Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 351992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 06, 2013, 08:58:10 pm »
Moim zdaniem zamiast tych paru tysięcy jest kilkaset tysięcy i nie jest to chyba tylko moja subiektywna opinia, przynajmniej taką mam nadzieję :wink:

To dlaczego komiksy najczęściej wychodzą w nakładach grubo poniżej tysiąca? Przesadziłeś i to sporo...
Co do Superiora, w moim przekonaniu nie jest to seria do wydawania na polskim rynku. Mi się anwet podoba, ale jestem fanem pajęczaka więc nie jestem obiektywny. Nie spodziewałbym się jednak szału jesli chodzi o sprzedaż w Polsce tej serii
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:03:32 pm »
To dlaczego komiksy najczęściej wychodzą w nakładach grubo poniżej tysiąca? Przesadziłeś i to sporo...


Ale tutaj też nieco przesadziłeś. Grubo poniżej tysiąca? Które? Mistrzowie komiksu byli wydawani w nakładzie tysiąca i z tego co czytałem jeszcze ,,Superman na wszystkie pory roku" miał nakład 900 sztuk, ale poza tym są to raczej nakłady liczące przynajmniej kilka tysięcy.

Offline peta18

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:06:13 pm »
Ale tutaj też nieco przesadziłeś. Grubo poniżej tysiąca? Które? Mistrzowie komiksu byli wydawani w nakładzie tysiąca i z tego co czytałem jeszcze ,,Superman na wszystkie pory roku" miał nakład 900 sztuk, ale poza tym są to raczej nakłady liczące przynajmniej kilka tysięcy.
Naklad danego komiksu to najczesciej przedzial 1000-3000 (w gornej granicy mieszcza sie mangi). Oczywiscie Thorgal to juz inna bajka.
Buk, Hodor i Dziczyzna

N.N.

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:08:09 pm »
Wystarczy wejść na kilka tematycznych stron i widać, że komiksy w Polsce mają przyszłość. Moim zdaniem zamiast tych paru tysięcy jest kilkaset tysięcy i nie jest to chyba tylko moja subiektywna opinia, przynajmniej taką mam nadzieję :wink:
Ożywienie na stronach tematycznych oznacza, że ze snu zimowego zbudziło się kilkasdziesiat osób: od 30-do 100 optymistycznie licząc. Nie wiem, jak udało Ci się z tego zrobić kilka tysięcy. I nie mam pojecia, czemu masz nadzieję, że ta liczba może przerodzić się w kilkaset tysięcy (nie mówiąc już o tym, że zgubiłeś po drodze kilkadziesiąt)

Offline graves

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:12:25 pm »
ale poza tym są to raczej nakłady liczące przynajmniej kilka tysięcy.
Chyba w Niemczech. Tak jak powyżej, z tego co wiem 1-3k to max. Thorgal jako jeden z nielicznych ma zupełnie inny nakład, ponieważ do tego komiksu Polacy mają dziwny sentyment i kupują go nawet Ci, którzy żadnego innego nie kupią. Mniejsze wydawnictwa mają nakłady poniżej tysiąca. Wydanie jakiegokolwiek komiksu powyżej 1k to duże ryzyko, na którym się już wiele wydawnictw przejechało.


Osoby, które się tutaj wypowiadają (o niskich nakładach) już przynajmniej kilkanaście lat śledzą rynek i wiedza co mówią. To nie jest jakieś "gdybanie sobie a muzą".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Itachi

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #335 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:24:30 pm »
No nic chyba muszę się przyznać do błędu, chociaż z drugiej strony komiksy wydawane parę lat temu musiały iść w dziesiątkach tysięcy skoro były w prawie każdym kiosku. Ciekawe w takim razie jaki nakład ma WKKM?
Przed chwilą Mucha podała swój trzeci tytuł z DC, po Batmanach jest to Justice.

Offline graves

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #336 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:29:19 pm »
No nic chyba muszę się przyznać do błędu, chociaż z drugiej strony komiksy wydawane parę lat temu musiały iść w dziesiątkach tysięcy skoro były w prawie każdym kiosku.
Jak mówisz o "Dobrym Komiksie", to dlatego, że były w każdym kiosku - przestrzelili nakład i ponieśli straty. A jeśli o Tm-Semic, to było kilkanaście lat temu i splajtowali z powodu właśnie tego, że byli w każdym kiosku (a rynek się już zmienił).
Przed chwilą Mucha podała swój trzeci tytuł z DC, po Batmanach jest to Justice.
A to już chyba nie na temat ?
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Itachi

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #337 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:45:34 pm »
Objaśniłeś to całkiem dobrze, więc nie pozostaje mi nic innego jak przyznać Ci rację :cool:

Offline Fanatyk_2004

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #338 dnia: Kwiecień 21, 2013, 05:03:31 pm »
***
Niestety, ale musiałem usunąć link, ponieważ propagował tłumaczone skany.
Zamieszczone obrazki pochodziły z translacji - bo inaczej nie potrafię wytłumaczyć dlaczego były po polsku. :roll:
graves
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2013, 07:38:51 pm wysłana przez graves »

Offline Sorsha

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #339 dnia: Kwiecień 21, 2013, 07:44:25 pm »
A ja tak z innej beczki. Mam pytanko- jestem niezorientowana w temacie. http://screencrush.com/amazing-spider-man-2-mary-jane/ W tym linku znajdziecie świetny rysuneczek, nie mogę nic znaleźć konkretnego na jego temat- to okładka z jakiegoś komiksu o SM, czy jednorazowy wybryk autora? Bardzo mi sie podoba-jeśli to okładka komiksu to czy cały jest rysowany taką kreską? Nie śmiejcie się ze mnie- nie znam się  :oops:

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #340 dnia: Kwiecień 21, 2013, 07:52:41 pm »
To amazing spider man 601 z 1999 roku. pod tym linkiem
http://marvel.com/comics/issue/24408/amazing_spider-man_1999_601
możesz bez rejestracji obejrzeć LEGALNIE 4 pierwsze strony (wybierz READ SAMPLE)

N.N.

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #341 dnia: Kwiecień 21, 2013, 08:05:17 pm »
A ja tak z innej beczki. Mam pytanko- jestem niezorientowana w temacie. http://screencrush.com/amazing-spider-man-2-mary-jane/ W tym linku znajdziecie świetny rysuneczek, nie mogę nic znaleźć konkretnego na jego temat- to okładka z jakiegoś komiksu o SM, czy jednorazowy wybryk autora? Bardzo mi sie podoba-jeśli to okładka komiksu to czy cały jest rysowany taką kreską? Nie śmiejcie się ze mnie- nie znam się  :oops:
Spider-Man nr 601, rysownik nazywa się J. Scott Campbell
Jego strona: http://www.jscottcampbell.com/

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #342 dnia: Kwiecień 23, 2013, 09:47:37 pm »
Dzisiejsza dostawa z Atom Comics ;) Połączenie tradycji z nowoczesnością heh.



Nie o tym jednak chciałem... Kupiłem tego Masterworksa (trzecią część) a tu taki zonk:



Skąd takie numerowanie? Czyżby to ta biała okładka? Nie ukrywam, że średnio mi to pasuje, bo psuje moją koncepcję kolekcji ustawionej na półce :) Będzie 1,2,10,4 itd itp.. Orientujecie się może czemu Marvel tak dziwnie ponumerował swoje komiksy?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #343 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:01:28 pm »
te numerowane są w kolejności serii (3 asm to 10 tom Marvel Masterworks Library)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #344 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:09:33 pm »
te numerowane są w kolejności serii (3 asm to 10 tom Marvel Masterworks Library)

czyli standardowa czarna okładka też jest jako dycha?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything