Autor Wątek: Spider-Man  (Przeczytany 352601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #405 dnia: Lipiec 07, 2013, 08:27:39 pm »
Mysle, ze nie jest to zaden naciagacz tylko jakis szaleniec. Ten bookstreet robi takie dziwne jaja na allu juz od jakichs 3-4 miechow. Moze jest jakas metoda w tym szalenstwie, ale ja nie wiem jaka. Ogolnie ceny tego typa sa bardzo wysokie.....
pzdr
PS w ogole to przy takiej ilosci aukcji nie wiem, czy ten typ wychodzi na swoje, ale to juz jego problem. 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kelen

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #406 dnia: Lipiec 07, 2013, 10:25:29 pm »
Człowiek po prostu kilka razy błędnie cenę pewnie wpisał albo mu jakiś automat spieprzył i tak wsytawia na nowo od dłuższego czasu.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline m010ch

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #407 dnia: Lipiec 08, 2013, 04:14:40 pm »
Nie - już chyba była już o tym mowa, że kolo ustawia cenę 999,99 jak komiksu nie ma akurat na stanie, ale jest go w stanie w każdej chwili ściągnąć. Takie zabezpieczenie, żeby ktoś przypadkiem nie kupił u niego w takim momencie (bo zgarnął by wtedy pewnie nega), a z drugiej strony żeby nie musiał się bawić w wystawianie i kończenie co chwila aukcji. Dość powiedzieć, że z ponad 5k komiksów które ma wystawionych, tylko niecałe 200 ma ustawioną taką cenę.

Offline xShen

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #408 dnia: Lipiec 21, 2013, 10:02:39 pm »
Jeśli w planach nie ma powrotu Petera to niedługo olewam Superiora. Zawsze narzekałem na to że Peter oszczędzał swoich przeciwników, niby mam co chciałem, ale brakuje mi jego ciętego języka.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #409 dnia: Sierpień 13, 2013, 04:46:59 pm »
Zastanawiam się czy w Marvelowskich Masterworksach The Amazing Spider-man fokonywano zmian w komiksach, czy są to wierne przedruki starych wydań?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #410 dnia: Sierpień 13, 2013, 05:17:59 pm »
z tego co mi wiadomo zremasteryzowano kolory ("Fully recolored from the original comics.") i to chyba jedyne zmiany (słyszałem o cenzurze nagości w Essential Tomb of Dracula, ale o Masterworks nic nie słyszałem)
Co prawda prowadzi to do dziwnych sytuacji jak w jednym z Daredevil'i gdzie po zmianie kolorów ofiara nagle zaczęła leżeć w kałuży krwi, ale zmian w fabule nie ma.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2013, 05:21:02 pm wysłana przez fragsel »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #411 dnia: Sierpień 13, 2013, 05:53:37 pm »
Aha, dzięki.
Moje pytanie wzięło się stąd, że w ostatnim komiksie trzeciego tomu jest dymek stylizowany tak jak w komiksie, w którym zachęcają do czytania kolejnych Masterworks. W sumie nic dziwnego, ale jest on umieszczony jakby na okładce tego zeszytu i komponuje się z całością jakby był to tekst w oryginalnym wydaniu z tamtych lat.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #412 dnia: Sierpień 13, 2013, 06:19:22 pm »
jak to wygląda? taki Peter Parker w zielonej (?) kamizelce i białej (?) koszuli wskazujący kciukiem za siebie? czy sam dymek?
tak z ciekawości pytam

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #413 dnia: Sierpień 13, 2013, 06:47:53 pm »
Sam dymek. Tylko teraz tak myślę, że to pewnie "zbieg okoliczności". Tam jest napisane:

The moment you begin to read another mighty marvel Masterwork

To nie chodzi o serie masterworks. Bezsensu to było z mojej strony. Nie załapałem o co chodzi z początku;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #414 dnia: Sierpień 13, 2013, 06:50:53 pm »
aha, na dole pierwszej strony
no tak, śmiesznie/intrygująco/ciekawie to brzmi w Masterworks

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #415 dnia: Sierpień 13, 2013, 06:58:10 pm »
Dokładnie. Pierwsza strona - tudzież druga okładka - z historii The Claws of the Cat.
Podejrzewam, że to Masterwork ma być jako przymiotnik użyte i z serią Masterworks nie ma nic wspólnego, ale w pierwszym momencie mnie zaskoczyło i zmyliło.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline zielone_biurko

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #416 dnia: Wrzesień 15, 2013, 04:42:56 pm »
Mam pytanie odnośnie serii Ultimate Spider-Man, zdarzyło mi się czytać wszystko co zostało wydane w języku polskim, jak i zeszyty wydane przez polskie grupy translacyjne, toteż chętnie bym się zabrał za całość, lecz w języku angielskim.


czy cały czas seria trzyma podobny poziom? jak z językiem angielskim w komiksach? jest zrozumiały? american english czy z jakimś dialektem/slangiem?

Offline pjotroos

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #417 dnia: Wrzesień 17, 2013, 09:03:48 am »
@zielone_biurko

Ultimate Spider-Man moim zdaniem naprawdę nabiera prędkości po około 30-40 tomach. Bendis genialnie buduje relacje między poszczególnymi postaciami i w pewnym momencie ten zainwestowany w nie czas zwyczajnie zaczyna się z nawiązką zwracać. Seria zdążyła przerobić już parę restartów (po tomie 133 - i Ultimatum - zaczęła znowu od jedynki, żeby wrócić do oryginalnej numeracji w tomie 150-tym, skończyć się na 160-tym i zacząć raz jeszcze jako All-New Spider-Man), ale niezmiennie czyta się ją z przyjemnością.

Problem stanowi co innego - Marvel-1610 (czyli cały run Ultimate) lubuje się w crossoverach dużo bardziej od swojego klasycznego odpowiednika. Spidery 129-133 stanowią część Ultimatum, dużego eventu, który postawił wszystkie serie na głowie. Podobna sytuacja zaczyna się w All-New 13. Nie wiem, czy da się zrozumieć wszystko bez czytania pozostałych serii - wiem natomiast, że pozostałe serie nie zawsze chce się czytać.

Język nie jest przesadnie zawiły. Czasem pojawi się jakieś bardziej zaawansowane słowo, ale jego sens da się z reguły wyłapać z kontekstu.

Offline Dembol_

Odp: Spider-man
« Odpowiedź #418 dnia: Wrzesień 17, 2013, 06:30:33 pm »
Problem stanowi co innego - Marvel-1610 (czyli cały run Ultimate) lubuje się w crossoverach dużo bardziej od swojego klasycznego odpowiednika.
Jest dokładnie na odwrót.
Było jedno crossover w ponad 10-letniej historii tego tytułu. Wystarczy wiedzieć, że w trakcie Ultimatum Magneto robi wielką zawieruchę, wszyscy giną, głównie mutanci, że pisał to Jeph Loeb i że nie trzyma się kupy zupełnie oraz dla zachowania zdrowia psychicznego nie warto tego czytać. Porównaj to z 616 gdzie co roku jest jakiś event.

fragsel

  • Gość
Odp: Spider-man
« Odpowiedź #419 dnia: Wrzesień 17, 2013, 07:34:29 pm »
Ja nie czytam Ultimate, bo chociaż nie jest powiązane z 616 to jednak autorzy przemycają jakieś motywy i smaczki, wiec doczytam to kiedyś jak dojadę do współczesności, ale jest dokładnie jak napisał Dembol_. Wszyscy koledzy czytający Ultimate zgodnie potwierdzają, że Ultimatum to dno totalne. I je też nic o innych crossoverach nie słyszałem (a przynajmniej o niczym rozmachem dorównującym eventom z 616)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2013, 09:43:07 pm wysłana przez fragsel »

 

anything