wyboru - dla każdego coś miłego...sa bardzo wyważone...i nawet HE da się zjeść...kwestia gracza...
Pozdrawiam.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 20, 2004, 09:39:21 am »
dlatego skladam averland. Trzeba po prostu. :) ktos kiedys kogos widzial z ostalndem? nikt! a middenheim? jedna bande w zyciu widzialem zrobiona tak to sam reikland ale tez średnio...

tak to tylko odpowiedniki armii z WFB... i nawet malo kto konwertuje do klimatu bandy... smutne... a źródło band oficjalnych jest błęboki i niewykorzystane.

Offline nahar

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 20, 2004, 10:20:11 am »
Nazroth: Wszyscy wiedzą ze Lizardmani nie powinni byc w Mordheim, co do Beastnmanów to się nie zgodzę, bo jak w takim razie przez te namioty itp przedarli się opętani???
Poza tym HE są nieoficjalne, a szkoda, bo nie należą do przepakowanych band. Wśrod band z podręcznika i annuala tez mamy kilka kwiatków: siostry (niech nikt mi nie  mowi, że to zwykła banda).

Misio: miałeś pecha, bo trochę osob gra najemnikami i mają zrobione bandy. No i nie trzeba było dopuszczać do Jesiennej zawieruchy jaszczurek.
paweł

Offline MiSiO

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 20, 2004, 11:24:48 am »
jesienna to byla klimatyczna kampania z zalozenia... wiec byly wsztystkie bandy GW. ale niestety okazalo sie ze ludzi trzeba krócej trzymac... dlatego nie bede robil kampanii i turniejów jesli nie bedzie sprawdzonych osob i nieoficjalnych band. Jednak ktos madry wymyslil cos takiego jak OFICJALNE bandy.

Ciagle uwazam ze ludziom zwisa jak wygladaja ich figurki (mowie jeszcze raz - widzialem tylko 2 fajne bandy ludzkich najemnikow).

opetani to ludzie ktorzy JUZ w mordheim ulegli mutacji. Pojedyncze beasty - oczywiscie sie do miasta dostaja (i trafiaja do kultu) ale wieksze grup (jak np. cale warbandy) są tropione przez patrole Empire! i nie daje im wiekszych szans p[rzejsc przez caly kraj do miasta :(  (stad beasty w empire in Flames)

Offline MiSiO

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 20, 2004, 11:27:47 am »
co do jesiennej... to NIKOMU nie polecam robic kapanii bo tak: człowiek pisze scenariusze, ustawia pary, pilnuje trzymania terminow a tyklko narzekania slyszy i marusdzenia, ze nie ta banda sie gra, nie taki scenariusz, nie takie zasady... za duzo mamy kolesi typu KOCHAM WFB I MAM 20 ARMAT i 200 handgunnerow w armii hi hi hi - ale jestem klimaciarz... a jak masz 13 lat to chetnie bede oszukiwał zeby wygrac.

Offline Dwalthrim

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 20, 2004, 05:26:29 pm »
No to ja wpadne z Bretonią lub Ostlandem - jeszcze się nie zdecydowałem... :)
Opetani tak jak chaosyccy kultyści poprostu chyba juz w Mordheim byli i koniec!
Bandy z lustrii nie są jakoś przegiete-takim d.elfom spoko można wmłócić :twisted:
Jestem za dopuszczeniem nowych Beastmanów, Norsów, Piratów,D & H elfów i może Nomadów-specjalnie w Mordheim na gościnnych występach... :lol:
Tylko żadnych Amazonek i Traszek!!!!!!!!!!!!!
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Udo Twardke

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 20, 2004, 08:14:15 pm »
sami zobaczcie ile emocji dostarcza samo określenie czym można zagrać  :)
Do środy powinien pojawić sie na www.goblikon.com regulamin, do tego czsu pewnie wyjasni sie temat band, jednak raczej bedzie ich mnie niż wiecej i to z kilku powodów:
- o tym czy banda jest przegieta czy nie jest tyle zdań ilu graczy, a nie mamy zamiaru co pięc minut sie o to wykłucać.
- dział bitewny jest tak pomyślany by przy okazji zachęcić ludzi do grania w bitewniaki, stad też w turnieju pojawią sie pewnie mniej doświadczeni gracze, którzy nie bedą mieć zielonego pojęcia ze istanieją takie bandy ( nie ma przecież takiego obowiązku)

Ja osobiście jestem za bandami z podręcznika i anuala.

No i an pewno będa punkty za klimat i malowanie band.
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

Offline goobos

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 20, 2004, 08:23:33 pm »
uwazam ze bandy z podrecznika + annual to dobry wybor (co prawda nie bedzie norsow ani piratow, ale co tam ;) ) z tym ze dawanie punktow za klimat to chyba raczej zly pomysl bo to co dla jednych jest klimatyczne nie koniecznie musi byc klimatyczne dla drugich (wystarczy spojrzec na temat o klimacie)
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski

 

anything