trawa

Autor Wątek: KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM  (Przeczytany 51387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Udo Twardke

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 21, 2004, 01:35:55 pm »
Wystarczy zdefiniowac kilimat  :P

na nasz użytek bedzie to:

- Zgranie wyglądu bandy jako całości
- stopień w jakim figurki odpowiadają rozpisce
- Szczegóły harakterystyczne dla danych nacji\band

A punkty za malowanie bedą osobno.
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

Offline nahar

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 21, 2004, 02:14:40 pm »
Szkoda, ze nie bedzie piratów...
to bym się sprężył i przywiózł załoge.
Ocena, malowania, klimat itp, to zaden problem.
Organizatorzy (niegrający najlepiej), wegług swego widzimisię oceniają malowanie itp.
Na WM oceniał kolo z GW polska i troche wypadły mi zęby (byłem sędzią) jak najwięcej za malowanie dostała banda, po której sie tego nie spodziewałem (zresztą nie tylko mi zęby wypadły ;-))).
Ale coż jest to tak subiektywne, ze nie ma się czego czepiać - Sędzia oceniający nie może grać w turnieju, najlepiej moim zdaniem zeby był z zewnątrz. Bo jak się za dobrze zna kategorię wg których oceniamy figurki itp to robimy bandę "pod ocenę", nawet jak sami inaczej malujemy, lub nie zgadzamy sie z rozmieniem "klimatowość" podanym przez organiaztorów w regulaminie.
Np na WM Misio wpisał że banda powinna stwarzać wrażenie całości. Więc zeby mieć za to punkty trzeba było pomalować własnie tak, a nie inaczej, nawet jak ktoś ma inny pomysł na malowanie.

No i koniecznie NIEGRAJACY sędzia. Albo lepiej: moze grac, ale nie bierze udziału w turnieju. Tak było na WM, grałem ale nie byłem klasyfikowany. Powiem, że mimo fajnych bitwe wolałbym nie grać, tylko spokojnie zjąć się sędziowaniem. Osobiscie mogę powiedzięć, że przez to że nie brałem udziału w turnieju nie przykładałem się do niektórych potyczek tak jak bym chciał (vide moja relacja).

Pozdówka

Ps Może jednak piraci napadną na Mordheim....?
paweł

Offline goobos

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 21, 2004, 02:19:55 pm »
ok-wiec co do pkt 1 to ja mam pewne watpliwosci-otoz o ile powiedzmy bandy ludzkie wg mnie powinny miec jednolita kolorystke najlepiej odpowiadajaca miastu z ktorego pochodza o tyle np bandy zielonoskore czegosc tekiego posiadac nie powiny-dla mnie to jest zbieranina orkijskich ew goblinskich szumowin i dla tego wlasnie kazdy z nich wyglada inaczej (bylo swoja droga wspominane w temacie "klimatycznym" jednolite uzbrajanie band-polecam do niego zajrzec) i o ile stopien w jakim figurki odpowiadaja rozpisce jest punktem mysle trafionym (chociaz z drugiej storny co jak ktos ma i luk i np miecz-gracz ma miec 2 figurki bo inaczej odejmie sie mu punkty??) a punktu o szczegolach charakterystycznych to juz wogole nie rozumiem-co masz na mysli?? Poza tym uwazam ze o zwyciestwie powinna decydowac w 90% rozgrywka a w 10% cala reszta-jak ktos jest wytrawnym malarzem to z regoly sa konkursy na najlepiej pomalowana figurke itd a Ci ktorzy nie maja wielkich talentow malarskich nie powinni tylko przez to przegrywac na turnieju
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski

Offline Udo Twardke

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 21, 2004, 03:40:26 pm »
Przedewszystki nie wyobrażam sobie aby organizator miał brac udział w turnieju, to już samo w sobie stanowi powód do czepiactwa.
Malowanie i klimat bedzie oceniane przez kilka osób, nie autorytatywnie przez jedną, i to osób mających o tym pewne pojęcie

goboos gram w mordheim odkąd wyszedł, w warhammera od 12 lat zdaje sobie sprawe że gobosty to zbieranina, już ty sie nie martw. Zgrany wygląd bandy nie oznacza jednolitosci a adekwatnosć do charakteru ekipy.
Demakracja jak widac to system do dupy  :lol:  zanim coś sie ustali rzecz staje sie nieaktualna.

bedzie  ucfzciwie, a jesli bedziesz miał inne odczucioa napiszesz o tym artykulik i sie wyżyjesz.
Kazda ocena zostanie uzasadniona jak w sadzie, nie bedzie suchego werdykto, cześć oceny to bedzie głosowanie wsród graczy. Punkty za malowanie będą marginalne, z drugiej strony są uzasadnione, nic takj nie odbiera przyjemnosci z grana jak niepomalowana banda na przeciwko.
Nie bedzie natomiast punktów karnych.

A co do szczegółów rusz łepetynką, skoro tyle rozprawiasz o klimacie.
Reikland powinien wyglądac jak reikland, to sigmarianie a ci jak każdy wie zabobonni sa jak diabli. Tu ma wyjsć na jaw wyobraźnia.
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

Offline Udo Twardke

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 21, 2004, 04:11:43 pm »
Tu jest na razie szkic regulaminue turnieju

prosze sie z nim zapoznać i wysunąć uwagi (byle konstruktywnie)

Turniej Mordheim – Zasady


Turniej Mordheim jest częścią konwentu Goblikon 2004. Uczestnikami turnieju mogą być tylko uczestnicy konwentu, a samo uczestnictwo w turnieju nie pociąga za sobą dalszych opłat.

Bandy:

Każdy  chcący wziąć udział w turnieju powinien przygotować sobie jedną bandę z pośród wymienionych poniżej:


- Reikland
- Middenheim
- Undead
- Marienburg
- Sisters of sigmar
- Witch Hunters  
- Cult of the Possesed
- Skaven Clan Eshin

- Dwarf Treasure Hunters
- Orcs&Goblins
- Kislevites
- Averlanders
- Ostlanders
- Shadow Warriors

Bandy powinny liczyć sobie 500 pt (wyjątek Marienburg) i powinny zostać wybrane wedle początkowych możliwości bez przedmiotów posiadających trudność zdobycia. Za wyjątkiem dwóch sztuk Lucky Charm

Bandy wybieramy z początkowym poziomem doświadczenia i bez najemników ( będzie można ich dokupić po pierwszej bitwie podobnie jak przedmioty posiadające poziom „trudności zdobycia”)

Rozgrywka:

Rozgrywka odbywać się będzie w systemie par, dobieranych losowo. Z rewanżem.
Za każde zwycięstwo otrzymuje się 2 punkty za remis 1. Jeżeli liczba uczestników nie będzie zbyt wysoka możliwy jest system każdy na każdego. W obu przypadkach po pierwszej turze połowa band,  o najwyższej liczbie punktów przechodzi do drugiego etapu gdzie znów losowane są pary i rozgrywane dwa mecze. I tak do wyłonienia dwóch najlepszych band które rozgrywają ze sobą trzy mecze finałowe, które wyłonią zwycięzcę.

- Organizator nie bierze udziału w turnieju
- Każda bitwa będzie trwała 7 tur, lub za zgodą obu graczy 5+k3
- Obowiązują tylko zasady z podręcznika Mordheimu, z rozwiniętymi tabelami krytyków i niewypałów
- Decyzje osób sędziujących są ostateczne
- Potyczki rozgrywane będą wedle zasad scenariusza skirmish, chyba że ilość graczy umożliwi losowanie ich każdorazowo z pośród bitew podręcznikowych.


Modyfikacje:
Stosowane będą zasady Szalonej Magii
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

Offline goobos

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 21, 2004, 04:26:07 pm »
na poczatek uwaga co do punktowania-za remis 1 a za zwycieztwo 2??troche to dziwny system i mysle ze system 3 za zwyciestwo a 1 za remis jest chyba bardziej sensowny-skoro uzywaja go na ME to chyba jest sprawiedliwy wiec moze jednak zdecydowac sie na niego. Kolejna sprawa-skoro mozna uzywac band z annuala to dlaczego zasady maja  byc tylko z podrecznika a nie poprawione z annuala (a bandy ktore zostaly poprawione w annualu maja byc robione wg podrecznika czy annuala?)Wciaz nie jestem przekonany co do oceniania klimatu-mysle z bedzie to temat dosc drazliwy, a takich chyba z gory lepiej omijac, a jak juz koniecznie chcecie oceniac klimat to moze zorganiozwac oddzielny konkurs na najbardziej klimatyczna bande (i jak ktos chce to bierze udzial). Co oznacza ze punkty za malowanie beda marginalen-10% czy moze 1%??
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski

Offline Udo Twardke

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 21, 2004, 06:17:40 pm »
Co do zasad z annuala odpowiedż jest prosta bo nie kazdy je zna i nie każdy grający w mordheim musi je znać.
Bandy podręcznikowe, z tego samego powodu.
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

Offline goobos

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 21, 2004, 08:04:35 pm »
przy takim zalozeniu to chyba na turinieju bedzie ogolna wolna amerykanka bo podrecznik tez nie kazdy ma i nie kazdy zna ;) a na powaznie to chyba jednak warto sie zastanowic nad zasadami z annuala ew z LRB-ten moze miec kazdy kto ma dostep do sieci-gdyz w nich zostaly poprawione bledy przynajmniej z pierwszego druku podrecznikow. A co do tego czy kazdy gracz musi znac zasady z annuala to oczywiscie nie musi, ale powinien bo to one wlasnie sa zasadami oficjalnymi
-(..)Wiec nie ma w wlace nic pieknego?Nie ma.Pot, krew smrod...Nie spotkalem takiego, co dostal mieczem i sie nie sfajdal." "Achaja" A. Ziemianski

Offline nahar

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 21, 2004, 09:15:07 pm »
Nie rozumiem o co chodzi z tym ze nie mozna kupować sprzętu z sygnaturą Rare? Tzn jak mam zestawić uzbrojenie Sisters of Sigmar? Same pałki???
To chyba jakiś błąd. Dlaczego nie zastosowac poprostu zasad z książki: 500 gc i tak jak jest napisane. Kupujemy TYLKO z list ekwipunku i broni konkretnej bandy.
Zasad w Annualu nie mam zadnych specjalnych poza końmi. Są natomiast przedmioty dodatkowe. Może ich nie być - jak tam wola organizatora.

To że scenariusz obowiązujący to skirmish stawia pod znakiem zapytania moj przyjazd. Panowie granie 6 razy pod rząd tego samego to jakaś pomyłka. Lepiej ustalić: w pierwszej rundzie taki, w drugiej taki itp. Szczególnie ze skirmish jest najbardziej dennym scenariuszem jaki wymyślono do Mordheim.
Poddaję to pod rozwagę.
A to że ktoś nie ma annuala nie zwalnia ze znania - w koncu to wazny dodatek do podstawki, matriały z niego są dostępne w większosci na NG (po polsku) no i jest do ściągnięcia.
paweł

Offline Udo Twardke

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 21, 2004, 09:15:45 pm »
podaj linki jeśli mozesz

problem polega też na tym, ze choć moze wyda ci sie to jak z innego świata ni9e każdy ma dostep do neta i wie gdzie szukać.
Tu ludziska od dawien dawna pogrywają sobie wedle tych zasad i dają sobie rade...
Ale nie jest to temat zamkniety zobaczy sie
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

Offline Udo Twardke

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 21, 2004, 09:23:10 pm »
własnie po to dałem tu regulamin zeby pozastanawiac sie nad nim,
Dlaczego skirmisch. ma te zalete ze nie dyskwalifikuje np. krasnali z ich ruchem, tak jak csenarusze wyscigowe
Co do rarów to tez luźny pomysł zawse tak grywaliśmy u nas.
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

Offline nahar

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 21, 2004, 09:24:48 pm »
Spytaj się Dracona2 czy dalej ma na serwerze Annual.

Adres Dracona2:

http://www.mordheim.neostrada.pl/mordheim_annual.pdf

W sumie tak naprawdę to nie ma tam nic ciekawego poza poprawionymi bandami. Tylko trzeba powiedzieć ze konie wg zasad z podstawki.

Bardzo cieszę sie ze są niewypały - tylko czy zmniejszacie koszt broni palnej jak sugerują angole?? (moim zdaniem to zbędne).
I jest jeszcze jeden problem: (wyszedł na WM) do której grupy broni liczymy sztylet, przy rozszeżonych krytykach??
Cięzka sprawa, bo jak do mieczy i toporów to dagger robi się trochę za mocny jak na 2 gc.
Oficjalnie (haha) nic na ten temat nie ma. Jest sugestia (tak było na WM), że z daggera nie mam krytyków. Ale prawdę mowiąc to przydało by się to jakoś rozwiązać (oczywiscie to zadanie dla GW).

plis zastanówicie sie na innymi scenariuszami niż skirmish (tyle jest fajnych...)
paweł

Offline drachenfeles

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 21, 2004, 09:30:33 pm »
zgadzam się z naharem, obowiązywać powinien podręcznik plus annual, zresztą najważniejsze rzeczy można przedrukować, by można było łatwo rzucić okiem.

Co do tworzenia band to albo tworzymy zgodnie z zasadami kampanii, albo z one off game, mieszanie baardzo źle wychodzi.

Offline Udo Twardke

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 21, 2004, 11:44:32 pm »
co do niewypałów osobiście gram bez zminiejszonego kosztu, broń ognista i tak ma niesamowite mozłiwosci wiec moze być droga i lekko zawodna

Co do sztyletu to kiedys używaliśmy dla niego krytyków do walki bez broni ( w końcu to także szpony itp, wiec i sztylety i noże dobrze siew tym mieszczą)

podeślij propozycje scenariuszy, na adres bouli@goblikon.com
ódl sie do Jasnego Sigmara bym nie znalazł w tobie niczego co pragnąłbyś Ukryć

Offline MiSiO

KONWENT I TURNIEJ MORDHEIM
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 22, 2004, 04:31:49 pm »
najemnicy powinni moc, jak mowia zasady, byc w poczatkowych bandach... ale jak uwazacie.