trawa

Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 352002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ranaghar

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 24, 2010, 10:54:58 pm »
Kolejne są na podobnym poziomie. Ale ja nie narzekam. Spider-man z założenia jest czytadłem i run Straczyńskiego świetnie spełnia to założenie :)

Offline zetfach

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 08, 2012, 11:43:26 am »
Witam! Nie orientujecie się może o co dokładnie chodzi z tym nowym spider-manem w universum Ultimate? Że Parker nie żyje i że ten nowy jest czarny? :P O co cho? :biggrin:

Offline Dembol_

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 08, 2012, 02:54:22 pm »
Chodzi o dokładnie to co napisałeś. Po ~150 zeszytach z Peterem Parkerem w alternatywnym do głównego uniwersum Ultimate jego miejsce zajął Miles Morales. Po prostu Ultimate w przeciwieństwie do 616 pozwala scenarzystom na odrobinę więcej swobody to uśmiercili Parkera i zastąpili go nowym gościem bez całego bagażu jaki niesie za sobą postać Petera.

Offline zetfach

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 11, 2012, 12:50:23 am »
a liczyłem, że doczekam się starszego parkera w ultimacie  i komiks trochę straci na imfantylności, którą troszki tam powiewało czasem .

Offline Marvel-Martin

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 26, 2012, 02:48:18 am »
Imfantylnosc? Modne slowo, ale dla mnie takie sa polskie komiksy:) Kto rysuje i pisze ostatnie ''Ultimate Spider-Man''? Wie ktos, co znowu zmienilo sie w zyciu pajeczaka od ostatnich polskich "TAS-M"? Kto jeszcze wielbi scenariusze J.M.Dematteis? :smile:

Offline xShen

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #230 dnia: Grudzień 27, 2012, 12:49:28 pm »
Spoiler: pokaż
Peter Parker nie żyje. :sad:

Offline vision2001

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 27, 2012, 12:54:38 pm »
Spoiler: pokaż
Peter Parker nie żyje. :sad:

Spoiler: pokaż
A nowy Spider jest... czarny! Dla niektórych to może być szok!
A kto może pisać jak nie Bendis? :wink:
I tak na marginesie - pisze się: infantylność.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

endriu84

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 27, 2012, 01:09:12 pm »
Spoiler: pokaż
A nowy Spider jest... czarny! Dla niektórych to może być szok!
A kto może pisać jak nie Bendis? :wink:
I tak na marginesie - pisze się: infantylność.

Kolega nie pisze o świecie Ultimate.
I nowy Spider nie jest tutaj
Spoiler: pokaż
czarny
, a jest nim
Spoiler: pokaż
Dr Octavius


I tak na marginesie: "infantylność" dostala swoje pouczcenie 11 miesięcy temu.

Offline vision2001

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 27, 2012, 01:46:36 pm »
Kolega nie pisze o świecie Ultimate.
Ah jo... Zasugerowałem się wcześniejszymi wpisami dotyczącymi serii Ultimate...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Silvena

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 05, 2013, 08:19:19 pm »
Cześć! Spider-man i Batman to moi ulubieni bohaterowie z dzieciństwa (ach, te TASy :wink: ). Po kupieniu Powrotu do domu z kolekcji Hachette postanowiłam rozglądnąć się i kupić po jednej historii z pajączkiem i Batmanem (Batmana już chyba wybrałam - ten zachwalany The Black Mirror wydaje się być dobrą propozycją), ale mam problem z wyborem dobrego tomiku ze Spider-manem. Czy moglibyście polecić mi jakąś dobrą i dobrze narysowaną historię (poza tymi komiksami z Hachette, amerykańskie wydania mogą być)? Wspomnę że czytałam też Ostatnie łowy Kravena i sama historia i rysunki mi się podobały, ale jeśli chodzi o rysunki to jednak chyba bardziej pasują mi te "nowocześniejsze" i "dynamiczniejsze" jak np. Romity Jr. z Powrotu do domu. Poradzicie coś? :smile:

endriu84

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 05, 2013, 08:41:36 pm »
Spider ma ostatnio kiepskie lata, stad grzechem byloby coś tak szczerze polecić.

Parę miesięcy temu w UK nabylem album pod tytulem "Marvel Platinum: The Definitive Spider-Man". Bardzo kiepska okladka, ale w srodku na niemal 300 stronach znajdziemy ciekawy zbior najwazniejszych opowiesci (rowniez te najnowsze pomylki) ze wszystkich lat:
Amazing Fantasy #15, Amazing Spider-Man #121-122, 300, 500, 545, 600, Amazing Spider-Man Annual #21, Sensational Spider-Man volume 2 #4.
http://www.paninicomics.co.uk/web/guest/news?id=71038

Jak dla mnie ciekawy przekroj, szkoda ze nie mamy podobnej serii (moze trochę obszerniejszej) na polskim rynku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2013, 09:03:07 pm wysłana przez endriu84 »

Offline Piotruposz

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 05, 2013, 10:38:31 pm »
W Kolekcji Hachette powinno się pojawić jeszcze kilka tomów Spidera. Ja np. nie mogę się doczekać zachwalanego "Blue". A w związku z tym, iż H przez najbliższe miesiące zadba o zamarvelowienie Twojego regału to masz szansę wydać pieniądze na coś dobrego z DC, jak... 2 Batmany (chociaż nowy Animal Man i Swamp Thing pozwoliły mi ostatnio zapomnieć o innych superbohaterach). Przemyśl to :wink:

Chociaż co do Spider-Mana... to mimo wszystko mam nadzieję, że rzuci ktoś jakimiś genialnymi propozycjami, bo sam chętnie poczytałbym coś fajnego z Parkerem, a jakoś nic mnie nie przekonuje. A jakby było mało to "Powrót do domu" bardzo mnie zawiódł. Nie wiem dlaczego okrzyknięto go takim świetnym komiksem.

Offline Catman

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #237 dnia: Styczeń 05, 2013, 10:53:00 pm »
Jest świetnym komiksem ponieważ ma świetnę fabułe a rysunki JRJ nie brzydzą. Nowy wróg fajny pomysł by wywrócić życie Petera do góry nogami dodając wątki mistyczne. No i przede wszystkim JMS w tym komiksie postanowił skończyć z Peterem gówniarzem i w końcu pokazać że ma 30 lat i czas dorosnąć podjąć się stałej pracy.

Offline Silvena

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 05, 2013, 11:08:20 pm »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Przeglądałam ranking IGN najlepszych opowieści o Spider-manie i smutne jest to, że nowe historie są tak daleko w tyle... No cóż, tymi starszymi nasycę się z kolekcji, tak jak mówisz Piotruposz ;) a pieniądze mogą pójść np. na Trybunał Sów od Egmontu w lutym :)

Offline vision2001

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 05, 2013, 11:14:01 pm »
nie mogę się doczekać zachwalanego "Blue"
Lepszy jest Hulk: Gray a jeszcze lepszy Daredevil: Yellow. Szkoda, że tych pozycji (pewnie) nie rzucą u nas na rynku :sad:
Uwielbiając kreskę Humberto Ramosa polecam rzeczy, które wyszły w ramach Dobry Komiks i kontynuację (czyli Spectacular Spider-Man). Dodatkowo Jankins i Ramos w Peter Parker: Spider-Man #44-47 (vol. 2) jak dla mnie stworzyli świetną historię pt. "Return of the Goblin".
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

 

anything