trawa

Autor Wątek: Wielkie Bitwy  (Przeczytany 5269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Turgon Mądry

Wielkie Bitwy
« dnia: Czerwiec 15, 2004, 01:37:46 pm »
LOTR jest, jak wszyscy wiemy, skirmishem. Czasami jednak są chwile, gdy chciałoby się, żeby było inaczej (np. grałem kiedyś bitwę na 4000pkt :( ) Macie jakieś pomysły co zrobić, żeby gra była przyjemniejsza, realistyczniejsza, szybsza w bitwach na duuuuże ilości pkt.?

Drachenfeles chyba wspominał coś o swoich zasadach na takie okazje, ale jest to temat dla wszystkich 8)
rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

Offline MiszkA

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2004, 02:08:35 pm »
poza zmiana zasad nic raczej nie wymyslisz...;]
Proponuje zaopatrzyc sie w podstawki pod regimenty, kilka osob do przesuwania figurek i rzucania... mzoe bedzie choc troche szybciej  ;)
G: 3248856

Offline Jaskier

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2004, 02:49:49 pm »
podstawki to chyba nienajlepszy pomysł - dla mnie duży urok przedstawiają te wojska w nierególarnych szykach, falami rzucajace się na wroga, wyłomy w szeregach itd - takto dostalibyśmy lotrowego młotka :| [/quote]

Offline LordThom

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2004, 03:12:30 pm »
nieee... podstawki pod regimenty to klaapa. wypas wyglada taka (c)hmara zmierzajaca do starcia w niekoniecznie idealnym szyku...
... a z drugiej strony to mnie mecza takie bitwy... 4000 p? kiedys jasne ze chcialbym sobie zagrac, ale najbardziej lubie grac bitwy 500-1000p... ta wyższa granica jasne z bohaterami typu nazgul.
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline MiszkA

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2004, 03:22:12 pm »
moze i tak, ale przesuwanie 170 modeli na strone co ture sprawia sporo problemow ;] Zreszta kupa to moga sobie leciec uruki albo inne plugawe stworzenia, a nie dumni wojownicy Zachodu  8)
G: 3248856

Offline Turgon Mądry

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2004, 03:31:25 pm »
Nie, nie chcę zmieniać podstawek! W końcu gram w Lotr'a, nie w Warhammer'a! ;)  Zasady... hmm... czasem mnie strasznie wkurzają, ale z drugiej strony są bardzo czytelne. Jak bym zaczął kombinować z nowymi zasadami to zachwiał bym delikatną równowagę gry :lol:
Ale przeznam, ciągną mnie oddziały, szyki, trębacze i tacy tam...
rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

Offline MiszkA

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2004, 03:38:21 pm »
Czyli wracamy do sedna - chcesz grac na 4000 - przerzuc sie na warhammera ;] Smaczek LotRa to jednak małe, 'kameralne' starcia ;]

Jednak co racja, to racja, chyba każdy z nas chetnie rozegralby np. bitwe na polach Pelennoru...
G: 3248856

Offline Turgon Mądry

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2004, 03:43:35 pm »
Nie, nie, nie, nie...
Gram w Lotra, bo to.. LOTR!
Gram na 4000pkt, ale tylko raz na jakiś czas. Niestety trwa to wtedy cały dzień... tzn. może to i dobrze, ale jest czas tylko w weekendy...
Cytuj
Jednak co racja, to racja, chyba każdy z nas chetnie rozegralby np. bitwe na polach Pelennoru...

No! Nic dodać, nic ująć! :cheers:
rrare humanum est, sed insapientis - in errore perseverare.

Offline LordThom

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2004, 06:17:04 pm »
noo... na 4000p to trzeba dokladnie chyba z całą dobę zagospodarować...  :)
cos czuje ze musialbym taka bitwe podzielic na raty  :D
i]Czas nie ma początku ani końca.
Czas jest jak wąż Uroboros, który chwycił zębami własny ogon.
W każdym momencie kryje się wieczność.
A wieczność składa się z chwil, które ją tworzą.[/i]

Offline drachenfeles

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2004, 06:35:46 pm »
Cytuj

Drachenfeles chyba wspominał coś o swoich zasadach na takie okazje, ale jest to temat dla wszystkich


mogę wrzucić je na sieć, wraz z armylistami potem mnie zbluzg... eee to znaczy wyrazicie swoje opinie na ten temai możemy rozpocząć kłut... to znaczy dyskusję na temat zawartości.
Aha są niekompletne bo nie miałem czasu ich skończyć.

Offline Glorfindel

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2004, 07:14:03 pm »
moim marzeniem jest stoczenie bitwy tak na 15000 p z prawie wszystkimi bohaterami i jednostkami toczącą sie przez kilka dni na stole szerokości
5-6 metrów ( da się to załatwić np. spotykając się w jakiejś szkole -mama mojego kumpla jest dyrektorką w podstawówce więc z ''wypożyczeniem'' sali nie będzie problemów :) - i zestawiając odpowiednia liczbe  ławek na to 2 duże płyty styropianowe, z tym problemu też nie będzie :)  )

pozostaje tylko zebrać odpowiednią liczbe figurek + 8 osób ( Gondor, Rohan, Elfy, Krasnoludy vs. Easterlingowie+Haradrimowie, Mordor, Isengard, Moria)
no z naszym tempem zejdzie nam ze 2 lata :cry:
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Draugdin

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 16, 2004, 04:17:23 am »
Drach bardzo chętnie zapoznamy się z tymi zasadamy.
Sam dobrze wiesz że nie ma to jak twórcza ... dyskusja. ;)
here is no better Magic than Steel...

Offline Darulus

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2004, 07:53:38 am »
Moim zdaniem wielkie bitwy są naprawdę ok. Ja z moim kolegą myslimy o bitwie na ok. 2000 pkt. Nie zmieniamy zasad, natomiast zastanwiamy się nad takim rozłożeniem bitwy, aby na stole nie znalazły się na raz wszystkie nasze siły. tzn. bitwe można rozpocząć z 1000 pkt, następnie w dalszych turach dochodzą posiłki po 600 i 400 pkt. oczywiście zasady wprowadzania posiłków wymagają dalszego doprecyzowania. Przy tak opracowanej bitwie unikamy zasypania stołu fugurkami. Ponadto można potraktować takie stracie jako fragment większej bitwy tj. posiłki mogą wchodzić na stół z różnych jego stron. W takiej sytuacji mogą pojawić się interesujące  rozwiązania taktyczne.

Offline Lu-trz

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2004, 08:07:25 am »
Gram tylko większe bitwy i zawsze wystawiam armie na podstawkach - kiedy ma juz dojśc do starcia chłopaki schodzą z podstawek  8) .
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline drachenfeles

Wielkie Bitwy
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 16, 2004, 10:37:15 am »
Ok, wystarczy kliknąć tutaj
uprzedzam tylko, że całość nie jest skończona

 

anything