Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 352873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #300 dnia: Marzec 01, 2013, 08:16:45 am »
W zasadzie chodziło mi o kwestie finansowe, gdyby chciało się zebrać komplet wydań papierowych. Jestem nieco staroświecki i nie moge oswoić się z myślą, że wszystko już jest w wersji elektronicznej :smile:


@fragsel - miałeś może okazję widzieć na własne oczy to wydanie, do którego podałeś link? Zastanawiam się co jest w środku, bo cena nie jest bardzo wygórowana. Rozumiem, że to wersja elektroniczna, ale chyba też nie jest pełna, bo gdzieś wyczytałem, że to kończy się w 2006 roku. To prawda?

Jest takie wydanie papierowe, które w kilku - nie kilkunastu czy kilkudziesięciu - tomach przedstawia komplet opowieści o pajeczaku?
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2013, 11:13:10 am wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 01, 2013, 11:03:10 am »
@fragsel - miałeś może okazję widzieć na własne oczy to wydanie, do którego podałeś link? Zastanawiam się co jest w środku, bo cena nie jest bardzo wygórowana. Rozumiem, że to wersja elektroniczna, ale chyba też nie jest pełna, bo gdzieś wyczytałem, że do kończy się w 2006 roku. To prawda?
Nie, nie widziałem. Namiary na to dostałem od kolegi z Complete Marvel Reading Order. Z tego co słyszałem (a więc nie dam 100% gwarancji) to po prostu skany cover-to-cover (łącznie z reklamami) wszystkich numerów ASM (z annualami) do 2006 roku własnie. Co oczywiście nie pokrywa wszystkiego, bo pajączek się pojawiał w innych seriach (Web, spectacular, spider-man, team-up, jeden raz w Marvel Super Heroes i w wielu wielu innych) i po 2006 oczywiście. ale jakby ktoś szukał na legalau kupić elektronicznie to wychodzi najtaniej (szczególnie, że wiem, że są też podobne dla FF, Avengers, Hulka i wielu innych - linków nie podam, ale pewnie nie trudno będzie znaleźć)
Możecie też spróbować subskrypcji (najlepiej rocznej, bo najtaniej) na marvel.com/digitalcomics, ale z tego co koledzy narzekali tam straszne pustki w latach 70-ty, które powoli dopiero uzupełniają. ale nowszych podobno większość jest

Co do kilku tomów wszystkiego: najtaniej i najlepiej rozmiarowo wychodzą essentiale, ale wiem, że w przeciwieństwie do mnie nie wszyscy trawią czerń z bielą. O żadnych omnibusach nie słyszałem, ale też nie szukałem

Offline Dembol_

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 01, 2013, 11:21:11 am »
Na pewno są omnibusy Lee/Ditko (widziałem 2, z dostępnością pierwszego może być ciężko) i McFarlane'a/Micheline. Oprócz tego seria Marvel Masterworks (też w kolorze, ale drogie), która też obejmują początki różnych serii. Ostatnio MM dostępne są również w miękkiej oprawie.

Offline peta18

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 01, 2013, 12:55:36 pm »
@fragsel - miałeś może okazję widzieć na własne oczy to wydanie, do którego podałeś link? Zastanawiam się co jest w środku, bo cena nie jest bardzo wygórowana. Rozumiem, że to wersja elektroniczna, ale chyba też nie jest pełna, bo gdzieś wyczytałem, że to kończy się w 2006 roku. To prawda?
Najprawdopodobniej sa tam plyty DVD. Tak wynika z opisu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 01, 2013, 01:20:52 pm »
Co do kilku tomów wszystkiego: najtaniej i najlepiej rozmiarowo wychodzą essentiale, ale wiem, że w przeciwieństwie do mnie nie wszyscy trawią czerń z bielą.

Ja lubię czerń z bielą, ale raczej w mandze, więc te essentalie średnio do mnie przemawiają.

Cytuj
Najprawdopodobniej sa tam plyty DVD. Tak wynika z opisu.

No tak... :smile:



Cytuj
Oprócz tego seria Marvel Masterworks (też w kolorze, ale drogie), która też obejmują początki różnych serii.

Dokładnie, fajne są te wydania, ale są dość drogie. Kupiłem jedno z nich na MFKiG w ubiegłym roku i bardzo przypadło mi do gustu. Tyle, że na imprezie sprzedawali je za ok 30zł (były tylko 3 części), a normalnie minimum 80zl.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2013, 02:25:41 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Fanatyk_2004

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 01, 2013, 04:12:28 pm »
Omówienie #3 numeru Superiora :smile: Dzisiaj biorę się za czwarty :smile: Jaroslaw_D faktycznie wychodzi na to, że za jakiś czas będzie po staremu :smile:

***
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2013, 07:41:03 pm wysłana przez graves »

Offline peta18

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 01, 2013, 08:15:38 pm »
Przeczytalem ASM 698-700 i jest dobrze, teraz juz przynajmniej wiem co i jak. Sama historia, znajac wczesniej Superiora, juz tak nie zaskakuje, ale jest pewien moment zaskoczenia, kiedy dochodzi do "zamiany". Calosc generalnie na plus, nabralem ochoty na wiecej :) Dobrze, ze poczytalem na wiki cos o calym ASM i dowiedzialem sie, ze od #546 Spidey zostal zrestartowany  :oops:  A Civil War i cala reszta wydawana u nas po polsku to czasy sprzed restartu  :oops: x2  :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Fanatyk_2004

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #307 dnia: Marzec 07, 2013, 06:58:04 pm »
Streszczenie #4 numeru Superiora :smile:

***

Akcja coraz ciekawsza, szkoda że muszę czekać do końca marca na przesyłkę z numerami #5, #6 i #6AU :/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2013, 07:41:33 pm wysłana przez graves »

Offline peta18

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #308 dnia: Marzec 09, 2013, 06:42:11 am »
SSM #5 wchloniety :) Zaczyna sie robic bardzo ciekawie, Otto juz idzie na calego. Polecam.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Piotruposz

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #309 dnia: Marzec 09, 2013, 12:09:35 pm »
SSM #5 wchloniety :smile: Zaczyna sie robic bardzo ciekawie, Otto juz idzie na calego. Polecam.

Seria Superior ma w sobie (wg mnie) wiele nierówności i mam do niej żal. Po przedstawionej na szybko historii w Amazing dostajemy lichy, nijaki początek, który powoooli staje się mniej zły by w końcu WRESZCIE pokazać Spider-Ocka jako interesującą postać, dającą się pociągnąć w równie ciekawym kierunku! Wtedy jednak dowiadujemy się, że lada moment Parker wróci do gry. Nie wiem jak Ty, peta18, ale ja (po ostatnim zeszycie) nie chcę już w tej serii Parkera! Przynajmniej na razie.

Offline peta18

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #310 dnia: Marzec 09, 2013, 09:11:03 pm »
Seria Superior ma w sobie (wg mnie) wiele nierówności i mam do niej żal. Po przedstawionej na szybko historii w Amazing dostajemy lichy, nijaki początek, który powoooli staje się mniej zły by w końcu WRESZCIE pokazać Spider-Ocka jako interesującą postać, dającą się pociągnąć w równie ciekawym kierunku! Wtedy jednak dowiadujemy się, że lada moment Parker wróci do gry. Nie wiem jak Ty, peta18, ale ja (po ostatnim zeszycie) nie chcę już w tej serii Parkera! Przynajmniej na razie.
Masz racje, ze seria ma wiele nierownosci. Poczatek nie zrobil n a mnie duzego wrazenia, ale z czasem zaczelo sie robic coraz ciekawiej. Poki co jestem ciekaw co tworcy wymysla i jak rozwina postac Spidera. Na razie za bardzo nie widze mozliwosci, zeby usunac jakos Ocka, bo poki co Parker nie ma takich mozliwosci, ale pozwole sie scenarzyscie dac zaskoczyc ;)
Na pewno zdecydowanie wole czytac TPB (albo wiecej zeszytow pod rzad) bo wtedy mam lepszy odbior calosci. W miedzyczasie czytam sporo innych komiksow i ksiazek na raz i czasem moj "krytyczny" odbior moze byc mocno zaburzony :) (wciagnalem sie ostantnio mocno w Sweet Tooth, kiedy pisalem, ze komiks jest sredni, ale jak przeczytalem za jedym razem 2 pierwsze TPB to moj odbior tego komiksu sie dosc mocno poprawil).
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #311 dnia: Marzec 13, 2013, 09:57:16 am »
No to kilka słów ode mnie na temat czwórki :)

Recenzja Superior Spider Man #4

Na półce już czeka - na przeczytanie - piątka heh :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline xShen

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #312 dnia: Marzec 13, 2013, 05:53:57 pm »
Mnie zawiódł superior, spodziewałem się większej brutalności jeśli chodzi o walke z tymi złymi.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #313 dnia: Marzec 14, 2013, 01:53:20 pm »
Mnie zawiódł superior, spodziewałem się większej brutalności jeśli chodzi o walke z tymi złymi.

Nie jest to komiks dla dorosłych, więc ciężko spodziewać się większej brutalności. Według mnie czwarty zeszyt i tak był dość "hardkorowy", jak na tego typu zeszyty.

A to Spider Man wykonany przez jednego z artystów pracujących m.in. nad Rycerzem Ciernistego Krzewu:

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #314 dnia: Marzec 17, 2013, 08:20:09 am »
Piątka zaliczona, mogę "wejść" do dyskusji  :wink:

Po przeczytaniu czwórki, spodziewałem się czegoś zupełnie innego w kolejnym zeszycie. Dlatego piątkę odebrałem dwojako. Z jednej strony zabrakło mi
Spoiler: pokaż
Greena i większej rozpierduchy w wykonaniu Massacre
, a z drugiej scena
Spoiler: pokaż
z egzekucją wykonaną przez Otto
mistrzostwo świata. Nie mogę napisać, że poprzednie zeszyty były słabe. Zeszyt, w której główną role odgrywała M.J. również był niezły. Szkoda tylko, że niektóre wątki nie zostały wyjaśnione. Zniknęła nagle ona,
Spoiler: pokaż
nie ma policjantki domyślającej się prawdy o Otto, nie ma May, w końcu nie powiedziano co stało się z dwójką zakładników, których wziął Massacre w czwórce.


W każdym bądź razie, kilka zdań ode mnie na temat piątki.

Superior Spider Man #5 Emotional Trigers



Aha pod koniec maja ukaże się wydanie zbiorcze, zawierające pierwsze pięć zeszytów superiora. Cenowo wychodzi to taniej, ale mi osobiście nie chce się czekać tyle czasu.

http://www.atomcomics.pl/pl/p/SUPERIOR-SPIDER-MAN-TP-VOL-01-MY-OWN-WORST-ENEMY-NOW/14056
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything