trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 350553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #630 dnia: Marzec 26, 2015, 09:56:29 am »
Help, I need somebody, help
Przymierzam się do zakupu całego runu Spidera JMS'a (perek82 - dzięki za utwierdzenie mnie w słuszności tej decyzji). Na razie sprawdzałem na Multiversum i jeden tom kosztuje ok. 135 zł. Z kolei na Amazonie cena jest już bardziej przystępna, ale nigdy nie dokonywałem tam zakupów. Czy ktoś mógłby mnie wprowadzić w tajniki zakupów na Amazonie? Teoretycznie wydaje mi się to proste - klikam na odpowiedni towar, płacę, czekam i mam co chciałem; ale czy faktycznie tak jest? Nie wiem przede wszystkim jak wygląda sprawa z płaceniem?
I jeszcze mnie coś zastanawia - mnogość różnych sklepów gdzie mogę kupić komiks i duża rozbieżność cenowa pomiędzy nimi. Wcześniej myślałem, że Amazon to zwykły (choć duży) sklep, coś jak Empik, ale wygląda na to że to bardziej jak Allegro. Czy tak właśnie jest?

Offline wilk_stepowy

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #631 dnia: Marzec 26, 2015, 10:06:08 am »
@laf - ja kupowałem kilka komiksów na amazonie. Sprawa wygląda tak, że rzeczywiście ogólno rozumiany sklep Amazon funkcjonuje i możesz bezpośrednio od Amazonu kupować. Takie przedmioty są oznaczone wyraźnie - sprzedającym jest Amazon. Ale - oprócz tego, co jest wyraźnie odróżnione, można kupować przedmioty nowe i używane od innych sprzedających. Ceny potrafią bardzo niskie, ale niestety często jest tak, że oferowana jest wysyłka tylko do rodzimego kraju. Np. chciałem kupić komiks od sprzedającego wordery - który nawiasem mówiąc oferuje szeroki wachlarz komiksów o niskiej cenie, na amazon cena przedmiotowego komiksu była sporo niższa niż ten sam komiks od tego sprzedającego na ebay. Ale przedmiot na Amazon mógł być wysłany tylko do uk, dopiero płacąc więcej na ebay można było ściągnąć go do Polski.


Wysyłka na Amazon jest stała i koszt jest dyktowany przez portal. Są jakieś możliwości kupna bez płacenia za wysyłkę, ale tylko dla przedmiotów sprzedawanych przez Amazon.


Ja płaciłem kartą, paypala z tego co pamiętam nie ma. Komiksy za każdym razem przychodziły dość szybko jak na zagraniczną wysyłkę (między 1 a 2 tygodnie) w nienaruszonym stanie.


Mam nadzieję że coś rozjaśniłem.

Offline perek82

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #632 dnia: Marzec 26, 2015, 10:20:16 am »
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #633 dnia: Marzec 26, 2015, 11:17:40 am »
@laf - ja kupowałem kilka komiksów na amazonie. Sprawa wygląda tak, że rzeczywiście ogólno rozumiany sklep Amazon funkcjonuje i możesz bezpośrednio od Amazonu kupować. Takie przedmioty są oznaczone wyraźnie - sprzedającym jest Amazon. Ale - oprócz tego, co jest wyraźnie odróżnione, można kupować przedmioty nowe i używane od innych sprzedających.
I tego właśnie nie kumałem - była cena podana przez Amazon, a dodatkowo ten sam komiks oferowany przez inne sklepy. Dzięki za wyjaśnienie.

@laf
tutaj masz sporą część runu Straczynskiego:
http://allegro.pl/okazja-straczynski-the-amazing-spider-v-1-10-tpb-i5200335980.html
Cena jak najbardziej przystępna, ale jednak nie ma wszystkiego. Brak Amazing Spider-Man by JMS Ultimate Collection, Book 5, czyli ostatniej części (która nawiasem pisząc według ocen jest najsłabsza). A poza tym początek tego runu mam już z WKKM i interesuje mnie tylko jego kontynuacja. Niemniej dzięki bardzo za info.

Offline Hollow

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #634 dnia: Marzec 31, 2015, 03:09:06 pm »
Czyta ktoś Avenging Spider-man? Jeśli tak to jakie wrażenia.

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #635 dnia: Kwiecień 02, 2015, 09:45:09 am »
Odświeżyłem sobie niedawno Spider-mana 10/93, czyli "Dziedzictwo Osbornów" z Spectacular Spider-man 189, 190. W tamtych czasach te scenariusze DeMatteisa średnio mi podchodziły, bardziej jarałem się akcją, gościnnymi występami wszelkich Ghost Riderów, mrocznymi scenariuszami i kreską McFarlane'a. Jak to po latach zmienia się punkt widzenia, to co kiedyś było przerywnikiem między tymi najciekawszymi historiami, z czasem nabrało klasy i dziś wydaje mi się kwintesencją Spider-mana, a to co kiedyś wydawało się takie cool, dziś rozczarowuje i męczy. Szkoda, że TM-Semic nie wydało więcej z Spectacular Spider-man De Matteisa i Buscemy. Smacznie zapowiada się sześcioczęściowa historia "The Child Within" z numerów 178-183 (184 to chyba jeszcze jakiś epilog) z Verminem i Green Goblinem - na liście CBR 50-ciu najlepszych historii z Spider-manem na 10 miejscu jest "The Harry Osborn Saga", w skład której wchodzą właśnie numery 178-184 + wydane u nas "Dziedzictwo Osbornów" i "Najlepsi wrogowie" - taki zbiorek w WKKM, to by było coś!

Za to wydano u nas trzy historie poprzedzające "The Child Within", rysowane przez Buscemę, niestety nie DeMatteisa. Spectacular Spider-man 171, 172 (8/92 historia z Pumą), 174, 175 (2/93 historia z Octopusem) i 176, 177 (6/93 historia z Coroną). Nie czytałem ich od dobrych 20-stu lat. Warto się za nimi rozejrzeć i przypomnieć je sobie?

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #636 dnia: Kwiecień 02, 2015, 10:15:12 am »

Za to wydano u nas trzy historie poprzedzające "The Child Within", rysowane przez Buscemę, niestety nie DeMatteisa. Spectacular Spider-man 171, 172 (8/92 historia z Pumą), 174, 175 (2/93 historia z Octopusem) i 176, 177 (6/93 historia z Coroną). Nie czytałem ich od dobrych 20-stu lat. Warto się za nimi rozejrzeć i przypomnieć je sobie?

Po historie z Pumą możesz sięgać śmiało. Są podobnie jak scenariusze DeMattiesa utrzymane w mrocznym tonie  i stawiają bardziej na zagłębienie się w psychikę bohaterów. Co do dwóch pozostałych to są to dość sprawnie napisane senacyjniaki, które zasadniczo nic nie wnoszą do życiorysu Pajączka. Taka miła odroczenia po ciężkich klimatach Pumy i DeMettiesa. Dodam jeszcze, że historie z Coroną napisał K. Busieck.

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #637 dnia: Kwiecień 02, 2015, 10:27:09 am »
Dzięki!

Dodam jeszcze, że historie z Coroną napisał K. Busieck.

No tak, scenarzysta "Marvels", to też dobra zachęta.

Offline laf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #638 dnia: Kwiecień 02, 2015, 12:01:14 pm »
Po historie z Pumą możesz sięgać śmiało. Są podobnie jak scenariusze DeMattiesa utrzymane w mrocznym tonie  i stawiają bardziej na zagłębienie się w psychikę bohaterów. Co do dwóch pozostałych to są to dość sprawnie napisane senacyjniaki, które zasadniczo nic nie wnoszą do życiorysu Pajączka. Taka miła odroczenia po ciężkich klimatach Pumy i DeMettiesa. Dodam jeszcze, że historie z Coroną napisał K. Busieck.
Potwierdzam, że historia z Pumą scenariuszowo daje radę, powiedziałbym nawet, że jest bardzo dobra. Co do pozostałych to można sobie spokojnie odpuścić, chyba że masz plany aby odświeżyć sobie wszystkie wydania Spidera z TM Semic, co ja (nie chwaląc się) ostatnio rozpocząłem.
numery 178-184 + wydane u nas "Dziedzictwo Osbornów" i "Najlepsi wrogowie" - taki zbiorek w WKKM, to by było coś!
Właśnie uzmysłowiłeś mi jak słabe i zupełnie niepotrzebne są niektóre tomy wydane w ramach WKKM. A w zamian można by mieć tak wspaniałe opowieści. Rozmarzyłem się.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #639 dnia: Kwiecień 03, 2015, 07:19:12 pm »
Smacznie zapowiada się sześcioczęściowa historia "The Child Within" z numerów 178-183 (184 to chyba jeszcze jakiś epilog) z Verminem i Green Goblinem

Tak się składa, że w ostatnim czasie przeczytałem run DeMatteisa i Buscemy w "Spectacular Spider-man" od początku ("The Child Within") do tematycznego końca, czyli "Najlepszych wrogów".
Była to dla mnie odtrutka na niechęć do mojego ulubionego niegdyś herosa, której nabawiłem się po "One More Day" oraz występach Pająka w Avengers, gdzie na ogół odgrywa on rolę "wiejskiego głupka".

I lekarstwo podziałało!
Cały run jest wspaniałą, dobrze napisaną sagą o "grzechach ojców". Bohaterowie są wielowymiarowi, poobijani wewnętrznie, poruszająco wiarygodni. Narracja wizualna - słynne (czy osławione) rysunki Buscemy - bardzo filmowa (powtarzanie podobnych kadrów i te rewelacyjne, nieme panele) i ekspresyjna w scenach walk.
Dla mnie najlepsze jest właśnie "The Child Within" - swoisty epilog do "Ostatnich łowów Kravena". Zwłaszcza numer 181
Spoiler: pokaż
z seansem psychoanalitycznym Spidera u dr Kafki
. Następnie bardzo wysoko cenię wydane u nas "Formalności pogrzebowe" Sępa no i wreszcie rewelacyjne zakończenie sagi Vermina w "The Death of Vermin", w którym
Spoiler: pokaż
powraca jego "twórca" Baron Zemo
. Finał, czyli "Najlepsi wrogowie", to jak dla mnie szczyt tego, co można wycisnąć z seryjnego komiksu superbohaterskiego. Historia (zwłaszcza czytana w kontekście całego runu) naprawdę wciąż łapie za serce.
Oczywiście nie wszystko jest tu nadal tak świeże jak 25 lat temu. Dla mnie np. historia z niebieskimi X-men (197-188), mimo że dość dziwaczna, przede wszystkim była jednak nudnawa i raczej banalna. Psychologizm całego runu może się również wydawać niektórym naiwny. Cóż, Dostojewski to to nie jest - a jednak! Choć komiksy te mają już ćwierć wieku, a ja jestem dorosłym facetem, to i tak byłem pod wrażeniem, jak można było włożyć w nie tak wiele sensu.

Także serdecznie polecam tę lekturę! Wydane w Polsce fragmenty są zręcznym "wyciągiem" (wliczam do tego także prolog Busieka z Coroną - bałem się go w dzieciństwie, a teraz bardzo mi się spodobał). Ale zwłaszcza dwóch historii o Verminie jednak szkoda pomijać!
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #640 dnia: Kwiecień 03, 2015, 09:48:10 pm »
Dzięki Szczoch, że podzieliłeś się swoimi wrażeniami z lektury tych komiksów. Nabrałem na nie jeszcze większej ochoty.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #641 dnia: Kwiecień 14, 2015, 09:20:44 am »
Info trochę nie na temat, ale co tam. :)
W najnowszym CD-Action jako pełniak dorzucono Spider-Man Web of Shadows. To jedna z najlepszych gier o Pajęczaku, fabuła dotyczy inwazji symbiotow na Nowy Jork. Spideyowi pomagają m.in. Black Cat, Wolverine i Moon Knight. W dowolnym momencie można przełączyć między zwykłym kostiumem a czarnym co ma nie tylko wpływ na rozgrywke ale i fabułę. Gazeta kosztuje 16 zł i oprócz Spidera dostajemy jeszcze 2 inne pełne gry. Zachęcam i polecam każdemu kto lubi od czasu do czasu zmarnować trochę czasu przed kompem ;-)

ramirez82

  • Gość
Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #642 dnia: Kwiecień 15, 2015, 04:00:03 pm »
Muszę przyznać, że "Marvel Knights Spider-Man: Śmiertelna trwoga" to kawałek naprawdę przyzwoitego komiksu. Dużo superbohaterskiego napieprzania się po mordach, ale historia z porwaniem cioci May i śledztwem w tej sprawie, wciąga i gładko się ją czyta - ja te cztery zeszyty pochłonąłem błyskawicznie. Miło było zobaczyć starych świrów w akcji, Electro (tego Electro w "Niesamowitym Spider-manie 2" nie mogłem zdzierżyć) i Vulture, nieźle się pajączkowi dali we znaki. Ciekawe co tam Venom nawyprawia w drugiej części...


Offline Koalar

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #643 dnia: Sierpień 13, 2015, 12:50:55 pm »
Zauważyłem, że w tłumaczeniach Hachette Spider-Man nazywany bywa Pajączkiem (czy tam pajączkiem). Przyzwyczajony byłem do tego, że pisano o nim Pajęczak. Ten nowy wyraz brzmi w moich uszach infantylnie. Jak to wygląda w oryginałach? Ten pajączek to Spidey?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Garf

Odp: Spider-Man
« Odpowiedź #644 dnia: Grudzień 06, 2015, 02:03:46 pm »
Po lekturze "Death of Jean DeWolff" nie mam wątpliwości, że komiks ten bije na głowę np. pierwszy tom "Superior Spider-Mana" od Egmontu. Bardzo wciągająca historia z ciekawym konfliktem moralnym (granice, w jakich może wymierzać sprawiedliwość superbohater), porządne rysunki i poczucie realnego zagrożenia ze strony czarnego charakteru, zwiększone fajnym patent z kończeniem każdego z pierwszych trzech zeszytów podobną sceną - taka nieuchronność :) Rysunki na porządnym poziomie, dobrze oddające emocje postaci. Dość powiedzieć, że znałem z późniejszych albumów (np. "Narodzin Venoma") tożsamość mordercy, a i tak komiks mnie porwał. Oby więcej takiego Spider-Mana w Polsce.

Czytałem także drugą konfrontację Pająka z Venomem (ASM 315-317). Bardzo fajna historia, trzyma solidny poziom, rysunki McFarlane'a: cudeńka - tylko moim zdaniem ciut gorsza od ich pierwszego starcia ze wspomnianego WKKM. Może to przez mój brak TM-Semicowej nostalgii.

Poza tym muszę powiedzieć, że "Nothing Can Stop The Juggernaut" rewelacyjnie oddaje charakter Człowieka-Pająka. Juggy'ego nie da się zatrzymać, a Spider-Man i tak w niego wali. Raz po razie. I nie poddaje się, próbując coraz to nowszych sposobów. Świetne. Teraz mogę docenić, jak ten komiks inspirował choćby Straczynskiego (bo sądzę, że konstrukcja fabularna "Powrotu do domu" jest swego rodzaju hołdem dla opowieści Sterna. I Romita ilustrował obie :) ).

A "The Kid Who Collects Spider-Man" (ASM 248) - bardzo ciepłe. Oj, ostatnio pochłonąłem parę dobrych historii z Peterem.

http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything